Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 12:38   #5381
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Bila sam na laserskoj korekciji vida prije 5 godina, zbog kratkovidnosti. Sve je bilo super, vidi odličan, nikakve smetnje sa očima, sve do prije koji mjesec kad mi se počeo opet mutiti vid i vidim već dosta slabije na daleko.


Ima li netko ovakvih iskustava da mu se vratila dioptrija u par godina?
Meni su rekli tamo da je to trajna metoda, nisam očekivala baš do kraja života savršen vid, ali barem nekih 10-ak godina sam očekivala. Nekako mi je kratko samo 5 godina.

Ako netko od stručnih ovdje može odgovoriti, smije li se ponoviti laserska korekcija unutar 5 godina od zadnje korekcije? Tj neka dokorekcija, jer sad ipak ne vidim tako loše kao prije prve korekcije, ali opet dovoljno da me smeta i muti mi se dosta vid?

Još imam i dosta suhe oči, što ublažavam umjetnim suzama.

U srednjim sa 20-ima.

Hvala
Poštovana,

Svakako učiniti kvalitetan oftalmološki pregled da se vidi u čemu je Vaš problem.

Osnovna stvar je utvrditi Vašu dioptriju, građu rožnice (topografske snimke, debljina i zakrivljenost rožnice itd...)

Ako je riječ o dioptriji, dokorekcija je opcija ukoliko parametri rožnice zadovoljavaju. Metoda dokorekcije (wafefront optimizirana, wavefront vođena, Custom Q, Contoura vision...) ovisi o Vašoj dobi i vrsti iregularnosti koje pokazuje Vaše oko.

Ukoliko je riječ o suznom filmu, svakako je potrebno prvo riješiti taj problem, jer je to PREDUVJET Vašeg zadovoljstva nakon ev. dokorekcije (ako uopće bude potrebna).

U našoj poliklinici ekskluzivno izvodimo E eye tretman, jedini zahvat koji djeluje na uzrok a ne na posljedice suhog oka

Vise o E eye pogledajte ovdje
http://knezovic.com.hr/simptomi-suho...nika-knezovic/

Obratite nam se s povjerenjem.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:46   #5382
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Imam naočale preko 3god, jedno oko 2.0 drugo 1.70
Naočale ne nosim stalno, uglavnom dok vozim i dok sam pred ekranom računala jer je recimo ugodnije gledati u ekran.

A opčenito ne nosim jer se bavim često fizickim poslovima di mi naočale smetaju.

Sad nakon 3god imam osječaj da mi vid nije više kako treba biti. Da mi se vid drastično pogoršao. Pitanje kako to utječe na lasersko skidanje dioptrije? Čitao sam da dioptrija mora biti neko vrijeme stabilna.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk

Poštovani,

pretpostavljam da je riječ o astigmatizmu.

Trebate učiniti detaljan specijalistički pregled sa širenjem zjenica. Brojni su scenariji slabije vidne oštrine u Vašem slučaju. Tek nakon dobrog pregleda, možemo Vam sa sigurnošću savjetovati koja opcija je idealna baš za Vas (laser, monovizija, zamjena leće itd...)

Općenito, za lasersku korekciju vida, dioptrija bi trebala biti stabilna bar 12 mjeseci prije zahvata.

Koliko imate godina?

Srdačan pozdarv.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:15   #5383
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
prijatelj mi je lanio radio lasersku korekciju u klinici Svjetlost, platio je upola manje jer je neka akcija bila, uglavnom oko 6000 kn. kad se moze negdje ocekivat slicna akcija?
Poštovani,

Prije cijene, svakako je potebno učiniti predoperativni pregled da se utvrdi koje metode su opcija u Vašem slučaju.

Za sve detalje, slobodno nam se obratite na 01 667722, bit ćete zadovoljni.

Lp

Poliklinika Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:22   #5384
Quote:
Tobynho kaže: Pogledaj post
U prethodnom postu sam pogrešno napisala; dioptrija mi se nije vratila u ovih četiri godine poslije LASIK-a, nego odmah o roku od cca. 3 mjeseca poslije operacije. Da li sam trebala razgovarati s liječnikom gdje je izvršena operacija o ponavljanju operacije ? I da li bi to bilo preporučljivo s obzitom na suhoću očiju i mutnu sliku koju imam?
Hvala
Poštovana,

Svakako trebate učiniti pregled i utvrditi gdje je problem. Općenito, Lasik metoda utječe na suzni film i potrebna je detaljna dijagnostika prije odluke za sami zahvat.

Ako je suhoća oka izražena, svakako Vam savjetujemo da dođete pa pregled i riješite taj problem.

U našoj poliklinici ekskluzivno izvodima E eye tretman koji u 80% tretiranih rješava problem suhog oka. Prednost ove metode je u tome što djeluje na uzrok a ne na posljedicu suhog oka.

Vise o E eye pogledajte ovdje


http://knezovic.com.hr/simptomi-suho...nika-knezovic/
http://knezovic.com.hr/djelatnici-po...iol-a-siofoku/


Za sva daljnja pitanja, stojimo Vam na rapolaganju.


Srdačan pozdrav.


Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:32   #5385
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Uglavnom nosim lece, ponekad zaista volim nositi i naocale.

Citajuci temu, ipak razmisljam o korekciji ovom novijom metodom.
Ucinila bih to ako vise uopce nebih trebala nositi niti lece, ni naocale.

Naravno, meni laiku postavlja se pitanje dali je moguce istovremeno ukloniti moju kratkovidnost (-5 i -4,75), te i laganu dalekovidnost (nemam pojma dioptriju koju jer kad doma skinem lece s naocalama vidim bas sve citati i raditi te mi ruke uopce nisu "prekratke", no s lecama mi citanje sitnijih slova na blizini postaje sve vise problem).
Tocnije receno, dali korekcija ima smisla ako je, kako vrijeme tece, neminovno konstantno povecanje moje "+" dioptrije?


btw. 40+ starost

i, da...ako mi na pitanje odgovori netko iz klinike: planirate li ovo ljeto kolektivni godisnji ili radite 7./8. mj.?
Poštovana,

Dvije su opcije:

1. Laserska monovizija - kompromis koji najčešće nije loš. Na jedno oko se skida sva dioptrija, na drugo se ostavlja manji minus koji omogućava rad na blizu.
Prednosti: jednostavnost, cijena
Nedostaci: dioptrija za blizu će vremenom rasti, ukoliko dobijete mrenu ili se dioptrija promijeni na nivou leće, nastat će nova dioptrija i opet ćete trebati nositi leće 7 naočale

2. RLE (refractive lens excange) - unutarnji dio leće (koji radi dioptriju) se zamijeni umjetnom, multifokalnom lećom.

Prednosti: bolji vid, rezultat trajan
Nedostaci: cijena


Svakako trebate učiniti detaljan pregled u jednoj od poliklinika koje Vam mogu ponuditi sve gore navedene opcije.

Koliko točno imate godina?

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:39   #5386
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekih 3 godine također išla na lasersko skidanje dioptrije, samo druga metoda.
Sve super, sve pet do prije mjesec-dva.
Kao i tebi, čini mi se kao da mi se vid lagano muti.
Ne primjetim inače, već navečer kad gledam tv, čini mi se kao da slova koja sam inače mogla pročitati sad slabije vidim.

U jednom trgovačkom centru bila je akcija besplatne kontrole vida. Prisloni se glava uz nekakav strojček, koji onda na trakici ispiše vrijednosti. Taj pregled pokazao je da mi je dioptrija na oba oka nula, no da imam astigmatizam.

Astigmatizam sam imala i prije operacije, no u većim vrijednostima.
Ne znam je li stvar u tome da mi se astigmatizam vratio ili da nije ni skinut do nule pa da sam sad samo slučajno saznala da ga i dalje imam (na kontrolama je doktor govorio da je sve ok).

U svakom slučaju mislim da bi nam objema bilo pametno naručiti se za pregled
Poštovana,

Svako učinite detaljan specijalistički pregled.

Ako je riječ u značajnijem astigmatizmu, dokorekcija je opcija.

Prije samog zahvata potrebno je odrediti parametre rožnice i kvalitetu suznog filma.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:42   #5387
Quote:
marko091 kaže: Pogledaj post
Operiran sam LASIK Femdo metodom u petak... prvi dan je bilo kako je i najavljeno, pojacana osjetljivost, drugi dan malo mutno, no na pregledu mi je rečeno da je to super za prvi dan poslje zahvata... sada treći dan je bilo Ok, dok nisam malo radio na računalu, tako da je ovaj drugi dio dana opet zamagljen vid... jeli to normalno?
Poštovani,

još je situacija relativno "svježa", i tegobe koje navodite su najvjerojatnije prolazne. Javite se za 2 tjedna, nadam se da će biti dosta bolje.

Srdačan pozdrav.


Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:56   #5388
Možda ima još koje pitanje iz 2013. na koje bi klinika Knezović mogla odgovoriti
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:10   #5389
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

znam da je ovo tema o laserskoj korekciji, ali vidim da se ovdje redovito javljaju doktori oftalmolozi, pa samo da pitam za misljenje - je li stetno koristiti dulje vrijeme umjetne suze kod jako suhih ociju? Ima li to kakvih posljedica za oci?

Ne razumijem se u njihov sastav, vjerojatno nisu ni sve umjetne suze skroz istog sastava, pa ne znam ima li unutra necega sto moze nastetiti kod koristenja dugo godina.


Hvala unaprijed.
Poštovana,

dugotrajno korištenje umjetnih suza nije štetno, no potrebno bi bilo naći
uzrok odnosno vidjeti je li problem moguće riješiti nekom drugom metodom.
U pravilu umjetne suze bez konzervansa su bolje u slučajevima dugotrajnog
korištenja.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:14   #5390
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovoru, imam 29 godina tj u 7mj punim 30.

Inače još jedno pitanje za vas, Dali ste uveli nešto novo ove godine ?? Mislim novu tehnologiju ? Ako da, volio bi znati što to i zašto je bolje od prethodnih procedura
Poštovani Freyr,

prošle godine u listopadu, neposredno nakon lansiranja dijagnostičke aparature pod nazivom Contoura Vision za europsko tržište, Poliklinika Bilić Vision je bila prva ustanova u Hrvatskoj koja je nabavila takav aparat, a koji služi za preciznu dijagnostiku promjena na rožnicu u smislu otkrivanja nepravilnosti površine rožnice (takozvane aberacije višeg reda).

Što to znači?

To znači da smo i ranije metodom LASIK mogli kvalitetno ukloniti postojeću grešku vida u određenim rasponima za kratkovidnost, dalekovidnost i astigmatizam. Prednost Contoure Vision je u tome što je metodi LASIK dodala povećanu preciznost u smislu otklanjanja zablješćivanja prilikom vožnje noću te najpreciznijeg mogućeg otklanjanja dioptrije i kod najkompleksnijih slučajeva.

Novija tehnologija za preciznu dijagnostiku svih poremećaja vida i promjena na rožnici, trenutno na svijetu na postoji.

S poštovanjem,
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:29   #5391
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

znam da je ovo tema o laserskoj korekciji, ali vidim da se ovdje redovito javljaju doktori oftalmolozi, pa samo da pitam za misljenje - je li stetno koristiti dulje vrijeme umjetne suze kod jako suhih ociju? Ima li to kakvih posljedica za oci?

Ne razumijem se u njihov sastav, vjerojatno nisu ni sve umjetne suze skroz istog sastava, pa ne znam ima li unutra necega sto moze nastetiti kod koristenja dugo godina.


Hvala unaprijed.
Poštovana Crazy dog lady,

problem suhog oka nije toliko jednostavan. Naravno da je važno da umjetne suze koje trošite vrše svoju funkciju ovlaživanja i podmazivanja oka te da su Vam ugodne. Naravno da su bolje umjetne suze bez konzervansa, jer to znači da ih dugo možete koristiti bez ikakvih posljedica po epitel rožnice.

Razlozi suhog oka mogu biti lokalni: kronična upala ruba vjeđa (blefaritis), dugogodišnje nošenje mekih kontaktnih leća, ali i neke sistemske bolesti: reumatsko degenerativne bolesti zglobova i kralježnice, imunološke bolesti organizma, bolest štitnjače, korištenje kroz dulje vrijeme nekih lijekova: kortikosteroidi, sedativi itd.

Preporučam pregled, jer se često djelovanjem na neku od ovih bolesti, ili stanja riješi, ili poboljša problem suhog oka.

Postoje i druge metode liječenja, no one se primijenjuju u slučajevima ozbiljnijeg poremećaja.

S poštovanjem,
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:20   #5392
Quote:
Poliklinika Knezović Vision Group kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Svako učinite detaljan specijalistički pregled.

Ako je riječ u značajnijem astigmatizmu, dokorekcija je opcija.

Prije samog zahvata potrebno je odrediti parametre rožnice i kvalitetu suznog filma.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović

Zahvaljujem na odgovoru.

Ne bih rekla da je značajan, -0,5 i -0,75, ali točno vidim promjenu u odnosu na ranije. Često "zaškiljim" kad čitam navečer slova na tv-u i sl.

Ne znam koliko bi trebalo vremena da se taj astigmatizam ustabili (ako je točna moja pretpostavka da je laserskom skinut na nulu ili bar na meni neprimjetne vrijednosti i da je nakon nekog vremena počeo rasti).

Nakon što sam dala više tisuća kuna za operaciju, ne da mi se davati ponovno iznose u tisućama samo zato da bi mi i to bilo ok rješenje na 2-3 godine i onda opet ispočetka, dok rožnica to podnosi. Da ni ne spominjem oporavak!
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:49   #5393
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.

Ne bih rekla da je značajan, -0,5 i -0,75, ali točno vidim promjenu u odnosu na ranije. Često "zaškiljim" kad čitam navečer slova na tv-u i sl.

Ne znam koliko bi trebalo vremena da se taj astigmatizam ustabili (ako je točna moja pretpostavka da je laserskom skinut na nulu ili bar na meni neprimjetne vrijednosti i da je nakon nekog vremena počeo rasti).

Nakon što sam dala više tisuća kuna za operaciju, ne da mi se davati ponovno iznose u tisućama samo zato da bi mi i to bilo ok rješenje na 2-3 godine i onda opet ispočetka, dok rožnica to podnosi. Da ni ne spominjem oporavak!
Poštovana,

obično klinike imaju besplatnu dokorekciju, ukoliko se dioptrija vrati, pa bi možda bilo najbolje da se javite klinici gdje ste radili korekciju vida, da vidite koje su vam opcije.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:05   #5394
Moja dioptrija je -10...koliko su uspješne operacije pri ovako visokoj dioptriji?
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 07:53   #5395
Quote:
Biska kaže: Pogledaj post
Moja dioptrija je -10...koliko su uspješne operacije pri ovako visokoj dioptriji?
Ja sam skidao sličnu dioptriju. Potraži moje starije postove za iskustvo.

Ukratko otiđi na pregled i mišljenje u barem 2 klinike, ne pristaj na ugradnju intraokularne leće, preferiraj PRK postupak i računaj da imaš 50% šanse da na prvoj operaciji ne dobiješ 100% vida (ostat će ti neka mala dioptrija koja se nakon 3-6 mjeseci riješi dokorekcijom).
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:03   #5396
Quote:
Biska kaže: Pogledaj post
Moja dioptrija je -10...koliko su uspješne operacije pri ovako visokoj dioptriji?
Poštovani,

Uspjeh ovisi o nekoliko parametara - keratometrijske vrijednosti, debljina
rožnice, stanje očne pozadine - a sve ovo utvrđujemo na preoperativnom
pregledu. Prije bilo kakvih detaljnih prognoza, svakako biste trebali obaviti pregled. Za sva dodatna pitanja možete nas kontaktirati i na 01 5625 450.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:36   #5397
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.

Ne bih rekla da je značajan, -0,5 i -0,75, ali točno vidim promjenu u odnosu na ranije. Često "zaškiljim" kad čitam navečer slova na tv-u i sl.

Ne znam koliko bi trebalo vremena da se taj astigmatizam ustabili (ako je točna moja pretpostavka da je laserskom skinut na nulu ili bar na meni neprimjetne vrijednosti i da je nakon nekog vremena počeo rasti).

Nakon što sam dala više tisuća kuna za operaciju, ne da mi se davati ponovno iznose u tisućama samo zato da bi mi i to bilo ok rješenje na 2-3 godine i onda opet ispočetka, dok rožnica to podnosi. Da ni ne spominjem oporavak!
Nema na čemu.

Svakako učinite pregled da vidite na čemu ste i da li je uopće riječ o astigmatizmu.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:38   #5398
Quote:
Biska kaže: Pogledaj post
Moja dioptrija je -10...koliko su uspješne operacije pri ovako visokoj dioptriji?
Poštovani,

koliko imate godina? Da li je Vaša dioptrija stabilna u zadnjih godinu dana?

LP

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:59   #5399
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovoru, imam 29 godina tj u 7mj punim 30.

Inače još jedno pitanje za vas, Dali ste uveli nešto novo ove godine ?? Mislim novu tehnologiju ? Ako da, volio bi znati što to i zašto je bolje od prethodnih procedura
Poštovani,

Brojne su tehnologije i metode koje smo uveli u našoj poliklinici, kao npr: topografski vođene ablacije, Custom Q vođene ablacije, Contoura vision, Atenski protokol za liječenje keratokonusa, Femto Lasik, Pallikarisova mikročetkica za površinske ablacije, E eye tretman za liječenje suhoće oka prije laserske operacije, meibografija, kompjuterski TBUT test za procjenu suznog filma itd
Koja opcija je idealna za Vas, možemo precizno utvrditi na pregledu.
Savjet - ne zamarajte se previše "metodama" i "tehnologijama" jer u cijeloj priči ima dosta marketinga koji Vam zasigurno neće pomoći da vidite bolje nakon zahvata.
Poanta je da odaberete ustanovu gdje će Vam se posvetiti tijekom pregleda i nakon kvalitetne obrade utvrditi da li ste pogodan kandidat za zahvat.
Vezano za zahvat, moje mišljenje je da uvijek birate metodu koja je manje agresivna za oko, pa makar oporavak bio nešto duži. Dugotrajan i stabilan rezultat nakon zahvata je imperativ!

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 18:45   #5400
Evo da javim, prošlo je točno 13 mjeseci od operacije metodom T-PRK u klinici Optocentar. Ustanovljena dioptrija pred operaciju je bila -4,75 na oba oka i nešto sitno astigmatizma.

Na kontroli sam bio otprilike prije mjesec dana, rezultati su:
vid na lijevo oko 150%
vid na desno oko 120-150%

s tim da mi je lijevo oko dominantno. Takve rezultate sam imao i 3. mjesec nakon operacije tako da se zapravo ništa bitno nije promijenilo osim nekih sitnih poboljšanja. Sa suhim očima nemam problem i iako imam umjetne suze za svaki slučaj, ne osjećam baš potrebu kapati ih tako da mi traju mjesecima.

Moji subjektivni dojmovi što se tiče kvalitete vida su apsolutno odlični i mogu reći da nikad u životu nisam kvalitetnije i preciznije vidio. Jedina nuspojava ovako oštrog vida je što po noći na jačim svjetlima vidim starburst tj. "rasipanje" svjetlosti (ovisno o udaljenosti, intenzitetu i kutu gledanja u izvor svjetla), ali ne radi se o nekom velikom problemu i sasvim normalno funkcioniram s tim. Ako se kroz vrijeme popravi super, ali ako i ne, prihvaćam to kao malu nesavršenost svog vida.

U svakom slučaju, smatram da mi je odlazak na operaciju definitivno jedna od najboljih odluka u životu i preporučujem Optocentar svakome tko želi imati odličan vid.
Yagami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.