Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2014., 17:02   #1
Preporuke za kupnju fotoaparata

Pozdrav ekipa.

U potrebi sam za kupovinom fotoaparata koji bi sluzio iskljucivo za potrebe slikanja tekstilnih proizvoda, kreveta itd.

Da li mi možete preporučiti nešto u cjenovnom rangu do MAX 2000 kn.

Hvala.
dragon-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 21:04   #2
Tu imaš puno izbora, previše parametara je u igri i svaki bolji fotić sa manualnim postavkama bi bio odličan za ovo.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 18:42   #3
mrtva priroda tekstil ili na modelima?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 20:57   #4
Pogledaj, na primjer:

Olympus e-pl3
Olympus e-pm1
Nikon D3100
Nikon P330

Po cijeni su svi negdje oko 2000 kn i svi su sposobni snimiti ono što želiš... Cijene provjeri na Nabava net... Koncepcije su različite, od mirorlesa, preko kompakta, do DSLR-a....
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 20:45   #5
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Pogledaj, na primjer:

Olympus e-pl3
Olympus e-pm1
Nikon D3100
Nikon P330

Po cijeni su svi negdje oko 2000 kn i svi su sposobni snimiti ono što želiš... Cijene provjeri na Nabava net... Koncepcije su različite, od mirorlesa, preko kompakta, do DSLR-a....

Ako je tekstil onda mu je bilo koji fotić sa manualnim postavkama dobar.
Ono što tada treba jest napraviti pravo osvjetljenje i to bi trebao trošiti vrijeme/ideje/novce.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:03   #6
Može preporuka za neki cannon fotoaparat, a da nije dosta skup? Ne razumijem se baš u karakteristike fotoaparata pa zato ni ne znam detaljno opisati što tražim, ali htjela bih da je svakako dobar kod micro slikavanja (nije da ću se fokusirati na ovaj tip slikavanja nego bih htjela da je i taj način dobar), da ima opciju zoštravanja (ručnog) i , naravno, da ima dobru rezoluciju haha. To mi trenutno pada na pamet.
Araxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:30   #7
Quote:
Araxia kaže: Pogledaj post
Može preporuka za neki cannon fotoaparat, a da nije dosta skup? Ne razumijem se baš u karakteristike fotoaparata pa zato ni ne znam detaljno opisati što tražim, ali htjela bih da je svakako dobar kod micro slikavanja (nije da ću se fokusirati na ovaj tip slikavanja nego bih htjela da je i taj način dobar), da ima opciju zoštravanja (ručnog) i , naravno, da ima dobru rezoluciju haha. To mi trenutno pada na pamet.
a koliko novaca si spremna uložiti ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 02:33   #8
Bilo bi idealno ispod 2000, ali pretpostavljam da nema teorije da išta za takve novce nađem, s obzirom da je cannon u pitanju?
Araxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 22:05   #9
Ili bar do 4000.
Araxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 08:11   #10
Od kompakata tu je Canon S110 za nešto iznad 2000 kn.
Od dSLRova Canon 1100D ali za njega treba macro objektiv ili predleća, uglavnom još dodatne opreme za macro.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:44   #11
Da ne otvaram novu temu (molim administratora da prebaci ako baš smetam ovjde).

Djevojci se bliži rođendan, a moja ideja je da joj kupim fotoaparat.
Nema smisla trenutno joj uzimat nešt extra skupo jer nema iskustva s fotografiranjem. Ako joj super krene lako se nabavi kasnije bolji.

Vjerojatno će najviše fotografirati prirodu.

Išao bih do nekih 1500 kn. Slobodno vi preporučite i nešt skuplje, ako je baš toliko bolji.

Zapeo mi za oko FUJIFILM Finepix s4800, e sad ne znam da li je to igračka ili sasvim ok fotoaparat.

Uglavnom sviđa mi se 30x optički zoom, a sad leća i ostali podaci su meni nejasni, pa zato i postavljam ovdje pitanje

Uglavnom bitno mi je i da ima tu neku formu, sličnu navedenom fotoaparatu. Ne bi htio da je onaj ravni (oblika kvadra).

Snimanje videa mi je totalno nebitno.

Slobodno se raspišite da mogu analizirat detaljno

LP
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 21:27   #12
isto pitanje, namjena - priroda i grad...do max 1500 kn....koji od navedenih...ili neki drugi, bitno da ima tijelo slično dslr-u....

canon, pentax, samsung
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 00:29   #13
Vas dvoje DIABLO III i Allexis, bilo koji koji ima CMOS chip u ovom slučaju kojeg je postavila Allexis više preferiram Pentax, ali u principu nije pogreška uzeti niti jedan od tih triju fotića.

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p28619.html


Fujifilm s4800 nepreporučam, ima zastarijeli ccd chip koji muku muči u mračnijim uvijetima bez blica, točnije ima šumova na višim ISO postavkama, ili je zamućenost na nižoj ISO postavkama.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 00:56   #14
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Vas dvoje DIABLO III i Allexis, bilo koji koji ima CMOS chip u ovom slučaju kojeg je postavila Allexis više preferiram Pentax, ali u principu nije pogreška uzeti niti jedan od tih triju fotića.

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p28619.html


Fujifilm s4800 nepreporučam, ima zastarijeli ccd chip koji muku muči u mračnijim uvijetima bez blica, točnije ima šumova na višim ISO postavkama, ili je zamućenost na nižoj ISO postavkama.

Hvala ti puno ^^
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 02:49   #15
hvala to je inače poklon, ali pretpostavljam da će presuditi onaj koji je najljepši, s obzirom da nema neke razlike....pogotovo ako imaju ovaj crveni samsung a i pomični display je koristan....

edit --> jel se product manual dobije u paketu ili ga treba printati, s obzirom da je stavljen posebno na webu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 12.04.2014. at 03:09.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 08:36   #16
Uzmi Pentax ima zvucnije ime od ostalih u fotografskim vodama, a pomicni ekran nije bas najpozeljniji, oce se potrgati u nestrucnim rukama.
Inace svi novi elektronicki proizvodi dobivaju upustva za uporabu, a ovo na netu je za one koji izgube upustva.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 12:33   #17
Pozdrav svima!
Trebala bih pomoć vas koji se bolje razumijete u fotografiju od mene. Dakle, bila sam se gotovo u potpunosti odlučila na kupovinu Sony NEX-3NL, sve u svemu mi se sviđa fotoaparat i mislim da bi mi dobro poslužio za moje potrebe (putovanja, priroda, food photography, recimo neke portrete i sl.). No naišla sam na Nikon D3100 koji je cjenovno gotovo pa na istoj razini kao Sony, a također mi se čini neloš. Kao što sam već rekla, nisam neki znalac u ovom području, ali bih htjela biti u mogućnosti slikati kvalitetnije slike nego s običnim kompaktom. Pa molim pomoć od svih koji su voljni pomoći
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:13   #18
SAS - ne kupujem ja, to je poklon za diplomu i frendica bira sama sebi roditelji joj kupuju....c/p sam tvoj post, pa će ići pogledati uživo sva 3....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:20   #19
Quote:
cloudyday kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trebala bih pomoć vas koji se bolje razumijete u fotografiju od mene. Dakle, bila sam se gotovo u potpunosti odlučila na kupovinu Sony NEX-3NL, sve u svemu mi se sviđa fotoaparat i mislim da bi mi dobro poslužio za moje potrebe (putovanja, priroda, food photography, recimo neke portrete i sl.). No naišla sam na Nikon D3100 koji je cjenovno gotovo pa na istoj razini kao Sony, a također mi se čini neloš. Kao što sam već rekla, nisam neki znalac u ovom području, ali bih htjela biti u mogućnosti slikati kvalitetnije slike nego s običnim kompaktom. Pa molim pomoć od svih koji su voljni pomoći
D3100 ima stari Sonyev 14 MP senzor koji je primjetno lošiji od 16 MP senzora u NEXu. Ne znači da je loš, ali razlika postoji i vidljiva je.
Fotkao sam s D3100 i definitivno bi preporučio NEX-3N (imam 5R), osim ako ne želiš baš dSLR.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:41   #20
Quote:
cloudyday kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trebala bih pomoć vas koji se bolje razumijete u fotografiju od mene. Dakle, bila sam se gotovo u potpunosti odlučila na kupovinu Sony NEX-3NL, sve u svemu mi se sviđa fotoaparat i mislim da bi mi dobro poslužio za moje potrebe (putovanja, priroda, food photography, recimo neke portrete i sl.). No naišla sam na Nikon D3100 koji je cjenovno gotovo pa na istoj razini kao Sony, a također mi se čini neloš. Kao što sam već rekla, nisam neki znalac u ovom području, ali bih htjela biti u mogućnosti slikati kvalitetnije slike nego s običnim kompaktom. Pa molim pomoć od svih koji su voljni pomoći
Gdje si našla Nikon D3100 da košta skoro isto kao Sony NEX-3NL ?
Moraš obratiti pažnju da Nikon D3100 znaju prodavati bez objektiva, a fotić bez objektiva je niš koristi ko auto bez kotača pa ćeš moraš naknadno kupiti objektiv. Tako da obrati pažnju dali taj Nikon ide sa ili bez objektiva.
A što se tiće razlike između ta dva fotića za amaterske potrebe razlika između ta dva fotića je zanemariva.
Ja bih da sam na tvome mijestu odabrao Sony-a jer je manji i praktičniji suputnik od tog Nikon-a. Obadva fotića imaju mogućnost izmjene objektiva tako da možeš naknadno dokupiti nekakav teleobjektiv za daljinu.

Tu imaš primjere fotografija koje su ta dva fotića okinula, vidjet ćeš da baš nije neka razlika jer su obadva fotića dobra.

http://www.dpreview.com/products/Sony/slrs/sony_nex3n

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/20


Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
SAS - ne kupujem ja, to je poklon za diplomu i frendica bira sama sebi roditelji joj kupuju....c/p sam tvoj post, pa će ići pogledati uživo sva 3....
Sretno što god odluči.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.