Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 23:23   #21
Meni se isto slijeva u grlo, skroz sam se vec navikla na to. Jedino su bed budjenja jer se to sve slijepi po grlu i iznad....onda iskasljavam aliene

Ne znam koji bi ti savjet dala. Mozda je neka alergije. Ja nisam jos nasla rjesenje za ovaj problem.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 02:04   #22
Ja sam takoder dobila antibiotike pred desetak dana.Sve sam probala i nista mi ne pomaze.Doktor me tjesi kako je super dok se sekret cijedi.Frka je kad se stvara i ne cijedi.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 05:39   #23
JA sam na drugoj dozi antibiotika.Popizdit cu
Krenulo mi je sa grlom i sinusima,bez temperature sa umorom i bolnim misicima.Onda mi se nakon par dana upalilo uho i tad sam krenula na kuru antibiotika.Smirilo se nakon par dana i sad opet.Znaci prvo 5 dana 250mg. a sad 3 dana 500mg istih.Zeludac me ubija od njih,koma su.Ali meni i dalje alieni iz nosa i grla izlaze
Ince antibiotici koje pijem su Zithromax ili Azithromycin,bila bi zahvalna ak bi mi netko rekao sta je to po rhvatskom.Cini mi se ko Sumamed jer se pije samo tri dana.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 05:56   #24
Je,provjerila. Sumamed to bi trebalo sad valjda djelovat,bar se nadam.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 08:51   #25
Ovdje predlažem alternativni način liječenja - akupunkturu.
Mojoj frendici je tretman riješio sve probleme sa sinusima, meni jest pomogao ali ne ipak toliko učinkovito.
Vrijedi pokušati.

Inače, koliko se sjećam, za čišćenje dišnih puteva odličan je Flyxonase sprej.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 12:42   #26
Flyxonase također koristim, pa sve već mislim da je to od njega. Nemam druge simptome kao glavobolja, temperatura. Tako da već pretpostavljam da mi dr. neće dati antibiotike. Valjda ću se i na to naviknuti.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 12:47   #27
ja isto nisam imala temperaturu ni glavobolju kad sam dobila antibiotike...
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 13:59   #28
Ja bih po tome trebala antibiotike piti zadnjih ohoho godina. Kronicnu upalu sinusa ne lijece antibiotici.

Flixonase je kortikosteroidni sprej. Ja to izbjegavam, mogu oni pricati da nema veliku apsorpciju u organizam ali ja to nista ne vjerujem.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 14:53   #29
Ako vam ne pomogne Sumamed malo što vam može pomoć.
Ovisi o patologiji bolesti!
Ne curi svima nos iz istog razloga, prehlada samo potiče izlučivanje, ali ako je stvar kronična treba joj uklonit uzrok pa tek onda liječit. Ispuhat nos nije riješenje.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 15:19   #30
Quote:
lahor kaže:
Ja bih po tome trebala antibiotike piti zadnjih ohoho godina. Kronicnu upalu sinusa ne lijece antibiotici.

Flixonase je kortikosteroidni sprej. Ja to izbjegavam, mogu oni pricati da nema veliku apsorpciju u organizam ali ja to nista ne vjerujem.
Flyxonase se apsorbira u organizam. Mislim da je svaki liječnik dužan upozoriti pacijenta da prekomjerno uzimanje ovog spreja nije dobro.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 19:47   #31
Što se sinusa tiče mogu ti napisati da je dobro u ljtnim mjesecima puno roniti, jer se na taj način čiste sinusi.Za sinusu je dobro inhalirati se i što je najvažnije mora se to ispuhivati, da se spriječi "cijeđenje" u grlo jer se tako sekret skuplja u grlu i dolazi do kašljanja, što ti na sve to liječnici pišu antibiotike, a piti antibiotike stalno nije dobro za organizam jer se organizam navikne na te lijekove pa sporije ili nikako ne djeluje.
leptirica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:41   #32
Imam kronicnu upalu sinusa.Receno mi je da ju nije moguce izlijeciti,ali se lijekovima moze postici da mi duze vrijeme bude dobro.Antibiotik sam dobila,niske doze Klimicina,zbog komplikacija,visoke temperature.
Sumamed sam probala i ne djeluje mi.Homeopatija takoder.

Molim 404 da napise nesto vise o akupunkturi.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 12:18   #33
Ja sam sredinom 7. mjeseca bila na operaciji polipa na sinusima, točnije - sinusoskopiji maksilarnih sinusa. Ono uđu malo iglom i propušu i kao poslije ti bude okej. E, da daju ti prije toga jaaaako dobre droge.
Doktor mi je odmah rekao da ni to nije trajno riješenje, jer da se to sranje zna ponavljat. Okej, ali meni se čini da mi se već nakon tri mjeseca počelo ponavljat, jer unazad 2 tjedna ponovno curi nos i to bez prestanka. Ja ću
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 15:00   #34
Nikakav antibiotik nece pomoci kod opisanih problema.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 21:01   #35
Evo ja sam pocela kasljat i iskasljavat cudesa.Iz sinusa se isto tak cjedi svasta ali bar nije skroz zastopano,kak je bilo.Valjda su onda ti Sumamedi pomogli.Javim ishod
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:06   #36
Kako to mislis Pallas?
Sto bi bilo bez antibiotika kod temperature od 39 i uz dokazanu bakterijsku upalu?To nece srediti sinusitis,ali ce pomoci trenutno.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:40   #37
Valjda je mislio da antibiotici ne pomazu kod kronicne upale sinusa. Tu je i u pravu.

Akutna upala sinusa je nesto sasvim drugo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 04:06   #38
o ovom problemu bi mogla napisati knjigu ,cini mo se,patim od kronicne upale sinusa duze od 10 godina i proklinjem svaki dan kad me uhvate ,samo ja rijetko imam problem da mi curi nos ,meni je problem sto ne curi pa onda dobijem pritisak u glavi to je nesto za poludit ,za to sto ti ide niz grlo to je meni od alergije obicno pomognu antihistamini i sudafed ali neznam prije nekoliko dana sam upoznala jednog koji mi se kune da je izlijecio sinuse tako sto je uzeo crveni luk popolovio ga,i posolio i onda dugo mirisao i kaze da se totalno izlijecio pa se sad ja mislim da to probam ma utopljenik se i za slamku hvata
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 07:01   #39
Si probala stavljat oblog od toplih zganaca na celo.Onak skuhas zgance na tvrdo,zamotas u krpu i onak tople drzis na celu,prek sinusa.Meni je to redovno potjeralo sinuse.Drzis nekih 15tak min.,i nakon toga moras biti u toplom,i tak ponavljas.NAj bolje prije spavanja.
Ja si tu stavim onaj hot/cold pack,koji zagrijem u mikrici i onda to stavim na celo i pomaze.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 09:03   #40
[QUOTE]leptirica05 kaže:
[B]Što se sinusa tiče mogu ti napisati da je dobro u ljtnim mjesecima puno roniti, jer se na taj način čiste sinusi.



i što manje stresa!

Možda hren i ljute paprike.

Reži luk ! Kad ja režem luk onda mi se očiste sinusi

Kadulja je isto dobra za dišne puteve.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.