Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 17:48   #1
Savjet oko betona

ne znam gdje bih drugdje pitao pa ću ovdje.
imam u dvorištu vanjski tuš - 80l bojler prikačen na metalnu cijev s kakvom se slažu skele.
to je već godinama tako u upotrebi, ali volio bih malo ojačati stvar - mislio sam uliti beton kroz vrh cijevi i staviti neku tanju željeznu šipku kroz to kao armaturu.
je li to dobra ideja? ako da, kako da to najbolje napravim?
2 vreće gotovog betona, ili kako?
unaprijed zahvaljujem
nidjo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:57   #2
Ako je bojler pituran u crno nemaš potrebe za betonom.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:03   #3
Jel ti šipka ima betonske temelje ili je samo zabijena u zemlju?
Ako je u zemlji, nemoj nikakve gluspoti radit s ulijevanjem betona nego izvadi sve iz zemlje, iskopaj rupu u zemlji, uzmi malo veču plastičnu kantu nekih 20-30 litara i u nju ulij beton i zabij šipku, nakon kaj si to napravio, kantu u zemlju i zakopaj i vrati tuš.
Ovako ako uliješ beton u šipku večina težine je gore i može se nagnut i sve past.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:22   #4
Ovo je neki novi zakon fizike.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:55   #5
Kombinacija uske, iznutra najvjerojatnije pohrđale cijevi + beton sa šljunkom čak i najmanje granulacije + armatura = poluispunjena cijev upitne statičke stabilnosti
Cranesbill is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:58   #6
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Jel ti šipka ima betonske temelje ili je samo zabijena u zemlju?
Ako je u zemlji, nemoj nikakve gluspoti radit s ulijevanjem betona nego izvadi sve iz zemlje, iskopaj rupu u zemlji, uzmi malo veču plastičnu kantu nekih 20-30 litara i u nju ulij beton i zabij šipku, nakon kaj si to napravio, kantu u zemlju i zakopaj i vrati tuš.
Ovako ako uliješ beton u šipku večina težine je gore i može se nagnut i sve past.
ubetonirana je u betonsku ploču koja je kao "pod" tuša.
fiksna je, neće se nakrenuti, samo me frka kaj se malo ljulja pod teretom bojlera, htio bih da bude jača i stabilnija, pa sam to mislio riješiti ulijevanjem betona u cijev.
dakle cijev se neće nagnuti iz svog temelja, nego bih htio učvrstiti njezinu nosivost
nidjo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:01   #7
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Kombinacija uske, iznutra najvjerojatnije pohrđale cijevi + beton sa šljunkom čak i najmanje granulacije + armatura = poluispunjena cijev upitne statičke stabilnosti
pa ne mislim nabiti skroz kruti beton, mislio sam malo više tekući da popuni cijev, plus ga nabijam u cijev da dosegne dno
nidjo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:18   #8
ja se nebi zajebavo zbetonom. jab napravijo drveni podupirać od daske u obliku "T" zgornje i donje strane i macon podkajla i etoga
Darioki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:38   #9
napravi kako treba i od prve, ili se nemoj ni primati posla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:38   #10
bolje ti je misati pica nego beton
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:57   #11
Ako pamtim unutrašnji fi cijevi je 50 mm i ako staviš armaturnu rebrastu šipku fi 10 mm debljina tog ulivenog betona manje gradacije agregata je takva da je to samo po sebi besmislica a ta šipka samo naslonjena na dno cijevi nije u funkciji koja bi tebi trebala. Izmisli neku kombinaciju sa još kojom cijevi i malo zavarivanja pa ćeš dobit ono šta ti treba.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:46   #12
stase jebes napravi bazen
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 07:31   #13
Quote:
nidjo83 kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih drugdje pitao pa ću ovdje.
imam u dvorištu vanjski tuš - 80l bojler prikačen na metalnu cijev s kakvom se slažu skele.
to je već godinama tako u upotrebi, ali volio bih malo ojačati stvar - mislio sam uliti beton kroz vrh cijevi i staviti neku tanju željeznu šipku kroz to kao armaturu.
je li to dobra ideja? ako da, kako da to najbolje napravim?
2 vreće gotovog betona, ili kako?
unaprijed zahvaljujem
Imaš ovdje pdf baš za to.
Trigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:40   #14
Jab' kupijo vanjski tus, neb' se ja zajebavo s'otime..previse posla
__________________
"Beauty will save the world"
SOX-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:45   #15
Quote:
SOX-9 kaže: Pogledaj post
Jab' kupijo vanjski tus, neb' se ja zajebavo s'otime..previse posla
ovo je romantika.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:24   #16
Quote:
nidjo83 kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih drugdje pitao pa ću ovdje.
imam u dvorištu vanjski tuš - 80l bojler prikačen na metalnu cijev s kakvom se slažu skele.
to je već godinama tako u upotrebi, ali volio bih malo ojačati stvar - mislio sam uliti beton kroz vrh cijevi i staviti neku tanju željeznu šipku kroz to kao armaturu.
je li to dobra ideja? ako da, kako da to najbolje napravim?
2 vreće gotovog betona, ili kako?
unaprijed zahvaljujem
Ako te brine da će propasti, napravi podupore ili koristi neke gotove.
Ako te brine što se ljulja, napravi ankere s čeličnom sajlom razvučene na tri strane i provedene kroz cijev koja drži bojler pri vrhu.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 19:59   #17
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
stase jebes napravi bazen
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:31   #18
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
Ako te brine da će propasti, napravi podupore ili koristi neke gotove.
Ako te brine što se ljulja, napravi ankere s čeličnom sajlom razvučene na tri strane i provedene kroz cijev koja drži bojler pri vrhu.
da, brine me sto se malo ljulja. stvar funkcionira vec godinama ovako, vjerojatno i nemam nekog razloga za brigu, samo bih volio da bude sve eventualno cvrsce.
nemam bas manevarskog prostora za razvlaciti sajle, zato sam i mislio ispuniti cijev s betonom i nekom tanjom zeljeznom sipkom kao armaturom...
nidjo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:45   #19
Bolje da ljulja neg' da žulja.

Za vrhunske savjete pošalji mail s upitom bauštelskom bogu Milanu Bandiću.
-"To se armira."™
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:45   #20
Quote:
nidjo83 kaže: Pogledaj post
da, brine me sto se malo ljulja. stvar funkcionira vec godinama ovako, vjerojatno i nemam nekog razloga za brigu, samo bih volio da bude sve eventualno cvrsce.
nemam bas manevarskog prostora za razvlaciti sajle, zato sam i mislio ispuniti cijev s betonom i nekom tanjom zeljeznom sipkom kao armaturom...
Ma nećeš s tim značajno smanjiti ljuljanje. Mislim da te muči visina. Ako nemaš manevarskog prostora, možda imaš kakav zid blizu, pa učvrsti npr. štaflu u zid (imaš nosače za tu namjenu u Mihokoviću) i onda cijev za štaflu. Još ako možeš i na strani do (okomito na prvu štaflu) postaviti, nema majci mrdanja.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger