Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2015., 21:39   #21
Bok!

Zapisavam novi topik kao ne znam koja po redu ali problem je u tome sto ne pusim 8 mj i 10 dana ( to sam sad gledala app pa znam, inace ne pratim redovito ) i kad mi je dobro onda nemam potrebe ni zelje javit se.

Nije da sam jedina, obicno su pocetni odustajaci aktivniji, one "stare djombe" navrate tu i tamo da se prave vazne ili da daju podrsku novim nepusackim gusterima.

Ja sam sad ni vrit ni mimo, cardak ni na nebu ni na zemlji.
Zapravo, cisto me iznenadilo kad sam danas pogledala nepusacki app i vidjela da sam 8 + sitno mj cista.

Jebemu, da mi je netko pred 8 mjeseci rekao da cu doc do ovog nepusackog staza , poslala bih ga ukurac i rekla da nek si to doma mami govori i tako se tjesi.

Sad kad se sjetim....bilo mi je svakako.
U pocetku jebeno, sto kasnije, to lakse. Sto je ok i za ocekivati.
Doduse, meni ovo nije prvi put da prestajem, ali bas zato sto sam prestajala vise puta i imam vise razlicitih iskustava mogu rec da je svako od tih prestajanja...pogodite sto....
...pa da....eto....razlicito.

No da skratim nepotrebnu pricu....danas mi je nekako....cudno.
Sto se pusenja tice. Jer, ja bih ono sto ustvari ne bih.

Hocu rec....nije da nemam neki nepusacki kapital, nije da nisam bila up and down u tom periodu, nije da mi je sve nepoznato i novo, ali eto....danas mi je bas nekako zajebano.
To sto bih ja pusila teoretski se ne poklapa sa mojim prakticnim osvjestavanjem okusa i mirisa cigarete.
Zamisljanje mirisa i okusa mi ne izaziva zadovoljstvo i zelju.
Dapace, smrdi mi i pomisao na pusenje. Na sve sto pusenje izaziva i donosi.
Koliko je komplicirano i skupo.
I koliko mi djecje jakne i odjeca smrde po cigaretama kad dodju izvana. ( moja djeca su punoljetna, da ne bi bilo zabune i iako im vjerujem da ne puse, idu u pusacke kafice i tamo se "usmrde"


I sad si mislim...pa koji je kiki na stvari???
Zasto danas a ne jucer?
Ili sutra?
I onda dodjem do zakljucka da neprijatelj i jest krmeljiv jer nikad ne spava.

Ah, eto, nista pametno za rec, onima koji su vremenski slabiji od mene moj ce se upis ciniti preseratorskim, onima koji su ispred mene ce se ciniti pateticnim ali meni je pomogao da izbacim jad i bijedu koju osjecam.
I dvostruke standarde koje osjecam u sebi.


Psi...citala sam te...i zao mi je sto se nisi uspio ostaviti pare. Ne zato jer mislim da je parenje nesto narocito lose, nego zato jer ono....biti neoviasn o icemu je bolje nego biti ovisn o necemu. Icemu.

I da, na kraju jedan veliki :klap: i klanjanje Bilokoje.

Ona je moja "generacija" ( cak i starija od mene, sto se nepusackog staza tice, ne onog dobnog, mjesec i tu negdje ali covjek najlakse pamti one s kojima pocne

Ubit ce me kile ali to je neka druga Prica .
Kefalopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 19:40   #22
Pa da.. i ja imao taj trip - da ne budem ovistan o nečemu (ne nikotinu, već parenju).. ali, nije išlo.
Iskreno, ne žalim.. idem svaki dan kada vreme dozvoljava bajkom na razna mesta i to mi daje cilj.
Mislim, cilj mi je otići negde (planiram dan u napred).. da nešto vidim/posetim što do sada nisam , na jezero na kupanje, neki vrh da osvojim, ili samo da kuliram u nekoj šumi kraj potoka bez čoveka na vidiku.. itd. A tamo - pa, sprava mi pravi društvo..
Znam, isto to i cigareta radi.. ali, jbg.. ovo ipak nije cigareta.. ovo je samo ovist praviti parne oblake i uživati u ukusu.

Ništa, za sada ja tako.. ko zna šta vreme donosi. Eto, i za cigarete mi je trebalo 20 godina da ih zaboravim (doduše, ne i ostavim taj.. ne znam kako se kaže to - raditi nešto).

A ti - pa, čestitke na osmici!
Još malo, pa prva godina.. malo li je to učiniti..
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:17   #23
Pozdrav svima.

Nova sam na ovoj temi, pa da se malo predstavim. Pusim nekih 15 ak godina, 2-10 cigareta,vrlo rijetko 15 na dan.
Bavim se sportom, trcim, teretana, joga, planinarenje, puno vode, zdrava prehrana i sl. Pusila sam iz gusta, dok taj gust nije prerastao u ogranicavanje moje slobode i to je glavni razlog zasto prestajem, ne osjecam se ugodno kad me kontrolira neka stvar ...

Anyway, prije 2 godine prestala na 3 mjeseca, ali to je doslo spontano, bilo mi je fora nadmudrivati se s ovisnoscu i tad sam bila puna energije, svaki put kad bi pobijedila potrebu da zapalim, kao da sam dobila adrenalinsku inekciju. I to je trajalo 3 mjeseca, jer sam si mislila to je to, vidim da to mogu i kad zelim mogu prestat i nema razloga da si ne zapalim nekad. I onda se nekad pretvorilo u istu staru pricu a da to nisam ni primjetila.

Prije dva dana sam odlucila prestati, ali ovaj put svjesno i dogada mi se se da uopce nemam ocekivane energije kao prvi put kad sam prestala, sva sam troma i nis mi se neda, nekako introvertirana i kao da ne dozivljavam svijet oko sebe, evo izlezavam se po kaucu 2 dana i polutugujem u nekoj unutarnjoj agoniji. Mislim da imam konstantno blagu krizu, sinoc sam zapalila jednu a sve se dogodilo u sekundi, nisam ni skuzila kako, samo vidim da drzim cigar u ruci ... pfff...

Citala sam jednom o utjecaju C vitamina kod heroinske ovisnosti, navodno se uzima u kolicinama od nekoliko grama/dan.
Onda sam si isto pomislila da bi potrebu za nikotinom mozda mogli nadomjestiti vitaminB3 niacin i nikotinamid, tj. vitamini B kompleksa koji nastaju iz nikotinske kiseline (nisam kemicar, ak sam nesto zbrljala, sorry...) a dobar izvor B3 su pivski kvasac, jetra, bubrezi, riba, losos, tuna, sjeme suncokreta, kikiriki, grašak, zeleno povrće, orasatsi plodovi. Vitamin B3 se u organizmu stvara iz triptofana, aminokiseline koja je pak zastupljena u namirnicama životinjskog porijekla (meso, mlijeko, jaja).

Sta mislite o toj taktici, vitaminima protiv ovisnosti?
Naravno, smatram da vitamini tu nece puno pomoci, ukoliko se covjek ne skubicira sam sa sobom u glavi, gledam ih vise kao pomagalo koje bi trebalo olaksati borbu.

Ja cu isprobati i ako nekoga zanima podijeliti iskustvo.

Pozdrav
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 10:03   #24
Quote:
ortopiroksen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Nova sam na ovoj temi, pa da se malo predstavim. Pusim nekih 15 ak godina, 2-10 cigareta,vrlo rijetko 15 na dan.
Bavim se sportom, trcim, teretana, joga, planinarenje, puno vode, zdrava prehrana i sl. Pusila sam iz gusta, dok taj gust nije prerastao u ogranicavanje moje slobode i to je glavni razlog zasto prestajem, ne osjecam se ugodno kad me kontrolira neka stvar ...

Anyway, prije 2 godine prestala na 3 mjeseca, ali to je doslo spontano, bilo mi je fora nadmudrivati se s ovisnoscu i tad sam bila puna energije, svaki put kad bi pobijedila potrebu da zapalim, kao da sam dobila adrenalinsku inekciju. I to je trajalo 3 mjeseca, jer sam si mislila to je to, vidim da to mogu i kad zelim mogu prestat i nema razloga da si ne zapalim nekad. I onda se nekad pretvorilo u istu staru pricu a da to nisam ni primjetila.

Prije dva dana sam odlucila prestati, ali ovaj put svjesno i dogada mi se se da uopce nemam ocekivane energije kao prvi put kad sam prestala, sva sam troma i nis mi se neda, nekako introvertirana i kao da ne dozivljavam svijet oko sebe, evo izlezavam se po kaucu 2 dana i polutugujem u nekoj unutarnjoj agoniji. Mislim da imam konstantno blagu krizu, sinoc sam zapalila jednu a sve se dogodilo u sekundi, nisam ni skuzila kako, samo vidim da drzim cigar u ruci ... pfff...

Citala sam jednom o utjecaju C vitamina kod heroinske ovisnosti, navodno se uzima u kolicinama od nekoliko grama/dan.
Onda sam si isto pomislila da bi potrebu za nikotinom mozda mogli nadomjestiti vitaminB3 niacin i nikotinamid, tj. vitamini B kompleksa koji nastaju iz nikotinske kiseline (nisam kemicar, ak sam nesto zbrljala, sorry...) a dobar izvor B3 su pivski kvasac, jetra, bubrezi, riba, losos, tuna, sjeme suncokreta, kikiriki, grašak, zeleno povrće, orasatsi plodovi. Vitamin B3 se u organizmu stvara iz triptofana, aminokiseline koja je pak zastupljena u namirnicama životinjskog porijekla (meso, mlijeko, jaja).

Sta mislite o toj taktici, vitaminima protiv ovisnosti?
Naravno, smatram da vitamini tu nece puno pomoci, ukoliko se covjek ne skubicira sam sa sobom u glavi, gledam ih vise kao pomagalo koje bi trebalo olaksati borbu.

Ja cu isprobati i ako nekoga zanima podijeliti iskustvo.

Pozdrav
Vitamin c treba uzimati u velikim količinama jer potiče moždanu aktivnost i ne osjećaš se mutavo. Već sam pisala o tome na ovoj temi. Ono što ti se sigurno događa je manjak dopamina (neurotransmitera zadovoljstva i sreće, sličan adrenalinu) koji se izlučuje kad zapališ pljugu, a kad ga nema nastaje depra i bezvoljnost. Pošto voliš sve moguće sportske aktivnosti, natjeraj se da si što više aktivna jer to potiče stvaranje dopamina i bit će ti lakše. Guglaj o trkačima maratoncima i ovisnosti o dopaminu
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 12:16   #25
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Vitamin c treba uzimati u velikim količinama jer potiče moždanu aktivnost i ne osjećaš se mutavo. Već sam pisala o tome na ovoj temi. Ono što ti se sigurno događa je manjak dopamina (neurotransmitera zadovoljstva i sreće, sličan adrenalinu) koji se izlučuje kad zapališ pljugu, a kad ga nema nastaje depra i bezvoljnost. Pošto voliš sve moguće sportske aktivnosti, natjeraj se da si što više aktivna jer to potiče stvaranje dopamina i bit će ti lakše. Guglaj o trkačima maratoncima i ovisnosti o dopaminu
Vec sam ovisna o sportu, to sam odavno shvatila i bolje je od bilo koje droge, ne mislim se skidat s tog
odradila sam trcanje u jutro na taste i to bi mi trebalo dat dovoljno energije za ostatak dana i kredit za konstantno zvakanje hrane koje se dogada posljednja dva dana. Non stop nesto jedem, jucer sam htjela na trcanje popodne ali nisam mogla jer mi je zeludac non stop bio pun

A sta mislis o B vitaminima?
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 15:34   #26
Quote:
ortopiroksen kaže: Pogledaj post
Vec sam ovisna o sportu, to sam odavno shvatila i bolje je od bilo koje droge, ne mislim se skidat s tog
odradila sam trcanje u jutro na taste i to bi mi trebalo dat dovoljno energije za ostatak dana i kredit za konstantno zvakanje hrane koje se dogada posljednja dva dana. Non stop nesto jedem, jucer sam htjela na trcanje popodne ali nisam mogla jer mi je zeludac non stop bio pun

A sta mislis o B vitaminima?
b kompleks općenito diže apetit, pa malo pripazi da se ne udebljaš. Pušenje inače prosječno "potroši" 300 cal kalorija dnevno. Ako ne stigneš čekati barem 2 sata od obroka za trčanje, vježbaj core vježbe. Usput bude ti se i trčanje poboljšalo.
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 16:28   #27
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
b kompleks općenito diže apetit, pa malo pripazi da se ne udebljaš. Pušenje inače prosječno "potroši" 300 cal kalorija dnevno. Ako ne stigneš čekati barem 2 sata od obroka za trčanje, vježbaj core vježbe. Usput bude ti se i trčanje poboljšalo.
Ok, onda cu morat trcat par km vise na dan da se ne zdebljam, jer se ne mogu jos boriti i s neutazivim apetitom

Zapalim si svakih 24 h, mislila sam da cu moci bez, ali pretesko mi je.
Za sad si 1/dan mogu oprostiti, jer i to mi se cini puno bolje nego 10.
Pa si mislim bit na tom rezimu neko vrijeme dok se ne naviknem i onda polako povecavat intervale nepusenja, valjda se necu nasanjkat
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:26   #28
Ni ja se ne razumem baš najbolje.. i jeste niacin nikotinska kiselina.. ali ne znam deluje li kao nikotin, tj. ublažava li nikotinsku krizu.
Svakako određene količine nikotina ima u paradajzu, paprici, luku, krompiru.. tj. verovatno koristiš svaki dan.

I nije nikotin toliko bitan. Bitno je odviknuti se navike pušenja. Nikotinska kriza bude, pa prođe. Plus, nije samo nikotin alkaloid u cigareti, ima ih još četiri (kojih valjda nema u toj kombinaciji u drugim biljkama). Plus, plus.. tu su dodaci cigareti koji pojačavaju njihovo dejstvo (apsorpciju).. tako da na kraju, vitamin B3 možda nema nekog (ako ikakvog) dejstva.
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:18   #29
Quote:
ortopiroksen kaže: Pogledaj post
Vec sam ovisna o sportu, to sam odavno shvatila i bolje je od bilo koje droge, ne mislim se skidat s tog
odradila sam trcanje u jutro na taste i to bi mi trebalo dat dovoljno energije za ostatak dana i kredit za konstantno zvakanje hrane koje se dogada posljednja dva dana. Non stop nesto jedem, jucer sam htjela na trcanje popodne ali nisam mogla jer mi je zeludac non stop bio pun

A sta mislis o B vitaminima?
Nemoj trčati natašte..što god netko rekao...ujutro samo brzo hodanje, šetnja na prazan želudac...ako baš želiš trčati ujutro onda pola sata prije ubaci obrok proteina+ugljikohidrata....
LoudChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 19:12   #30
Quote:
LoudChange kaže: Pogledaj post
Nemoj trčati natašte..što god netko rekao...ujutro samo brzo hodanje, šetnja na prazan želudac...ako baš želiš trčati ujutro onda pola sata prije ubaci obrok proteina+ugljikohidrata....
Zakaj ne trcat na taste??
Teoretski nije na taste, sat vremena prije popijem 1L vode
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone

Zadnje uređivanje ortopiroksen : 20.05.2015. at 19:18. Reason: ...
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 19:41   #31
Bok! Pomažu li one kaogume Nicorette bar malo da na poslu izdržim cijeli dan bez pljuge? Isplati li se dat 80 kn za to? Tema je ogromna, moze li me netko bar uputit na postove gdje se o tome pise? Hvala!
Maca s placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 00:38   #32
Drugi dan bez cigarete iza mene. A inače pušio kutiju i pol dnevno. Krize udaraju na najjače, al ne dam se.
__________________
AGAINST MODERN FOOTBALL
Bijeli Walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 16:56   #33
@Maca s placa

pa pomažu, ako je nikotinska kriza u pitanju. Ako ti se puši (koristi cigareta), onda i ne toliko. Ako me razumeš.
Organizam traži nikotin i ostale alkaloide kojih ima u duvanu, a glava traži cigaretu. Kako Nicorette sadrže nikotin - to "ubija" nikotinsku krizu. E sada, ima i da je "glavi lakše", kada te krize nema.
Sve u svemu, ne može ti biti loše od njih, ali se ispitati jedino ako je volja jaka, tj. želja za cigaretom slaba, ali te ometa fizička kriza. Onda ih iskoristiš da se te krize rešiš i (navikavanju na) ne pušenju posvetiš.
Tako to ja vidim.

Možda su flasteri tu bolji, jer staviš i više ne misliš (uživaš u danu). Žvake, bombone.. o tome treba misliti, nešto raditi, itd.
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:37   #34
Bok, eto i nas u društvo..suprug i ja nakon 26 god trošenja kutiju i više dnevno (svako) preživjeli 4 dana i baš smo sretni. Prva dva dana su bila užasna, treći i četvrti malo lakši...stalno vas čitam i puno mi pomažu savjeti, iskustva. Krize su točno onako kako sam čitala..glava kao u balonu, vrtoglavica, nemogućnost koncetracije...ali već sad četvrti dan dosta manje. Jedemo više ali i svaki dan vozimo po 10-ak km bicikl i boravimo što više na zraku. Polako dolaze i one divote..lakše dišeš, ponosan na sebe, više energije, dan traje puno duže (to mi je nevjerovatno koliko vremena cigarete oduzimaju)... bit će još svega, ali nadam se da je ovo stvarno kraj trovanju i bacanju novca Veliki pozdrav svima
gabrijela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 02:04   #35
Dugo sam izdržo.
__________________
AGAINST MODERN FOOTBALL
Bijeli Walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 06:55   #36
@gabrijela777

I ja vozim bajk i samo jedan, nazovi, savet - sat vremena pri brzini od 10 Km/h (znači, ako vam treba sat vremena za tih 10 Km) je prosek 67 Cal, dok pri brzini od 20 Km/h (znači, pola sata za istu distancu) je 244 Cal. Dok je jedno jaje otprilike 80 Cal.
Hoću reći, da ako je vožnja delom i sa ciljem da se troše kalorije - da imate neke reference dovoljno li je.

@Bijeli Walter .. Mnogi ne uspeju iz prve. napravi "krug", pa ponovo.. dešava se.
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 07:58   #37
Psn, hvala na savjetu...za sad mi je na pameti samo da skrenem misli i da što više budem vani.Ako i bude koja kilica, nije strašno. Ide ljeto pa se nadam da ćemo i to potrošiti. Pijemo i dosta čajeva - brusnica, šumsko voće itd..bez šećera. Pomaže kad te kriza ćopi, pijuckati kiselo
Još uvijek me drži euforija koliko imam energije..ne mogu se umoriti. Jučer - posao, bicikl 2 sata, brdo (čupkanje oko cvijeća), rekreacija (slično aerobiku) i ja u 23 h nisam umorna
gabrijela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 08:06   #38
Pa da, dobro je svašta nešto, samo biti što dalje
Ništa, nastavite tako
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 10:17   #39
Pozdrav ekipi,
evo i mene, konačno. Danas mi je prvi dan i zalijepila sam flaster. Previše neuspješnih pokušaja od ranije

Dakle, 23 godien pušakog staža, zadnje dvije godine, 1,5 kutija dnevno. Ovo mi je peti pokušaj prestanka. Tako da ću se ja aktivirati na ovoj temi tek u srijedu jer su meni prvih 5 dana, najgori. Dva puta sam izdržala 1 - 2 mjeseca, a zadnja dva puta sam pala unutar tih pet dana.

Svratih samo da pitam dvije stvari:

1. Vitamin C - koji, u tabletama ili šumeće? Koja količina? Može li se pretjerati s količinom ovog vitamina na dan? Imam onaj užasan osjećaj kao da sam u buretu, koncentracija 0 bodova i užasno mi se spava. Čula sam da i gazirana pića malo pomažu pa sam uzela mineralnu.

2. Može li se odraditi trening (vrlo aktivan) sa zakeljenim flasertom? Ili da ga skinem prije treninga?

Fala, fala unaprijed. Vjerujem da ćemo se družiti, nakon ovih mojih kriznih 5 dana.

Zadnje uređivanje BuhaS : 29.05.2015. at 10:28.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:59   #40
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi,
evo i mene, konačno. Danas mi je prvi dan i zalijepila sam flaster. Previše neuspješnih pokušaja od ranije

Dakle, 23 godien pušakog staža, zadnje dvije godine, 1,5 kutija dnevno. Ovo mi je peti pokušaj prestanka. Tako da ću se ja aktivirati na ovoj temi tek u srijedu jer su meni prvih 5 dana, najgori. Dva puta sam izdržala 1 - 2 mjeseca, a zadnja dva puta sam pala unutar tih pet dana.

Svratih samo da pitam dvije stvari:

1. Vitamin C - koji, u tabletama ili šumeće? Koja količina? Može li se pretjerati s količinom ovog vitamina na dan? Imam onaj užasan osjećaj kao da sam u buretu, koncentracija 0 bodova i užasno mi se spava. Čula sam da i gazirana pića malo pomažu pa sam uzela mineralnu.

2. Može li se odraditi trening (vrlo aktivan) sa zakeljenim flasertom? Ili da ga skinem prije treninga?

Fala, fala unaprijed. Vjerujem da ćemo se družiti, nakon ovih mojih kriznih 5 dana.
Vitamin c uzimaj barem u trostrukoj dozi. Možeš povećavati dozu ako bude ti i dalje mutno u glavi. Ne možeš pretjerati jer je to vitamin koji je topiv u vodi i ispišaš ga. Što se tiče flastera, ja bi ga skinula prije treninga. Ne vidim koristi od toga da ti tijelo povlači nikotin iz flastera dok vježbaš. Vježbaš da aktiviraš dopamin koji inače aktiviraš pušenjem. Vježbanje također potiče endorfine, hormone sreće koji ti trebaju sigurno u toj borbi protiv pušenja.Ovo je poanta vježbanja kad se prestaje pušiti, naravno pomaže i protiv debljanja držim fige friškima i ne odustajati. Meni je uspjelo četvrti put
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.