Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 20:04   #1
Niz tegoba: napadaji tahikardije, preznojavanja, pritiska u prsima; vertigo, opća slabost...

Neznam dali vec imamo ovakvu temu, ja je nisam mogla naci. Zamislia sam to ovako: ovdje sigurno ima puno doktora/medicinskih/hobbymedicinara koji mogu pomoci nama oboljelih bez diagnoze.

Ja sam prosla maraton doktora i pretraga, nitko ne zna sta mi je. Jasno mi je da me nitko ne moze lijeciti preko foruma ali nadam se konstruktivnim savjetima i mozda novim idejama kako da nastavim svojim maratonom.

Za sve koji su dobre volje i imaju zivaca mi pomoci cu opisati svoju situaciju:

Pocelo je prije tocno godinu dana. Od jednom mi je srce lupalo kao ludo, hladan znoj me oblio i zavrtilo mi se u glavi. Posto nije prestajalo sam otisla na hitnu.
- Tamo su mi vadili krv iz vena i arterija, uzimali mokracu, mjerili tlak. Sve je bilo ok i smirila sam se nakon nekog vremena. Pustena sam kuci.

Nekoliko dana kasnije mi je otupilo lice sa desne strane i noge nisam osjecala. Opet hitna. Opet vadjenje krvi, mjerenje tlaka, EKG, neuroloski pregled, magnetsko snimanje kicme. Sve je bilo ok. Opet sam pustena kuci.

Nekoliko mjeseci sam bila dobro. U 1 mjesecu ove godine ponovno napadaj panike zbog stezanja u grudima, bola u zelucu i vrtoglavice. Otisla sam kod svog doktora koji je sumnjao u MS. Na magnetsko snimanje glave. Sve u redu.

Na internetu sam ukucala simptome i pronasla stranicu gdje se opisuje HWS sindrom. Na preporuku tih forumasa otisla sam kod hiroprakticara. Izlomio me je posteno ali nije mi nista pomoglo.

Poslje toga sam dobila tablete za smirenje od svog doktora jer on smatra da je to sve psihicki i da sam razvila napadaje panike.

Posto pred ocima vidim bijele tockice kada se sagnem i crno tockice gotovo uvijek sam otisla i ocnom doktoru. Ni on nista nije mogao naci osim dioptrije za koju znam i nosim naocale.

Ja se svaki dan osjecam slabo, puls mi je malo malo jako visok. Pred ocima mi sve treperi kao da mi se vrti, zbog toga sam se pocela ljuljati da bi to izbalansirala, sada mi je to ljuljanje preslo u naviku. Imam uvijek osjecaj da cu se onesvijestiti. Taj osjecaj dolazi od vratnjace i iza usiju. Nekada mi se zavrti kada legnem. Probada me u prsima.

Posto stvarno vise ne znam dalje se eto nadam da ovdje ima netko strucan tko ce mi pomoci.. ocajna sam i zahvalna na svakom savjetu.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:39   #2
Quote:
BooBaby kaže: Pogledaj post
Neznam dali vec imamo ovakvu temu, ja je nisam mogla naci. Zamislia sam to ovako: ovdje sigurno ima puno doktora/medicinskih/hobbymedicinara koji mogu pomoci nama oboljelih bez diagnoze.

Ja sam prosla maraton doktora i pretraga, nitko ne zna sta mi je. Jasno mi je da me nitko ne moze lijeciti preko foruma ali nadam se konstruktivnim savjetima i mozda novim idejama kako da nastavim svojim maratonom.

Za sve koji su dobre volje i imaju zivaca mi pomoci cu opisati svoju situaciju:

Pocelo je prije tocno godinu dana. Od jednom mi je srce lupalo kao ludo, hladan znoj me oblio i zavrtilo mi se u glavi. Posto nije prestajalo sam otisla na hitnu.
- Tamo su mi vadili krv iz vena i arterija, uzimali mokracu, mjerili tlak. Sve je bilo ok i smirila sam se nakon nekog vremena. Pustena sam kuci.

Nekoliko dana kasnije mi je otupilo lice sa desne strane i noge nisam osjecala. Opet hitna. Opet vadjenje krvi, mjerenje tlaka, EKG, neuroloski pregled, magnetsko snimanje kicme. Sve je bilo ok. Opet sam pustena kuci.

Nekoliko mjeseci sam bila dobro. U 1 mjesecu ove godine ponovno napadaj panike zbog stezanja u grudima, bola u zelucu i vrtoglavice. Otisla sam kod svog doktora koji je sumnjao u MS. Na magnetsko snimanje glave. Sve u redu.

Na internetu sam ukucala simptome i pronasla stranicu gdje se opisuje HWS sindrom. Na preporuku tih forumasa otisla sam kod hiroprakticara. Izlomio me je posteno ali nije mi nista pomoglo.

Poslje toga sam dobila tablete za smirenje od svog doktora jer on smatra da je to sve psihicki i da sam razvila napadaje panike.

Posto pred ocima vidim bijele tockice kada se sagnem i crno tockice gotovo uvijek sam otisla i ocnom doktoru. Ni on nista nije mogao naci osim dioptrije za koju znam i nosim naocale.

Ja se svaki dan osjecam slabo, puls mi je malo malo jako visok. Pred ocima mi sve treperi kao da mi se vrti, zbog toga sam se pocela ljuljati da bi to izbalansirala, sada mi je to ljuljanje preslo u naviku. Imam uvijek osjecaj da cu se onesvijestiti. Taj osjecaj dolazi od vratnjace i iza usiju. Nekada mi se zavrti kada legnem. Probada me u prsima.

Posto stvarno vise ne znam dalje se eto nadam da ovdje ima netko strucan tko ce mi pomoci.. ocajna sam i zahvalna na svakom savjetu.
Ja sam imala sličnih problema -jaka vrtoglavica, umor, smetnje s vidom, bol u prsima, visok broj otkucaja srca, napadaji panike...

Simptomi su se ublažili, A na kraju i nestali kad sam počela liječiti štitnjaču i anksioznost.

Ne kažem da je išta stvar, ali provjeri štitnjaču. Ja sam bila uvjerena da imam leukemiju koliko sam se grozno osjećala.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:53   #3
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam imala sličnih problema -jaka vrtoglavica, umor, smetnje s vidom, bol u prsima, visok broj otkucaja srca, napadaji panike...

Simptomi su se ublažili, A na kraju i nestali kad sam počela liječiti štitnjaču i anksioznost.

Ne kažem da je išta stvar, ali provjeri štitnjaču. Ja sam bila uvjerena da imam leukemiju koliko sam se grozno osjećala.
Testirala sam sticnjacu jedno 4 mjesece prije ovoga svega, jer sam se pocela debljati bez razloga. Ali ginica je rekla da ne vidi nikakav problem sa stitnjacom. E sada mozda se to sve tek razvilo u ta 4 mjeseca, tko ce ga znati.

Hvala svakako na savjetu, provjeriti cu to jos jednom.

Drago mi je da si ti sada dobro, ja nekada imam dana kada ne vidim vise razloga nastaviti dalje ovako, jer vise nisam ona ja koja sam bila.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:01   #4
Psihijatru.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:15   #5
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Psihijatru.
Da.

Imas napadaj panike, klasični.
To riješavaju psihijatri.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:42   #6
Slažem se - anksiozni napadi u kojima se manifestiraju i fizički simptomi kao nadogradnja.
Tako je i moja mama - po njezinom je već barem 200 puta mislila da ima infarkt.
A zapravo je anksiozni napad sa stezanjem u prsima.
Psihička nadogradnja problema onda dovede do toga da joj naravno počne trnuti i lijeva ruka, bol se širi prema donjoj čeljusti i sl.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:45   #7
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da.

Imas napadaj panike, klasični.
To riješavaju psihijatri.
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Slažem se - anksiozni napadi u kojima se manifestiraju i fizički simptomi kao nadogradnja.
Tako je i moja mama - po njezinom je već barem 200 puta mislila da ima infarkt.
A zapravo je anksiozni napad sa stezanjem u prsima.
Psihička nadogradnja problema onda dovede do toga da joj naravno počne trnuti i lijeva ruka, bol se širi prema donjoj čeljusti i sl.
I ja imam osjecaj da cu umrijeti kada me to uhvati. Samo meni se napadaji panike toliko razlikuju u manifestaciji da ja sebe uvijek pitam dali je to sada isto ili nije. Cini mi se da sam postala hypohondar zbog toga.

Cudno u svemu tome mi je sto moj doktor tvrdi da meni ne treba psihiatar jer navodno su moji napadaji panike izazvani burn out sindromom. Ali vidim i sama da to necu moci sama savladati.. Mozda bih trebala se posavjetovati sa psihiatrom, iako sam uvijek mislia da sam mentalno jako stabilna, izgleda sam se prevarila..

hvala svakako na savjetima.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:03   #8
Quote:
BooBaby kaže: Pogledaj post
Cudno u svemu tome mi je sto moj doktor tvrdi da meni ne treba psihiatar jer navodno su moji napadaji panike izazvani burn out sindromom...
... što je također domena stručnjaka iz područja mentalnog zdravlja, tako da ne razumijem baš taj njegov komentar.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:26   #9
Psihijatar, definitivno.

Premda, ima tu prostora i za psihologa

Nije došlo preko noći, neće ni otići.

Trebat će i dosta tvog angažmana, naravno, uz dobro instruiranje od strane adekvatnog stručnjaka
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:33   #10
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
... što je također domena stručnjaka iz područja mentalnog zdravlja, tako da ne razumijem baš taj njegov komentar.
Pa ni ja da budem iskrena. Naj iritantnije mi je sto mi je on prepisao medikaciju kao sto bi i psihiatar. Deanxit za smirenje i Temestu za akutno stanje. Ali nakon tako dugog vremena sa tegobama sam bila nekako odustala i pomirila se sa svime. Sada sam skupila malo snage da bi se dalje borila.

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Psihijatar, definitivno.

Premda, ima tu prostora i za psihologa

Nije došlo preko noći, neće ni otići.

Trebat će i dosta tvog angažmana, naravno, uz dobro instruiranje od strane adekvatnog stručnjaka
Dosta sam ja to cak i sama dovela do minimuma ali vidim da dalje ne mogu sama. Nego ja sebi stalno umisljam da je mozda ipak nesto medicinsko i da ce nestati preko noci. Tesko je pomiriti se sa tim da nece nestati i da ne postoji tableta, operacija ili tretman koji ce to prekinuti.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:51   #11
Itekako je medicinsko.
Psihijatrija je sasvim ozbiljna grana medicine.
U razvijenom Svijetu, naravno

Ne znam gdje živiš (po izboru lijeka beš i ne u Hrvatskoj), no baš na prvu loptu Deanxit (Flupentixol + Melitracen)
Možda je cijena potakla izbor lijeka


Temasta (lorazepam) - ajde, to je sasvim OK izbor za akutnu fazu, kao povremeno i privremeno rješenje
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:52   #12
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Itekako je medicinsko.
Psihijatrija je sasvim ozbiljna grana medicine.
U razvijenom Svijetu, naravno

Ne znam gdje živiš (po izboru lijeka beš i ne u Hrvatskoj), no baš na prvu loptu Deanxit (Flupentixol + Melitracen)
Možda je cijena potakla izbor lijeka


Temasta (lorazepam) - ajde, to je sasvim OK izbor za akutnu fazu, kao povremeno i privremeno rješenje
Nisam mislila umalozavati psihijatriju ispricavam se ako je tako zvucalo. Znate vec sto sam htjela reci.

Zivim u Svicarskoj i ne znam zasto Deanxit, iako mi doktor rece da je to najblazi moguci sedativ
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:26   #13
Švicarska - sad je jasnije

Nikako se ne slažem sa tvrdnjom kako je Deanxit najblaži mogući sedativ, osim možda u nekoj zemlji čiji naziv završava na -stan (bez ksenofobnih primisli prema narodima tih zemalja, cilja se zdravstveni sustav kao takav).

Ne znam kako je strukturiran sustav zdravstvenog osiguranja u Švicarskoj, možda se tu krije odgovora zašto baš taj lijek (cijena?).


Jedna epizoda koja se često prepričava kad se radi o švicarskom zdravstvenom sustavu.

Čovjek umire od bolova (bubrežni kamenac).

Zove nekakvu zdravstvenu službu.

Dobije savjet, da sjedne u kadu i tušira se toplom vodom i da ih nazove za sat-dva.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:58   #14
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Švicarska - sad je jasnije

Nikako se ne slažem sa tvrdnjom kako je Deanxit najblaži mogući sedativ, osim možda u nekoj zemlji čiji naziv završava na -stan (bez ksenofobnih primisli prema narodima tih zemalja, cilja se zdravstveni sustav kao takav).

Ne znam kako je strukturiran sustav zdravstvenog osiguranja u Švicarskoj, možda se tu krije odgovora zašto baš taj lijek (cijena?).


Jedna epizoda koja se često prepričava kad se radi o švicarskom zdravstvenom sustavu.

Čovjek umire od bolova (bubrežni kamenac).

Zove nekakvu zdravstvenu službu.

Dobije savjet, da sjedne u kadu i tušira se toplom vodom i da ih nazove za sat-dva.
Pa ide sve preko zdravstvenog i onda ti to placas do neke mjere koju si sam odabrao ( i po kojem ti se racuna mjesecna naknada za zdrastveno) recimo ja do 1000 franaka sve sama placam poslje samo 20% svakog iznosa. Tu sam granicu zbog niza pretraga davno presisala za ovu godinu.

Ima to smisla, placa sve zdrastveno a Deanxit je jako skup..

Sto meni ne ide u glavu je zasto mi prepisuje antidepresiv a tvrdi da mi ne treba psihijatar ili psiholog. Zaradjuje znaci na meni dok moze a meni ce svejedno kad tad trebati strucna pomoc.

Ovu anekdotu ne mogu potvrditi osobnim iskustvom. 3 puta me ove godine kupila hintna i svaki puta su bili za manje od 5 minuta tu i jako se strucno ponjeli.
Bolnica je vec druga prica, ostavili me da cekam 4 sata a ja pod napadajem zescim. Jos se tada nije ni znalo od cega bolujem, ja se drzim za srce a oni me puste tako dugo da cekam.

U svakom slucaju ja u ponedjeljak krecem u potragu za psihijatrom.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.