Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2006., 02:22   #1
Unhappy In Memoriam Gilles Villeneuve

A što uopce reci?
Gilles će zauvijek stajati u srcima mnogih. Teško je izbaciti nekog takvog...
Žao mi je, jednostavno sam u komi i ne mogu više pisati...Nadam se da netko bude.
__________________
JACQUES; VRATI SE!!!
Coralline is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:47   #2
http://www.inet.hr/~mfabijan/gvillen...grafija/4.html

1982. godine Gilles je ušao u sezonu kao glavni favorit za osvajanje naslova prvaka. Bio je smatran najboljim vozačem u Formuli 1. Nakon problematične prve tri utrke, Villeneuve je bio uvjeren da se vratio pobjedama u utrci u San Marinu. Ali tako nije mislio njegov, kako je do tada Gilles mislio, dobar prijatelj. Naime Didier Pironi, njegov timski kolega, se u zadnjem krugu te utrke oglušio na timske naredbe, iznenadio Gillesa i pretekao ga. Izdan i prevaren Villeneuve se zakleo da nikada više neće progovoriti s Pironijem.

13 dana kasnije, 09.05.1982. još uvijek vidno uznemiren, na kvalifikacijama u Zolderu, vozeći furiozno - u želji da se dokaže protiv svog timskog kolege - udario je u sporije vozilo Jochena Massa koji se u želji da oslobodi Gillesu idelanu liniju, pomakao baš u onu stranu u koju je Villeneuve krenuo i došlo je do strahovitog sudara. Ferrari je odletio visoko u zrak, sigurnosni pojasevi su pukli, Villeneuve je ispao iz auta a djelovi bolida su se mogli naći 200m uokolo. Te večeri je Gilles preminuo u bolnici.

Enzo Ferrari je potresen ovom velikom tragedijom izjavio: "Moja prošlost je označena tugom za ocem, majkom, bratom, sestrom, ženom... moj život je pun tužnih sijećanja. Osvrnem se i vidim svoje voljene i među njima vidim lice ovog velikog čovjeka - Gillesa Villeneuvea"

Na sprovodu u Berthievillu, bivši timski kolega Jody Scheckter,je održao kratak ali dirljiv govor; "Nedostajat će mi Gilles iz dva razloga. Prvo, bio je najbrži vozač u povijesti automobilističkih utrka. Drugo, bio je jedinstven čovjek. Ali nije nestao. Sjećanje na ono što je napravio, što je postigao, će zauvijek ostati."



Ispričavam se piscu i vlasniku ovih redaka na webu što sam ih skinuo bez njegovog dopuštenja.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 12:04   #3
To ti je Damsonovo tako da mislim da nema problema ..
__________________
Loading...
Manuel Rui Costa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 12:27   #4
uistinu jedan od najvecih
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 12:37   #5
I uistinu jedan od najgroznijih i najmučnijih prizora u povijesti F1. Mislim na njegov tragičan kraj.
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 17:31   #6
ja bih se štela ovdje pridružit jer još uvijek mi je draži on od sto Senna i Šumahera.

__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 19:30   #7
Tko to koristi moje tekstove neovlasteno!?
Samo nastavite tako...
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 01:31   #8
"Premda mnogi mjesec svibanj ne bez razloga drže najljepšim mjesecom u godini, u sjećanjima ljubitelja Formule 1 ostat će u sjećanju kao mjesec u kojemu su poginula trojica velikih vozača. Osim Ayrtona Senne na kojega nas vuku još svježa sjećanja, tragična je sudbina tog proljetnog mjeseca zahvatila Gillesa Villeneuvea i Elia de Angelisa. Joseph Gilles Henri Villeneuve ostao je upamćen u srcima ne samo talijanskih navijača i ne samo zbog toga što je vozio za Ferrari, već zbog mnogih nezaboravnih trenutaka koje im je priredio svojim osebujnim stilom vožnje koji je gotovo redovito prelazio granicu rizika. Doživio je i preživio mnoge spektakularne nesreće (u Imoli su po njemu nazvali i zavoj u kojemu je 1980. uništio svoj automobil). Unatoč svemu tome duboko se uvukao pod kožu staroga Enza koji mu je praštao i ono što mnogo slavnijima prije njega nije mogao ili htio, jer je njegovom pojavom u Maranellu počelo novo razdoblje. Poslije četiriju monotonih godina (izuzme li se teška nesreća u Nürburgringu) neprikosnovene vladavine Kaisera Laude pojavio se anonimac koji je u nekoliko mjeseci pridobio toliko navijača koliko proračunati Austrijanac nije uspio za četiri godine."

Kolumna gosp. Gorana Slavića o Gillesu Villeneuveu:
http://www.bbf1s.com/index.php?subac..._from=&ucat=4&
Scheckter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 09:55   #9
Quote:
Damson kaže:
Tko to koristi moje tekstove neovlasteno!?
Samo nastavite tako...
kaj hoćeš? postao si slavan, još malo pa ko Gilles
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:26   #10
Quote:
FastAndFurious kaže:
ja bih se štela ovdje pridružit jer još uvijek mi je draži on od sto Senna i Šumahera.

Ili si ga ti možda gledala ? Sjećaš se ?

Ja sam bio u velikoj žalosti.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:42   #11
Quote:
Clark kaže:
Ili si ga ti možda gledala ? Sjećaš se ?

Ja sam bio u velikoj žalosti.
bila šam mala čuriča i tužna pred ekranom
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:05   #12
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:36   #13
čoveče tad sam imao 4 godine al na videu kaj sam videl kaj je delal

jedna riječ,

C A R
SilentDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:07   #14
Da...nikad nisam uspjela naći sliku njegovog groba, hvala!
Da, car...zaista je. (bio.)
__________________
JACQUES; VRATI SE!!!
Coralline is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:19   #15
bio je vozačina i pol!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 09:13   #16
https://youtu.be/A-eB5LtcMro?t=1334

https://youtu.be/A-eB5LtcMro?t=1945 intervju

https://youtu.be/A-eB5LtcMro?t=3360
aleale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 11:00   #17
Malo ljudi zna, ali Gilles je bio vrhunski trubač i muzički jako nadaren.
http://www.gordonkirby.com/categorie..._is_no465.html

"I also remember a big party after the race in Austria in 1981. There was good food, a few speeches, and after that Villeneuve took to his trumpet. He performed the melody from the film 'From Here to Eternity'. He played the trumpet solo and in the end he had some tears in his eyes since it was rather sombre music. So I want to say he was not only a hard-pushing madman who had nothing else in his mind but speed, but he was also a sensible, artist-like person too."

za svirati trubu treba biti iznimno muzički nadaren, inače iz nje ne izlazi zvuk nego prdac



Gillesov otac je po zanimanju bio klavirštimer
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 11:17   #18
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Malo ljudi zna, ali Gilles je bio vrhunski trubač i muzički jako nadaren.
http://www.gordonkirby.com/categorie..._is_no465.html


Gillesov otac je po zanimanju bio klavirštimer
Tijekom onog famoznog štrajka 1982. u JAR-u, Gilles je zabavljao ostale vozače svirajući Scotta Joplina na klaviru
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:47   #19
Salut Gilles

(sa danom zakašnjenja)

josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:58   #20
legenda
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.