Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2019., 15:09   #1
Vježbe za kvadricepse nakon artroskopije koljena

Pozdrav, trebam pomoć, iza mene su artroskopije oba koljena(djelomićno odstranjeni meniskusi obostrano) i prema preporuci lječnika trebam jačati muskulaturu oko koljena no fiziatrica u bolnici mi nije ništa pokazala od tih vježbi.
Jel ima tko kakva iskustva ili saznanja gdje bih mogao ponaći upute za te vježbe a da ih mogu izvoditi kod kuće jer nemam teretanu u blizini.
Hvala!
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 15:24   #2
lud si ako to pitas preko foruma gdje ti svaka budala moze dati neki savjet..
jebac lpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 21:00   #3
Mislim da vježbe sa gumenim trakama za početak nemreš fulati.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 22:57   #4
Utezi od kilu-dve kaj se vežu oko gležnja.
Al ček, kolko je prošlo od op?
Kaj ne bi trebao bit na fizikalnoj terapiji, tipa grupnoj, di vas npr. desetero vježba istu stvar, a par fizijatra vas nadzire?
Tak smo mi imali na Šalati, ja sam tak sve skupa 2 (3?) mjeseca hodala na te terapije (iako radi patele, ne meniskusa)... Sam kaj je nas bilo malo više zgurano na omanji prostor. Al ono, imali smo mjesta za vježbanje, taman...

Kakva ti je savitljivost koljena? Jesi morao na onu spravu kaj savija koljeno, kinetec?
Brijem da bi ti teretana napravila više štete nego koristi...:/
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2019., 13:49   #5
Hvala svima na odgovorima, od artroskopije je prošlo malo manje od 2 mj. terapije sam prošao već i tamo smo radili vježbe ali to je bilo sa njihove strane odrađeno preko qrca tako da vjerujem da postoje bolje vježbe od onog što su nam tamo pokazali pa zato pitam.
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 23:14   #6
Zao mi je kaj si imao lose iskustvo, naravno da postoje bolje vjezbe pogotovo ako se zelis rekreativno baviti sa sportom, cisto radi prevencije buducih ozljeda moras dalje vjezbati.
Nazalost odi privatno kod nekog dobrog fizioterapeuta ili kineziologa.
Ima hrpa odlicnih stvari, ali dati sad na blef bilo koju vijezbu bi imalo vise stete nego koristi.

Koje vjezbe trenutno radis? Dali ides u teretanu?
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.