Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 14:57   #5421
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post


Potpisujem. Već neko vrijeme želim napisati nešto vezano za Sudine postove, ali stalno se zapetljam u nešto drugo pa zaboravim. Žena fakat sjajno piše, ima taj neki svoj izričaj po kojem bi je prepoznala u gomili postova. Taj njezin stil, bez cenzure, jasan, ogoljen, što se kaže - do kosti, uvijek me zaintrigira i natjera na razmišljanje. A ja sam, još davno i na nekim drugim temama, stalno govorila kako su mi dragi ljudi koji me svojim postupcima natjeraju na ramišljanje, na preispitivanje. I zato, Sudi, respect!

slažem se s tobom, osim toga sa čijim mišljenjem se ne slažem, ja taj nik ne quotam i ne komentiram previše, možda samo malkice ponekad
meni je bez veze nekoga quotati, samo da bi njegovo mišljenje popljuvao i na neki način obezvrijedio
još mi je gore, kada netko piše da "razumije" neki lik, a drugi isti, ili slični, ne može smislit
Quote:


U mojoj kući bi taj muški dio gadno izvisio. Kod nas vrijedi zlatno pravilo, ugravirano iznad ulaza u dnevni boravak: tko prvi na kauč i do daljinskog - njegov dnevni boravak! I pri tom se uopće ne gleda na spol, dob, nacionalnu, vjersku i stranačku pripadnost. To je iskonski survivor. Tko preživi, uživa.
kod mene je također pravo prvenstva za daljinski
lane u ovo doba, ja već u 20:00 stavim daljinski u đep, a ostali neka čekaju, samo me nije bilo briga za kauč, pa nisam ja Yasa
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:04   #5422
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Vozdrica,

ema kali
...“Žena fakat sjajno piše, ima taj neki svoj izričaj po kojem bi je prepoznala u gomili postova. Taj njezin stil, bez cenzure, jasan, ogoljen, što se kaže - do kosti, uvijek me zaintrigira i natjera na razmišljanje. A ja sam, još davno i na nekim drugim temama, stalno govorila kako su mi dragi ljudi koji me svojim postupcima natjeraju na ramišljanje, na preispitivanje. I zato, Sudi, respect! “...

Ema, preduhitrila si me.

p.s.
Jednom je Zezica napisala da bi rado popila kafu sa sudi.
Mogu li i ja sa Vama?
tamo gdje kavu piju zezica, sudi, ema i ti dasha, nemojte da ja falim, mislim da bi nam trebalo tjedan dana da ju popijemo, ah skoro sam zaboravila hasret

ne znam kako vama, ali meni ova serija je trebala biti snimljena kao komedija, jer realno, ovo nije ni drama, ni romantika, a da je romantična komedija, najbolje bi sjela, uz onoliku buniku(ili JES sindrom) što su popapali oni iz scenarističke ekipe
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:25   #5423
Quote:
sudoperka kaže: Pogledaj post
I nemojte mi srat o sigurnosti i sličnim pizdarijama jer ne drže vodu,
Ne zamarajte me molim vas glupostima nego konkretnim razlozima, ak je sve otišlo u kurac, pored dvije babe i fidanice u kuči??? Ma dajte molim vas koji jebeni strah za Omera? Ne prodajte mi glupe priče i sranja, nisam glupa da bi to popušila.
I opet vam velim nemojte mi sad srat o tome di je Čič rasla i živjela....
ma jebeš mi sve ta je kujetina zaslužila da ju se kamenuje, i niš manje od toga.
O čemu vi pričate??? O kakvoj to ljubavi?? Kakva je to ljubav kad u njeno ime gaziš sve i svakoga ?? Kakva je to ljubav koja te čini takvim nečovjekom?? Zar se takvoj ljubavi aplaudira?? Bi li aplaudirali da vama netko nešto slično čini?? Fuj
I na kraju mogu sam zaključit svjet je nažalost pun likova kao što je Jasemin Ustun, kojima cilj opravdava sredstvo, ali žalosnije od toga je što ljudi nalaze opravdanja za takve spodobe, jer dovoljno je kolko sam ovdje pročitala da si lipa i šesna, da imaš cice i gujice, i da ti je obleka mrak,da si sebična i razmažena je poželjno i velika vrlina, da si neodgovorna prema djeci i poslu je još veča vrlina,da daješ manje nego primaš je za svaku pohvalu,da misliš o sebi da si centar svjeta , najvažnija uvjek i u svakoj prilici , da očekuješ da netko pati i puzi za tobom da mu time oduzimaš dostojanstvo i da to smatraš normalnim je više nego poželjno, to što nemaš niti osnovno što čovjeka čini čovjekom i razlikuje ga od životinja, nije uopče bitno, , za ispovračat se zaista, i onda mi netko još govori o lažnom moralu, pa jebate sinoč sam bila sretna što nisam niti ču ikad u životu bit, razumjet i opravdat jednu Jasemin Ustun, usput divim se onima koji nakon svega što je ova spodoba izvela imaju želudac i savjest za to opravdat.
Quote:
sudoperka kaže: Pogledaj post
A sad dolazimo do toga zakaj smatram da večinu vremena, kaj se tiče postupaka Jasemin Ustun pričate glupost , nikad ne nudite niti jedan konkretan i na bilo koji način opravdiv razlog zakaj ona čini to što čini, na način na koji čini.?? Po vama ispada da jedino sirota Jasemin ne bi trebala trpiti ništa i to samo zato kaj vam je ljepa, a svi ostali slobodno nek trpe svašta, zašto je to vama normalno nikad nisam uspjela shvatit, Čič vam se npr. ne sviđa, pa je ona tako kriva več i samo zato što je još uvjek živa pa samim tim smeta „svetom“ paru i niti se ne trudite sakrit da bi je se najradije riješili i to na najsuroviji način, niš nije dovoljno zlo kaj god da joj ovo dvoje naprave, još treba kaj ne?? Nek Čič trpi poniženja i omalovažavanja bilo koje vrste , niš to vama ne smeta,
I dalje tvrdim da u pokušajima da opravdate Jasemin Ustun pričate gluposti , Ali po vama ona može i ubijat (a kao nije pokušala), i za to bi vi našli opravdanje.
Pa zaboga ak ste opravdali davanje djeteta u bjelo roblje kak ne bi nekaj drugo? naspram toga sve je sitnica! Kao što vidiš sve sam si ja sama objasnila, I da zaista se divim ljudima koji mogu na sve to žmirit i još ju opravdavati, vi ste valjda puno puno bolji ljudi od mene, meni moja savjest i inteligencija to nikako ne dozvoljavaju.

.
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post



Potpisujem. Već neko vrijeme želim napisati nešto vezano za Sudine postove, ali stalno se zapetljam u nešto drugo pa zaboravim. Žena fakat sjajno piše, ima taj neki svoj izričaj po kojem bi je prepoznala u gomili postova. Taj njezin stil, bez cenzure, jasan, ogoljen, što se kaže - do kosti, uvijek me zaintrigira i natjera na razmišljanje. A ja sam, još davno i na nekim drugim temama, stalno govorila kako su mi dragi ljudi koji me svojim postupcima natjeraju na ramišljanje, na preispitivanje. I zato, Sudi, respect!

Možda je čitao onaj ''školski kutak'', znaš da tamo ima puno mozgalica. A Javuz je sav u tim smicalicama.
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Vozdrica,

ema kali
...“Žena fakat sjajno piše, ima taj neki svoj izričaj po kojem bi je prepoznala u gomili postova. Taj njezin stil, bez cenzure, jasan, ogoljen, što se kaže - do kosti, uvijek me zaintrigira i natjera na razmišljanje. A ja sam, još davno i na nekim drugim temama, stalno govorila kako su mi dragi ljudi koji me svojim postupcima natjeraju na ramišljanje, na preispitivanje. I zato, Sudi, respect! “...

Ema, preduhitrila si me.

p.s.
Jednom je Zezica napisala da bi rado popila kafu sa sudi.
Mogu li i ja sa Vama?
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Na brzaka da se javim, čeka me.. ma svašta.
Nadovezala bi se na ovaj post, vidim da se Sudi zahuktala, a neke joj to zamjerile.. Meni žena predobro piše, britka je i neka je, ona vidi cijelu priču na jedan ogoljen način, i ja istinski uživam u njezinim postovima.
Bože moj, ne dahće od uzbuđenja kad vidi njih dvoje (3-4) u kadru, ne činim to ni ja. Ali se zato sve bolje zabavljam nuđenim nam nebulozama.
Tunel Učka mi je odmah pao na pamet. Blizu mi je.
E pa drage moje ovo se stvarno zove ogoljavanje likova.Samo sam ja u dilemi a kojih to Moguće vi to znate s obzirom da niste obožavatelji Yasemin,pa bih molila da nam pojasnite.

Da meni je lik Yasemin drag,Savaš isto.Njihova ljubav mi je ljubav dvoje ljudi koji su se prepoznali u" gomili" i koji teškim putem kroče prema svojoj sreći.Tako ne mora misliti svatko,niti ja to tražim,ali ne vrijeđam nikoga.




__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:33   #5424
Vozdrica,

Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
tamo gdje kavu piju zezica, sudi, ema i ti dasha, nemojte da ja falim, mislim da bi nam trebalo tjedan dana da ju popijemo, ah skoro sam zaboravila hasret

ne znam kako vama, ali meni ova serija je trebala biti snimljena kao komedija, jer realno, ovo nije ni drama, ni romantika, a da je romantična komedija, najbolje bi sjela, uz onoliku buniku(ili JES sindrom) što su popapali oni iz scenarističke ekipe
A Monimalu, a Oria...
Hajmo žene, kafica, pićence....
Javite se, lutfvan(tako nekako kažu Turci)
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:43   #5425
Šahnur,aginica,majka i baka,odgojena u tradiciji I poštivanju plemenskih zakona ,sve misli upućene nasljedniku porodice Baldar. Nastoji zatomiti osjećaje,suze,ali kada je Omer u pitanju sve pada u vodu.





__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:55   #5426
Leyla, majka i baka,žena odgojena drugačije,bez tvrdih plemenskih zakona,prihvatila nakon neuspješne borbe Savaša, ljubav svoje kćeri.I dalje se boji za živote najmilijih, što joj nije za zamjeriti. Ni ona ni Yasemin nisu nip o odgoju ni kulturi ponašanja “ stvorene” za tvrđavu,ali su bile prisiljene doći zbog straha za život Omera.







__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:24   #5427
Yasemin zaljubljena žena i majka.koja je zbog ljubavi prihvatila sve ono što joj nije ni u prirodi ni u karakteru.I ženu na papiru.plemenske zakone, i to da stalno dijeli voljenog čovjeka sa njegovom familijom kao i sa obavezama prema plemenu. I stalno se boji i za njegovu sigurnost.Stvarno joj treba i veliko strpljenje i velika hrabrost za to prebroditi.Ali zahvaljujući bezuvjetnoj ljubavi Savaša,to i uspijeva.








__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:38   #5428


Iz ove epizode smo ponešto i saznali.

Eto, saznali smo razlog zbog koga je the kumova švalerka "šetala" Omera!!!Scenarista baš nije pri čistoj svesti i savesti.Kao da nije bilo sasvim dovoljno da Yavuz the AGA bilo gde presretne čudnu personu ,već dramatike radi ubaci i Omera u scenu i napravi svinjariju .

Saznali smo i da se Šahnur aginica najstrašnije uplašila za mnogopoštovanu "snahu" .Omer je razlog njene popustljivosti i mirenja sa situacijom i the kumovom švalerkom.Ništa više i manje od toga.

Saznali smo i da se bez obzira na neprijateljstvo među plemenima na žene i decu ne puca.I to direktno iz the kumovih usta.Sledi logičan zaključak da je u noćnoj poseti family Ustun Yavuz the AGA imao za cilj -pokazati the kumu nadmoć i ništa više od toga .

Saznali smo i da je čudna persona sa podočnjacima fatalna ženska.Lista muškaraca koji ničice padaju pred njene štule je podugačka:Mehmet,Bora,Savaš,pa onaj napaljeni bankar (šta li),Yavuz... Ako sam koga izostavila pripišite to mojoj zaboravnosti ,nikako zlonamernosti.
Kakav mentalni sklop imaju ovi zaljubljeni muškarci??? .

Saznali smo i da je the kum patološki zaljubljen u švalerku.Okolnost da je Yavuz the AGA izjavio ljubav čudnoj personi njemu je značajnija od okolnosti da je spasio nju i njegovo dvoje dece, pa makar i od zalutalog metka !!!The kum je jedno od većih razočarenja u ovoj seriji .

Neki saznali a ja se ponovo uverila da je Čiček Moran Baldar ,premetnula i premeće preko svojih krhkih leđa sva čuda i nevolje ovog sveta,drži u miru plemena Moran i Baldar i na sve to je dobra i plemenita.Sjajno.

Nismo saznali-ko je pucao,Bog te mazo???

Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Hasret, ovo o prijavi čitam i ne vjerujem... Zar ima i toga? Fakat sam ja naivna.
Veruj mi!!! To su "pravi" forumaši .

zezice nisam kvotala ovaj tvoj poslednji izveštaj o odgledanoj epizodi samo zbog dužine ali ti moram napisati da je što se mene tiče-najbolji do sada.Skoro sam crkla od smeha,ali samo skoro na nečiju žalost .

Nastavljamo u revijalnom tonu.

Zadnje uređivanje hasret : 13.12.2011. at 17:15.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:23   #5429
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
E pa drage moje ovo se stvarno zove ogoljavanje likova.Samo sam ja u dilemi a kojih to Moguće vi to znate s obzirom da niste obožavatelji Yasemin,pa bih molila da nam pojasnite.

Da meni je lik Yasemin drag,Savaš isto.Njihova ljubav mi je ljubav dvoje ljudi koji su se prepoznali u" gomili" i koji teškim putem kroče prema svojoj sreći.Tako ne mora misliti svatko,niti ja to tražim,ali ne vrijeđam nikoga.


Najprvo sve redom pozdravljam , zatim se ispričavam onima kojih se ova prepiska ne tiče i koje zamara al eto pošto sam još jednom prozvana zbog načina na koji pišem, da i ja velim nadam se posljednji put kaj imam na tu temu.
MalMati bum ti ja pojasnila sve kaj se tiče mojih postova, ne mora ti to nitko drugi pojašnjavati, ti sam slobodno pitaj. Kaj je tebe osobno uvrijedilo u mojim postovima ne znam točno? uvrijediš se kad ti netko kaže ne seri, i ne pričaj gluposti??? Kod tebe se svi razgovaraju u rukavicama i takve riječi ne koriste??? Ne bi se reklo iz tvojih postova, ali ak je tak zaista mi je žao jer u tom slučaju mora da si totalno ušokirana mojim prostačkim riječnikom. Za mene to nije vrijeđanje, jer kad bi to smatrala vrijeđanjem s 90 posto ljudi s kojima se svakodnevno susrečem družim i radim ne bih uopče razgovarala jer ne seri i ne pričaj gluposti iliti pizdarije su nešto što svakodnevno i čujem i koristim. Zašto mislim da serete i pričate gluposti sam se potrudila argumentirat vam, reč za tu spodobu od glavne likice nakon svega kaj smo vidjeli, da je dobra osoba, mi je zaista glupo i neshvatljivo, ak to ne možete razumjeti tu se onda jednostavno nema više kaj reč, očito se ne razumijemo, i đabe svaka daljnja ovakva prepiska. Ja ovdje vrijeđam Jasemin Ustun i to radim s punim srcem , punim pravom i argumentirano, degutantna mi je i za to se nemam namjeru ispričavati niti tebi niti bilo kome drugome, kao što se ni vi ne ispričavate kad vrijeđate Čič, Boru, Sevgi ili bilo koga drugoga,također nemam se namjeru cenzurirati jer post pišem u dahu onak kak doživim ono kaj sam vidla tak i reagiram. Cenzuru mojih postova slobodno prepusti onima koji su za to nadležni, za ono kaj nije dozvoljeno ću svakako bit kažnjena, niste na kraju krajeva jednu prijavu do sada napravile. Što se tiče toga da ti nikoga ne vrijeđaš, to naravno apsolutno nije istina, samo što ljudi pročitaju , shvate al ne reagiraju jer ih u konačnici zabole ona stvar, ne svršavaju na Jasemin i Savaša pa ih sve skupa niti ne dodiruje. Tvoje postove i način na koji ih pišeš neču komentirati jer mislim da se savršeno dobro razumijemo i da jako dobro znam iščitat šta si i kome htjela reči, ja sam direktna i stojim iza onoga kaj sam napisala a ne skrivam se iza dijalekta, sprdnje, sarkazma ironije podjebavanja i spojler teme, onaj kome smeta moj način izražavanja i razmišljanja će preskočit moj post i mirna Bosna. Sa mnom imaš problem jer mi se gadi Jasemin Ustun, da mi se slučajno gadi Čič, ne bi imala nikakav problem s mojim načinom izražavanja. U konačnici možda niste navikle na nekog ko što sam ja , al na sve se živ čovjek navikne, pa tako i na ne čitanje onog kaj vrijeđa njegove osječaje. Dok me ne baniraju ću pisat kak mi je drago, a one kojima smeta ljepo još jednom molim da preskaču moje postove.
sudoperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:26   #5430
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Ema, preduhitrila si me.

p.s.
Jednom je Zezica napisala da bi rado popila kafu sa sudi.
Mogu li i ja sa Vama?
Dasho, što se kave tiče, evo ja te i službeno pozivam na kavu.
Ja sam po dnevnom izričaju kavopija, kad god je neka prilika za kavu, samo neka mi jave i evo mene u rekordnom roku!


Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
zezica i ema_kali fala na pojašnjenju... i mislila sam da ne zna ...
Nema na čemu, Alicia! Što se tiče spola djeteta, tu moram biti


Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
kod mene je također pravo prvenstva za daljinski
lane u ovo doba, ja već u 20:00 stavim daljinski u đep, a ostali neka čekaju, samo me nije bilo briga za kauč, pa nisam ja Yasa
I ja isto uzurpiram daljinski prije nego se ovi sjete ući u boravak. A što se kauča tiče, ni meni nije prioritet. Ja imam svoju fotelju.


Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
tamo gdje kavu piju zezica, sudi, ema i ti dasha, nemojte da ja falim, mislim da bi nam trebalo tjedan dana da ju popijemo, ah skoro sam zaboravila hasret
Evo, da se ne ponavljam, ovo za kavu - sve što sam rekla Dashi, apsolutno stoji i za tebe.


Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
ne znam kako vama, ali meni ova serija je trebala biti snimljena kao komedija, jer realno, ovo nije ni drama, ni romantika, a da je romantična komedija, najbolje bi sjela, uz onoliku buniku(ili JES sindrom) što su popapali oni iz scenarističke ekipe
Serija je počela relativno ok, uz mnoštvo nebuloza, ali ajde. Ali iz epizode u epizodu se počela pretvarati u neki turski hibrid Policijske akademije i Santa Barbare.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:11   #5431
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
E pa drage moje ovo se stvarno zove ogoljavanje likova.Samo sam ja u dilemi a kojih to Moguće vi to znate s obzirom da niste obožavatelji Yasemin,pa bih molila da nam pojasnite.

Da meni je lik Yasemin drag,Savaš isto.Njihova ljubav mi je ljubav dvoje ljudi koji su se prepoznali u" gomili" i koji teškim putem kroče prema svojoj sreći.Tako ne mora misliti svatko,niti ja to tražim,ali ne vrijeđam nikoga.
Ovo što se tiče ''ogoljavanja''. Ja sam rekla da je Sudin stil pisanja takav, da ide do kosti, da ogoli. A kojih to likova? Pa ovih u seriji, kojih drugih?


E, sad, želim nešto reći, nemojte se ljutiti ako malo odem u širinu. To me već neko vrijeme muči, ali odlučila sam se prebaciti na zajebantske postove, jer jednostavno humorom i sprdancijom želim... ostati budna, pri sebi, zadržati unutarnji mir. Jer da idem ozbiljno analizirati i likove i seriju, znate šta bi se dogodilo? Napisala bih jedan, onako žestoki, ozbiljni post i na kraju posta bih rekla - bilježim se sa štovanjem, odo ja dok sam još pri sebi! I više me na ovoj temi ne bi bilo. Ali. Odlučila sam ostati na ovoj temi jer:
a) je tu puno ljudi koje znam već jako, jako dugo i ostvarili smo dobar prijateljski odnos, koliko može biti dobar i prijateljski jedan virtualni odnos
b) sam upoznala neke nove ljude koji su mi se svidjeli, nasmijavaju me, zanimljivo pišu, djeluju mi simpatično.
A da bih uspjela ostati na temi, morala sam pronaći način da probavim sve ove nebuloze, jer, vjerujte, ima dana kad mi je jako teško napisati i nešto smiješno. Teško je jer su neke scene toliko bezvezne, da čovjek ne zna kako bi ih pošteno iskarikirao. Zbilja, nije šala. I nekad baš zna biti zajebano, ali u takvim situacijama se sjetim Zezi (koja je moj humor guru ) i odmah nekako dobijem poleta za pisanje posta. Eto, dakle, to je to što se tiče razloga zašto sam tu.
Što se tiče serije. Ma, ljudi moji, zasrali su stvar do maksimuma! Nema sad tu veze tko voli Savaša, tko Jasemin, tko Murata, tko Nurgul, tko... šta ja znam. Zasrali su stvar i gotovo! Sjećam se, kad su seriju najavili. Bila sam još sva ošamućena od Asi i pomisla sam - Ajme, super, opet nešto s Muratom! I pogledala sam cijelu seriju online, onako u onom laganom šoku, u onoj želji da se nešto što je nekad bilo nastavi u nečem novom. I u toj izmaglici želje i nadanja, jednostavno mi se poremetio centar za kriterije. Black hawk down! Možda to i nije neko opravdanje, ali jebi ga, ja vam boljega nemam. To je iz srca i duše, to je tako. Pa sad, tko hoće neka prihvati, tko neće neka odmahne rukom. Živjela sloboda! E, i nakon što se serija počela emitirati na Novoj, počela ja gledati i... počeo mi popuštati onaj šok, ona izmaglica malo po malo nestala, razvedrilo mi se. I imam ja šta vidjeti! A šta? A hrpu nebuloza, eto šta! Jasemin, koju sam ja čak i branila u onoj izmaglici, pokazala se kao beskorisna šupljača koja donosi odluke kako joj jutarnji horoskop sugerira. Savaš je ispao beskičmenjak i papučar, on je ko tužna vrba, svaki nalet bure ga savija na svoju stranu. Da sad ne idem po svim likovima, po nekima ni ne smijem, išla bi u spojlere. Ma, bez veze i točka.
Sad, čiji je to kiks. Jesu li glumci? Je li podjela likova? Je li produkcija? Je li scenarij? Je li redatelj/i? Je li šminker? Je li ketring agencija? Je li nacionalni hidrometereološki zavod? Ma, jebe mi se, tko je i šta je. Zeznuli su, tko god da su. I to je moje skromno mišljenje. Kome se sviđa, super. Kome se ne sviđa, šta vam ja mogu, ni meni se puno toga u životu ne sviđa pa nikom ništa. Skužajte.
I još, ako dopustite, želim samo nešto reći. Nemam namjere ulaziti u nekakve duele, rasprave i analize. Tipa zašto mi Jase kida živce, zašto mi je bezveze kad Savaš napravi ovo ili ono, zašto uopće ne doživljavam tu njihovu ljubav tisućljeća. Iz jednostavnog razloga - ova serija nije toga vrijedna. Nije vrijedna mojih živaca, moga vremena, mojih analiza i moga truda. Ono što ja namjeravam dati na ovoj temi, to su isključivo postovi pisani u zajebantskoj formi, bit ću (pokušat ću biti) duhovita, zezat ću se, onako light forma. Jer jedino tako mogu biti ovdje, jer jedino zbog toga ne odustajem od serije, jer je to jedini način komunikacije koji trenutno vidim kao smisleni način.
Eto. Toliko od ozbiljne mene. Zahvaljujem se na strpljenju i bilježim se sa štovanjem. Svima vama, podjednako.

Zadnje uređivanje ema_kali : 13.12.2011. at 19:19.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:50   #5432
Vozdrica,

Osvrt na par citata

MalMati
Citati:
...“Tko može protiv ove ljubavi? Nitko. Ni Šahnur,ni plemena, ni Yavuz,a najmanje Čiček.

Ne razumijem zašto se Čičekici stalno imputira da je protiv ljubavi Savaša i Yasemin!
U 99% situacija do sada upravo je ona pokazala razumijevanje za Yasemin i Savaša
. Da li je možda napravila scenu kada ih je zatekla u Savaševoj kancelariji? Nije. A mogla je.
Da li je napravila scenu na promociji reklamne kampanje u onom hotelu? Nije. A mogla je.
Da li je napravila frku u bolnici prilikom Yaseminine posjete onda kada je bila ranjena, dok se Yaso vješala o Savaša u njenoj bolesničkoj sobi, pred njenim očima? Nije. A mogla je.
Da li je napala Yasemin i Savaša kada su se držeći se za ruke pojavili u bolnici onda kada je Pala operisan. Nije. A mogla je.
Ali je zato prišla Yasemin i pred svima ju poljubila.
Da li je stoički podnijela sažaljive poglede pripadnika plemena Baldar koji su tu bili prisutni? Jeste.
Da li je ona ikada kazala za malog Omera da je kopile? Nije.
Da li je možda rekla da je Yasemin kurva? Nije.
Da li je istrpila odvratno ponašanje svojih učenika, njihovi roditelja i nekih svojih radnih kolega radi Savaševih afera? Jeste.
Da li je ikada Savašu za bilo šta od ovog gore navedenog prigovorila? Nije.
A šta je Čiček dobila zauzvrat?
To, da je u njenoj najvećoj boli, Savaš bez objašnjenja, bez izvinjenja, bez pozdrava ostavi kao zadnju rupu na svirali. Samo zato jer je pijana, krajnje nekulturna i nimalo obzirna sveta Yasemin nazvala u pola noći, i puna sebe i svoje važnosti, zahtijevala da se on nacrta pred njom i objasni joj kako je to njegov prsluk završio kod Pelin.
I to nije bilo dovoljno.
Zauzvrat, Čiček je opet morala da istrpi ljubopitljive poglede mnogih u Vanu ( koji su došli na sahranu i na žalost) i da opravdava Savašev odlazak – čitaj laže za Savaša.
Zauzvrat, istrpila je i pitanja svog brata Yavuza i opet lagala za Savaša. Slobodno mogu reći – zaštitila Savaša. Ako samo malo realno razmislite shvatićete da sam u pravu.
Šta bi se desilo da je kojim slučajem Čiček upravo tu, u Vanu , pred svima, odlučila da progovori o farsi koja se zove brak između nje i Savaša?
Zar bilo ko može da pomisli da bi tu uvredu mogli da otrpe pripadnici Moran plemena! I da krv ne bi ponovo potekla! Radi se tu o poštovanju običaja, o časti, o ponosu. A to nisu male stvari.

Idemo dalje. Šta je još zauzvrat Čiček dobila od svetog Savaša i svete Yasemin?
Zauzvrat, dobila je to da nijedan put nisu nazvali( dok je bila u Vanu) da upitaju kako je.
Zauzvrat, sveta Yasemin nije nazvala ni da izjavi saučešče.
Zauzvrat, sveta Yasemin je znala doći i u Čičekinom prisustvu tješiti majku ubojice njenog oca(bez obzira kakvo je Ahmet Moran đubre bio). Uostalom, Yasemin i nije znala punu istinu o Čičekinom ocu, da bi gore navedeno mogla ignorirati i opet ne osjetiti potrebu da (iz kurtoazije) izjavi Čiček saučešče.
Zauzvrat, Čiček je dobila i to da se Savaš, ničim izazvan, ponaša prema njoj kao da je ona kriva za sve nevolje koje su njega zadesile. Jedan potpuno ignorantski i potcjenjivački odnos od strane Savaša.( Savaš se i sada ponaša isto tako doduše sa malim prekidima ,kada njegova svetost pomisli da bi mogla udijeliti malo milosti i pažnje, običnoj, sirotoj smrtnici po imenu Čiček)
Zauzvrat, dobila je to da joj se naredi da dođe u firmu potpisati papire za razvod, a da joj prije toga nisu ponuđene garancije (kao što joj je Savaš obećao) za njen život.
I onda ŠOK! ŠOK! ŠOK!
Čiček po prvi put pokazuje Savašu da nije samo biljka koja silom prilika vegetira u njegovom prisustvu, nego da je osoba od krvi i mesa, sa osjećajima, ponosom, dostojanstvom, koje ne može gaziti onako kako se njemu i svetoj Yasemin ćefne.
I naravno, to je sada ravno smaku svijeta.
Pokvarenjakuša jedna, fuj, ona bi da se usudi da diše i živi a da ne pita za dozvolu svete Savaša i Yasemin!
Ona je protiv svete ljubavi Savaša i Yasemin!?! WTF!?!
E, pa za taj 1% Čičekinog nerazumijevanja, to neka se zapitaju prvo Savaš a onda i Yasemin. Da su bili malo manje arogantni i samo malo uviđavniji...Na kraju krajeva, nije valjda da njen život tako malo vrijedi, da bi trebalo još i njega da im ponudi na dlanu!
I ko će se to drugi pobrinuti za nju ako neće ona sama?!

--------------------------------------------------------------------------
... ne dopuštaju da im je itko uništi.Niti to tko može. ,pa neka pati tko mora“...

To ko mora, naravno misliš na Mehmeta, Yavuza, možda i na Čiček.
Ili možda misliš da i ja patim?
--------------------------------------------------------------------------
...“Oni kao par su po mome vidjenju pravi uzorak u koji bi se mnogi parovi trebali ugledati. Osim ljubavi tu je i postivanje, razumijevanje, kompromis, sve sto je uvjet za dobru vezu. Osim toga oni su si dali truda da se upoznaju, da slusaju sto ovaj drugi prica.- kaže moja vještica“...

Lijepo molim tvoju vješticu da me poštedi tih naravoučenija o ljubavi, poštivanju, razumijevanju, kompromisu kojima bi me trebali naučiti i biti mi zvijezda vodilja sveta Yasemin i sveti Savaš.
S moje strane ja, tvojoj vještici, samo mogu nesebično i iskreno poželjeti sve ono što čini svetu ljubav Savaša i Yasemin kada već toliko žudi za tim i tako joj to nedostaje.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:54   #5433
Vozdrica,

nastavljam dalje...

...“Još je nerješeno stanje sa Čiček. Eto da je pristala, kada je Savaš tražio da potpišu papire za razvod,sada bi i ona bila u drugačijoj poziciji.Nije htjela,zbog samo njoj znanih razloga,pa sada ima to što nije htjela. Mada ja nju gledam kao i Savaš, kao udovicu njegovog pokojnog brata sa kojom se on na inzistiranje majke morao oženiti, navodno zbog plemenskih zakona. A vidili smo više zbog posla s prahom ,nego krvne osvete i plemenskih zakona“...

Pokušaću ovo prokomentarisati sa dijelovima mojih ranijih postova
tehnika copy/paste
Ovo ću uraditi samo iz razloga da skrenem pažnju na to koliko dugo već traje trakavica zvana razvod Savaša i Čiček i to baš zato što Savaš još uvijek nije pronašao način na koji misli to da okonča a da se ne prolije krv.

30.10.2011.-----187.stranica-------------------------br. posta3726
Kada je Čiček prije izvjesnog vremena obavijestila Savaša da je predala advokatu papire za razvod, on je kazao da je požurila s tim.
Vjerovatno zato što još uvijek nije bio pronašao način kako se razvesti a da to ne završi tragično.
Sada Savaš traži razvod od Čiček ultimativno i odmah.
Što se to u međuvremenu promijenilo?
Da li on sada zna šta treba da uradi a da ne naškodi Čiček? Da li je razgovarao sa Čiček, objasnio kako stoje stvari, povjerio se, zamolio je da ga podrži...?
Da li se možda sa nekim nešto dogovorio? Da mu možda Yavuz nije dao riječ da će zaštititi Čiček od oca ?
Ništa od toga mi nismo vidjeli što bi opravdalo njegov posljednji potez.
Ukoliko on želi da se razvede od Čiček odmah, a da nije riješio gorući problem, onda se on igra sa Čičekinim životom i to mu ni malo ne služi na čast. Takvo ponašanje stavlja ga u istu ravan sa Moran Ahmet agom.
A sudeći po Čičekinoj reakciji Savaš se upravo tako ponio. Totalno bezosjećajno.
Čiček mu nije pala na pamet. Zaboravio je šta je obećao.
I još jedna stvarčica u vezi sa famoznim razvodom
Ukoliko ne postoje prepreke, ne postoji opasnost po bilo koga da se brak između Čiček i Savaša okonča, treba postaviti jedino logično pitanje koje glasi:
„Zašto su se Savaš i Čiček uopšte morali vjenčati?!?!?


30.10.2011.--------187stranica----br.posta3730
Možemo li napokon saznati koje je to rješenje Savaš pronašao za Čiček a da usput održi dato obećanje i sačuva joj život?

6.11.2011---------209stranica------------br.posta4168
Čiček ima dvadesetak godina, studira i mašta o tome da postane učiteljica. To je njena karta za bijeg iz okova primitivnih običaja, za put u slobodu. Iznenada, ne pitajući ju, ne tražeći njen pristanak, ona postaje "moneta za potkusurivanje" porodica Moran i Baldar. Ruši joj se čitav svijet i naravno da u tom momentu ne želi ni da živi. Ali, nagon za preživljavanjem je moćna stvar.I ružno je pomisliti da treba da skonča život zato što je u trenuku beznađa kazala da ne želi da živi, da mogu i da je ubiju.
Prisiljena je da se uda za Kemala. I kao da to nije bilo dovoljno, Kemal je i siluje, ali ona i dalje ne odustaje od svog sna.
I što je još žalosnije, nakon njegove pogibije, ona je ponovo prisiljena da se uda. I sreća u nesreći je ta da je njen novi muž Savaš, koji je kao i ona žrtva običaja i koji isto kao i Čiček
želi živjeti život, bez da ga tradicija određuje. Strah od krvne osvete ih je spojio. I da, Savaš ju je spasio. Ali, i ona je njega.
I dugo vremena su bili na istom putu. I jedno drugo podržavali.
A onda je Savaš izgubio strpljenje. I odlučio da napravi oštar rez. Ali, kao da mu je odjednom bilo ispod časti da na prijateljski i civilizovan način o svemu porazgovara sa Čiček. Bez imalo takta i osjećaja za vrijeme, samo je iznio svoje naredbe. I naravno da je kao odgovor na sve to dobio i odbijanje, i bijes, i inat. To nije najpametniji odgovor ali je u tom trenutku bio jedini za očekivati, nakon onako bahatog, i ničeg od strane Čiček izazvanog, Savaševog obraćanja.

I samo bih htjela potsjetiti da još uvijek nisam od odvjetnica svetih Savaša i Yasemin dobila odgovor na pitanje: Možemo li napokon saznati koje je to rješenje Savaš pronašao za Čiček a da usput održi dato obećanje i sačuva joj život?!"(samo bez spojlanja, molim)
I zar ne bi bilo logično da Savaš rješenje (ako ga ima) prvo izloži Čiček a onda razgovara o razvodu?
Ništa od svega toga nismo vidjeli ni onda kada se desio "čuveni" razgovor a ni nakon toga.


8.11.2011.------------stranica210---------------------br.posta4194
Pitanje br.1 glasi: „Koje je to rješenje Savaš pronašao za Čiček a da usput održi dato obećanje i sačuva joj život?
Naglasak je na Savaš.
Bez ljutnje, ali ne zanima me koje je vaše rješenje a upravo vaše rješenje je ponuđeno kao odgovor na postavljeno pitanje.
Pitanje br.2 glasi: „Zar nije logično da Savaš rješenje (ako ga ima) prvo izloži Čiček a onda razgovara o razvodu?

Pitanje br.3 glasi: Kada je to Savaš pričao sa Čiček o rješenju koje je pronašao a koje bi ih oslobodilo pat situacije u kojoj se trenutno nalaze?

28.11.2011-------------stranica249-------------br.posta4977
Izgleda da kada je u pitanju Čiček onda ne važe principi koji važe za Yasemin. Yasemin može misliti prvo na sebe. Yasemin može žaliti samo sebe. I to ne samo da može nego i mora. Čiček ne smije ni u kom slučaju.
Može Savaš gledati Čiček kao udovicu svoga brata koliko god hoće ali činjenica je da je ona njegova žena.To piše na papiru kojeg je i sam Savaš potpisao, a da je papir bitan pokazuje nam i Yaseminina žarka želja da ga što prije dobije i na njega se potpiše. Činjenica je i da je Čiček njegova udovica(dok god je Savaš mrtav) i to bi takođe pisalo na papiru i bilo jedino mjerodavno kada bi u pitanju bila recimo ostavinska rasprava, sviđalo se to nekome ili ne(npr. Savašu, Yasemin, ili MalMati) Sa tim činjenicama upoznati su i prihvataju ih kao takve pripadnici plemena i Moran i Baldar. I što se njh tiče Čiček i jeste zalog krvne osvete, sve dok Yavuz kao novi aga ne naredi drugačije.

Šta dodati na ovo gore prepisano?
Možda samo ovo da Savaš i dalje ne zna kako da riješi ovu pat poziciju u kojoj se nalazi zajedno sa Čiček. Kao i da rješenje nije nimalo jednostavno. Zar nije to prije izvjesnog vremena priznao daidži Pali rekavši da nema pojma kako da riješi haos od svog života, iz čega opet proizilazi da je potpuno bespotrebno okrivljavati Čiček za to što su njih dvoje još uvijek u braku.

Još nešto bih dodala na kraju.
U nekom postu Zora964 je napisala da je zbog Čičekine prijave oca u vezi sa proizvodnjom droge, Savaš bio od strane N.N. prisiljen da ide u Iran po Bešir agu. Ne bih se složila sa tim.
Kao što smo kasnije vidjeli uz pomoć Čiček ili bez nje N.N. bi u svakom slučaju došao do Savaša. Isto onako kao što je došao do Savaševog oca. N.N. je imao nerasčišćene račune sa porodicom Baldar i nije birao sredstva kako bi ih riješio. Čiček je samo u prvom momentu kao bila povod čitavoj akciji koja je uslijedila (tačnije samo pristup N.N. Savašu, a kasnije smo imali priliku vidjeti i onaj drugi način tj. snimku pogibije Savaševih oca i brata), međutim pravi razlog je bio nešto sasvim drugo.
A on je glasio: „vi Baldari( Hasip aga ili Savaš – sasvim svejedno) ćete pomoći meni da uhvatim i riješim se Bešir age a ja ću vama pomoći da „operete“svoje ime( neću vas hapsiti zbog rasturanja droge, vratit ću vam ugled u poslovnom svijetu, zaboraviću čime ste se sve bavili, pustiću vas da nastavite poslije svega mirno živjeti)“.Alternativa nije postojala. Sa Čiček ili bez nje.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:38   #5434
Cure jeste vi čule za opciju quote? Multiquote? Ovo podebljavanje pitanja/odgovora je nadasve iritantno.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:06   #5435
Vozdrica,

Gledam večeras Yasemin i sjetim se anamo one( ovdje bi trebao stajati mig, ali nešto neće) i kako ju je grizla savjest zbog onog idiota i sve čekam kada će sveta Yasemin uzeti bar telefon u ruke, nazvati Čiček, upitati kako je, kako joj je brat.
Ali, avaj, pusti snovi.
Yasemin se zabrinula zbog mnogo važnije stvari.
Razmišlja kako da dohaka Šahnur aginici koja ju je sasvim opravdano "oprala" zbog nepromišljenog ponašanja, a zbog čega je sama dovela u opasnost i sebe, i Omera i svoje još nerođeno dijete.
Pa se onda sjetim.
Kao da je svetu Yasemin ikada grizla savjest. Ne grize ju zbog Savaša, ne grize ju zbog djece, pa što bi ju onda grizla savjest zbog tamo nekog Yavuza koji je samo zamalo umro ne bi li spriječio da neki zalutali metak pogodi Yasemin ili Omera.
Ona se oduvijek brine samo o sebi.

Hasret, ono o patološkoj ljubavi Savaša, ja sam davno napisala. I večeras nam je samo potvrdio da smo obje bile u pravu.

I opet se Čiček i pored svega što je doživjela brine kako je Yasemin. Pokvarenjakuša jedna bezosjećajna.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:08   #5436
ciao svima.da i ja napišem kako ja to vidim.
prvo,savaš po meni nije slab i beskičmenjak.on sve sređuje što se događa,a njima se stalno nešto događa.stalno su u bolnici ili u zatvoru.on sve sređuje.osim toga se redovito suprotstavlja majci,ali i svima drugima kad treba.
drugo,nije ni on savršen.po meni je ružan način na koji tretira čiček.ponudio joj je pomoć za školovanje i to je super.ali ono kako ju je ostavio kad joj je brat umro ili tko već i otišao jasemin,to nije ok.po meni je u redu da on inzistira na tome da je jasemin njegova ženska,a ne čiček,ali kad je netko u nevolji onda se znaju prioriteti.mislim da bi trebao biti ugodniji prema čiček.ne treba biti s njom,ali mi nije lijepo kad ju ignorira i kad šikanira druge ljude zbog jasemin.
zatim čiček,ona je vrlo korektna prema savašu i jasemin,a to malo ispada što ima su razumljivi jer ju je šahnur pol serije uvjeravala da će je savaš zavoljeti i čiček se previše nabrijala na njega.ali on je njoj jedini oslonac i općenito ta obitelj i normalno da joj je onda žao kad ju ostave po strani.
mislim da bi joj trebali reć sve o javuzu,a ne da kad ona počne branit brata da onda kažu da je ona grozna i problematična.cura ne zna istinu.i nije njena krivica.
a jasemin je moderna žena koja se zna zalagati za sebe i svoje potrebe.to mi se sviđa.ona nema nikakvih obaveza prema čiček i nije njen posao da ju umiruje.za to se treba brinut savaš i njegova familija da joj objasne novonastalu situaciju.da joj pruže potporu iako joj savaš ne može biti muž.
ja bi to riješila tako da čiček bude ko 'posvojena' i da si je sa savašom ko sestra.to se da srediti jer ona više nije zaljubljena u njega nego je izgubljena jer više ne spada kod sebe doma ni kod muževe familije.
iako mi je nekad jasemin iritantna jer se sve vrti oko nje,ali to je opet savašev propust.
__________________
just do it.
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:34   #5437
Što je večeras ovdje uletio Bešir-aga i sve popokao.Nigdje nikoga.Vraćajte se sve preživjele i pišite. Ovo je samo ZABAVA.
__________________
U životu činimo što možemo, ostalo prihvaćamo.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:35   #5438
Za početak, prije nego pročitate moj post, stavite režanj češnjaka ili križić u džep. Za svaki slučaj.

Jesam rekla!? Da se ne bi Javuz špedicijom bavio? Malo sutra! Htio je on Peškir agu naslijediti, ali se gadno uneredio. Zaboravio da i aga u prdekani ima pristaše vani, zato je i dobio po tamburi. Sada će morati hodati po jajima i to onim iz marketa. Poznato je da imaju ljusku kao papir. A poznavajući Javuza, on će najprije trčkarati po Savaševim.
Ešref i Savaš još istražuju. Savašu je barem došlo iz dupeta u glavu da bi bilo dobro doznati tko je Javuza liječio olovom, a da pritom nije skidao uroke.

Šahica došla kod Jase u sobu. Kod Jase? Malo gunajden! Došla je kod baby age, mama mu je to kao nužno zlo. Jel' mali dobro? Je, smirio se, malo budio, ali je mirno spavao. Savaš je danas bio jako sasran – kaže Šahbaba. Šišmiš ne kuži pravi razlog, pa još pripomene snahi to be da bude uz Savaša i nek ne dopusti da išta naruši njihov odnos! Jebate, koja ironija! Ona joj to kaže? Ona koja ju je upucavala MM bombonima ( Baldarhouse je čudo od utvrde za njihovu sigurnost). Ma Jase ne bi ni prismrdila onim trub-trub vratima da nije maloga, a kamoli u kući bila.

Klincima objavljuju da opet imaju ferije. Blago Baldar djeci, oni 1 mjesečno imaju ferije, ovisno o komešanju burze i place u Vanu. Maleni sretni, Haldun u depri. Pita ga Fidan što mu je? Ništa, idem u sobu.

U posjet došli Hakan i Pelin. Puni su lijepih riječi, iako kasnije, u intimnom razgovoru i sami kažu da klinca ne kuže taj način života. Hakan onako usput pita gdje je Čiči. U bolnici je, Savaš ide kod nje. Hakan ide isto, a Pelin ostaje sa Jase na čavrlj partiji.

Fidan otišla kod Halduna. Mama, oni su mali pa ne kuže dreka, ali ja nisam! Znam što se događa! Znači li to da će nas otimati, ubijati? Fidan zabrinuto gleda u sina, ženi sjelo u momentu kakav život vodi uz svu komociju koju uživa. Ali cijena je gnjusno visoka. Ili ipak.....?

Jase priča sa Pelin koja je u šoku što je sve Jase preživjela. Ma manijak, kažem ti! I znaš što još? Rekao je da je zaljubljen u mene! Fakat, najbolji dokaz da mu nisu sve ovce na broju. A jesi rekla Savašu? Tabike! Zar ja njemu ikad išta krijem ? Znaš, ova me kuća ubija. Ni kavu ne mogu sama skuhati, nemam s kim pričati, sve mi je strano. Jase moja, kažu Talijani: volevi la bicicletta? Adesso pedala!

Savaš, Hakan, Čiči i Pala. Svi oni u bolnici. Najprije kurtoazno pitanje o zdravstvenom sranju Javuza, pa gečmišolsun jedno 10 puta, pa Čiči neće kući ni pod razno, a Pala se ide podaprati. Neki podguznik kaže Savašu da svi koji hodaju, vide i čuju, traže napadače na Javuza. Joj nemojte, molim vas! – kaže Savaš. Ja ću.
Šahica odlučila, na užas Lejle, zaštititi Omera od olova – lijevanjem olova. Došla i Jase, pita koji klinac je sad to? Ma ništa, eto, skidamo uroke. Ali Omer je sav prestrašen!- kaže Jase. A mali sjedi na podu, miran ko buba i blaženo se igra nekim kamiončićem. Čari-bari, nek Ismail podijeli hranu fukari. I – gotovo! Mali zaštićen, a istanbulska se sirotinja veseli što će danas jesti.

Ni Čiči ne jede, nema apetita ama ništa. Ne može tako- kaže Hakan. Uvijek isto! Kao da se gladovanjem poistovjećujemo sa brigom za voljene. Čiči hanum izgledate koma! Što? Djelujem ispljunuto? Ah, pa kad je tako, može! I prihvati Čiči sendvič i junački zagrize. Mora biti brza, ako joj na nogu padne, ležat će uz abija.

Savaš pak sjedi uz Javuza. Gleda one aparate, ali ne dira ništa. Prisjeća se Jase i klijenta Korkmaza. E Javuze, dok ovako ležiš, šutiš i ne djeluješ, izgledaš kao čovjek. Ali i ti znaš da nisi. Normalno, majka ti 1-stanični organizam, a rahmetli otac gomila poremećenih gena. Otkud ta mržnja? I zašto prema meni? Čekat ću ja da se probudiš. Moraš! A onda ćemo uzeti kalkulatore i izravnati račune.

Šahica uči Jase agovanju. Ajd' sad ti meni reci, koji ste se vi klinac nalazili? Ma nismo, očiju mi mojih, on sam došao! Mala, ti si sad aginica to be. Nema posao, nema park. Pusti ti što je Savaš znao, on tebe voli, pa ti nije prejebao, ali nije mu pravo znaš! To ti kod nas ne prolazi. Imaš sjedit, čekat, šutit, djecu rađat da ih šnjofam i to je to. Pala taman došao i čuo. Abla, koji je tebi klinac? Pa pusti ju na miru, jučer je šok doživjela! A ne! To treba odmah na mjesto postaviti! Nema se ona što sasravat, kakav šok?

Fidan kaže pali da je Haldun sav prestrašen. Ići će on do njega, na male muške razgovore.

Savaš izašao, a doktori se uskomešali. Čiči opet poteže bijele kute, ali nitko da zucne. Napokon dozna, da abi krvari i da ide na hitnu operaciju. Čiči se onaj sendvič zaglavio u grlu. Još joj dali stvari od Javuza, jebatga, kao da je pokojni. Abi, jel' to sve od tebe? Nije Čiči, još će tu biti svega.... ali Savaš joj kaže nek ne misli o tome. Možda da legne i spava? Onda se ne misli...

Jase ljuta na Šahicu. Što ona sebi zamišlja? Trebala sam joj reći da joj sin džonja u prdekani zbog ovog manijaka! Ona će meni brojati! Lejla ju smiruje, zbog bebe ( čelične), ako je sin, trebaju mu dati ime Demir ili Gvozden, svejedno. Ma već će njoj Savaš reći u brk, samo nek se ja njemu prišmajhlam, onda mi on jede iz šlape.

Pala uhvatio Halduna, pa mu priča priču o svom djetinjstvu i 2 pištolja. Znaš sine, mi smo ti jednostavno takvi. Divlji, ali mirni. Nikoga mi ne upucavamo, ako se baš ne mora. Vidiš koliko se trudimo. Tata, bojim se! Pusti strah i vjeruj da će sve biti dobro.
Eno sad i Šahbabe u bolnici. Ako Javuz sad ne krkne, neće nikad! Tješi ona Čiči, zna ona Javuza, nije on za jednokratnu uporabu. Uto prođe doktrobey, preduhitri Čiči koja se spremala na skok i drekne: čestitam! Abi zakrpan i zaštropan! Harika mu ide, 1-2 epizode i eto njeg spremnog sa novim opačinama! Svi seodmah oraspoložili, a Savaš odmah zove halo burek, halo pizza i halo ćevap da onu gomilu u bolničkom hodniku nahrani. Samo nek izbjegava onu pekaru sa bunika pitama.

Hakan i Pelin sjede i ne znaju što bi sa sobom. Haki pusti CD, ona turska pjevačica udri lelek i kuknjavu, a on ima Flash Čiči pred očima. Haki, jesi tu? Aha. Malo gunajden Pelin, bojim se da ćeš popušiti.

Baldar delegacija se vratila iz bolnice. Ešref, ima li što novo? Nema abi, prevrnuli i grad i Van, nitko ništa ne zna! Netko drugi mu je stao na žulj, a bojim se da ću ja najebati. Ja malo čudno hodam ali ne zbog žuljeva, eventualno zbog šuljeva, ali kvragu, cijela je Turska, u direktnom prijenosu vidjela kako sam ga mlatnuo.
Čiči srela Jase. Kako je sajko? Oporavlja se. A vi? I vi ste svašta prespavali, ovaj pretrpjeli. Ha ide, oporavit ću se ja, imam ja ideju.

U onom naramku Javuzovih stvari koje je Čiči dobila, bio i mobitel. Zove Đejda. Aljo, gđe je moj crime partner? Pa u bolnici, znate. A što mu je? Ma ništa strašno, dobio ospice, pun je crvenih piknjica! Ajd' da ne smetam – kaže Đejda i poklopi.
Savaš došao kod Jase u sobu. Sjede oni i šute. Savaš? Jase, aškm, đenem, hajatem, opsešn, ja ne mogu podnijeti da je netko zaljubljen u tebe! Znam, ni ja! On je tvoje ime rekao! Jase, mijenjaj ime. A Bože budala! Stavi joj škartoc na glavu i zaključaj u sobu! Kužim ja da si ti ljut, ali znaš ni meni nije lako! ( evo, počinje). Ti odeš, ja ne znam što ću, ahhh, nije meni lako.... Savaš, ja tebe puno volim! Bingo! Ovaj se odmah sav umazio. Krene serija đenem, aškm, dušm, hajatm, opsešn...

Savaš ima gosta. Neki ga tip ispituje. Ako se ne nađe krivac, on je prvi na odstrelu. Znate da ste ga javno maznuli, jel? A znate li možda ima li Javuz kakvih neprijatelja? Bože sačuvaj, nemam pojma. Ha niš, onda čemo čekati da se sajko naspava i da iskaz kad se probudi. Savaš, peglaj prugasto odijelo.
Doktrobey budi Javuza. Javuzbey? O! Gunajdn! Bolje ste? Da. Javili Čiči, a ona pojurila abiju koji doduše gleda, ali kao da sluša Lucy in the sky with diamonds. Sav je grogi od trovanja olovom.
Klinci crtaju blitvom i mrkvom smajliće po tanjuru, a Hakan u depri. Hoću u školu, među prijatelje, ljude! Do kad će ovaj zatvor trajati. Haldune, tu ni Donat ne pomaže. Pala ga diže i kaže : hajdmo! Idemo mi kao 2 macho muškarca van. Dala bi se okladiti da će Haldun dobiti šetnju, cugu, junky klopu i –pištolj.

Jase se sredila za sjedenje na kauču. Je dobro? – pita Savaša. On guta njoke, mali Savaš je opako propeo. Ma da dobro, lud sam kad te vidim! Ja nemam malog Savaša, ali sam luda kad ju vidim kako manipulira njime.
Čiči doletila do bolnice. Abi? Kuc-kuc? Koliko sam ovdje? 24 sata, 4 krpanja, 3 defibrilacije, 5 litara krvi i 2 operacije. Joj da, sad se sjećam. Pucali su na nas. Abi, tko ti je to napravio? Policija čeka sa pitanjima, znaš abi, mislim da sumnjaju u Savaša. Odmah su mu se oči razbistrile! Ugasio on Lucy, i krenuo sa kalkulacijom. Pocijabey ulazi i pita tko ga je? Imate li vi neprijatelja? Ne znam, sve je bilo brzo. Tko vam želi nauditi? Netko tko me mrzi..... Savaš, peglaj prugasto. Trebat će ti.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:35   #5439
Večerašnja epizoda pod radnim nazivom ''Oprostite, zar se nešto dogodilo?''

U bolnici sve po starom. Hrpetina Vanzemljaka blokirala cijeli bolnički kat, ako slučajno naleti netko bolestan i po hitnoj proceduri, najebao je. Nema šanse da se probije do sale od pripadnika plemenskih saveza. Čiči i dalje vegetira, do nje sjedi Pala, nešto oronulo izgleda. Doktori prolaze i samo nabacuju fraze tipa - Ne zna se, čeka se, ne može se, polako će se... Svašta.

U Baldarlandu i dalje živo. Savaš se nešto usukao, skupio u sebe i odjurio. Teško mu je palo saznanje da je Javuz zaljubljen u njegovu ašk života Jase. Kao, to je neki breaking news, pa cijelo vrijeme to svi znamo. Ali dobro, Savaš inače malo sporije procesuira stvarnost.
Jase je s malim u sobi, kad evo Šahbabe. Ulazi unutra i odmah se, ko kobac, baca na Omera. Jasi uputi tek nekoliko odgojno obrazovnih i jednu pasivno agresivnu kritiku. Jase proguta njok.
Fidan obavještava Halduna, Berfin i Barana da danas nema škole. Danas je za njih praznik. Berfin i Baran se doslovno izbezumili od veselja, juuuuu-huuuu-huuuu!, nema škole! Kako je to super što žive u obitelji gdje svako malo nekoga propucaju, otmu, ubiju, prebiju, privedu, pa je stalno neki praznik i ne ide se u školu! Ajme, veselja, radosti. Jedino Haldun nije presretan činjenicom da je zaglavio u obitelji u kojoj je opsadno stanje praznik.
Za to vrijeme, Šahbaba priprema plemenski obred skidanja uroka. Za uspješan obred trebaju gomilu stolnjaka, po mogućnosti bijelih, jedan brener, zahrđalu tavu iz brončane ere, jednog kršnog dvogodišnjaka i hrpu zaostalih baba. Obred može početi. Raširite jedan stolnjak na pod, na sredinu stavite onog kršnog dvogodišnjaka, jedna zaostala baba brenerom tali olovo, druga zaostala baba puše da se ne zapali kuća, treća zaostala baba nalijeva vodu na vruće olovo da poprimi oblik Sjeverne Amerike, četvrta zaostala baba mrmlja nešto tipa švrć mrć črć prć i pri tom energično baca vodu i olovo po kršnom dvogodišnjaku, a za to vrijeme dvije zaostale babe drže drugi stolnjak iznad svega toga i cimaju ga u ravnomjernim intervalima. Eto, jednostavno. Nakon toga, vaš kršni dvogodišnjak je apsolutno otporan na brener, olovo, stolnjak i zaostale babe. Sretno! Lejla je nezadovoljna cijelom tom procedurom. Ne razumije ona to, pa puše demonstrativno. A joj, jadna, zadnji put je vidjela neki plemenski obred u BBC-evom dokumentarcu. Vjerovatno nije ni sanjala da će jednog dana biti živi svjedok takvog obreda. Eto, nikada nije kasno za promjene u životu.
A da atmosfera ne izgubi na napetosti, pobrinula se Šahbaba. Lijepo ona pozvala Jase u svoju sobu za ispitivanje i udri po njoj. Te zašto, kako, s kim, otkuda, koliko, do kada, gdje, zbog čega. Jase nakon svega djelovala malo ošamućeno. A onda joj Šahbaba pojasni općepoznata pravila po kojima slijepo žive sve aginice koje imalo drže do sebe. - Slušaj, ti si sada aginica! Aginica! Nema više labavo! Nemo'š ti kud oćeš i kad oćeš, alo, nije ovo Disneyland! Ako ti se prisere i pomisliš da trebaš na wc, dva puta razmisli, dva puta! Razmisli. Da li se tebi doista sere ili si ti to samo umislila. Jer, alo, ti si sad aginica i primjer si svima, ne moš' ti sad jurcat na wc kad tebi pukne! Ne, ne! - Jase dobila ultimativni šiz, skužila da je došla u zajebanu sredinu, tu nema veselja ako zezneš u koracima. A Jase navikla na pjesničku slobodu.

U bolnici. Došli Hakan i Savaš. Savaš odmah otišao kod Javuza. I tamo stao pa se zablenuo u njega. Pa krene naporna i hiper dosadna retrospektiva. Te tko je šta kome rekao, zašto i kada, šta sve to znači. Savaš se naljutio, pa prijeti Javuzu - Moraš preživjeti, učinit ću sve da preživiš!
U međuvremenu, Čiči stoji na hodniku i pilji u prazno. Dolazi Hakan sa king size sendvičem. Malo šarmira Čiči, koja je, kako znamo neosvojiva ko Fort Knox, pa se ova zacereka i navali na sendvičinu. Ah, ta ljubav.
Savaš taman izašao od Javuza, nije ni sjeo na stolicu, kad ono panika, panika, Javuzu se pogoršalo. Hitno treba na drugu operaciju. Savaš sjedi sa Čiči i prigodno joj nabaci kako on nije cvrknuo Javuza, sam od sebe je prokrvario. Čiči mu zdušno vjeruje. Kasnije došla i Šahbaba i počela plaziti po Čiči, pa baljezga nekakve gluposti o Javuzu. Savašu vidno slabo. A onda dovoze Javuza s operacije, kaže doktor da će biti dobro. Svi masovno odahnuli.

U Baldarlandu. Čiči i Jase se srele na hodniku, pa porazgovarale razdragano i od srca. A onda se i Savaš i Jase pomirili. Iako se i nisu posvađali. Ali s njima je to tako. Kaže Savaš - Ne podnosim da je netko zaljubljen u tebe. - A jbg, Savaš, ne možeš kontrolirati cijeli univerzum.
Ujutro, Savaš razgovara sa odvjetnikom koji mu mudro objasni kako će on biti glavni i odgovorni za pucačinu, ako ne pronađu krivca. Ima smisla, stvarno.

U bolnici. Došla Čiči u bolnicu i doznala da se Javuz probudio. Ona sva vesela upala kod njega, pa ga ljubi, pa se veseli. A onda se uozbilji i objasni mu kako policija čeka njegov iskaz. I još mu, blesača, nabaci kako im je Savaš osumnjičenik No.1. Javuz otpremi Čiči iz sobe i primi policiju. Pa započne svoj iskaz u zluradom tonu.

Zadnje uređivanje ema_kali : 14.12.2011. at 00:40.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 01:05   #5440
Kako stvari stoje izgleda bi Savaš mogao završiti u ćorku. Kod njih je dovoljno da se zna ko koga ne voli i to je dovoljan dokaz da budeš osumnjičen i strpan u zatvor.
__________________
U životu činimo što možemo, ostalo prihvaćamo.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.