Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 21:06   #21
Quote:
vernon_ kaže:
zajebano skroz
i poslije operacije se bruh moze vratit
80% se to desilo zbog slabog trbusnog zida
moras ga jednostavno ojacati

Ma nije zbog toga, jer je jak! Nego mislim da je zbog velikog napora! Išao sam 2 puta dnevno u teretanu i tako svaki dan bez pauze! Pazio sam i na razmak od 48 sati pauze između vježbe iste skupine mišića, pa sam mislio da neće biti problema, ali izgleda da sam bio u krivu...
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:59   #22
Quote:
Moyzan kaže:
Ma nije zbog toga, jer je jak! Nego mislim da je zbog velikog napora! Išao sam 2 puta dnevno u teretanu i tako svaki dan bez pauze! Pazio sam i na razmak od 48 sati pauze između vježbe iste skupine mišića, pa sam mislio da neće biti problema, ali izgleda da sam bio u krivu...
ma onda operacija drug
vernon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 15:50   #23
Quote:
Moyzan kaže:
Ma nije zbog toga, jer je jak! Nego mislim da je zbog velikog napora! Išao sam 2 puta dnevno u teretanu i tako svaki dan bez pauze! Pazio sam i na razmak od 48 sati pauze između vježbe iste skupine mišića, pa sam mislio da neće biti problema, ali izgleda da sam bio u krivu...
imas li pojas????
i dva puta u teretanu, jesil neki profesionalac?????
vernon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:16   #24
Quote:
vernon_ kaže:
imas li pojas????
i dva puta u teretanu, jesil neki profesionalac?????
Još nisam ni siguran dali je bruh, ali doktorica je mislila da je...pa idem u sri kod urologa na kontrolu, pa ću vidjeti! Ma nisam neki profi koji namjerava ići na natjecanja, ali sam mislio malo više vremena posvetiti tome...jebiga
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 11:36   #25
Bio sam kod urologa i potvrdio mi je bruh...neki vodenasti ili tako nekako ! Pa dali zna netko nešto o tome...koliko traje operacija, oporavak, itd.
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 13:51   #26
stari je ustao isto popodne nakon operacije, drugi je dan setao, sjedao, ustajao, cucnuo...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:27   #27
Kad govoris o bruhu tj. herniji, dosta toga ovisi o metodi operacije. Ako si iz Zagreba definitivno ti preporučam prof. Bešlina iz vinogradske bolnice. Naime čovjek radi laparoskopsku metodu operacije. To je metoda koja je puuuno manje invazivna od klasicnih operativnih metoda koje se recimo primjenjuju u Novoj bolnici u Dubravi, čiji doktori iz meni nepoznatih razloga ne rade takve operacije. Laparoskopijom se u oštećeno područje nakon operacije ugrađuje jedna mrežica...recimo kao armatura i oporavak je zbog manjeg reza puuno kraći. Na taj način je stari od atlantis prohodao drugi dan, a recimo moj frend koji je bio na operaciji u Novoj bolnici je ležo kojih 5 dana (nisam siguran al tu negdje), i imo malo bolne i natečene testise, probleme s vršenjem nužde i tak.
Ovo je citat s jedne stranice...
"Laparaskop
Kroz mali incizijski otvor laparaskop se može primjeniti za vizualizaciju abdomena. Specijalizirani instrumenti i tehnike prilagođeni su minimalno invazivnoj kirurgiji. Aparat može biti uveden kroz drugi incizijski otvor u blizini maloga neprimjetnog incizijskog otvora za operativnu intervenciju."
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 11:43   #28
Pa trebao bi biti operiran u Zagrebu kod Prof. Kraussa u vinogradskoj, ali u to vrijeme bi trebao biti na moru, pa sam mislio na operiraciju u Rijeku! A kada će mi "prijatelj" moći biti ponovo u pogonu...u biti to me najviše zanima, jer ipak dolaze turistikinje, hehe?
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:35   #29
bruh

imao tko?
simptomi?
aj nek mi neko s iskustvom napise kaj o tome. plz
FERRYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:40   #30
ja sam imao i operirao....
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:31   #31
kak si znao da ga imas?
FERRYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:36   #32
pa jako me bolio stomak (trbuh) skroz dolje s lijeve strane, nisam se mogao pomaknuti od bolova..užas---i nateklo je kao lopta, bilo je plavo,tvrdo....i onda kod doktora i odmah operacija, rekao mi kirurg da imama dva bruga i da bih trebao kasnije doći operirati i drugi, ali ništa od toga kada sam bio kod njega ništa nije rekao i nemam te simptome
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:54   #33
ja konstantno osjecam dolje lijevo tupu bol dolje lijevo vec duze vrijeme (ima tog mozda i god dana kak je to pocelo) pogotovo ak nest teze radim saginjem se i sl.(i sad me laganini boli). ali nis nije nateceno. nekak mi je bad ic kod doktora i stalno to odgadjam. izgleda da cu to morat ic pothitno rijesit...
FERRYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 00:59   #34
nemaš šta više odgađati, još bolje ako ti ništa nije nateklo....ali ako možeš otiđi kod doktora odmah sutra tj. danas...
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 01:22   #35
Bruh/kila/hernija

Unatrag otprilike pola godine povremeno, a u zadnja 2-3 tjedna gotovo neprekidno kod većih napora (uglavnom kad rade trbušni mišići) osjećam oštru bol u doljnjem lijevom dijelu trbuha, blizu prepone. Čini mi se da bi to mogao biti bruh.

Inače, do sada sam dva puta operirao bruh, ali u vrlo ranoj mladosti (obje operacije prije 3 godine života).

Što napraviti? Ići doktoru da se to pogleda? Ili mirovati?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 07:36   #36
pa normalno, ići doktoru ... ako je bruh da se operira što prije ili ako nije bruh da si miran...i ja sam operirao bruh...i ne bih htio opet...
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:27   #37
Quote:
Stana kaže:
pa normalno, ići doktoru ... ako je bruh da se operira što prije ili ako nije bruh da si miran...i ja sam operirao bruh...i ne bih htio opet...
Koliko dugo traje oporavak? Ono da treba mirovati, da se nesmije naprezati izd... Zanima me koliko dugo neću nekon operacije smjeti na treninge...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 23:04   #38
Quote:
Toco1980 kaže:
Koliko dugo traje oporavak? Ono da treba mirovati, da se nesmije naprezati izd... Zanima me koliko dugo neću nekon operacije smjeti na treninge...
to je najbolje da pitaš kirurga, doktora..jer nisu svi slučajevi jednaki....
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:06   #39
Moj decko je operisao bruh dva puta...i sada se opet pojavio...Imao je problema sa nespretnim doktorima. Najbolja stvar koju moras uraditi jeste dobro se raspitati ko to DOBRO radi, mozda cak i da odes privatno. Ako ti doktor ne ucini operaciju kako treba problem se vraca opet i opet....
Moj decko ce za mjesec dana operirati bruh kod privatnika...valjda ce biti dobro...
A operacija nije teska, bar tako kaze...najgore je buditi se iz anestezije...i morat ces lezati par sedmica...napore nikakve ne smijes ciniti, mozda malo i smrsas Moj decko je jako smrsao a operirao je prosle zime....zamisli kako je gadno operirat opet i ove...
Uglavnom izaberi pravog ljecnika!
Sretno
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:01   #40
Svakako idi kod kirurga. Ja sam tri puta operirala bruh na različitim mjestima. Zadnji put sam se jako teško odlučila na operaciju, ali došla sam u zadnji čas. Ponekad bruh može bit janko opasan.
lavanda2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.