Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 08:46   #1201
Quote:
gigigaso kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam samo novakovic u erste..i njemu su kasnili u odnosu na ostale..vec su zabu poceli obavjestavat kad je dosao do info
Meni it zabe jos nisu javili za gradnju nista....a pbz vec obavjestava

Moguce da im za gradnju duze treba dok verificiraju papire
Pregledao sam sad stare postovi i koliko vidim Novakovic se još nije javio da mu je odobreno...

Bit će veselo nama što gradimo...
d1nam0 is offline  
Old 22.09.2017., 09:13   #1202
Nekako se nadam da mu je sve ok pa nema potrebe dalje istrazivat po forumu...
Inace i dok je dobio ikakvu povratnu info...duze je cekao u odnosu na ostale..prema zadnjem postu vjerujem da dalje nije bilo problema...
Ja cu jos danas pricekat...a u ponedjeljak ce biti u banci i apnu ako mi ne daju nikakvu info
gigigaso is offline  
Old 22.09.2017., 09:39   #1203
Karma is a bitch. Meni danas javili da su odbili moj zahtjev iz zabe. Razlog - jer su vec obradili i odobrili zahtjev iz pbz-a. Ovi iz APN-a su sve pobrkali. Ja sretan zbog subvencije, ali zaba je ipak imala fiksnu kamatu. Promjene naravno nema.
bambam72 is offline  
Old 22.09.2017., 09:53   #1204
Pozdrav ekipi graditelja
Eto nakon one nadopune zahtjeva s neto korisnom površinom kuće, nažalost još nema povratne informacije iz APN-a
Samo se nadam da nisam sad negdje propao na početak u procesu odobravanja
novakovc is offline  
Old 22.09.2017., 10:42   #1205
Quote:
bambam72 kaže: Pogledaj post
Karma is a bitch. Meni danas javili da su odbili moj zahtjev iz zabe. Razlog - jer su vec obradili i odobrili zahtjev iz pbz-a. Ovi iz APN-a su sve pobrkali. Ja sretan zbog subvencije, ali zaba je ipak imala fiksnu kamatu. Promjene naravno nema.
Vi ste aplicirali u dvije banke?

Kako mislite da je ZABA imala fiksnu kamatnu stopu?
luksyorr is offline  
Old 22.09.2017., 11:23   #1206
zaba je dala opcije fiksiranja kamate na 10 ili 15godina

Sent from my PSP7557 using Tapatalk
matori_bambi is offline  
Old 22.09.2017., 11:28   #1207
Bok svima,

evo samo da podijelim informaciju koju mi je prenijela gđa. iz APN-a vezano za PBZ.

Djelovala je stvarno iskreno i kad sam nazvao, pretpostavila je da sam klijent PBZ banke.

ove informacije mi je prenijela:

- svi PBZ zahtjevi su obrađeni još jučer i informacije su poslane bankama
- svi PBZ zahtjevi su većinom obrađeni pozitivno
- PBZ klijenti su oni koji najčešće pozivaju APN, išla je u tom smjeru da su PBZ klijenti najmanje povratno informirani od svoji banaka iako im je od strane APN-a sve dostavljeno
- uputila me da zovem svog osobnog bankara i sam tražim povratnu informaciju jer im je APN sve dostavio

Uglavnom daljnji razgovor se temeljio na tome da je PBZ cijelom ovom postupku pristupio dosta neozbiljno.
Dasan is offline  
Old 22.09.2017., 11:42   #1208
jel ima još tko iz pbz-a da mu nije ništa javljeno (predaja je bila prvi dan) ?
monkica24 is offline  
Old 22.09.2017., 11:46   #1209
Quote:
monkica24 kaže: Pogledaj post
jel ima još tko iz pbz-a da mu nije ništa javljeno (predaja je bila prvi dan) ?
meni...kažu mi u banci da mi je sve predano prvi dan..jer sam sve dogovorio još u 7 mjesecu i dio papira u 8...a sada da li je stvarno predano prvi dan tko će to znati... očekujem danas poziv...
sqwer is offline  
Old 22.09.2017., 11:50   #1210
Quote:
monkica24 kaže: Pogledaj post
jel ima još tko iz pbz-a da mu nije ništa javljeno (predaja je bila prvi dan) ?
meni nisu javili iz PBZ-a (jos) ali nije ni bitno... pitanje dana posto ovi iz APN-a imaju zakonski rok da jave bankama... mozda su sad ovi u PBZ-u malo zatrpani
bambam72 is offline  
Old 22.09.2017., 11:53   #1211
Otisao sam u svoju poslovnicu nakon gornjeg razgovora i naravno da nemaju nikakvu informaciju. Poceli jesu zaprimati, ali na kapaljku. Znaci steka negdje u pbz-u od te maticne gdje su poslani svi zahtjevi prema poslovnicama.
Dasan is offline  
Old 22.09.2017., 11:55   #1212
Quote:
Dasan kaže: Pogledaj post
Bok svima,

evo samo da podijelim informaciju koju mi je prenijela gđa. iz APN-a vezano za PBZ.

Djelovala je stvarno iskreno i kad sam nazvao, pretpostavila je da sam klijent PBZ banke.

ove informacije mi je prenijela:

- svi PBZ zahtjevi su obrađeni još jučer i informacije su poslane bankama
- svi PBZ zahtjevi su većinom obrađeni pozitivno
- PBZ klijenti su oni koji najčešće pozivaju APN, išla je u tom smjeru da su PBZ klijenti najmanje povratno informirani od svoji banaka iako im je od strane APN-a sve dostavljeno
- uputila me da zovem svog osobnog bankara i sam tražim povratnu informaciju jer im je APN sve dostavio

Uglavnom daljnji razgovor se temeljio na tome da je PBZ cijelom ovom postupku pristupio dosta neozbiljno.
Prema mom iskustvu, identično je bilo i sa Zabom, barem kod moje bankarice, nije imala nikakve informacije (osim da je sve uredno predano i to je stalno ponavljala) i upućivala na APN jer banka nema nikekve informacije...
Mislim da klijenti PBZ-a nisu bili u lošijem položaju, možda su samo proaktivniji pa su više zvali...
kad sam ja zvala i pitala za status zahtjeva Zabe, gosp. iz APN-a mi je rekao da takve informacije ne daju...
ana7 is offline  
Old 22.09.2017., 11:56   #1213
Quote:
Dasan kaže: Pogledaj post
Otisao sam u svoju poslovnicu nakon gornjeg razgovora i naravno da nemaju nikakvu informaciju. Poceli jesu zaprimati, ali na kapaljku. Znaci steka negdje u pbz-u od te maticne gdje su poslani svi zahtjevi prema poslovnicama.
Iz zabe su jmi avili 4. dan nakon odluke APN-a.
ana7 is offline  
Old 22.09.2017., 11:58   #1214
ja sam PBZ i još mi nije ništa javljeno, i ne ljutim se pretjerano jer vjerujem da su zatrpani, ne vidim neke svrhe zivkat ih
melodies moon is offline  
Old 22.09.2017., 12:06   #1215
Quote:
novakovc kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi graditelja
Eto nakon one nadopune zahtjeva s neto korisnom površinom kuće, nažalost još nema povratne informacije iz APN-a
Samo se nadam da nisam sad negdje propao na početak u procesu odobravanja
Ukratko
Mislim da nisi se vratio na pocetak...neki od ljudi sta su kupovali su naknadno dostavljali uporabne i sl... su dobili potvrdno u meduvremenu

Trebat ce nam jos puno zivaca za ovo.... sretno nam svima
Javi kad budes imao novosti...da nam das bar malo nade...ipak si prvi na redu od nas
gigigaso is offline  
Old 22.09.2017., 12:26   #1216
uf trebala sam ranije dramit
javili mi upravo iz pbz-a da sam dobila subvenciju... sad dalje ide već opisana procedura, čekanje da banka i apn potpišu ugovor kroz 10-ak dana, i onda dalje nastupam ja s gruntovnom itd.
nikad kraja...
monkica24 is offline  
Old 22.09.2017., 12:36   #1217
Quote:
monkica24 kaže: Pogledaj post
uf trebala sam ranije dramit
javili mi upravo iz pbz-a da sam dobila subvenciju... sad dalje ide već opisana procedura, čekanje da banka i apn potpišu ugovor kroz 10-ak dana, i onda dalje nastupam ja s gruntovnom itd.
nikad kraja...
Mislim da si težio dio odradila, čestitam na subvenciji
d1nam0 is offline  
Old 22.09.2017., 13:13   #1218
Ako nekome pomogne moje iskustvo, banka je PBZ:

Papiri predani prvi dan (4.9.), a za tri dana banka zove da treba još uporabna dozvola. Za 2 radna dana banci sam dostavio uporabnu dozvolu i cijelo vrijeme čekam.
Pred 2 dana zovem APN da vidim koji je status mog predmeta i gospođa mi kaže da će biti sutra (odnosno to je bilo jučer) na sjednici. Danas zovem istu gospođu koja mi kaže da je povjerenstvo zatražilo dopunu jer nije dostavljena uporabna kao ni originali javnobilježnički ovjerenih izjava.
Odmah sam otišao osobno i odnio te papire i sada bi predmet trebao biti na sjednici u ponedjeljak.

Uglavnom, vama koji dugo čekate bez ikakvog odgovora, preporučujem da nazovete APN i provjerite status predmeta, jer je lako moguće da banka nije poslala sve što ste joj predali. Meni je gospođa rekla i koji mi je redni broj dodijeljen tako da se sve lako sazna. Da ovdje ne reklamiram nepotrebno i da se gospođu bezveze ne spamma, koga zanima može me kontaktirati na PM pa ću vam dati točan broj gospođe s kojom sam razgovarao, a koja mi je neočekivano ljubazno sve provjerila i objasnila.
AureliusA is offline  
Old 22.09.2017., 13:19   #1219
Evo...moji supatnici graditelji...
Konacno primljen poziv iz zabe da mi je odobrena subvencija ...navodno su dali nalog da se napravi ugovor i da ce trebati cekat cca 10 dana povratno papire i onda dalje standardno biljeznik...zemljisnik
Sretno i da uskoro primite takav poziv
gigigaso is offline  
Old 22.09.2017., 13:20   #1220
Quote:
AureliusA kaže: Pogledaj post
Ako nekome pomogne moje iskustvo, banka je PBZ:

Papiri predani prvi dan (4.9.), a za tri dana banka zove da treba još uporabna dozvola. Za 2 radna dana banci sam dostavio uporabnu dozvolu i cijelo vrijeme čekam.
Pred 2 dana zovem APN da vidim koji je status mog predmeta i gospođa mi kaže da će biti sutra (odnosno to je bilo jučer) na sjednici. Danas zovem istu gospođu koja mi kaže da je povjerenstvo zatražilo dopunu jer nije dostavljena uporabna kao ni originali javnobilježnički ovjerenih izjava.
Odmah sam otišao osobno i odnio te papire i sada bi predmet trebao biti na sjednici u ponedjeljak.

Uglavnom, vama koji dugo čekate bez ikakvog odgovora, preporučujem da nazovete APN i provjerite status predmeta, jer je lako moguće da banka nije poslala sve što ste joj predali. Meni je gospođa rekla i koji mi je redni broj dodijeljen tako da se sve lako sazna. Da ovdje ne reklamiram nepotrebno i da se gospođu bezveze ne spamma, koga zanima može me kontaktirati na PM pa ću vam dati točan broj gospođe s kojom sam razgovarao, a koja mi je neočekivano ljubazno sve provjerila i objasnila.
Ček, znači da bankarica nije predala uporabnu? i kako to da ona sama nije vidjela da nisu originali od javnog bilježnika predani?
tipkaz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.