Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 19:22   #1
12 planet

Čitate li Z.Sitchina? Meni je on izuzetno ubjedljiv!
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 19:27   #2
Quote:
anunaki kaže:
Čitate li Z.Sitchina? Meni je on izuzetno ubjedljiv!
Čitao sam, "12 planet" i "Izgubljenu knjigu Enikia", ima dosta znanstveih hipoteza koje su nategnute...
Što se tiče cijelokupne priče, zanimljiva je...

Pozdrav!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 19:50   #3
Quote:
anunaki kaže:
Čitate li Z.Sitchina? Meni je on izuzetno ubjedljiv!
Uhhhhh!
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 20:26   #4
Tek ste kod 12. planeta? Kad ćete onda stići na 38.?
Evo, ja postam s 36. planeta koji umjesto mjeseca ima safir u orbiti

Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 20:27   #5
Quote:
anunaki kaže:
Čitate li Z.Sitchina? Meni je on izuzetno ubjedljiv!
Je, ubjedljiv je za sve u delirium tremensu!
Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 21:28   #6
Quote:
Hipatija1980 kaže:
Tek ste kod 12. planeta? Kad ćete onda stići na 38.?
Evo, ja postam s 36. planeta koji umjesto mjeseca ima safir u orbiti

Pozdrav aliene!
A što ti je to "safir"?
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:41   #7
Quote:
anunaki kaže:
Pozdrav aliene!
A što ti je to "safir"?
A, neki kamen koji vrijedi koju banku. A jel vaš mjesec od sira?
Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 12:03   #8
Čisti SF
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 14:27   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Čisti SF
Djelomično se slažem, ja bio rekao da sve vezano za izvanzemaljce na toj Nimbiru planeti uvelike SF...ali se u njegovim knjigama može pročitati mnogo manje poznatih činjenica vezano uz Sumer i njihovu tehnologiju i teologiju...

Npr. Otkrili su visoke peći na više nalazišta što datiraju iz doba Sumera i Babilona, što znači da su možda poznavali čelik...
Medicina im je bila veoma napredna, već tada su znali prišiti amputirani ud, a to potvrđuju spisi iz Egipta gdje je nađen spis o cijelom postupku operacije...
Školstvo je bilo na zavidnoj razini, hijararhija je postojala u svim sektorima ljudske djelatnosti...što je oznaka visokog stupnja razvoja...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 19:32   #10
Da a uz to sumerani su opisalu planet Uran u detalje iako se vjerovalo da nisu znali za njega
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 21:55   #11
Quote:
IsusBog kaže:
Da a uz to sumerani su opisalu planet Uran u detalje iako se vjerovalo da nisu znali za njega
Pa, Uran se kaj je najbolje moze vidjeti golim okom. Cak su i Grci znali za njega, ali s obzirom na njegovu veliku sporost su zakljucili da je zvijezda. Jer tokom jednog ljudskog zivota jedva da se i pomakne na nebu.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 20:20   #12
Quote:
enax kaže:
Pa, Uran se kaj je najbolje moze vidjeti golim okom. Cak su i Grci znali za njega, ali s obzirom na njegovu veliku sporost su zakljucili da je zvijezda. Jer tokom jednog ljudskog zivota jedva da se i pomakne na nebu.

Od kud ti taj podatak?
A što je s ostalim planetima?
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 21:32   #13
Quote:
anunaki kaže:
Od kud ti taj podatak?
A što je s ostalim planetima?
To sam dobio prije par tjedana u NASA-inom newsletteru. Do tad nisam imao pojma. Nemam originalni newsletter od nase jer mi je nesto mail riknuo, ali imas i tu za pogledati:

http://www.astronomical.org/portal/m...?articleid=112

Dosta se tesko vidi, nije ko Jupiter ili Saturn - magnituda mu je 6, ali ako imas dobar vid ga mozes skuziti. Neptun se kolko ja znam golim okom vise ne vidi, osim ako nisi u rodu s pticama grabezljivicama jer mu je magnituda 8, znaci oko 6 puta je blijedji. Ali vec ga s dalekozorom mozes skuziti.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 08:24   #14
Quote:
enax kaže:
To sam dobio prije par tjedana u NASA-inom newsletteru. Do tad nisam imao pojma. Nemam originalni newsletter od nase jer mi je nesto mail riknuo, ali imas i tu za pogledati:

http://www.astronomical.org/portal/m...?articleid=112

Dosta se tesko vidi, nije ko Jupiter ili Saturn - magnituda mu je 6, ali ako imas dobar vid ga mozes skuziti. Neptun se kolko ja znam golim okom vise ne vidi, osim ako nisi u rodu s pticama grabezljivicama jer mu je magnituda 8, znaci oko 6 puta je blijedji. Ali vec ga s dalekozorom mozes skuziti.
Slažem se! A ja uopće ne kužim kako su ljudi uopće znali razliku između zvijezde i planete gledajući golim okom. Meni je inače Sitchin zanimljiv i najbolja mu je prva knjiga jer zaista ispada da su se Sumerani pojavili odjednom i to u zenitu znanja.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:18   #15
Ja sam zbog Sitchina počeo čitati Bibliju, sad sam u uvjerenju da je bog u njoj opisan ustvari neka vrsta aliena!
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 08:32   #16
Quote:
anunaki kaže:
Ja sam zbog Sitchina počeo čitati Bibliju, sad sam u uvjerenju da je bog u njoj opisan ustvari neka vrsta aliena!
i ja isto. Prošle godine pročitala sam kompletni stari i novi zavjet. I nekako vjerujem da smo mi, homo sapiensi križanci između primata ovog planeta i neke genetske intervencije. Fakat je da evolucija ne objašnjava pojavu čovjeka, a tu posebno mislim na kromanjonca koji ima potpuno karakteristike suvremenog čovjeka.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 13:26   #17
Ma bravo, dakle ima nas još
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 16:47   #18
Quote:
anunaki kaže:
Ma bravo, dakle ima nas još
I još nas, iako nisam sklon ni profilima gosp. Sitchina i Dänikena (na kraju krajeva, oni su si ipak slični, barem po senzacionalizmu).
Ali, što se evolucije tiče, to je taaaako tankooooo!
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 16:18   #19
Quote:
Galileo kaže:
I još nas, iako nisam sklon ni profilima gosp. Sitchina i Dänikena (na kraju krajeva, oni su si ipak slični, barem po senzacionalizmu).
Ali, što se evolucije tiče, to je taaaako tankooooo!

Zašto tanko? Nije mi baš jasno...
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 19:19   #20
I meni se čini da smo svi neki alieni!!!
__________________
You know... War isn't tragedy. Death of one man is tragedy, but deaths of millions are mere statistics.
Joseph Vissarionovich Dzhugashvili Staljin
bugkiller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.