Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 20:37   #61
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi instruktor je bio zadovoljan tehnikom vožnje, ali rekao je da moram poraditi na percepciji.
ma pusti instruktora .. samo da to ne kaze psihijatar ili psiholog .. tko vec govori tako

samo polako i neka trube ... trube
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:55   #62
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
To sam se počela tjerati, A i ljepše mi je nekako na posao ići autom.



Slušam ja

Eh ja nisam sigurna jesam li dobro naučila voziti kad sam išla u auto školu. Ovaj drugi instruktor je bio zadovoljan tehnikom vožnje, ali rekao je da moram poraditi na percepciji.
jedan stari instruktor je govorio svojim kandidatima da tek nakon sto poloze trebaju nauciti voziti. auto skola je jedno, a voznja nakon toga nesto sasvim drugo. Eow svi bi ti strahovi, misli i primisli o voznji trebali nestati s praksom.



Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
uštedjela si mi pun kurac i osamsti tipkanja.
ajde fala kurcu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:06   #63
Kako nije svatko za političara (ustvari, malo tko u hrvatskoj je) ne treba se zanositi iluzijama da svatko može i treba voziti. Treba imati na umu i alternativu potencijalnom ubijanju i ozlijeđivanju nedužnih pješaka i vozača...a nema bolje od el. bicikla! Vjetar u kosi i još čuvaš okoliš.
Prodaš auto-riješiš se fobije, road ragea i policije i još ti ostane za novu kuhinju. A svake godine za lovu ušteđenu od kupnje goriva, tehničkog i registracije možeš si priuštiti egzotično putovanje
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:18   #64
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Kako nije svatko za političara (ustvari, malo tko u hrvatskoj je) ne treba se zanositi iluzijama da svatko može i treba voziti. Treba imati na umu i alternativu potencijalnom ubijanju i ozlijeđivanju nedužnih pješaka i vozača...a nema bolje od el. bicikla! Vjetar u kosi i još čuvaš okoliš.
Prodaš auto-riješiš se fobije, road ragea i policije i još ti ostane za novu kuhinju. A svake godine za lovu ušteđenu od kupnje goriva, tehničkog i registracije možeš si priuštiti egzotično putovanje
I evo još jednoga. Žao mi je ako imaš problema u životu i ako si nesretan, ali ne znam zašto i kako si zamislio da ćeš se osjećati bolje ako dođeš na temu o strahu od vožnje i napišeš da ne bih trebala voziti.

Jednostavno idi pisati negdje drugdje. Tvoji otrovni komentari mi ne trebaju.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:35   #65
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ima li netko slično iskustvo (po mogućnosti s pozitivnim ishodom )? Kako pobijediti paničan strah od vožnje?
Kao što se ovladava bilo kojom drugom vještinom. Praksa. Naravno ovdje je problem straha koji onda tu praksu čini mukom i vrtiš se u krug. Znači potreban ti je saveznik da učine prevagu u glavi, jer si trenutno u disbalansu. Taj saveznik bi trebao biti nekakav oblik ugode koji proizlazi iz procesa vožnje.

Znači pokušaj (kada uvijeti to dopuste) gurnuti lijevu ruku kroz prozor na nekom pravcu dok desnom držiš volan. Ili npr kada šaltaš iz 2.u 3. prvo iz druge gurni u ler. zastani sec i onda ga zabodi u treću. Znači pokušaj se saživiti sa tim autom. Kao kad kuhaš ručak, probavaš, začinjavaš, kušaš, korigiraš dok ne dobiješ željeni okus.

Kad malo razmisliš te stvari radiš rutinski, ne razmišljaš da soliš vodu i da tim činom ona postaje slana. Isto je sa automobilom, ali da bi se saživila s njim jednostavno taj odnos moraš personalizirati. Za početak mu daj ime...
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 01:03   #66
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Kao što se ovladava bilo kojom drugom vještinom. Praksa. Naravno ovdje je problem straha koji onda tu praksu čini mukom i vrtiš se u krug. Znači potreban ti je saveznik da učine prevagu u glavi, jer si trenutno u disbalansu. Taj saveznik bi trebao biti nekakav oblik ugode koji proizlazi iz procesa vožnje.

Znači pokušaj (kada uvijeti to dopuste) gurnuti lijevu ruku kroz prozor na nekom pravcu dok desnom držiš volan. Ili npr kada šaltaš iz 2.u 3. prvo iz druge gurni u ler. zastani sec i onda ga zabodi u treću. Znači pokušaj se saživiti sa tim autom. Kao kad kuhaš ručak, probavaš, začinjavaš, kušaš, korigiraš dok ne dobiješ željeni okus.

Kad malo razmisliš te stvari radiš rutinski, ne razmišljaš da soliš vodu i da tim činom ona postaje slana. Isto je sa automobilom, ali da bi se saživila s njim jednostavno taj odnos moraš personalizirati. Za početak mu daj ime...
Zove se Harvey mi smo si već dobri frendovi i ponekad objasnim autu da će sve biti dobro i da ću dobro odvoziti. I drag mi je auto, nemam averziju prema njemu nego prema prometu.

Moram napomenuti da sam ja samostalno krenula na cestu u ponedjeljak tako da sam u akutnoj fazi straha.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 01:20   #67
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Zove se Harvey mi smo si već dobri frendovi i ponekad objasnim autu da će sve biti dobro i da ću dobro odvoziti. I drag mi je auto, nemam averziju prema njemu nego prema prometu.

Moram napomenuti da sam ja samostalno krenula na cestu u ponedjeljak tako da sam u akutnoj fazi straha.
Odlično! Bit će to sve ok. Bitno da si aktivna, jer tako postižeš rutinu i automatizaciju pokreta. A promet ćeš početi shvaćati kad prestaneš o njemu razmišljati. Kad si ti i Harvey kliknete, promet oko vss kliknut će sam od sebe. Ajde guštajte.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:29   #68
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Odlično! Bit će to sve ok. Bitno da si aktivna, jer tako postižeš rutinu i automatizaciju pokreta. A promet ćeš početi shvaćati kad prestaneš o njemu razmišljati. Kad si ti i Harvey kliknete, promet oko vss kliknut će sam od sebe. Ajde guštajte.
Treći dan vožnje i ide nam sve bolje

Danas sam se čak parkirala iz prve
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:51   #69
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Zove se Harvey


zelim vam dug i uspjesan zivot!

bravo za parking
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 10:22   #70
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
I evo još jednoga. Žao mi je ako imaš problema u životu i ako si nesretan, ali ne znam zašto i kako si zamislio da ćeš se osjećati bolje ako dođeš na temu o strahu od vožnje i napišeš da ne bih trebala voziti.

Jednostavno idi pisati negdje drugdje. Tvoji otrovni komentari mi ne trebaju.
Nemam većih problema u životu i nikad nisam bio sretniji ali zahvaljujem na brizi. Ako nisi primjetila, dao sam dva viđenja (i rješenja) problematike. Prvi je da se čovjek bez previše razmišljanja i oklijevanja upusti u koštac s problemom a ovaj drugi se samo nadovezuje na one koji prvi nisu stanju izvršiti, oklijevaju ili će to učiniti neadekvatno. Po principu-tko se boji vuka taj u goru nek ne ide (eventualno može el. biciklom)

P.S. Tražiti ono što je istinito ne znači tražiti ono što je i poželjno
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 10:24   #71
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Treći dan vožnje i ide nam sve bolje

Danas sam se čak parkirala iz prve
Bravo!

Znaci ide to tebi polako, kad vozis na posao pretpostavljam.

Inace ovo ime Harvey me podsjetilo na onu Herbie bubu iz filma. Ko neki prijatelj. Nek ti bude dobar i poslusan prijatelj.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:38   #72
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da statistički najveći broj nesreća izazivaju vozači koji voze pijani ili voze prebrzo.

Mea culpa.
Pitanjce, a ovi pijani i ovi koji voze prebrzo, u koju grupu spadaju, u onu koji znaju kako se ponašati u prometu ili ne?

Ovaj što se napio nema blage dume o pravilima prometa, jer da zna ne bi pijan sjeo za volan.

A i ovi što se voze brzo, ne mora to biti samo onaj što se po autoputu vozi 250km/h, već i ovi što se po naseljima i kvartovima gdje je ograničenje 40 furaju kao po autodromu.


Tema je bila strah. Mene je strah ovih gore navedenih.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:06   #73
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Treći dan vožnje i ide nam sve bolje

Danas sam se čak parkirala iz prve
Easy ride baby... easy ride...

Uživaj!!!
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:31   #74
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pitanjce, a ovi pijani i ovi koji voze prebrzo, u koju grupu spadaju, u onu koji znaju kako se ponašati u prometu ili ne?

Ovaj što se napio nema blage dume o pravilima prometa, jer da zna ne bi pijan sjeo za volan.

A i ovi što se voze brzo, ne mora to biti samo onaj što se po autoputu vozi 250km/h, već i ovi što se po naseljima i kvartovima gdje je ograničenje 40 furaju kao po autodromu.


Tema je bila strah. Mene je strah ovih gore navedenih.
Mislim da bi morala još jednom pročitati ono što sam ja napisala i svoj odgovor. Naći ćeš dosta nelogičnosti, ali neka si ti svima nama rekla
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:34   #75
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post


zelim vam dug i uspjesan zivot!

bravo za parking
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Bravo!

Znaci ide to tebi polako, kad vozis na posao pretpostavljam.

Inace ovo ime Harvey me podsjetilo na onu Herbie bubu iz filma. Ko neki prijatelj. Nek ti bude dobar i poslusan prijatelj.
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Easy ride baby... easy ride...

Uživaj!!!
Hvala Vam svima

Harvey je jako mali i izgleda kao da sam ga dobila u Kinder jaju I baš je dobar prijatelj.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:51   #76
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nisam našla temu na zadnje dvije stranice pa otvaram novu.

Vožnja me užasava. Položila sam vozački prije 11 godina (pustili su me iz sažaljenja) i nakon toga sam vozila 2-3 puta s tim da sam jednom morala zvati frenda da dođe preparkirati auto koji je čudno visio s rinzola. Drugi put je žena hodala ispred auta i odjednom nestala, A ja sam mislila da dam je nekim čudom pregazila. Zapravo je pala u šah i još sam morala ići na sud kao svjedok

Da skratim, nakon 11 godina sam odlučila kupiti auto i voziti. Prošla sam jako puno ispita, prezentacija, govora, sastanaka... Nikad nisam imala veću tremu nego kad sam morala sjesti u auto.

Čak sam imala razdoblje u kojem sam se osjećala prilično hrabro i onda sam krenula na posao autom. Sama Uspjeo mi je auto otkliziti na uzbrdici na auto nekog živčanog tipa koji mi je rekao da sam glupa koza.

Sad sam izgubila to malo entuzijazma što sam imala i opet se užasavam činjenice što sutra moram sjesti u auto.

Ima li netko slično iskustvo (po mogućnosti s pozitivnim ishodom )? Kako pobijediti paničan strah od vožnje?
Vožnja auta = praksa, praksa, praksa.

Što više vremena provodiš u autu, to ćeš se više naučiti i osloboditi.

Natjeraj se ići autom do posla. Imaj cilj pred sobom i pići. Ne obaziri se na tuđe komentare, poglede i trube. Dokle god voziš propisanom brzinom nemaš frke.

Strah od vožnje može se jedino riješiti kada se s tim suočiš. Dakle, svaki slobodni trenutak (bilo bi idealno) svakodnevno provodi u autu.

Meni su svi govorili da nikad naučiti voziti. Bila sam tipično žensko biće koje nema pojma o automobilima. Nisam znala ni gdje je gas a gdje kočnica
Sad nakon ohooho godina iskustva, vozim skoro pa žmirećki.

Ne odustaj
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:13   #77
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Treći dan vožnje i ide nam sve bolje

Danas sam se čak parkirala iz prve
Bravo! Samo napred!

I samo još nešto. Imat ćeš dana kad ćeš si bit super i kad ćeš biti najbolja vozačica ikad i ponosna na sebe, ali bit će i dana kad ćeš sve napraviti krivo i neće ić nikako. Nemoj nikako dozvoliti da te takvi dani obeshrabre, jer to je normalno. Samo kreni dalje i reci sama sebi da će idući dan biti bolje Samo hrabro!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:48   #78
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Hvala Vam svima

Harvey je jako mali i izgleda kao da sam ga dobila u Kinder jaju I baš je dobar prijatelj.
Ovo mi je presuper....i ja svojim autima/motorima uvijek dajem ime...najnovija igračka se zove Goldie
Iako znam da zvuči glupo, ali kad ga poistovjetiš sa dijelom obitelji...on to zaista i postane
Sto posto je crvene boje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 16:07   #79
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nisam našla temu na zadnje dvije stranice pa otvaram novu.

Vožnja me užasava. Položila sam vozački prije 11 godina (pustili su me iz sažaljenja) i nakon toga sam vozila 2-3 puta s tim da sam jednom morala zvati frenda da dođe preparkirati auto koji je čudno visio s rinzola. Drugi put je žena hodala ispred auta i odjednom nestala, A ja sam mislila da dam je nekim čudom pregazila. Zapravo je pala u šah i još sam morala ići na sud kao svjedok

Da skratim, nakon 11 godina sam odlučila kupiti auto i voziti. Prošla sam jako puno ispita, prezentacija, govora, sastanaka... Nikad nisam imala veću tremu nego kad sam morala sjesti u auto.

Čak sam imala razdoblje u kojem sam se osjećala prilično hrabro i onda sam krenula na posao autom. Sama Uspjeo mi je auto otkliziti na uzbrdici na auto nekog živčanog tipa koji mi je rekao da sam glupa koza.

Sad sam izgubila to malo entuzijazma što sam imala i opet se užasavam činjenice što sutra moram sjesti u auto.

Ima li netko slično iskustvo (po mogućnosti s pozitivnim ishodom )? Kako pobijediti paničan strah od vožnje?
Pridružujem se temi!
Znači, položila sam vozački prije 8 godina, vozila malo, skoro ništa i prije par mjeseci mi muž kupio auto i rekao da moram prevladati taj strah od vožnje.
Uglavnom, vozila sam s njim malo po malo, došla sam u fazu da se vozim sama po kvartu, khm uglavnom opušteno, ali slavonska, vukovarska i slične prometnice ... Za sad to vozim samo uz pratnju, ne usudim se još sama.
Ono što me užasno živcira, je taj osjećaj glupoće koji sama sebi namećem zašto ni treba sto godina da provozim... i ljudi oko mene koji mi stalno govore: ma samo moraš voziti, i to će proći. da, ali kaaad? kaaad?
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:10   #80
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo mi je presuper....i ja svojim autima/motorima uvijek dajem ime...najnovija igračka se zove Goldie
Iako znam da zvuči glupo, ali kad ga poistovjetiš sa dijelom obitelji...on to zaista i postane
Sto posto je crvene boje
Naravno

Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Bravo! Samo napred!

I samo još nešto. Imat ćeš dana kad ćeš si bit super i kad ćeš biti najbolja vozačica ikad i ponosna na sebe, ali bit će i dana kad ćeš sve napraviti krivo i neće ić nikako. Nemoj nikako dozvoliti da te takvi dani obeshrabre, jer to je normalno. Samo kreni dalje i reci sama sebi da će idući dan biti bolje Samo hrabro!
Ma tako je u svemu Da budem iskrena, ja se bojim puno toga i vidim potencijalne katastrofe tamo gdje ih normalni ljudi ne vide. Ai nikad nisam dopustila da mi strah utječe ne život i svaki dan se trudim izlaziti iz comfort zone

Vožnja mi je nešto najstrašnije ikada
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.