Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2006., 19:21   #41
pa zar se ne mozes zaliti nekom, socijalnoj(pretpostavljam da imas skrbnistvo)
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 20:52   #42
Quote:
I zato ga provodim s ljudima koje zaista volim i do kojih mi je stalo, za koje vjerujem da me razumiju i kojima i ja značim.
moš mislit kak su oni efikasni
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2006., 00:53   #43
Trazim pomoc za sad, nikakvog efekta. Nadam se da cu uspjeti.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 00:18   #44
Quote:
Adonia kaže:
pozeljeli zavrnuti bivsima vratom???
mislim, danas idem iz ducana, radnja koju svakodnevno prozivljavam,ali..
kad nosim 4 vrecice kje mi se urezuju u ruku, zvoni mi mobitel jer kasnim na sastanak,a mali bjezi prema cesti i ja ga lovim jer se njemu bas sad igra.. POZELIM ZADAVITI TOG..!!!
A zasto ne bi sebi malo zavrnula vrat? Najlakse je drugoga kriviti za svoju situaciju. Sve same pravednice i patnice ..
Semiflexible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 14:22   #45
srecom, ti si savrsena..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 03:18   #46
Quote:
Adonia kaže:
pozeljeli zavrnuti bivsima vratom???
mislim, danas idem iz ducana, radnja koju svakodnevno prozivljavam,ali..
kad nosim 4 vrecice kje mi se urezuju u ruku, zvoni mi mobitel jer kasnim na sastanak,a mali bjezi prema cesti i ja ga lovim jer se njemu bas sad igra.. POZELIM ZADAVITI TOG..!!!
DOSLA BI NASRED TRGA I DERALA SE
"GORANE T.,UBIJ SE!!!"

to traje tih 10-ak sekundi, ali se desi s vremena na vrijeme.
I tada ga se sjetim.
Imate li vi takva iskustva ili sam ja luda?
znas,bas i ne.nikada.mozda zato jer sam ja ta koja je odlucila promjeniti zivot bez njega u njemu...ili mozda zato jer imam starce za ledima koji mi pomazu.smetaju me neke druge stvari kad bi se derala-la monte,ubij se debilu...ali nisu vezana za mene kao samohranu majku.
zapravo,meni je ovako lakse i bolje.mrzim stegu,bilo kakvu.a narocito u mom slucaju kad su u pitanju dvije potpuno razlicite kulture.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:28   #47
Samohrani roditelji

i svoje dvoje djece,dakle samohrani otac sam.
Jel ja sada imam kakva prava,obaveze..etc....?


P.S.nisam siguran jel ovu temu tu ili pod pravo,no više me zanima situacija IRL,nego što zakon i pravo kažu,jer znamo kak to funkcionira....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:39   #48
Pogledaj malo ovdje... možda ti pomogne...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:58   #49

Hvala,znam za njih i sa nekima od osnivača se znam i osobno od prije,no htjedoh čuti od svekolikog pučanstva ovdje,jer kako rekoh,jedno je na papiru a drugo IRL.
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 00:10   #50
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Hvala,znam za njih i sa nekima od osnivača se znam i osobno od prije,no htjedoh čuti od svekolikog pučanstva ovdje,jer kako rekoh,jedno je na papiru a drugo IRL.
Ja ti ne znam ništa o tome... ali mislim da bi svakako trebao imati neka prava....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:34   #51
ja sam samohrana majka i baš sam se malo raspitivala na tu temu... ispada da nemam nikakvih prava.
npr. dječji doplatak se dobiva ako ukupni prihodi kućanstva ne prelaze neki postotak proračunske osnovice, samohrane roditelje se uopće ne spominje.
naivno sam se nadala da možda postoji neka caka da neću morat plaćat faks, al niš od tog
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:41   #52
I ja sam samohrana majka, pa sam se raspitivala! Ne, nemamo nikakva posebna prava! Ja čak nemam ni pravo na dječiji doplatak jer su mi primanja veća od propisanih!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:43   #53
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
I ja sam samohrana majka, pa sam se raspitivala! Ne, nemamo nikakva posebna prava! Ja čak nemam ni pravo na dječiji doplatak jer su mi primanja veća od propisanih!
loše, loše....

ima udruga jednoroditeljskih obitelji, možda da se tamo raspitate vezano za prava?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:01   #54
A, obaveze imamo i, čini mi se veće nego roditelji koji su u braku, jer smo pod povećalom! U školi nedaj Bože da ima koji neopravdani ili negativnu ocjenu-kriv je taj roditelj koji je samohran jer, eto, ne vodi brigu o djetetu! O susjedima da i ne govorim jer ako ti navale Centar za soc. skrb, gotov si, jer nadziru od frižidera, lonca, veša, do dječijih zadaća! Nisam osjetila na vlastitom primjeru, nego na primjeru moje susjede koja je zbilja brižna majka, ali bivši ne plaća alimentaciju pa žena mora raditi dva i tri posla da bi mogla osigurati sebi i djeci koliko- toliko pristojan život! Susjedi je tužili da je nikad nema doma jer se smuca okolo, a ona se, jadna skoro četvoronoški vraća kući jer čisti i pegla okolo.
Iz njenog primjera sam saznala da pizza nije obrok i da to djeci nemožeš dati za ručak, da djeca moraju imati TRI TOPLA obroka dnevno, i još dva između, ako nije tako onda ne brineš dovoljno o njima i neodgovoran si...pa će razmišljati o tome da ti ih oduzmu...ma strašno što žena proživljava s njima!
Ni ja nemam ništa protiv ta tri topla obroka, ali i oni moraju biti svjesni da živimo u državi gdje je neplaćanje alimentacije normalna stvar, da si ne može priuštiti dadilju dok ona radi jer joj je plaća dvije i pol tisuće kuna a ima dvoje školske djece.
Tako, dragi moj, prava nikakvih a obaveza pregršt! Ja još uvijek uspijevam sama sve uskladit i podnijeti jer mi je plaća dovoljna da ne moram honorarno raditi, a i bivši plaća 1300 kn alimentacije, pa mi je lakše! I klinci su već veći i bit ću najsretnija kad budu punoljetni, da ne strahujemo od lešinara iz Centra!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:05   #55
Poslala sam mail toj udruzi, no nikad nisam dobila odgovor, a ni na telefon se nitko ne javlja! Tko zna, možda nisu imali podršku pa se zatvorili. Ako tko zna za neku drugu udrugu, neka napiše br. tel., ili mail adresu.
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:48   #56
Hmmm...dakle,na zapadu ništa novo....
Iskreno,i mislio sam da je tako,ali ajd,nije na odmet provjeriti....
Kaj se financija tiće,ajd..neču se žaliti,još ako i ex počne alimentaciju plačati,nekako bude...
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:44   #57
Moja prijateljica je imala popust u vrtiću, umjesto 500, plaćala je 350 kn.Ako vam što znači, nadam se da sam pomogla.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:50   #58
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
A, obaveze imamo i, čini mi se veće nego roditelji koji su u braku, jer smo pod povećalom! U školi nedaj Bože da ima koji neopravdani ili negativnu ocjenu-kriv je taj roditelj koji je samohran jer, eto, ne vodi brigu o djetetu! O susjedima da i ne govorim jer ako ti navale Centar za soc. skrb, gotov si, jer nadziru od frižidera, lonca, veša, do dječijih zadaća! Nisam osjetila na vlastitom primjeru, nego na primjeru moje susjede koja je zbilja brižna majka, ali bivši ne plaća alimentaciju pa žena mora raditi dva i tri posla da bi mogla osigurati sebi i djeci koliko- toliko pristojan život! Susjedi je tužili da je nikad nema doma jer se smuca okolo, a ona se, jadna skoro četvoronoški vraća kući jer čisti i pegla okolo.
Iz njenog primjera sam saznala da pizza nije obrok i da to djeci nemožeš dati za ručak, da djeca moraju imati TRI TOPLA obroka dnevno, i još dva između, ako nije tako onda ne brineš dovoljno o njima i neodgovoran si...pa će razmišljati o tome da ti ih oduzmu...ma strašno što žena proživljava s njima!
Ni ja nemam ništa protiv ta tri topla obroka, ali i oni moraju biti svjesni da živimo u državi gdje je neplaćanje alimentacije normalna stvar, da si ne može priuštiti dadilju dok ona radi jer joj je plaća dvije i pol tisuće kuna a ima dvoje školske djece.
Tako, dragi moj, prava nikakvih a obaveza pregršt! Ja još uvijek uspijevam sama sve uskladit i podnijeti jer mi je plaća dovoljna da ne moram honorarno raditi, a i bivši plaća 1300 kn alimentacije, pa mi je lakše! I klinci su već veći i bit ću najsretnija kad budu punoljetni, da ne strahujemo od lešinara iz Centra!
To se meni bilo desilo. rekli mi iz Centra da će nas staviti "pod nadzor".
Jer da je dijete previše samo.
Isto sam radila dva-tri posla, iz poznatih razloga, jel.
Dakle, otišla sam u Centar i složila im takvu scenu kakvu će sigurno pamtiti još neko vrijeme. Pametnjakovići. Fuj, skočio mi je tlak odma
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:11   #59
eh da, to za vrtić sam zaboravila...
mene su baš nazvali iz vrtića i rekli mi da im donesem potvrdu od javnog bilježnika da sam samohrana i jaslice plaćam 150 a ne 200 kn.
samo odeš javnom bilježniku, napišeš tam na komad papira da si samohrani roditelj, ovi ti to ovjere i platiš pedesetak kuna.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 12:43   #60
moja poznanica je kao samohrana majka za obe cure imala besplatan vrtić
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.