Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 16:03   #81
Postavili su kućne brojeve na ulaze :-).
Tako je ulaz s jugoistočne strane Stonska 1, a sa sjevernoistočne strane Stonska 1A. Nisam vidjela za ostala dva ulaza.
Inače, i danas su se neki radnici motali oko zgrade- neku zemlju su prevozili.
S istočne strane su postavili ploče i prekopali zemlju između pločnika i ceste.

Jučer je u Jutarnjem izašao oglas za zgradu na kojem piše useljenje siječanj 2009.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:58   #82
U ponedjeljak je bio tehnički pregled
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 15:35   #83
Pozdrav svima, jel ima ovdje puno kupaca stanova u Središću od Saxuma?
Kako napredujete sa ostvarivanjem svojih prava?
remorker988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:54   #84
Nisam baš zadovoljan. Prošli su svi obećani rokovi u vezi useljenja .
NetMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 21:40   #85
Ja ne napredujem.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:42   #86
Kakva je situacija sa tim stanovima u Središću? Ne čini mi se da je išta useljeno?
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 09:08   #87
Kako tamo relativno često prolazim, sigurna sam da se nešto ljudi uselilo. Navodno je oko 50 stanova preuzeto. Glavni ugovor nisu potpisali, samo zapisnik o preuzimanju.
Pogledom u zemljišne knjige vidi se da su 3.3. predani papiri za etažiranje.

Ne znam, koliko bi to moglo trajati? Kažu, mi ako si "pravi igrač" svaga par dana. A što ako nisi?

Kako sad stvari stoje, pričekat ću dok se svi papiri ne srede i onda preuzeti stan.
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:16   #88
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Kako tamo relativno često prolazim, sigurna sam da se nešto ljudi uselilo. Navodno je oko 50 stanova preuzeto. Glavni ugovor nisu potpisali, samo zapisnik o preuzimanju.
Pogledom u zemljišne knjige vidi se da su 3.3. predani papiri za etažiranje.

Ne znam, koliko bi to moglo trajati? Kažu, mi ako si "pravi igrač" svaga par dana. A što ako nisi?

Kako sad stvari stoje, pričekat ću dok se svi papiri ne srede i onda preuzeti stan.
Ja sam zvala Saxum prošli tjedan i rekli su da su 03.03. predali papire za etažiranje i da bi ono trebalo biti gotovo u roku 3 tjedna...
Nsladoled is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:58   #89
Već mi je lagano pun kufer Saxuma i njihovih obećanja; stalno još mjesec dana, i tako već pet-šest puta - a oni, jadni, ni krivi - ni dužni...(a u vezi duga ću morati, kako mi se čini, angažirati nekog odvjetnika...)
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:19   #90
Šta se gradi na zemljištu od Saxum-ove zgrade prema aveniji Dubrovnik?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:49   #91
hellea-središće

Zanima me jel netko kupio stan od gore navedenog izvođača, ili se bar raspitivao o kakvom sniženju cijena? Vidim radovi na zgradama napreduju, na njihovim stranicama vidim da je puno stanova neprodano, a oni i dalje reklamiraju relativno visoku cijenu. Ima ko kakve svježe informacije
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 09:12   #92
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Zanima me jel netko kupio stan od gore navedenog izvođača, ili se bar raspitivao o kakvom sniženju cijena? Vidim radovi na zgradama napreduju, na njihovim stranicama vidim da je puno stanova neprodano, a oni i dalje reklamiraju relativno visoku cijenu. Ima ko kakve svježe informacije
Ja sam se raspitivao za 4-sobni stan, 102 m2, kaže žena da ako bi dao više od 50% novaca u gotovini, dali bi ga za 2200 e/m2, s tim da moram kupit i garažu ili parkirno mjesto u garaži.

Nisam pametan.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 20:08   #93
oni definitivno nisu normalni za 102 m2 i pola u kešu oni traže 2200
mislim ih zvat nakon Uskrsa i pogledat kak to izgleda iznutra i vidjet dal se može šta snizit.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 22:45   #94
Ljudi, da li ima kaj novoga u vezi s našim stanovima? Kad će konačno papiri biti u redu i kad će se, konačno, početi s potpisivanjem glavnog ugovora?
Ima li itko kakvih friških informacija?
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 11:45   #95
Ja sam se čula s njima u četvrtak (23.04.) i rekli su da je etažiranje provedeno i da se to može vidjeti i na netu u zemljišnim knjigama... koliko sam shvatila sad čekaju da rješenje postane pravomoćno.. rekli su još da očekuju da će sve biti rješeno do kraja ovog tjedna, ali koliko su mi to puta već rekli, a prošli su mjeseci i mjeseci u međuvremenu, da i nisam baš sigurna koliko ima smisla vjerovat u to.
Nsladoled is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 00:16   #96
Quote:
Nsladoled kaže: Pogledaj post
ali koliko su mi to puta već rekli, a prošli su mjeseci i mjeseci u međuvremenu, da i nisam baš sigurna koliko ima smisla vjerovat u to.
Ista priča.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 00:20   #97
I?
Jeste dobili ključeve?
Uselili se?
Dobili ugovor?
A penale?

Ja sam jučer ipak uzela ključeve, nije mi se više dalo čekati ugovor....
Stolar mi je bio lud :-)
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 13:44   #98
Pozdrav svima,

Evo, ja sam bio potpisao predugovor u rujnu 2007., kad su cijene stanova svugdje bile visoke, recimo kod mene na Trešnjevci oko 2700 eura. Saxum je tražio 2440, lokacija se činila dobra, i nakon puno traženja odluka je pala, za stan od 53m2.

Rok za kraj izgradnje je bio 10.05.2008 godine, što je debelo probijeno. Obećavano nam je ljeto 2008, pa 9. mjesec, pa 10., i tako dalje, dok se nismo uselili 01.06.2009. Zakasninu su odbili od ukupne cijene, što je u redu, ali dali smo im 30% cijene unaprijed, na skoro 2 godine, i kad se zna da su cijene od tad zbog ove nam krize značajno pale, ne može se reći da smo dobro tržili. Ali eto, jest što jest, idemo dalje.

Stan je na prvom katu, gleda na Stonsku ulicu, na sreću zgrada nasuprot nam nije preblizu . Ispočetka nam je malo smetala buka ali čovjek se navikne. Primjećujem da dosta stanova nije useljeno, bar prema nedostatku imena na sandućićima. Na web stranici skoro sve je označeno kao prodano pa ne znam što se još čeka. Bilo bi dobro upoznati susjede

Ljudi koji dođu komentiraju da je kvaliteta izgradnje dosta dobra, teško mi je to reći kad sam u tom stanu svaki dan, ali eto, lijepo je to čuti. Parketi nisu baš nešto, da se tako izrazim, vrata prema kupaonici i spavaćoj smo reklamirali zbog manjih oštećenja. Inače sve je ok, moram pohvaliti kako su izveli telefonske i internet priključke s onom ugrađenom kutijom u hodniku. Svi isto hvale ormare na terasi što je stvarno pametno rješenje.

Osobno razočaran sam kako su ponijeli prema nama što se tiče roka useljenja, da sam znao da ću toliko čekati ne bih kupio taj stan. I druge su vidim vukli za nos. Nadam se da ste svi dočekali useljenje i da ste zadovoljni sa stanovima.
Bundek1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:14   #99
Quote:
Bundek1977 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Ja sam se uselila negdje početkom 7. mjeseca, ugovor sam potpisala 14.07.. Da bi dobila ugovor, morala ih je zvati moja odvjetnica. U ugovoru smo dogovorili i isplatu penala (ja sam cijeli iznos platila kreditom još 2007), prošao je i taj rok.
Što se tiče stana , ostali su mi dužni spojiti portafon i zvono. Sad moram ići dolje kad mi netko dođe... Ostalo sve OK
Ja isto gledam na Stonsku, na drugom sam katu. I meni se čini da je bučno, ali na to sam se navikla. U mom ulazu ima možda 5 useljenih stanova, na mome katu osim mene niti jedan. S obzirom na probijene rokove, jako se čudim da ih nema više ... Ne znam, možda su to ljudi koji sada tek dižu kredit, pa to traje?
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 19:31   #100
Pa, već dugo vremena na web stranici piše na 95% stanova "Prodano", govorim unatrag godinu dana. Ili su se ljudi otkazali ili ne mogu dobiti kredit, jer je etažiranje provedeno prije 3 mjeseca, pa ne znam što se čeka. U mom ulazu ima 3 useljena stana, od njih 7 ukupno, s time da je jedan od Saxuma pa njega ne računam. Niti ne vidim neku aktivnost da netko dolazi, pa provjerava stan do koji je prazan. Čudno, ja nisam mogao dočekati. Nešto nije na mjestu ovdje.

Što se tiče portafona i zvona, to sam išao dolje kod one tvrtke Simili ili kako se već zove, pa su mi to sredili. Inače imamo satelitsku u zidu, ne znam da li ćemo to nekad plaćati.
Bundek1977 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.