Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 14:26   #381
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
- [B][U]...narod je nebitan u ovoj priči....
Narod je samo najamni radnik u poduzeću Hrvatska d.o.o.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:26   #382
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Sve što je u vlasništvu lokalnih uprava ili države (voda, komunalno, prijevoz, el. energija, plin...) je skočilo gore s cijenom. To je cijena vlasništva države/logalne uprave. Gdje nema konkurencije, tu cijene skaču. Gdje konkurencija postoji, cijena je skočila neznatno (zbog višeg PDV-a).
E sad vi trubite o nacionalizacijama, i kak je to super.
Ja još nisam počeo trubiti o nacionalizacijama, ali smatram da je INA ipak naša, a Sander, Škrgo, Linić i Gazimir neka rasprodaju čačino, a ne državno.

Bojim se da bi svijet ovakvom okrutnom politikom mogao i doći do novih nacionalizacija
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:29   #383
Uvik zavidimo skandinavskim zemljama , pa eto bar ćemo imat njihove cijene ako ne ništa drugo .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:29   #384
Iako mislim da se Čačić precijenjuje i da njegove mjere u kratkom roku neće imat naročit ekonomski efekt njegova pojava na hrvatskoj političkoj sceni je unatoč svemu pozitivna. Dosta su nas maltretirali sindikalisti, prodavači magle, populisti, svi oni koji već desetljećima podilaze narodu koji je navikao da mu se tepa. Čačić je malo previše zabrijao na ulogu spasitelja koji donosi loše vijesti jer će nam kao biti bolje u budućnosti no svejedno je bolji od ranije nabrojane alternative.
Trollkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:30   #385
Ratko - kad je najgore on doda gas.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:37   #386
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Ratko - kad je najgore on doda gas.
Ova ti je dobra
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:38   #387
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Iako mislim da se Čačić precijenjuje i da njegove mjere u kratkom roku neće imat naročit ekonomski efekt njegova pojava na hrvatskoj političkoj sceni je unatoč svemu pozitivna. Dosta su nas maltretirali sindikalisti, prodavači magle, populisti, svi oni koji već desetljećima podilaze narodu koji je navikao da mu se tepa. Čačić je malo previše zabrijao na ulogu spasitelja koji donosi loše vijesti jer će nam kao biti bolje u budućnosti no svejedno je bolji od ranije nabrojane alternative.
Slažem se. Taj i takav 'Gazimir' (donositelj loših vijesti) je valjda najbolje što se pojavilo na našoj političkoj sceni zadnjih 10 godina.

Mi smo pijani i moramo se pod hitno otrijezniti, a Čačić je došao kao malo hladne vode polijane po glavi.

Kinezi i Indijci (i mnogi drugi) nisu više seljaci koji rade 12 sati na dan za 3$, danas ih je sve veći dio dobro obrazovan i direktna su nam konkurencija na svim poljima, od NKV do VSS.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:42   #388
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
- Još uvijek, i nakon poskupljenja struje, hrvatski građani plaćaju više mobitele nego struju. Dakle, smanjiti broj impulsa i malo manje pričati i imat ćemo 40 kuna za struju. Jedno je egzistencija, a drugo je razgovor na telefon - poručio je Čačić.

Tako je PRVI potpredsjedniče Vlade RH. recite Vi nama kako da se ponašamo.....
Još jedno 30% dignite i to će biti super,valjda će onda moći obnoviti vozni park HEP .....menageri imati
bolje plaće i to je to......narod je nebitan u ovoj priči....

Opet je pokazao svoju manijakalnost. Neosuđeni ubojica!
Treba pitati: što je sa onim ljudima koji su i do sada pazili na troškove mobitela, imali štedne žarulje, uključivali električne potrošaće noću? Vjerujem da je većina ljudi u Hrvatkoj koji već niz godina pazi na svoje troškove? Kako će ti ljudi isplivati sa ovim brutalnim poskupljenjima? Bit će gladni i jadni.
SINDBAD POMORAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:43   #389
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Kinezi i Indijci (i mnogi drugi) nisu više seljaci koji rade 12 sati na dan za 3$, danas ih je sve veći dio dobro obrazovan i direktna su nam konkurencija na svim poljima, od NKV do VSS.
Prijatelju, Indija je konkurencija SAD-u. Kina također. I Indija i Kina su u zadnjih 10 godina napravile kopije Silikonske doline. RH može tražiti konkurenciju u zemljama 3-ćeg svijeta. Čak i Grčka, koja je takva kakva je, ima jači turizam od nas.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:45   #390
Cacic samo nastavlja tamo gdje je kradeze stao,ali eto on ima mogucnost postat zadnji ministar gospodarstva,jer nakon njega isto nece niti postojat.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:47   #391
Je, Gazimir je genije. Vlada državom sa 2% potpore, bez ikakvog programa i uz to ne zna hoće li Novu Godinu dočekati u zatvoru.
No bitno je da je identificirao da je problem u rastrošnim građanima i da ih treba svesti na razumnu potrošnju.
Baš me zanima kretanje BDP-a u uvjetima padajuće potrošnje i rušenja standarda u deindustrijaliziranoj državi kojoj se u 2013 gasi jedina postojeća industrijska grana i sve vezano uz nju.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:56   #392
jooj gušta joooj gušta..sad kad vidim kako se okreće priča za 180%..joj gušta..

sad kad harač više nije harač i kad su astronomska poskupljenja milotvorna i djelotvorna..

ko ovo more platit..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:56   #393
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Prijatelju, Indija je konkurencija SAD-u. Kina također. I Indija i Kina su u zadnjih 10 godina napravile kopije Silikonske doline. RH može tražiti konkurenciju u zemljama 3-ćeg svijeta. Čak i Grčka, koja je takva kakva je, ima jači turizam od nas.
Nije baš tako crno i nisu baš toliko jaki ti kinezi i indijci. Zapadne zemlje im i dalje 'popapaju' sve najbolje mozgove jer i dalje nude daleko bolje uvjete za život nego Indija i Kina.

Ali kažem, zemlji poput Hrvatske su definitivno konkurencija.

Uglavnom, sve to skupa i nije toliko bitno. Bitno je to da te zemlje napreduju, i da se mi moramo pod hitno trgnuti ako želimo u doglednoj budućnosti imati standard koji je viši nego ovaj danas, a čak i ovaj danas dolazi sve više u pitanje ako se nastavimo baviti HDZ/SDP i tko je više pokrao.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:58   #394
Sve bi se to još nekako i podnijelo da povećenje struje po običaju ne donosi i lančano povećanje svih cijena. U tom konekstu ovo poskupljenje je daleko veće od tih 40-ak kuna koje spominje Čačić.

Kolegica sa posla već duže vrijeme vodi evidenciju cijena u supermarketima. Interesantno je gledati koliko su poskupili proizvodi nakon povećanja PDV-a. Vjerujem da ste to svi primijetili ali na papiru to izgleda jezivo. Spremala se kopiju poslati Milanoviću ali sada kaže da će sačekati nova poskupljenja uzrokovana cijenama energenata . Ovdje se radi o povećanju cijene od preko 10% za privredu pa si mogu misliti kako će to izgledati.
Struja je svakako najinteresantnija ali ne zaboravimo plin. HEP je jedan od najvećih potrošača plina i povećanje cijene plina itekako ima utjecaj na formiranje cijene struje. Tu je i povlaštena Petrokemija zbog koje svi plaćamo danak.

I svakako pitanje za vladu-šta će biti sa izgradnjom novog skladišta plina? Hoćemo li i dalje kupovati skupi plin zimi i ulaziti u imbicilne poslove poput onog sa ENI-em i jadranskim plinom?
Mi smo mogli imati ultra jeftini plin jer kubik iz Jadrana košta 0.05$ i bilo bi ga dovoljno za Hrvatsku da je bilo pameti. Ovako uvozimo plin po 10X većoj cijeni.
Hoće li se tu konačno šta napraviti ili ćemo se jednostavno krpati sa poskupljenjima? Sada ćemo uštediti na mobitelima. Pitanje je šta je slijedeće jer bez jasno zacrtanog pravca u energetici ništa se dobro ne može dogoditi.
Ako neko im link na tako nešto molim da ga napiše jer ja nisam ništa takvoga našao. Za sada poskupljenja u ovom postotku znače samo punjenje proračuna koji će se iskoristiti za EU obaveze( i štete nastale ispunjnjem tih obaveza) i pokoji građevinski pothvat.
Još nas čeka i porez na imovinu pa mislim da su se malo zeznuli kada kažu da je ovo posljednja loša vijest.

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 28.04.2012. at 15:06.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:58   #395
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kad su to do prije određenog vremena govorili HDZ-ovci repliciralo im se i pitalo ih se kako ih nije sram.
Sad odjednom ispada da je narod kriv jer je rastrošan pa će ga Ratko i crvene kolege dovesti u red.
Jooooj kako će tresnuti o pod za 3 godine.
Nažalost,HDZ-e nije ništa sličnog govorio,niti je dirao cijenu energenata,niti radio na EE strategiji...

Kupovlai su izbore i soc. mir...

Zato sada i imamo ovakvo poskupljenje...

HDZ-ova Vlada je bila upozoravana da pomalo dižu cijene energenata,oni su pametovali kako to nije potrebo...

Eto,nije...zato sada ne ide 5% gore,nego preko 20% odjednom...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:00   #396
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
jooj gušta joooj gušta..sad kad vidim kako se okreće priča za 180%..joj gušta..

sad kad harač više nije harač i kad su astronomska poskupljenja milotvorna i djelotvorna..

ko ovo more platit..
Ne okreće se priča za 180 (vjerojatno se referenciraš na moj post u kojem hvalim Čačića).

Ovaj Linić npr. nije baš čist u glavi. D.o.o. / LLC koji je u svim razvijenim zemljama glavni pokretač gospodarstva - Linić misli efektivno ukinuti. Doo je trenutno manje više jedina stvar koja Hrvatsku dijeli od Jugoslavije. Ukidanjem Doo-a se vraćamo 30 godina unatrag i to je (ako se sprovede, a ja se i dalje nadam da neće) puno gori potez od bilo kojeg poteza kojeg su se mudrijaši iz HDZ-a dosjetili zadnjih 8 godina.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:01   #397
HEP nije gubitaš da bi se poskupljenjem struje opravdali gubici

2007. neto dobit 26mil kn
2008. neto dobit 31 mil kn
2009. 154
2010. 1435
http://www.hep.hr/hep/publikacije/godisnje/default.aspx

dakle, čemu poskupljenje..i to dobit iako se 50% struje uvozi..dakle što bi bilo da je sami proizvodimo. Još bi to i imalo smisla da se tom lovom planiraju investicije ali ne..to će mahom otići u mazanje debelih guski i basnoslovne plaće i otpremnine a narod nek se 'ebe..to je to i ništa drugo..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:01   #398
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
bahato je kad to kaže on kojemu mi plaćamo par službenih mobitela. a plaćamo mu i struju u stanu kojeg opet mi plaćamo jer na to ka saborski zastupnik ima pravo.i onda on nama soli pamet.

ako to nije bahato,ne znam šta je.

isto ka šta je bahato kad kaže da hrvat troši više na mob misečno nego na struju.ljudi koji se griju na struju (u dalmaciji većina) imaju ratu minimum 500kn.ja imam ratu 800kn.račun za mobitel mi nije ni približno toliki.
A zakaj se ti griješ na struju? I da pogodim,dere klima,na maximum,kao najveći potrošač?

Jel država kriva kaj netko ne želi uložiti u alternativne izvore grijanja?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:03   #399
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nažalost,HDZ-e nije ništa sličnog govorio,niti je dirao cijenu energenata,niti radio na EE strategiji...

Kupovlai su izbore i soc. mir...

Zato sada i imamo ovakvo poskupljenje...

HDZ-ova Vlada je bila upozoravana da pomalo dižu cijene energenata,oni su pametovali kako to nije potrebo...

Eto,nije...zato sada ne ide 5% gore,nego preko 20% odjednom...
Puca meni k što HDZ nije imao EE strategiju. To je kriminalna skupina.
Račan je imao 10 godina da napravi strategiju, a ovi su imali 8 .
Jesu li je napravili?
Koji je idući korak? Nakon poskupljenja kreću redukcije? Može I par-nepar u paketu.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:05   #400
Jeli mi moze netko objasnit,kako ovo poskupljenje nije udar na gospodarstvo?

A pogotovo kad se zna da je jedan od glavnijih,ako ne i najglaviniji razlog spominjan u predizbornom vremenu od strane kukurikavaca.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.