Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 11:28   #2861
što se tiće mog problema sa pucnajem veze nakon sat vremana surfanja (opisanog par postova više), služba za korisnike i nije bila od neke velike pomoći, bez obzira na njihov trud i ljubaznost... nešto smo zajednički prčkali po postavkama rutera, pokušali smo isključiti telefone, provjeravali splitter, ali ništa nije bilo od pomoći... sve dok negdje na internetu nisam pročitao da jedan od načina da se ruter vrati u red je da ga se resetira na tvorničke postavke. to sam i učinio i evo, sada sam već tri sata na internetu bez ikakvih problema.
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:59   #2862
Dobar dan forumaši.

Evo saznao sam da je i moj susjed prešao na optimu, međutim Optima je imala nekih problema na infrastrukturi pa nije imao interneta preko njih.
Na kraju mu je optima ponudila da uzme internet iz T-coma pa me zanima jel bum ja imao tih problema.

E i kakav vam je internet vi koji imate O3 TVsurf+ paket? Jel se mogu igrice na internetu normalno igrat?
miles1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:17   #2863
Quote:
miles1991 kaže: Pogledaj post
Dobar dan forumaši.

Evo saznao sam da je i moj susjed prešao na optimu, međutim Optima je imala nekih problema na infrastrukturi pa nije imao interneta preko njih.
Na kraju mu je optima ponudila da uzme internet iz T-coma pa me zanima jel bum ja imao tih problema.

E i kakav vam je internet vi koji imate O3 TVsurf+ paket? Jel se mogu igrice na internetu normalno igrat?
Paketi koji imaju "plus" dodatak su paketi koji idu preko infrastrukture t-coma ...nešto kao traffic usluga koja se gasi.
Ne može se po paketima generalizirati hoće li biti poteškoća ili neće jer sve ovisi o parici koju dobiješ. Ako je loša traži se zamjena ako je dobra, sve ok
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:08   #2864
Quote:
miles1991 kaže: Pogledaj post
Dobar dan forumaši.

Evo saznao sam da je i moj susjed prešao na optimu, međutim Optima je imala nekih problema na infrastrukturi pa nije imao interneta preko njih.
Na kraju mu je optima ponudila da uzme internet iz T-coma pa me zanima jel bum ja imao tih problema.

E i kakav vam je internet vi koji imate O3 TVsurf+ paket? Jel se mogu igrice na internetu normalno igrat?
Živio,O3 Surf već 4 godine,bez ikakvih problema,brzina ja upravo kakvu nude,internet bez problema i kad je upaljen tv....slika odlična,nema trzanja ni prekida,na vlastitoj infrastrukturi sam od Optime
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:13   #2865
Koje uređaje, STB i modem, sada isporučuju za o3 pakete?
Prije sam imao Motorolu i TPlink i nije ni bilo tako loše...

Istekao mi ugovor pa njuškam malo naokolo...
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:28   #2866
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Živio,O3 Surf već 4 godine,bez ikakvih problema,brzina ja upravo kakvu nude,internet bez problema i kad je upaljen tv....slika odlična,nema trzanja ni prekida,na vlastitoj infrastrukturi sam od Optime
Di si smješten?
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:34   #2867
eh da je meni barem tako. mi još ratujemo s optimom. kad gledam tv nemam neta, kad sam na netu nema tv-a

a danas se ne mogu s xperiom preko wi-fi spojit na internet, iako sam do sada mogla bez problema. nemam pojma šta mu je.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:07   #2868
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
eh da je meni barem tako. mi još ratujemo s optimom. kad gledam tv nemam neta, kad sam na netu nema tv-a

a danas se ne mogu s xperiom preko wi-fi spojit na internet, iako sam do sada mogla bez problema. nemam pojma šta mu je.
Resetiraj router

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:11   #2869
Quote:
Javier kaže: Pogledaj post
Koje uređaje, STB i modem, sada isporučuju za o3 pakete?
Prije sam imao Motorolu i TPlink i nije ni bilo tako loše...

Istekao mi ugovor pa njuškam malo naokolo...
Za tv sam dobio telsey,a za internet sam dobio zyxel modem ali je imao na sebi grešku pa su mi zamjenili s tp linkom

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:52   #2870
Quote:
Javier kaže: Pogledaj post
Di si smješten?

Istra
http://www.speedtest.net/result/1857280011.png
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:37   #2871
Ja sam u Poreču i trenutno imam

http://www.speedtest.net/result/1857486123.png
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:08   #2872
bio danas tehničar napokon.
promjenio router, nazvao optimu i rekao da je zagušenje preveliko i da ništa od iptv-a , i napokon će nam raskinut ugovor.
rekao nam doći za dan,dva pogledat dali je sve ok i po opremu od opti tv-a , a ovaj novi router nam ostavlja u zamjenu za stari. ne moram ga platit kako su nam rekli 110 kn.
živi bili pa vidjeli
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:45   #2873
Sorry ako je već bilo pitanje. Korisnik sam usluge ADSLTraffic i koliko vidim ta usluga se gasi. Mene zanima što sada? Dali moram ponovno aktivirati T-com paket, tj. da se priključim s T-com userom ili će Optima zamjeniti ovu uslugu nekom novom na koju ću automatski biti prebačen?
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:01   #2874
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Sorry ako je već bilo pitanje. Korisnik sam usluge ADSLTraffic i koliko vidim ta usluga se gasi. Mene zanima što sada? Dali moram ponovno aktivirati T-com paket, tj. da se priključim s T-com userom ili će Optima zamjeniti ovu uslugu nekom novom na koju ću automatski biti prebačen?
Alternativne usluge su OptiStream :
http://www.optima.hr/privatni-korisn...net/optistream

ili neki od O+ paketa ali moraš ipak kontaktirati službu jer neće biti tranziije već novi ugovor moraš potpisati.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 07:07   #2875
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
što se tiće mog problema sa pucnajem veze nakon sat vremana surfanja (opisanog par postova više), služba za korisnike i nije bila od neke velike pomoći, bez obzira na njihov trud i ljubaznost... nešto smo zajednički prčkali po postavkama rutera, pokušali smo isključiti telefone, provjeravali splitter, ali ništa nije bilo od pomoći... sve dok negdje na internetu nisam pročitao da jedan od načina da se ruter vrati u red je da ga se resetira na tvorničke postavke. to sam i učinio i evo, sada sam već tri sata na internetu bez ikakvih problema.
Dakle resetirao si ga na tvornicke postavke, a onda treba sve ponovo upisivati i podesavati zar ne???
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:23   #2876
Ljudi jel može pomoć ako netko zna ?

Dobio sam siemens gigaset sx763 od jednog lika što je prešao na drugog operatera sa tcoma I sad sam si ga htio sredit za optimu za sebe doma. Taj router je po tcomovom firmweru annex B ali sam našao tutorial i neke stvarčice potrebne za otključavanje i prebacivanje na annex A. više foruma je koristilo isti tutorial i linkove od kojih su oni linkovi za openwrt firmware nepostojeći više tako da sam uspio skinut DD-WRT i puknuti ga u router i vidim da podržava annex A, B i još puno njih. i sad spojim ja router sve kak treba na kablove, ulogiram se u sučelje, upišem username i password od optime i ne želi se spojit. u statusu mi piše i brzina downloada i uploada i da je to annex a i decibeli, u biti prepoznalo je signal, ali kad stisnem connect neće :/ pa ako netko zna kaj trebam napravit u postavkama nek mi kaže.

Hvala.
Portalgun11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 18:41   #2877
Quote:
Portalgun11 kaže: Pogledaj post
Ljudi jel može pomoć ako netko zna ?

Dobio sam siemens gigaset sx763 od jednog lika što je prešao na drugog operatera sa tcoma I sad sam si ga htio sredit za optimu za sebe doma. Taj router je po tcomovom firmweru annex B ali sam našao tutorial i neke stvarčice potrebne za otključavanje i prebacivanje na annex A. više foruma je koristilo isti tutorial i linkove od kojih su oni linkovi za openwrt firmware nepostojeći više tako da sam uspio skinut DD-WRT i puknuti ga u router i vidim da podržava annex A, B i još puno njih. i sad spojim ja router sve kak treba na kablove, ulogiram se u sučelje, upišem username i password od optime i ne želi se spojit. u statusu mi piše i brzina downloada i uploada i da je to annex a i decibeli, u biti prepoznalo je signal, ali kad stisnem connect neće :/ pa ako netko zna kaj trebam napravit u postavkama nek mi kaže.

Hvala.
Lampica DSL stabilna ?
Jesi kontaktirao SZK da vidiš je vide pokušaje spajanja? Uz to jesi podesio postavke VPI i VCI na 0 i 35?
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 19:04   #2878
ja imam telefon na Optimi a net i tv kod T-coma, nije mi jasno zašto mi T-com naplaćuje 168 kn za HALO usluge svaki mjesec kad uredno mjesečnu naknadu i impulse plaćam Optimi i nemojte mi reći da zovem njihovu službu za korisnike jer sam zvala već tri puta i svaki put su mi rekli drugačije
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 19:10   #2879
Koji paket interneta i televizije imaš kod t-coma?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 19:34   #2880
maxtv osnovni paket i maxadsl FLAT+ADSL do 4Mit/s
višnjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.