Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 02:06   #1
Arrow Ako je tajna Atlantide zakopana ispod Sfinge zašto je ne iskopaju?

Evo ja recimo namam novaca, ali Egipćani bi trebali biti ponosni na ta svoja blaga.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:09   #2
2. Tunnels & Chambers Under The Great Sphinx

(I) In a series of expeditions between 1991 and 1993 led by John Anthony West, and independent Egyptologist, scientific investigators conducted geological and seismic surveys around the Great Sphinx of Egypt. The chief geologist was Dr. Robert Schoch, Professor of Geology at Boston University, and the chief seismologist was Thomas Dobecki from the highly-respected Houston consulting firm, McBride-Ratclif & Associates.

(II) The team's conclusions were as follows:


A. Geology, The pattern of erosion on the Sphinx indicates that it was carved at the end of the last Ice Age, when heavy rains fell in the eastern Sahara - perhaps more than 12,000 years ago. This contrasts starkly with the 'orthodox' Egyptological dating for the Sphinx of around 4,500 years ago.

B. Seismography. The seismic survey indicated the existence of several unexplored tunnels and cavities in the bedrock beneath the Sphinx, including a large rectangular chamber at a depth of some 25 feet beneath the monuments front paws.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:04   #3
Zato jer to ne žele. Sfingu i piramidu drže egipatskim vlasništvom, kako ne razumiješ? Kažu da su ih izgradili faraoni samo da bi mogli veličati te jadnike.
Pogledaj kakve bijedni dokaz imaju za to: falsificirani rukopis u velikoj piramidi i Herodotove anegdote koje su napunili egipatski svećenici, da prikriju istinu.
Neće biti nikakvih iskopavanja, jer to nije u njihovom interesu.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:27   #4
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Evo ja recimo namam novaca, ali Egipćani bi trebali biti ponosni na ta svoja blaga.
Zato što ispod sfinge i platoa Gize nije Atlantida nego irigacijski podzemni prokopi koji su nekada davno služili za dovođenje vode kako na plodna polja, tako i u same piramide. Odakle ti ideja da je Atlantida ispod Gize?
Developer_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:56   #5
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Zato jer to ne žele. Sfingu i piramidu drže egipatskim vlasništvom, kako ne razumiješ? Kažu da su ih izgradili faraoni samo da bi mogli veličati te jadnike.
Pogledaj kakve bijedni dokaz imaju za to: falsificirani rukopis u velikoj piramidi i Herodotove anegdote koje su napunili egipatski svećenici, da prikriju istinu.
Neće biti nikakvih iskopavanja, jer to nije u njihovom interesu.
Naravno da razumijem isto ko što sve zemlje imaju svoje vlasništvo....
Shit baš me zanima to , ali bilo bi besmisleno uzeti lopatu i još završiti u zatvoru a mogla bi i oštetiti nokte
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:52   #6
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Naravno da razumijem isto ko što sve zemlje imaju svoje vlasništvo....
Shit baš me zanima to , ali bilo bi besmisleno uzeti lopatu i još završiti u zatvoru a mogla bi i oštetiti nokte
Mislim da bi trebalo uvesti neki zakon prema kojem sve što pripada prošlom ciklusu na ovom planetu ne pripada nijednoj trenutnoj državi, bez obzira na čijem području je nađeno. To mora izglasati UN, a i artefakti koji bi se eventualno iskopali bili bi pod okriljem UN-a.
Priča se kad bi tamo netko došao s lopatom odmah dobio metak u potiljak. Ali shhh, to je samo glasina.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:42   #7
odakle uopce teorija da je ispod sfinge??
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:48   #8
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebalo uvesti neki zakon prema kojem sve što pripada prošlom ciklusu na ovom planetu ne pripada nijednoj trenutnoj državi, bez obzira na čijem području je nađeno. To mora izglasati UN, a i artefakti koji bi se eventualno iskopali bili bi pod okriljem UN-a.
Priča se kad bi tamo netko došao s lopatom odmah dobio metak u potiljak. Ali shhh, to je samo glasina.
zanimljiv zakon errrrrr možda je najbolje to obaviti u sljedećem ciklusu

Nejdem ja ništa kopat ja se kupam u kadi 2 put dnevno i sol stavim u vodu i meditacijom pokušam doprijeti do duša Atlantiđana.

edit : a UN sucka cock od Busha
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:53   #9
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebalo uvesti neki zakon prema kojem sve što pripada prošlom ciklusu na ovom planetu ne pripada nijednoj trenutnoj državi, bez obzira na čijem području je nađeno. To mora izglasati UN, a i artefakti koji bi se eventualno iskopali bili bi pod okriljem UN-a.
Priča se kad bi tamo netko došao s lopatom odmah dobio metak u potiljak. Ali shhh, to je samo glasina.
metak u potiljak ne bi dobio, ali bi ga zatvorili. Otprilike na sličan način kao i kada bi pokušao opljačkati muzej u Louvresu. Ili još prikladnije, kada bi kod nas na Jadranu išao ilegalno izranjati amfore.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:01   #10
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
odakle uopce teorija da je ispod sfinge??
Čitajući ovo, shvatio sam na što se puca: da su ispod sfinge zapravo atlantidske građevine, a Egipat je samo preuzeo kulturu.

Istina je pak slijedeća: ne treba kopati u podzemlje, iako su tamo zaista kanali na dubinama od preko 30 metara, izdubljeni u granitnim i bazaltnim stijenama. Dovoljno je pogledati Pet Nether, veliku piramidu, Khufuovu tj. Keopsovu (kako se pogrešno zove) pa da se shvati kako je sve to funkcioniralo.
Čemu kopati. Sve je gore.

Problem je što bez obzira na kupke, bez obzira na akademske titule, bez obzira na sve, današnji čovjek može gledati u kamenje i ništa ne vidjeti. A sve je tamo, i malo što je skriveno. Problem je samo što mi uvijek mislimo da stvar mora biti komplicirana da bi radila.

Već sam jednom napisao: to je kozmički svjetionik koji odašilje mikrovalove na frekvenciji vodenog prozora u svemir. Spregnuti oscilator koji uzima energiju seizmičkih vibracija i pretvara ih u snop koherentnog zračenja.
Mehanizam je sasvim jasno vidljiv, i zna se kako funkcionira, problem je samo što je netko prije više od 10 000 godina znao za hiperfinu strukturu atoma vodika i za MASER koji je naša civilizacija otkrila tek 50-ih godina na Lebedevljevom institutu za Fiziku.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:50   #11
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Čitajući ovo, shvatio sam na što se puca: da su ispod sfinge zapravo atlantidske građevine, a Egipat je samo preuzeo kulturu.

Istina je pak slijedeća: ne treba kopati u podzemlje, iako su tamo zaista kanali na dubinama od preko 30 metara, izdubljeni u granitnim i bazaltnim stijenama. Dovoljno je pogledati Pet Nether, veliku piramidu, Khufuovu tj. Keopsovu (kako se pogrešno zove) pa da se shvati kako je sve to funkcioniralo.
Čemu kopati. Sve je gore.

Problem je što bez obzira na kupke, bez obzira na akademske titule, bez obzira na sve, današnji čovjek može gledati u kamenje i ništa ne vidjeti. A sve je tamo, i malo što je skriveno. Problem je samo što mi uvijek mislimo da stvar mora biti komplicirana da bi radila.

Već sam jednom napisao: to je kozmički svjetionik koji odašilje mikrovalove na frekvenciji vodenog prozora u svemir. Spregnuti oscilator koji uzima energiju seizmičkih vibracija i pretvara ih u snop koherentnog zračenja.
Mehanizam je sasvim jasno vidljiv, i zna se kako funkcionira, problem je samo što je netko prije više od 10 000 godina znao za hiperfinu strukturu atoma vodika i za MASER koji je naša civilizacija otkrila tek 50-ih godina na Lebedevljevom institutu za Fiziku.
Ne, ne puca se baš točno na to. Tamo nisu neke velike građevine, nego samo tuneli i eventualno jedna veća prostorija
Većina ovdje misli na Atlantis Hall of Records, salu u kojoj su pohranjeni svi bitni podaci o civilizaciji Atlantide, kao što je to prorekao von Daeninken.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:06   #12
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Spregnuti oscilator koji uzima energiju seizmičkih vibracija i pretvara ih u snop koherentnog zračenja.
ako smijem prekinuti rapravu jel si mislio na cincilator?
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:36   #13
jer bi oštetili sfingu, koje glupo pitanje
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:38   #14
Quote:
Ako je tajna Atlantide zakopana ispod Sfinge zašto je ne iskopaju?
A što ako nije?
A što ako su ju već iskopali (najmanji problem to iskopati - kopaš bagerom i iskopaš - ne mora se Sfinga i sl. niti taknuti)?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:40   #15
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
jer bi oštetili sfingu, koje glupo pitanje
Pa brate mili nemora on kroz sfingu kopati da dožđe ispod nje... Kopaš pored sfinge u koso - ono, koja nauka.

Da, prvo treba dignuti piramide u zrak i sfingu isto tako minirati i onda na tim mjestima početi kopati
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:41   #16
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Pa brate mili nemora on kroz sfingu kopati da dožđe ispod nje... Kopaš pored sfinge u koso - ono, koja nauka.

Da, prvo treba dignuti piramide u zrak i sfingu isto tako minirati i onda na tim mjestima početi kopati
jasna stvar , nego mene je pelo na pamet pitanje drugo to ne mora biti u materjalnom obliku to tek otvara raspravu
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:44   #17
je, je, i ultrazvuk pokazuje da je ispod piramida novi grad
Evo teorije su sve luđe i luđe
Darth Vaderova jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:46   #18
Što nemora biti u materijalnom obliku, tajna atlantide(znanje)?

Misliš da je leš čovjeka koji je znao nešto o Atlantidi pokopan tamo?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 00:22   #19
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Što nemora biti u materijalnom obliku, tajna atlantide(znanje)?

Misliš da je leš čovjeka koji je znao nešto o Atlantidi pokopan tamo?
mislim da je možda riječ o nekoj simbolici

a gle znaš kolko ima civilizacija prije ove

ja nisam dr.sci a i da jesam ne znam konačko rješenje
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 00:26   #20
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
mislim da je možda riječ o nekoj simbolici

a gle znaš kolko ima civilizacija prije ove

ja nisam dr.sci a i da jesam ne znam konačko rješenje
Ma da je nešto takvo ispod sfinge, da ima nekakvih naznaka ili dokaza već bi sfinga letila u zrak

Možda nebi ali bi se kopalo ispod nje. Ma to je već sve prokopano, istraženo, ako je što pronađeno je izvučeno van i nema toga više, i zdravo, nikad nećemo znati.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.