Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 15:10   #41
Imam ja. Iskustva su mi od Primidona (antoepileptik-koji me omamljivao iako sam pila 1/16 dio), do Prozaca- koji je pojačavao tremor, ali je primjena išla zbog depre uslijed tremora.

Za ovu dijagnozu nezna se uzrok (meni je od djetinjstva), kao i da nisam došla do nekog stručnjaka za rješenje.

Manifestira mi se s nemirom, hipoglikemijom, kofeinom.

Budući da benigno, ne treba mu poklanjati vizuelno pažnju, jer još jači, treba živjeti s tim. Meni su pomogle meditacija, yoga i čitala sam da vježbe jačanja mišića, kao što je dizanje tegova (za ruke) smanjuje tremor.

Sretno!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:42   #42
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Imam ja. Iskustva su mi od Primidona (antoepileptik-koji me omamljivao iako sam pila 1/16 dio), do Prozaca- koji je pojačavao tremor, ali je primjena išla zbog depre uslijed tremora.

Za ovu dijagnozu nezna se uzrok (meni je od djetinjstva), kao i da nisam došla do nekog stručnjaka za rješenje.

Manifestira mi se s nemirom, hipoglikemijom, kofeinom.

Budući da benigno, ne treba mu poklanjati vizuelno pažnju, jer još jači, treba živjeti s tim. Meni su pomogle meditacija, yoga i čitala sam da vježbe jačanja mišića, kao što je dizanje tegova (za ruke) smanjuje tremor.

Sretno!
Hvala ti iako nije utješno, nadajmo se da će ipak naći lijek (kat tad)
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 19:36   #43
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
Ima li netko dijagnozu "esencijalni tremor" i kakva su iskustva s liječenjem?
Meni ju je svojedobno postavio neurolog - slučajno, pri pregledu radi migrene, skužio je tremor ruku koji sam imala od djetinjstva. prepisao mi je Propranolol (beta-blokator) i nakon 2-3 mjeseca tremor je nestao. Nezgodno kod tog lijeka je to što snižava tlak, bila sam neprestano pospana iako sam uzimala 1/4 tablete.
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 14:27   #44
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
Meni ju je svojedobno postavio neurolog - slučajno, pri pregledu radi migrene, skužio je tremor ruku koji sam imala od djetinjstva. prepisao mi je Propranolol (beta-blokator) i nakon 2-3 mjeseca tremor je nestao. Nezgodno kod tog lijeka je to što snižava tlak, bila sam neprestano pospana iako sam uzimala 1/4 tablete.
Ja pijem Rivotril koji mi baš nije od neke velike koristi. Pošto imam niski tlak neznam ni kako bih podnijela Propranolol.
Morat ću razgovarati s neurologom. Hvala ti
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 10:21   #45
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
Meni ju je svojedobno postavio neurolog - slučajno, pri pregledu radi migrene, skužio je tremor ruku koji sam imala od djetinjstva. prepisao mi je Propranolol (beta-blokator) i nakon 2-3 mjeseca tremor je nestao. Nezgodno kod tog lijeka je to što snižava tlak, bila sam neprestano pospana iako sam uzimala 1/4 tablete.

Vidiš, vidiš i meni je na početku bio propranolol i odustala sam jer me je uspavljivao (nizak tlak), a imam i migrene. Koliko ga već dugo piješ?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:26   #46
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš i meni je na početku bio propranolol i odustala sam jer me je uspavljivao (nizak tlak), a imam i migrene. Koliko ga već dugo piješ?
pila sam ga nekoliko mjeseci, i zbog tremora i kao prevenciju migrene. prestala sam zbog pospanosti, također imam niski tlak. tremor je, kao što sam napisala nestao, a migrene su se bitno prorijedile tek kad sam promijenila prehranu - izbacila sve brze ugljikohidrate, loše masnoće i ostalo smeće. kad baš dobijem napad (sad je to u prosjeku jednom mjesečno, prije je bilo gotovo svaki tjedan), popijem zomig i to je, uglavnom, to.
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:12   #47
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
pila sam ga nekoliko mjeseci, i zbog tremora i kao prevenciju migrene. prestala sam zbog pospanosti, također imam niski tlak. tremor je, kao što sam napisala nestao, a migrene su se bitno prorijedile tek kad sam promijenila prehranu - izbacila sve brze ugljikohidrate, loše masnoće i ostalo smeće. kad baš dobijem napad (sad je to u prosjeku jednom mjesečno, prije je bilo gotovo svaki tjedan), popijem zomig i to je, uglavnom, to.
Tako sam i ja krenula s PREHRANOM U ZONI, koja regulira inzulin.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:06   #48
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja krenula s PREHRANOM U ZONI, koja regulira inzulin.
ja sam malo kratka s inzulinom tako da sam na dijabetičkoj dijeti. koliko sam skužila zonu, princip je vrlo sličan. nevjerojatno je koliko je važno što jedemo - mislim, svi znamo da se treba zdravo hranit, al ne znamo što bi to točno značilo - što jesti, kada i koliko. nakon što me dijabetes natjerao na discipliniranu prehranu, osjećam se deset puta bolje nego dok sam bila potpuno zdrava.
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:08   #49
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
ja sam malo kratka s inzulinom tako da sam na dijabetičkoj dijeti. koliko sam skužila zonu, princip je vrlo sličan. nevjerojatno je koliko je važno što jedemo - mislim, svi znamo da se treba zdravo hranit, al ne znamo što bi to točno značilo - što jesti, kada i koliko. nakon što me dijabetes natjerao na discipliniranu prehranu, osjećam se deset puta bolje nego dok sam bila potpuno zdrava.

Ja sam istraživala o tremoru, htjela sam saznati što ga izaziva. Tako sam došla do niskog šećera, a time i do prehrane u Zoni, koja svojom prehranom održava stalnu razinu šećera u krvi, bez oscilacija. Pročitala sam sve knjige od dr.Searsa, koji je biokemičar i koji je testirao tu prehranu (imaš u knjižnici knjige). Na Coolinariki imaš forum s temom "Prehrana u ZONI", gdje ljudi izmjenjuju recepte i iskustva.

http://www.coolinarika.com/forum/vie...p?id=178&p=190

Inače, sve više dolazim do informacija kod novih istraživanja da su glukoza i kisik najvažniji za organizam, odnosno da inzulin maltene regulira sve procese u tijelu. Ima ljudi kojima inzulin nije osjetljiv na oscilacije u prehrani (višak ugljikohidrata), ali mi koji jesmo trebali bi obratiti pažnju.

Lijep pozdrav
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:28   #50
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Ja sam istraživala o tremoru, htjela sam saznati što ga izaziva. Tako sam došla do niskog šećera, a time i do prehrane u Zoni, koja svojom prehranom održava stalnu razinu šećera u krvi, bez oscilacija....
moja dijabetologinja kaže da je prehrana u zoni najbolji oblik prehrane. iako koristim nekoliko recepata, nisam prešla na zonu jer mi je lijeno preračunavat vaše blokove u naše jedinice

i ne kužim, recimo, onaj proteinski prah koji se koristi u nekim receptima - kako njega preračunat npr. meni je 30g piletine = 1 jedinica mesa, odn. proteina. ili ga niti ne trebam računat, ako je čisti protein, onda nema ugljikohidrata

inzulin je je nužan za apsorpciju glukoze, dakle energije u stanice - u tom smislu svakako je presudan za funkcioniranje čitavog organizma.

hvala ti za link
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 08:58   #51
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post
moja dijabetologinja kaže da je prehrana u zoni najbolji oblik prehrane. iako koristim nekoliko recepata, nisam prešla na zonu jer mi je lijeno preračunavat vaše blokove u naše jedinice

i ne kužim, recimo, onaj proteinski prah koji se koristi u nekim receptima - kako njega preračunat npr. meni je 30g piletine = 1 jedinica mesa, odn. proteina. ili ga niti ne trebam računat, ako je čisti protein, onda nema ugljikohidrata

inzulin je je nužan za apsorpciju glukoze, dakle energije u stanice - u tom smislu svakako je presudan za funkcioniranje čitavog organizma.

hvala ti za link
Protein kao što je piletina se preračunava da 1 blok proteina (1P) = 45g piletine (kao kod tebe 1 jedinica mesa). U obrok ide 3 bloka P.

A kod proteinskog praha 1 velika žlica je 1 blok P.

Pozdrav
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:56   #52
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Protein kao što je piletina se preračunava da 1 blok proteina (1P) = 45g piletine (kao kod tebe 1 jedinica mesa). U obrok ide 3 bloka P.

A kod proteinskog praha 1 velika žlica je 1 blok P.

Pozdrav

kužim sad. hvala!

ma žderu me ti proteini, jer bih dnevno trebala pojest 8 jedinica, a ja ih u obroke uspijem zgurat samo 5-6. premršava sam i dosta vježbam, preporučen mi je dnevni unos od 2100 kalorija, al ja toliko jednostavno ne uspijem zgurat u sebe. ne jedem nareske niti jaja, samo piletinu, puretinu, ribu i svježi sir, pa mi se taj proteinski prah čini dobrim nadomjestkom.

zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:19   #53
eii

meni se tresu ruke od malena ne pijem kavu a pusim od 8 razreda(krajem)....zanima me kak da to rjesim
tomicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:18   #54
Uzrok svakog tremora bi u principu trebalo istražiti. U 90% slučajeva se radi o tzv. esencijalnom tremoru čiji je uzrok nepoznat i koji se može pojaviti u bilo kojoj dobi. Nemoguće ga je u potpunosti izliječiti, ali se zato može ublažiti promjenom životnih navika ili, u težim slučajevima, farmakološkom terapijom (beta blokatori...)
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:01   #55
ruke

Ovako,
vec duze vrijeme imam, nazovimo ga problem, sa tresnjom ruku. Znaci ovako u normalnim prilikama, svakodnevim poslovima i radnjama nemam uopce problema sa tim, medjutim kad stavim ruke ravno onda tek vidim do koje mjere je to doslo . Prije sam iskreno mislio da je mozda povezano sa nespavanjem, ispijanjem ogromnih koicina kava (ne toliko nenormalno ali ajmo reci da pijem vise nego vecina ljudi na dan) i slicnim. Iskreno i dalje se potajno nadam da je to razlog ali pojma nemam i u zadnje vrijeme me to u neku ruku muci i intigira. Inace nisam tip koji redovno obavlja neke zdravstvene preglede i slicno osim ako nije zivotna opasnost, pa postove tipa odi kod doktora zanemarite, nego me cisto zanima ako netko zna otprilike o cemu bi se moglo raditi ili ako netko prepozna to kao nekakve simptome, eto to bi zanimalo... ako je bitno, godina 23 dakle relativno sam jos uvijek mlad i naivan
borgixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:07   #56
damn, tek sad vidim da ima slican post
borgixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 21:44   #57
DAMN LJUDI NE MOJTE PITI KAVU AK VAM SE RUKE TRESU!!! ja niti pijem, niti pusim jbg srednjoskolka sam a nemogu raditi buduci posao zbog toga... .. eto sad su mi se pocele trest i bez ikakvog razloga.. sram me.. mrzim ic na javna mjesta zbog toga, mrzim tramvaje i bilo gdje gdje to ljudi mogu vidjeti.. a pogotovo kad pisem nesto na plocu i cujem komentare... ne znam zakaj je to tak.... sta sam posebna na losi nacin?!?!?! otisla sam doktoru - doktor me poslao psihijatru - psihijatar mi je rekao da ne smijem piti kavu jer kofein pojacava drhtavicu.. - i on me salje dalje.. - neurologu.. jos nisam imala prilike ic ali moram, a psihic mi je kao prvu pomoc dao neke tabletice za tjeskobu i povisen tlak.. NITI BOLUJEM OD TJESKOBA I BTW IMAM NIZAK TLAK! ali tablete pomazu... a ne mogu ih stalno piti..ne? ugl.. tresu mi se samo ruke.. nit mi koljena klecaju ni nista.. samo ruke, a pogotovo kad radim nesto vazno... onda se tresu jos vise... koliko sam skuzila to se zove TREMOR, ali sam guglala i vidjela da ljudima koji se tresu najcesce boluju od necega.. hvala bogu zdrava sam.. ali se tresem!!!
__________________
Ako je nesto predobro da bi bilo istinito, onda najverojatnije i je (predobro da bi bilo istinito)!
Tinchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 18:26   #58
jeli ko zna za terapiju primidonom naravno u vezi tremora.ako je ko upoznat ili ima kakva iskustva neka se javi. naime moja majka je dobila taj ljek za terapiju od neurologa (pojačan tremor ruku) ali sad je problem u tome šta se taj ljek više ne proizvodi.
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:29   #59
zanimljiva tema i ustvari vidi koliko se zapravo nama mladim ljudima znaju tresti ruke, i ja imam sličan problem. tresu se kad uopće nije riječ ni o nikakvoj tremi, kad su u pitanju potpuno bezopasne životne situacije... ono tipa predat novčanicu u ruku teti na kasi u dućanu ne valja misliti o tome previše, sve je u glavi kako se kaže. imam perioda kad su savršeno mirne jer si ne punim glavu problemima i onda su toliko mirne da bih mogao držati snajper skužio sam da malo ektremnije drhte kad počnu vrućine i kad počne panika oko ispita na faksu, tad mi tlak ponešto naraste. velim ljudi nemojte se bedirat to je ustvari sve psiho prirode. svi smo mi ok, ako se i tresu nek se tresu, moraju stati jednom
JuraSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:30   #60
tresi netresi

I ja iman isti problem tj. ponekad mi se ruke tresu bez razloga, sto moze dovest do neugodnosti kad recimo nekome ides nesto dodat iz ruke u ruku. A posto je to sve u glavi tj. stvar je živaca(neurona) u mozgu postoji jedan način da se to riješi, bar za one koje nemaju neki uznapredovali stadij bolesti koje uzrokuju ove simptome. A to je da vježbate, najbolje upisete teretanu i pomalo,jer vjezbanje otpusta endorfine i stvara nova živčane veze u mozgu. a drugi dio ovog problema je da uzimate nedovoljno voca i povrca tj. vitamina koji ljudski organizam nesadrži.
helokin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.