Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 23:08   #61
Kuda?
Pa...računao sam NCAVPS po grahamu pa je ispalo da osim CHAG, ZTNJ, i FRNK i ova zadovoljava sve kriterije (<67%) pa da vidimo...
Eksperiment, da se razumijemo.

Država većinski, privatizacija će kad tad sigurno (znam cijelu priču s ojrima iz sukcesije i svemu), a mislim da će prije RIZO naći kupca no BD62, VART ili pak DDJH...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:30   #62
ovo po Grahamu je točno.
Samo smiješno je da nitko ne želi kupiti dionicu ni za 1 kunu.
Ipak, ova je jedna od najgorih neklividnjača ili ima još gora?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:03   #63
Netko je danas kupovao,a ja nisam taj
Malo mi je škakljiv RIZO,u 6 mjeseci trgovalo se s njim svega 13 dana,a zbirno je promet u 6 mj. cca 900 kom. IMO,jako dosadna a možda i opasna igra bez obzira na fundamente.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:41   #64
ne kupovati dionicu za koju nema kupaca.

Radije Žitnjak ili Chag ili elkp kojeg možeš uvijek uvaliti nakon što si kupio po diskontnim cijenama.
Uz dužno poštovanje ovdje fundamenti ne vrijede puno dok god su nam prometi tako niski, a i buducnost nam je neizvjesna.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:48   #65
Ispravak netočnog navoda:

Od 1.1.2010. zbirno promet cca 900 kom.

BTW,apsolutno se slažem da ipak treba izbjegavat ovu dionicu,a šefu želim puno sreće.Osim NCAVPS-a po Grahamu (1Y 2009 iznosio je cca 162 i prema današnjoj trgovanoj vrijednosti (100) cijena bi bila cca 62% od dotičnog NCAVPS-a ) nije da me drugi fundamenti zapanjuju.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:11   #66
Moja zamjerka ovoj dionici je:
a) struktura vlasništva
b) bila bi zanimljiva kad bi isplaćivala dobar dio dividende kao druge nelikvidnjače što ovoj upravo to nedostaje.

Naravno, u Šefovo znanje i njuh ne sumnjamo i želimo mu sve najbolje.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:15   #67
Hm, kako su mi ovi zadnji komentari promakli...ne znam

No, danas imamo (konačno?!) promjenu u TOP10, novi ulazak:

RIZ-ODAŠILJAČI D.D./REDOVNE RIZO-R-A


Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 238.989 63,87 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. CVJETKO DARKO 52.529 14,04 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 14.484 3,87 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.386 3,58 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./ST GLOBAL EQUITY - OIF S JAVNOM PONUDOM 9.115 2,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ELEKTROPROMET D.D. 5.717 1,53 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./ST BALANCED - OIF S JAVNOM PONUDOM 5.599 1,50 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MURATTI ZDRAVKO 3.402 0,91 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PETROVIĆ MATE 1.166 0,31 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ACM POTHVATI D.O.O. 965 0,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 92,30

S obzirom na renome dotične firme, ne znam da li da se smijem ili plačem, no u svakom slučaju je prilično zanimljivo da firma koja u svojoj djelatnosti ima stavke:
Quote:
* - Promet naoružanja i vojne opreme
* - Izvoz i uvoz robe vojne namjene i nevojnih ubojnih sredstava
* - Usluge koje se odnose na robu vojne namjene
ulazi u TOP 10 RIZ Odašiljača.

Rekoh već negdje (valjda na "Što smo tržili") da su mi poznate sve priče oko RIZa, upoznao sam se sa svim tim prije no sam i kupio dionice. Ne mislim ga zbog svega toga držati do neznamkoliko kuna, ali mislim da solidan postotak rasta (precizirati neću ) svakako odraditi mora, prije ili kasnije, i da je to sigurnije čekati ovdje no negdje drugdje. Možda imam krivo, možda ne, vrijeme će pokazati...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:07   #68
Vidjet ćemo misli li ACM ozbiljno...
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:40   #69
Što će oni s odašiljačima?
Prislušni uređaji ili laserski navođene zrake?
Vidim da će ići i ispod 100.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:03   #70
http://www.poslovni.hr/vijesti/preds...ca-157315.aspx

jeste li vi to od njega kupovali (predsjednik uprave).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:18   #71
misliš na Šefa?
Ja sam rekao .
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:25   #72
Od podatka od koga smo kupovali (a to da Cvjetko prodaje znao sam i prije nego sam kupio, znao sam od koga ću kupiti) bitniji je podatak da u izvješću piše "predsjednik Uprave".
Naime, do ljeta je još predsjednica uprave bila Zora Barač. Oni koji znaju RIZ sagu, znaju sve... Zanimljivo bi bilo znati otkad je on ponovno PU, posebice pošto on više nije većinski vlasnik već RH, nakon one dokapitalizacije.

No, to što je on prodao 1/52 dionica nije nikakav relevantan podatak, možda je značajniji kome je to prodao - ACM pothvatima (i meni ) ...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:11   #73
Ubaci se u pothvat,kupi još onih x komada po 100
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:27   #74
meni je chag zanimljiviji.
Veća likvidnost.
Ovdje je velika gužva na prodaji, a s druge strane čini mi se da će joj duže vrijeme trebati da potegne. :briši:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 19:42   #75
netko je namirisao Rizo što objašnjava veliki promet ovih dana. Ne i ja.
sutra bi mogao dobro skočiti.

http://www.jutarnji.hr/rusi-dolaze-u...alac--/887069/

Iz članka:

RIZ Odašiljači
Tvrtka RIZ Odašiljači trebala bi u suradnji s nekoliko ruskih kompanija raditi na programu modernizacije radiotelevizijske mreže Ruske Federacije. Dosad je potpisan protokol o namjerama kojima se predviđa transfer tehnologije i osnivanje joint venture tvrtke u Rusiji.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:37   #76
Ne znam da li je tko danas gledao stanje na kupnji prodaji RIZO neposredno prije 13h, ali bilo je zabavno, najednom "jagma" na kupnji po 110, bilo je preko 1000 komada u par naloga (dnevni su već nestali) od 100-112kn, naravno, na kraju je otišlo 3400 po 112 kao najveća ponuđena cijena.

Vjerojatno opet ACM pothvati (vidjet ćemo u petak), prodaja Cvjetkova zasad sva otišla (tih 2.000 komada u 2 mjeseca, cca), vidjet ćemo što će biti dalje.
Zanimljivo
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 17:18   #77
Ja pratim iz čisto sportskih pobuda.
Za sada mi se čini da je igra mačke i miša ili po lojtrici gor pa po lojtrici dol.
U slučaju da se vrati na 100kn po dionici bila bi zanimljiva za manevar s manjim iznosima jer je na kupovnoj strani stalni porast ponude, a i prodaja se intenzivira.

Ovo danas mi se čini da je posljedica nestrpljivih ručica koje ne žele da im pobjegne vlak s dobrom cijenom.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:05   #78
ako ovo danas na kupnji nije probni balon ja zakasnio s mogućim špekulantskim ulazom.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:14   #79


Da, zbilja, vidjet ćemo, daleko je još 13h. Probnih balona na 13h trgovanju uvijek ima ko u priči.
U svakom slučaju, možda (i) ovdje postane zanimljivo, kako mi se činilo da će biti nakon što Cvjetko proda svih tih 2000 komada.
Možda mu je trebalo za vikendicu uredit ionako ih je dobio jeftinije od ovoga.

Enivej, daleko je još 13h...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 13:18   #80
Ljudi,a što se bogatimo.
No,objektivno RIZO vrijedi više od 100,ak me pitate nemam pojma zašto je ta dionica išla po ovoj cijeni,ono da imam 2000 kom. ne bi ih dao po 100.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.