Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 15:34   #41
Quote:
Prolaznica kaže:
kleine jesi bila? i mene jako zanima ta solucija ... daj pliz reci malo vise o tome (gdje i koliko $$$)

jesam bila sam. botox se inace uspricava i protiv bora, ali i za protiv znojenja. primjenjuje na pazusima (ili kako se vec pise),dlanovima i tabanima....

najprije se radi test sa jodom kako bi se vidilo gdje se tocno luci previse znoja,i ta se mjesta onda posebno tretiraju (tj vise se botoxa uspricava)

botox se uspricava sa onim malim spricama kao za inzulin, ja sam primila 60 sprica. ne boli. cijeli postupak traje oko pola sata ( test oko 20 min,i uspricavanje oko 10 min)

odmah se vide rezultati, a nakon 2 dana se uopce nisam vise znojila. botox djeluje navodno najmanje 12 mjeseci, i nakon prestanka djelovanja, osoba se manje znoji nego prije tretmana.


ok i sad ono vazno cijena... € 40 za prvi pregled + € 500 za tretman
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 16:05   #42
Quote:
Ipanema kaže:
Ma ko je ljut?
Maaaa šalim se
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 18:56   #43
Quote:
Ipanema kaže:
Od antiperspiranata se ne znojiš manje.
Od antiperspiranata ti se znoj ne usmrdi.

Sorry, ali ovo nije točno. Antiperspiransi sadržavaju , najčešće, soli aluminija, koji sužavaju izvode žlijezda znojnica pa se na taj način smanjuje količina znoja.

S druge strane dezodoransi sadržavaju alkohol ili neko drugi sastojak (konzervanse) koji usporavaju bakterijsku razgradnju znoja čiji je rezultat smrdljiv. I naravno puno mirisa da prikrije neugodan smrad.
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 19:41   #44
Quote:
zhmigi kaže:
Sorry, ali ovo nije točno. Antiperspiransi sadržavaju , najčešće, soli aluminija, koji sužavaju izvode žlijezda znojnica pa se na taj način smanjuje količina znoja.

S druge strane dezodoransi sadržavaju alkohol ili neko drugi sastojak (konzervanse) koji usporavaju bakterijsku razgradnju znoja čiji je rezultat smrdljiv. I naravno puno mirisa da prikrije neugodan smrad.
Pa ja ne primjecujem da se ne znojim manje. Jedino sto primjecujem je ono najbitnije, a to je da znoj ne smrdi.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:11   #45
Quote:
Kleine kaže:
jesam bila sam. botox se inace uspricava i protiv bora, ali i za protiv znojenja. primjenjuje na pazusima (ili kako se vec pise),dlanovima i tabanima....

najprije se radi test sa jodom kako bi se vidilo gdje se tocno luci previse znoja,i ta se mjesta onda posebno tretiraju (tj vise se botoxa uspricava)

botox se uspricava sa onim malim spricama kao za inzulin, ja sam primila 60 sprica. ne boli. cijeli postupak traje oko pola sata ( test oko 20 min,i uspricavanje oko 10 min)

odmah se vide rezultati, a nakon 2 dana se uopce nisam vise znojila. botox djeluje navodno najmanje 12 mjeseci, i nakon prestanka djelovanja, osoba se manje znoji nego prije tretmana.


ok i sad ono vazno cijena... € 40 za prvi pregled + € 500 za tretman
Ajme... Ne znam što bih rekla.

Kleine, možeš li napisati gdje ti je uštrcan botox (u koji dio tijela) i zašto te smeta(lo) znojenje u tolikoj mjeri da si se podvrgnula ovakvom tretmanu? Na ovo drugo pitanje mogu odgovoriti svi istomišljenici, zaista me zanimaju vaši stavovi spram znojenja.

Osobno, užasno me smetaju (na odjeći) vidljive mokre fleke od znoja. (Problema s mirisom nemam, znoj mi ne smrdi jer ga ne ostavljam da se sasuši pa da se opet oznojim pa da se opet osuši i slično, što razvija vonj, već se perem i presvlačim. Dakle, smeta me samo jer se vidi, iako se ne osjeti.) Međutim, znojenje je jedna od tjelesnih funkcija koja itekako ima svoju svrhu. Drago mi je što mi tijelo ventilira, prirodno održava temperaturu, izbacuje štetne tvari i slično. Nikad ne bih svjesno i namjerno kočila i suzbijala nešto tako prirodno i potrebno kao što je izlučivanje znoja. Estetski to riješavam načinom oblačenja - ili višeslojnim ili lepršavim ili kombinacijom boja... Nikako to ne bih činila uštrcavanjem otrova. Jer botox je otrov. Niti bih, čak i da mogu to učiniti ne trepnuvši, platila za to toliku pinku.

Da se razumijemo, ovo nije kritika; nipošto. Zanimaju me vaša mišljenja. I što biste ili jeste učinili po tom pitanju. Odnosno, kako prihvaćate neatraktivne prirodne senzacije vlastitog tijela. Kao što je, primjerice, znojenje.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:26   #46
Quote:
just Sandy kaže:
Ajme... Ne znam što bih rekla.

Kleine, možeš li napisati gdje ti je uštrcan botox (u koji dio tijela) i zašto te smeta(lo) znojenje u tolikoj mjeri da si se podvrgnula ovakvom tretmanu? Na ovo drugo pitanje mogu odgovoriti svi istomišljenici, zaista me zanimaju vaši stavovi spram znojenja.

Osobno, užasno me smetaju (na odjeći) vidljive mokre fleke od znoja. (Problema s mirisom nemam, znoj mi ne smrdi jer ga ne ostavljam da se sasuši pa da se opet oznojim pa da se opet osuši i slično, što razvija vonj, već se perem i presvlačim. Dakle, smeta me samo jer se vidi, iako se ne osjeti.) Međutim, znojenje je jedna od tjelesnih funkcija koja itekako ima svoju svrhu. Drago mi je što mi tijelo ventilira, prirodno održava temperaturu, izbacuje štetne tvari i slično. Nikad ne bih svjesno i namjerno kočila i suzbijala nešto tako prirodno i potrebno kao što je izlučivanje znoja. Estetski to riješavam načinom oblačenja - ili višeslojnim ili lepršavim ili kombinacijom boja... Nikako to ne bih činila uštrcavanjem otrova. Jer botox je otrov. Niti bih, čak i da mogu to učiniti ne trepnuvši, platila za to toliku pinku.

Da se razumijemo, ovo nije kritika; nipošto. Zanimaju me vaša mišljenja. I što biste ili jeste učinili po tom pitanju. Odnosno, kako prihvaćate neatraktivne prirodne senzacije vlastitog tijela. Kao što je, primjerice, znojenje.


Dobro to je sve ok...nemam ni ja ništa protiv umjerenog znojenja ali imam kad je to jako znojenje, ne smeta mi ni na tijelu, šta presvučeš se otuširaš itd, smeta mi po licu jer me od brisanja i umivanja više peče faca i to me izluđuje. A i neugodno mi je ići po gradu znojiti se i stalno trackati po licu rukama ...
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:21   #47
Quote:
zhmigi kaže:
Sorry, ali ovo nije točno. Antiperspiransi sadržavaju , najčešće, soli aluminija, koji sužavaju izvode žlijezda znojnica pa se na taj način smanjuje količina znoja.

S druge strane dezodoransi sadržavaju alkohol ili neko drugi sastojak (konzervanse) koji usporavaju bakterijsku razgradnju znoja čiji je rezultat smrdljiv. I naravno puno mirisa da prikrije neugodan smrad.
upravo tako, to i je razlika dezodoransa i anti perspiranta, nije svaki dezodorans anti perspirant i obratno.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:36   #48
Quote:
just Sandy kaže:
Ajme... Ne znam što bih rekla.

Kleine, možeš li napisati gdje ti je uštrcan botox (u koji dio tijela) i zašto te smeta(lo) znojenje u tolikoj mjeri da si se podvrgnula ovakvom tretmanu?
.
Ovo i mene zanima. Ima osoba koje zaista imaju zdrastveni poremecej tj. da budu skroz mokre, 15 minuta nakon sto su se prosvukle ali to su jako jako rijetki slucajevi i onda i zdrastveno to pokriva. Pa s epitam kojih dimenzija mora problem biti da ne pomaze redovito tusiranje, friska roba i recimo lidera krema?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:39   #49
Quote:
Ipanema kaže:
Pa ja ne primjecujem da se ne znojim manje. Jedino sto primjecujem je ono najbitnije, a to je da znoj ne smrdi.
Od pravog anti pespiranta se ne znojis na dijelu na kojem si ga nanjela. Tj. mozda se i oznojis ali sigurno ne prvih par sati. A kako je nase tijelo veliko i mozes se znojiti po ostatku tijela, ne cini mi se smrtno opasno, suziti kanalice zljiezda lojnica (eksterno) na tako maloj povrsini.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 10:24   #50
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ovo i mene zanima. Ima osoba koje zaista imaju zdrastveni poremecej tj. da budu skroz mokre, 15 minuta nakon sto su se prosvukle ali to su jako jako rijetki slucajevi i onda i zdrastveno to pokriva. Pa s epitam kojih dimenzija mora problem biti da ne pomaze redovito tusiranje, friska roba i recimo lidera krema?

pa... npr. kad se ujutro otusiras i nakon niti 5 min sta si obukao/la majicu vec imas mokre fleke bilo ljeto ili zima... a to tako ruzno izgleda
redovito tusiranje i kremice i deo i tako to pomaze protiv neugodnog mirisa ali ne i protiv fleka
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 15:06   #51
Quote:
Kleine kaže:
pa... npr. kad se ujutro otusiras i nakon niti 5 min sta si obukao/la majicu vec imas mokre fleke bilo ljeto ili zima... a to tako ruzno izgleda
redovito tusiranje i kremice i deo i tako to pomaze protiv neugodnog mirisa ali ne i protiv fleka
Kreme tipa Lidera sprecavaju znojenje znaci u idealnom slucaju fleka nema u ostalim slucajevima ih ima puno manje. Ovo sto opisujes je vec zdrastveni problem. U tvojoj drzavi (ako zaista jest problem dimenzija kao sto opisujes) to placa zdrastveno. Jesu li i tebi pokrili troskove?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:18   #52
znoj je tekućina bez mirisa (mislim komarci i ostale zainteresirane bube mogu ga registrirati na daleko, tu je i pas ali to su tvari koje ljudi ne mogu registrirati)

znoj počinje smrdjeti kad se počinju bakterije razmnožavati

ako se naždereš proteteina prije trčanja znoj će ti prije i jače početi bazdit, jer će se u njemu ižlučivat puno dušika koji je potreban bakterijama za sintezu vlastitih proteina, za razliku ako se najedeš ugljikohidrata
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:28   #53
Quote:
dodouprolazu kaže:
Kreme tipa Lidera sprecavaju znojenje znaci u idealnom slucaju fleka nema u ostalim slucajevima ih ima puno manje. Ovo sto opisujes je vec zdrastveni problem. U tvojoj drzavi (ako zaista jest problem dimenzija kao sto opisujes) to placa zdrastveno. Jesu li i tebi pokrili troskove?
ne nisu mi pokrili troskove, zasada ih navodno samo u linzu pokrivaju za te stvari
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:29   #54
redovito koristim oldspajsov denzić
prije par godina pojavio se bijeli koji je imao nevjerojatan učinak, opće se ne znojiš pod pazuhom
tek kad sam počeo koristiti drugo pakovanje, skopčao sam da to nije dezodorans nego antiperspirant (sprečava znojenje), a pošto sadrži aluminij koji se povezivao s Alchajmerovom bolesti, još je proizvod iz USA, prestao sam ga koristit
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:59   #55
Quote:
Kleine kaže:
ne nisu mi pokrili troskove, zasada ih navodno samo u linzu pokrivaju za te stvari
Zdrastvena regulativa vrijedi za cijelu drzavu jednako. To znaci da to tvoje nije bilo bas zdrastveni problem (slucajno znam osobu kojoj su to pokrili u austriji, ali njemu je to preporucio njegov doktor i pisao izvjesce za komisiju). Kod tebe je vjerojatnije bio estetski a ne zdrastveni zahvat u pitanju i to je u redu da se ne placa iz zajednicke blagajne svih osiguranika.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 13:32   #56
ma ja sam to radila privatno, jer nemam vremena hodat od doktora do doktora... a sta je ta osoba koju ti znas tocno radila, jer to jos navodno nisu odobrili jer se jos kao testira.. ma ne razumijem se ja u to jako
ali ako je stvarno tako... sad je kasno ili ?
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 14:10   #57
Quote:
Kleine kaže:
ma ja sam to radila privatno, jer nemam vremena hodat od doktora do doktora... a sta je ta osoba koju ti znas tocno radila, jer to jos navodno nisu odobrili jer se jos kao testira.. ma ne razumijem se ja u to jako
ali ako je stvarno tako... sad je kasno ili ?
Meni se cini da se ti nisi previse ni zanimala za verziju preko zdrastvenog osiguranja. O.k. ako nemas vremena onda je o.k. verzija platis sama i brze je gotovo. Inace doktor je tu i da ti da misljenje jer ti uopce preporuca taj ne bas zdrastveno 100% siguran zahvat. Taj zahvat su odobrili samo ga ne dobije placeno svatko kom se sprdne nego bas ljudi kod kojih je to do te mjere izrazeno (a takvih ima jako malo) da predstavlja bolest.

Naravno da je kasno, jel bi ti da ti oni unazad vrate lovu?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 01:11   #58
Quote:
Ipanema kaže:
Od antiperspiranata se ne znojiš manje.
Od antiperspiranata ti se znoj ne usmrdi.

Koliko ja znam
Antiperspiranti zatvaraju pore i sprijcavaju znojenje .
Deodoransi , pretvaraju neugodne mirise u parfeme ,
A ima jos 1 kategorija , neznam tocno u sto bi isla , a to je da sprjecavaju raspadanje znoja i time ne oslobadjaju neugodne mirise , e sad , dali bi to bili sterilizatori ili neki druga kategorija , molim pomoc .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:15   #59
Rijetke bolesti - HIPERHIDROZA

Kao zacetnik teme duznost mi je izvijestiti vas da bolujem od iste cijeli svoj zivot.
Bolest patoloskog pretjeranog znojenje nije uzrokovana psihickim poremecajem nego do njih dovodi. Dakle, upravo suprotno od onog znojenja koje se pri psihozama dogada u ostalih ljudi. To i jest glavna zabluda rasirena medu ljudima o ovoj bolesti, alui moram priznati i medu mnogim lijecnicima.


Dakle, etiologija je nepoznata, a lijeci se tzv. ETS - ENDOSKOPSKOM TORAKALNOM SIMPATEKTOMIJOM koja se u hrvatskoj ne radi. Kosta 7000 us dolara.

Ne vjerujem i ne ocekujem neki odgovor na temu, ali eto, cisto da vidim ima li mozda jos ljudi u hrvatskoj koji od toga boluju.

Isto tako molim cijenjene forumashe da ne pisu o tome kako im se ruke znoje kad su pod stresom i kako mozda imaju to stanje. Ako ga imaju, rijec mozda nije opcija, to ce sigurno znati.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:48   #60
otvorio sam novu temu hiperhidroza ovdje

inace, postoji aparat koji se provodi tzv. iontophoreza , elektricnom strujom , navodno super, ja probao, narucio aparat iz wuppertala i nije mi bas pomoglo.

probao sam neke sranjske usrane tablete kod homeopata, naravno nista.

e sad, botoxa me strah je rn itko ne pise o utrnulosti i popratnim pojavama, a nije bas ni da imam 1600 x ne ynam ni ja kolko bi mi trebalo, barem 6 injekcija svakih 6 mjeseci.

kod extremnih slucajeva kao sto sam ja , postoji tip u la-u koji radi ETS, to je navodno 100 % ucinkovito, al toga me najvise strah.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.