Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2007., 18:31   #41
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Hvala na linku, bacit ćemo oko (tko hoće).
Svakako javi kako ti se sviđa stivo.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:13   #42
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
ništa ne slavi film, samo pokazuje pravu sliku, ima nekih

Joj daj molim te ti znaš šta je prava slika....
Sad da si netko da truda,pobio bi taj fillm s nekim dokazima pa bi ovi opet snimili nešto i tako do beskraja..
povjest je puna nelogičnosti i nepoznanica tako da ju svatko može uzet kako želi ali pričat o nekim pravim slikama je krajnje glupo.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:26   #43
Prvi segment ovog filma je naprosto smiješan. Ostala dva su doduše interesantna.
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:11   #44
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Prvi segment ovog filma je naprosto smiješan. Ostala dva su doduše interesantna.
Pa prvi dio je baš najjači !
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:17   #45
Quote:
maniche kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te ti znaš šta je prava slika....
Sad da si netko da truda,pobio bi taj fillm s nekim dokazima pa bi ovi opet snimili nešto i tako do beskraja..
povjest je puna nelogičnosti i nepoznanica tako da ju svatko može uzet kako želi ali pričat o nekim pravim slikama je krajnje glupo.
zapravo i neznam, imaš pravo


enivej, film je odličan
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:25   #46
Meni je onaj s federalnim rezervama najjači. Nisam imao pojma da sustav rezervi funkcionira na onakav način. Jedno pitanje. Da li su središnje banke (hrvatska , europska) zapravo jedan sustav "federalnih rezervi"? Mislim, jel to ista stvar?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:58   #47
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Meni je onaj s federalnim rezervama najjači. Nisam imao pojma da sustav rezervi funkcionira na onakav način. Jedno pitanje. Da li su središnje banke (hrvatska , europska) zapravo jedan sustav "federalnih rezervi"? Mislim, jel to ista stvar?
Zanimljivo pitanje na koje ne znam baš skroz točan odgovor. U HR naša Hrvatska narodna banka je pod kontrolom vlade i ona određuje monetarnu politiku (količinu novca u optjecaju) i trenutno je izuzetno rigorozna u nastojanju da ograniči komercijalne banke u plasiranju novca (kreditima). Naime, trenutno neka banka može na 6 kuna koje ima u džepu dati novčanog plasmana 10 kn (kredita). Na tih 10 kn, naravno, idu kamate. Sva sreća, imamo Rohatinskog koji se trudi smanjiti ponudu novca. Zato ovih dana na telki stalno gledamo bankarske reklame za štednju a ne više za kredite.

Film dobro pokazuje da je do svega došlo zbog dogovora u Bretton Woodsu gdje je vrijednost novca za vrijednost zlata zamijenjen vrijednošću novca za ništa.

Vjerojatno gotovo sve zemlje imaju svoju verziju Federalnih rezervi ili HNB-a. Ali bitnije je od toga tko im je na čelu i kakvu će politiku donijeti. (Za posljedice koje mogu nastati mogu preporučiti knjigu Najveće svjetske financijske krize, autori: Charles P. Kindleberger, Robert Aliber).

U filmu niju spomenute još neke stvari u vezi FED-a ali poanta je rečena.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:02   #48
kakva koincidencija: baš čitam ovaj članak:

http://www.monetary.org/treasurytalk.htm
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:05   #49
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
kakva koincidencija: baš čitam ovaj članak:

http://www.monetary.org/treasurytalk.htm
Haha, bacio sam pogled... Svakako ću pročitati.
Hvala na linku.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 02:08   #50
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post
A šta ako ljudi u početku nisu bili stoka nego su ih takvima napravili i smjestili iza ograde, kao stoku? Pa kroz tisuće godina takvog tretmana, tko ne bi postao stoka i mislio da je oduvijek stoka?
Get the point?
Nisi skužio što sam rekao, a rekao sam, samo indirektno, da je par milijardi slobodnih ljudi preduvjet za kaos. Naglo *oslobođenje ljudi značilo bi i nagli kraj civilizacije. Mjesto zakona, zavladali bi oni najjači i najbezobzirniji i svijet bi jurnuo u moderniju inačicu srednjeg vijeka.
Srećom, ideja oslobođenja ljudi od tkoznačega je duboko naivna. Za red ovdašnje civilizacije vezani smo ne nekakvim indoktrinacijama, već pustom činjenicom da nam je tako najudobnije živjeti.
Ako se mene pita, ja bih svijet još više zatupio i uveo prikriveni red. Jedino bi bilo dobro da se inteligentnijima nekako omoguće da pomognu razvoju znanja. Nije previše bitno da prodavači znaju kako radi televizor, glavno je da nitko ne priznaje nadnaravno niti išta što na to smrdi. bičnom puku treba dati tek informacije da može preživjeti i da, ako ima takvih afiniteta, može širiti svoje znanje.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 02:30   #51
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nisi skužio što sam rekao, a rekao sam, samo indirektno, da je par milijardi slobodnih ljudi preduvjet za kaos. Naglo *oslobođenje ljudi značilo bi i nagli kraj civilizacije. Mjesto zakona, zavladali bi oni najjači i najbezobzirniji i svijet bi jurnuo u moderniju inačicu srednjeg vijeka.
Srećom, ideja oslobođenja ljudi od tkoznačega je duboko naivna. Za red ovdašnje civilizacije vezani smo ne nekakvim indoktrinacijama, već pustom činjenicom da nam je tako najudobnije živjeti.
Ako se mene pita, ja bih svijet još više zatupio i uveo prikriveni red. Jedino bi bilo dobro da se inteligentnijima nekako omoguće da pomognu razvoju znanja. Nije previše bitno da prodavači znaju kako radi televizor, glavno je da nitko ne priznaje nadnaravno niti išta što na to smrdi. bičnom puku treba dati tek informacije da može preživjeti i da, ako ima takvih afiniteta, može širiti svoje znanje.
predlazes zivot u neznanju? A visokoobrazovanima pristup svemu? To je za mene igranjem "boga".
__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 02:43   #52
Quote:
expozed kaže: Pogledaj post
predlazes zivot u neznanju? A visokoobrazovanima pristup svemu? To je za mene igranjem "boga".
Još jedan koji ne čita s razumijevanjem.
Misliš da ljudi sada žive u znanju? Da, videći dugu, pomisle na Newtona?
Navijam za smanjenje školskih programa i obično dizanje dostupnosti znanja neovisno o osobi. Ljudi će se tu sami izdiferencirati. Većinu neće ništa zanimati.
A ov ošto sam rekao o inteligentnijima je obična opaska o pomaganju znanosti. Ona košta.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 03:23   #53
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Još jedan koji ne čita s razumijevanjem.
Misliš da ljudi sada žive u znanju? Da, videći dugu, pomisle na Newtona?
Navijam za smanjenje školskih programa i obično dizanje dostupnosti znanja neovisno o osobi. Ljudi će se tu sami izdiferencirati. Većinu neće ništa zanimati.
A ov ošto sam rekao o inteligentnijima je obična opaska o pomaganju znanosti. Ona košta.
a bas sam htio napisati da i ovak zivimo u neznanju, a ti bi jos smanjio obrazovanje, bili bi glupi kao ovaj smajl
__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 03:33   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Uh, to bi bilo previše. Trebalo bi opet sve proći, baciti oko, a ne da mi se.
Evo ovdje je stiješnjen dobar dio, zapravo sve što je najvažnije.
link (~17 MB)
Tiče se samo dva tornja i nudi čvrstu i solidnu teoriju. Što se tiče sedme zgrade, na njoj se još radi i za sada imaju tek hipotezu.
Ostali materijali (>1 GB) se dotiču svega detaljno te mogu biti predmet dugog proučavanja. Nikako nisam sve čitao, uglavnom sam prelijetao. Ima jedan dobar dio koji sadrži samo nacrte i fotografije.
Mislim da mi se neda više opet stavljati video isječak u kojem vlasnik zgrade broj 7 (silversteen) priznaje da su zgradu "povukli"...k tome vatrogasci sami kažu da ih se povuklo vani sat prije i da im je rečeno da će zgrada eto tek tako iz čistog mira pasti.
K tome čitati izvješće o padu nebodera napisano od osoba koje su profitirale padom istih...je vrlo vrlo vjerodostojno endi zar ne?
Znaš li koliko je silversteen dobija za srušene zgrade??, znaš li da je možda on to osigura vrlo kratko vrijeme prije događaja...i zamisli specijalno za dvostruki udar...tj 2 aviona?
Slučajnosti zar ne endi.......uff idem povraćat.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:26   #55
Jedini nacin opiranja bi bio ne koristiti novac. Da, tako je. Pokusati sve sam proizvoditi, biti sto manje ovisan o sustavu. Sustav je u biti novac, a kad ga prestanes koristiti ti si kako bi ameri rekli "beyond civilization". To je jedini nacin, jerbo, ne mozes se boriti protiv sustava ako si u njemu.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:35   #56
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nisi skužio što sam rekao, a rekao sam, samo indirektno, da je par milijardi slobodnih ljudi preduvjet za kaos.
Slobodni ljudi nisu oni koji pomahnitalo traze kaos.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Naglo *oslobođenje ljudi značilo bi i nagli kraj civilizacije.
Ne ne bi, ova civilizacija je nastala na otimacini, a naglo oslobađanje bi samo pojacalo otimacinu. Dakle, civilizacija kao takva bi opstala... njezini temelji, nazori, itd.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Srećom, ideja oslobođenja ljudi od tkoznačega je duboko naivna. Za red ovdašnje civilizacije vezani smo ne nekakvim indoktrinacijama, već pustom činjenicom da nam je tako najudobnije živjeti.
Pa upravo je indoktrinacija to da nam je ovako najudobnije zivjeti, jer nije.

http://www.youtube.com/watch?v=By8Yb-tnfak

Kratak film, pogledaj.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ako se mene pita, ja bih svijet još više zatupio i uveo prikriveni red. Jedino bi bilo dobro da se inteligentnijima nekako omoguće da pomognu razvoju znanja. Nije previše bitno da prodavači znaju kako radi televizor, glavno je da nitko ne priznaje nadnaravno niti išta što na to smrdi. bičnom puku treba dati tek informacije da može preživjeti i da, ako ima takvih afiniteta, može širiti svoje znanje.
Vidi, mislim da ne razumijes da je ovakvo ponasanje ljudi dovelo do toga da se unistava staniste u kojem ti isti ljudi zive, sjecemo granu na kojoj sjedimo.

Ti mislis da ovakvim nacinom zivota idemo ka nekom napretku? Ako tako mislis onda si zasigurno dobro indoktriniran.

Covjek ode u trgovacki centar umjesto da se bavi npr. permakulturom.

Dijete uzme playstation i pazi igra na njemu nogometa umjesto da ide vanka druzit se i igrati stvarnog nogometa.

Zena gleda sapunice umjesto da cita knjige o odgoju djece.

Gdje god pogledas vidis degeneraciju, a ti bi to jos pojacao?

Ako svijet treba otic kvragu radi neke promjene neka ode kvragu, samo ovakvo stanje se ne moze opravdat, a majke mi ni trpit. - ne vise.

AKo ti se da pogledaj sto su ljudi sposobni uciniti ako samo pođu malo misliti.

http://www.youtube.com/watch?v=6s6wZqFh9RY

http://www.youtube.com/watch?v=avQliiEhexo

http://www.youtube.com/watch?v=ekVAmWxbnqE

Pogledaj molim te ove filmove. Ovo je put ka slobodi. A moze ga se izvesti na mnogo nacina, nasao sam ove primjere. Ne postoji jedan nacin na koji bi ljudi trebali zivjeti.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:06   #57
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Jedini nacin opiranja bi bio ne koristiti novac. Da, tako je. Pokusati sve sam proizvoditi, biti sto manje ovisan o sustavu. Sustav je u biti novac, a kad ga prestanes koristiti ti si kako bi ameri rekli "beyond civilization". To je jedini nacin, jerbo, ne mozes se boriti protiv sustava ako si u njemu.
Ne bih se složio.
Ne znam kako bi se to izvelo. Ako ništa drugo, treba mi (sada) klima-uređaj kojeg ne mogu sam proizvesti. Banaliziram primjera radi.
Postoji drugo rješenje. Da zarađujete više od inflacije. Kamata na štednju trenutno je veća od inflacije, možemo biti u plusu. Na toj kamati zarađujemo mrvice a banka zarađuje enormno jer dobija kamatu od kredita na naše novce koja ona većim dijelom nema!
Novac je ideja! Ili, drugim riječima: vjera. Vjera u to da će dug biti vraćen.
Ako dug ne bude vraćen, ostajemo bez imovine (stvarne vrijednosti, intrinsic value). Ovo već spada pod ekonomiju tj. investiranje...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:13   #58
Quote:
Vuk samotnjak kaže: Pogledaj post
Jedini nacin opiranja bi bio ne koristiti novac. Da, tako je. Pokusati sve sam proizvoditi, biti sto manje ovisan o sustavu. Sustav je u biti novac, a kad ga prestanes koristiti ti si kako bi ameri rekli "beyond civilization". To je jedini nacin, jerbo, ne mozes se boriti protiv sustava ako si u njemu.
da, tako je - "komad zemlje i krava" univerzalna i jako stara formula, koja zvuči nazadno i ruralno - ali definitivno omogućava sigurnost i slobodu i zapravo je vrlo progresivna; netko može pomisliti da je to nazadovanje - ili da je to puno posla - ali sigurnost i sloboda nikako ne mogu biti nazadne ideje.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:18   #59
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio.
Ne znam kako bi se to izvelo. Ako ništa drugo, treba mi (sada) klima-uređaj kojeg ne mogu sam proizvesti. Banaliziram primjera radi.
Postoji drugo rješenje. Da zarađujete više od inflacije. Kamata na štednju trenutno je veća od inflacije, možemo biti u plusu. Na toj kamati zarađujemo mrvice a banka zarađuje enormno jer dobija kamatu od kredita na naše novce koja ona većim dijelom nema!
Novac je ideja! Ili, drugim riječima: vjera. Vjera u to da će dug biti vraćen.
Ako dug ne bude vraćen, ostajemo bez imovine (stvarne vrijednosti, intrinsic value). Ovo već spada pod ekonomiju tj. investiranje...
Ne treba ti klima, samo dobro izoliraj kucu, zasadi divlju lozu ili drvece oko nje i nikad neces morati platiti struju za klimu. Sad ja banaliziram.

Rjesenja su bezbrojna, a sto vise si samodovoljan to manje sustav utjece na tebe. Mozda ja i ti necemo moci izici iz sustava za nasih zivota, ali ako uspijemo 10% onda nasa djeca mogu 20%. Neki to vec rade.

Voda ce uskoro postati problem, i umjesto da se oslanjas na drzavnu vodovodnu mrezu, zasto ne bi pored kuce napravio cisternu? Da imas ako pođe nestajati. O tome ti govorim, o sve vecoj samodovoljnosti. Danas ljude zatupljuju time da sve sto trebaju jest imati novac i otici u trzni centar. E vidis, to je savrseni rob. A jos veci rob od toga je covjek koji na leđima ima kredite... mislim taj covjek je vjecno u govnima, on ne moze nista: on mora raditi, on mora raditi da ga drzava(banka) ne bi progonila radi duga. Ako to nije dobrovoljan rob onda ja ne znam sta jest. Samo, jer su ljudi navikli na takvo stanje njima se ne cini da su robovi, oni misle da su potrosaci.
Vuk samotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:07   #60
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
da, tako je - "komad zemlje i krava" univerzalna i jako stara formula, koja zvuči nazadno i ruralno - ali definitivno omogućava sigurnost i slobodu i zapravo je vrlo progresivna; netko može pomisliti da je to nazadovanje - ili da je to puno posla - ali sigurnost i sloboda nikako ne mogu biti nazadne ideje.
E, sorry ali nikako mi se ne sviđa ideja komad zemlje i krava. Nisam taj tip (koji voli raditi ).
Budimo realni, čovjek je društveno biće. Vrlo brzo tvoje maslinovo ulje mijenjao bih s tobom za moje odojke. Dolazimo do trampe. E, i sad bi već mogli doći na dio gdje se povijest ponavlja. Slijedi zlato kao zamjena za lakšu izmjenu dobara i još samo da se netko sjeti zlato zamijeniti za potvrde o zlatu. (Naravno, to bih bio JA ). I sad zamislimo opet par tisuća godina od danas gdje smo imali ovu ideju i što bi se dotad (opet) primijenilo...?

Radije bih odabrao onu svoju ideju o zaradi iznad inflacije. Nije kredit loš, problem je što većina ljudi kupuje potrošna dobra s kreditom. Da kupimo investiciju na kredit, bio bi nam to bolji posao.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.