Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 15:58   #121
gocat, Znam da ćeš me ubit, ali svejedno: Dokaz, molim
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:04   #122
Dokaz ti je ego i njegova potreba da se na kraj tvoje poruke stavi smajlić
Ovdje je to također primjer

Ozbiljno, bitno je samo jedno shvatiti, a to je opredjeljenje prema sebi, ili prema drugima. Ono što osječaš u sebi kad znaš da si u pravu je OPD i želio bi kao i svi drugi ljudi na svijetu da bude što više OPD-a.

No kad pogledaš bilo koji sistem, instituciju, uniju, bilo što što utječe na živote velikog broja ljudi primjetit ćeš služenje prema sebi, OPS. To ćeš primjetiti u svakoj instituciji koja upravlja tvojim životom, a pošto je to stanje prisutno već tisućljećima, prihvaćaš to kao normalno, jer nikad drugačije nije niti bilo, za drugi način niti ne znamo.

No bitno je i dalje da shvaćaš da su sve institucije opredijeljene prema sebi, što nije dobro. admiral, ti znaš koji je pravi put, svi znaju kad su na pravom putu, to se jednostavno osjeti, to je osječaj kojeg jednostavno znaš da je tako, kao da ti neko zaklopi oči i pita te jel sad dan ili noć
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:10   #123
dakle svjetom vladaju emocije.
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:12   #124
Ali zašto bi bilo više OPD-a? To je loše za mene! Ako bude više OPD-a, bit će veća osviještenost prema okolišu i neću moći voziti auto Ako bi postojao trenutak da znam da sam u pravu, onda bi to bio trenutak kad podižem nagradu koju sam dobio u nekoj nagradnoj igri i onda definitivno ne bih želio da svi drugi ljudi dobiju tu nagradu.

Znaš, već je bilo pokusa s OPD-om (sjeti se, Lenjin, Tito, Castro...) Ljudi u zemljama s takvim OPD-om imaju prilično nezavidan životni standard
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:15   #125
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ali zašto bi bilo više OPD-a? To je loše za mene! Ako bude više OPD-a, bit će veća osviještenost prema okolišu i neću moći voziti auto Ako bi postojao trenutak da znam da sam u pravu, onda bi to bio trenutak kad podižem nagradu koju sam dobio u nekoj nagradnoj igri i onda definitivno ne bih želio da svi drugi ljudi dobiju tu nagradu.
Sve je to OPS.
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Znaš, već je bilo pokusa s OPD-om (sjeti se, Lenjin, Tito, Castro...) Ljudi u zemljama s takvim OPD-om imaju prilično nezavidan životni standard
Komunizam, demokracija, Lenjin, Tito, Castro, sve je to OPS.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:57   #126
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Sve je to OPS.
E ako je to OPS, onda sam žestoko protiv OPD-a.

Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Komunizam, demokracija, Lenjin, Tito, Castro, sve je to OPS.
Sad više ništa ne kužim. Ti si protiv komunizma, protiv demokracije, protiv kapitalizma... Na čijoj si ti uopće strani? Da nisi možda na strani nekih sekti??
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:58   #127
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
E ako je to OPS, onda sam žestoko protiv OPD-a.
Ne možeš reći da si protiv OPS ili protiv OPD dok ne shvatiš što je OPS a što OPD.
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Sad više ništa ne kužim. Ti si protiv komunizma, protiv demokracije, protiv kapitalizma... Na čijoj si ti uopće strani? Da nisi možda na strani nekih sekti??
Komunizam, kapital, demokracija, sve je to u službi služenja sebi, oba sistema prividne stvarnosti slobode, jedan kroz slogu, drugi kroz otvaranje svih vrata kapitalu. Naravno niti jedan sistem nije dobar za malog čovjeka. Možemo reći da je komunizam u jednu ruku bio dobra ideja, no nije zaživio nikada u toj mjeri da su ljudi bili slobodni. U demokraciji je ta stvar naizgled promijenjena, no ipak nije tako, slobode su i danas vrlo ograničene.

Nisam na ničijoj strani, ne vidim niti u jednom sistemu osnovu za koju smatram da bi trebala biti prisutna, oba sistema i svi raniji bili su iskorumpirani i uvijek se to eksponiralo na način da su mali ljudi i mnoštvo, radili po zapovijedima moćnika. Taj sistem je i dalje prisutan danas, i okrenut je prema sebi.
Ne vidim sistem koji bi mogao zaživiti za kojeg bi ljudi smatrali da je dobar, a da ga isti danas i uvijek moćnici ne bi zarazili i tako nastavili kontrolu nad planetom.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:04   #128
Reptilsko-ljudski hibridi vladaju svjetom na čelu s reptilsko-ljudskim hibridom
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:39   #129
Quote:
scenic kaže: Pogledaj post
Tko vlada čovječanstvom?

pa ja sam bia uvjeren da ja donosim ove važnije odluke ali sad mi nije svejedno
daj ti meni broj telefona od ovoga davida ickea da mu ja objasnim neke stvari u četiri oka
barca fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 16:20   #130
Novac. Ne valjda sunce.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:32   #131
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Novac. Ne valjda sunce.
točno
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:48   #132
Mislim da covjecanstvom vlada
dr. Ivo Sanader
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:15   #133
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
Mislim da covjecanstvom vlada
dr. Ivo Sanader
zanimljivo stajalište

ne
odgovor je novac
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:19   #134
drako-iluminati
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:57   #135
medij? pa zar je prije bilo bolje... na pijaci bi babe tracale i proculo bi se... pisma su se cekala po mjesec dana. tu i tamo bi koji ludi magionicar napravio koju svastaru a ovi bi uzdisali : ajme sto je ovaj napravio?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:49   #136
ako je stvarno tako, ako neka organizacija vlada čovječanstvom, koliko mi možemo biti sigurni što je njima cilj?

mislim, sve što oni izmanipuliraju završi kao profit i velika lova za njih, svaki sukob, rat, sve im paše. mislim, čemu to? gomilaju hrpe novce koje i ne mogu potrošiti osim da ulažu dalje u bolju kontrolu nad nama. i bilo bi super kada bi mi mogli reći da su ti ljudi kao iskompleksirani luđaci koji se vole zajebavat s malim čovjekom, ali valjda su bili nešto inteligentni ako su toliko stotina godina djelovali. mene bi bilo strah da oni žele nešto više od novca... ili im je i to već u planu
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:27   #137
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
ako je stvarno tako, ako neka organizacija vlada čovječanstvom, koliko mi možemo biti sigurni što je njima cilj?

mislim, sve što oni izmanipuliraju završi kao profit i velika lova za njih, svaki sukob, rat, sve im paše. mislim, čemu to? gomilaju hrpe novce koje i ne mogu potrošiti osim da ulažu dalje u bolju kontrolu nad nama. i bilo bi super kada bi mi mogli reći da su ti ljudi kao iskompleksirani luđaci koji se vole zajebavat s malim čovjekom, ali valjda su bili nešto inteligentni ako su toliko stotina godina djelovali. mene bi bilo strah da oni žele nešto više od novca... ili im je i to već u planu
na taj nacin i opstaju? kako i ti u svom poslu sto vise sto bolje sto brze... samo je frka sto su nastale megalo-co-kompanije i proizvode samo ono sto im je stalo i ne trude se dalje...

mislim da mi obicni ipak malo previse generaliziramo? i to sve samo sto ih ne volim, sto bi zeljeli da nama bude bolje? kao da svi zaposlenici u jednoj takvoj tvrtki su zadovoljni?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.