Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 01:05   #141
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa so dobio anesteziju prošli put?
da, ali svejedno je bolilo, jos sam vristo a ona nije htjela stat, sestra me je drzala dok je zubarka vikala ruke dolje
Hrvoje1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:02   #142
Lijep pozdrav.

Sinoć sam na nogometu primio gadan knockout koljenom posred usta, unutarnji dio usne mi probušen, onako, fino, ali barem sam si tako zube spasio. Doduše, jedan ovaj veliki prednji malo mi napuknuo, izgleda, kad ga gurnem jezikom dobijem reakciju, također i kad gricnem.

Pitanje: hoću li čekati da samozacijeli (jel' to uopće moguće), ili da idem zubaru?
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:54   #143
Quote:
zidd kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav.

Sinoć sam na nogometu primio gadan knockout koljenom posred usta, unutarnji dio usne mi probušen, onako, fino, ali barem sam si tako zube spasio. Doduše, jedan ovaj veliki prednji malo mi napuknuo, izgleda, kad ga gurnem jezikom dobijem reakciju, također i kad gricnem.

Pitanje: hoću li čekati da samozacijeli (jel' to uopće moguće), ili da idem zubaru?
mislim da nebu nikaj zacijelilo
johnny00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:36   #144
Sačekat ću tjedan dana, bumo vidli.
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:40   #145
Quote:
zidd kaže: Pogledaj post
Sačekat ću tjedan dana, bumo vidli.
Odi stomatologu da se poslika i prati vitalitet; postoji šansa da ćeš imati problema s tim zubom
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:51   #146
Imao sam neko vrijeme malo napuknuti zub i 18.7. mi je s donje desne šestice ispao komadić tijekom četkanja. Inače, zub je bio popravljan već davno prije tj. ima plombu. Mislim da se radi o slučaju pod brojem 1:



samo što nije baš tako veliko - negdje oko 1/5 zuba. Onda sam u subotu išao kod dežurne zubarke koja mi je to zatvorila s dycalom i stavila lijek. Mislim da mi pulpa nije bila izložena jer me ništa nije ni jednom zabolilo, niti je bilo krvarenja, a ne bi trebalo biti ništa s korijenom - barem mi ona niša nije rekla, niti izrazila neku brigu.

E sad, danas dam saznao da je moj zubar na godišnjem do 8.8. pa je moje pitanje može li to biti tako zatvoreno s lijekom do tada? Inače ga mijenja neka zubarka kod koje nisam nikad bio, praktički u nekom sumnjivom selu. pa baš i ne bi htio ići tamo.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...

Zadnje uređivanje NOD14 : 22.07.2014. at 13:03.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:11   #147
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Imao sam neko vrijeme malo napuknuti zub i 18.7. mi je s donje desne šestice ispao komadić tijekom četkanja. Inače, zub je bio popravljan već davno prije tj. ima plombu. Mislim da se radi o slučaju pod brojem 1:



samo što nije baš tako veliko - negdje oko 1/5 zuba. Onda sam u subotu išao kod dežurne zubarke koja mi je to zatvorila s dycalom i stavila lijek. Mislim da mi pulpa nije bila izložena jer me ništa nije ni jednom zabolilo, niti je bilo krvarenja, a ne bi trebalo biti ništa s korijenom - barem mi ona niša nije rekla, niti izrazila neku brigu.

E sad, danas dam saznao da je moj zubar na godišnjem do 8.8. pa je moje pitanje može li to biti tako zatvoreno s lijekom do tada? Inače ga mijenja neka zubarka kod koje nisam nikad bio, praktički u nekom sumnjivom selu. pa baš i ne bi htio ići tamo.
Dycal je protektivna podloga, a gore ide privremena plomba - napravila je više nego što bi neki privatnici u Zagrebu
Može stajati; ako se skrha odi samo da ti ponovi tu plombicu to je 2 min posla
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:55   #148
Moze pitanje ? Puko mi je dolje desni zadnji zub valjda 7 ili 6 umnjak nemam . Prije 9 mj mi je rijesen karjes ocisceni kanali itd. .. I stavljena plomba i eto sad je puko dio plomba ostala vanjski rub je puko jbg . Zubar mi je na go klasika vraca se tek za 5 dana kaj da radik do onda ne boli ni nist samo sam u panici

Btw nadam se da mi je iz gornjeg posta br 1 slika a ne nekej gore
Desaparecido is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:55   #149
jucer mi se jedan dio prednjeg zuba na donjoj celjusti odrunio. no, to je toliki mal dio otisao, da me samo za jezik smeta (jer je hrapavo), pa jel se moze to nekako izgladiti? znaci, taj zub mi je samo hrapav na vrhu.
vin96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 20:24   #150
evo upravo sad: puknuo mi zub, dvojka! prije par godina je pokrpan jer se na njega naslonio zub koji je isao krivo, pa kad je ovaj maknut, ostalo je samo 2/3 dvojke.
i sad iz cistog mira, nicim izazvan pukne, ostala samo mala krhotina.
ujutro zovem zubarku, ajoj valjda ne trebam dici kredit da mi nekaj tu izmisli?? pa ubit cu se krezuba
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:57   #151
Evo ovako:

Prije 15tak dana me je zabolio zub (nemam pojma koji je broj) u donjoj vilici, i zubar je stavio lijek. Lijek mi je pomogao jer me nista nije bolilo , ali nakon 2 dana mi je pukao dio zuba (pukla je 1/4 zuba) i nakon po dana je i lijek ispao. Sutradan sam opet otisao do zubara, i on je stavio ponovno lijek, ovaj put veci jer kako nema dijela zuba, rupa je veca. E sad pocinju problemi. Lijek me bolio, i otidjem ponovo do zubara (trpim 2-3 dana), i on skine lijek. No to vadnje lijeka je bilo traumatsko jer je bolilo uzasno. I nakon toga, kako je brusenjem otpao jos dio zuba, sada je rupa ogtomna, a kako od mojih bolova nije mogao nista napravit, u ovaj cetvrtak mi je dao 4 injekcije da mi anastezira zub, i opet me je uzasno bolilo i nista nije napravio jer mi nije mogao ni taknit zub od bolova. Tada smo se dogovorili da dodjem u ponedjeljak (sutra) da cili zub izvadimo. Ali je problem sto ja vilicu ne mogu otvorit od jucer, ukocena je, i nateceno mi u predjelu grla i limfne zlijezde lijeve strane lica. Zub se nalazi na toj strani. Bio sam i pod antibiocima, a zadnji sam popio u cetvrtak.

Ne znam sta da radim?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 00:21   #152
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Evo ovako:

Prije 15tak dana me je zabolio zub (nemam pojma koji je broj) u donjoj vilici, i zubar je stavio lijek. Lijek mi je pomogao jer me nista nije bolilo , ali nakon 2 dana mi je pukao dio zuba (pukla je 1/4 zuba) i nakon po dana je i lijek ispao. Sutradan sam opet otisao do zubara, i on je stavio ponovno lijek, ovaj put veci jer kako nema dijela zuba, rupa je veca. E sad pocinju problemi. Lijek me bolio, i otidjem ponovo do zubara (trpim 2-3 dana), i on skine lijek. No to vadnje lijeka je bilo traumatsko jer je bolilo uzasno. I nakon toga, kako je brusenjem otpao jos dio zuba, sada je rupa ogtomna, a kako od mojih bolova nije mogao nista napravit, u ovaj cetvrtak mi je dao 4 injekcije da mi anastezira zub, i opet me je uzasno bolilo i nista nije napravio jer mi nije mogao ni taknit zub od bolova. Tada smo se dogovorili da dodjem u ponedjeljak (sutra) da cili zub izvadimo. Ali je problem sto ja vilicu ne mogu otvorit od jucer, ukocena je, i nateceno mi u predjelu grla i limfne zlijezde lijeve strane lica. Zub se nalazi na toj strani. Bio sam i pod antibiocima, a zadnji sam popio u cetvrtak.

Ne znam sta da radim?
svakako slikaj zub prije vađenja jer je očito upala u dijelu zuba koji je ostao
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 02:16   #153
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
svakako slikaj zub prije vađenja jer je očito upala u dijelu zuba koji je ostao
Ne znam kako slikat, ja vilicu ne mogu otvorit
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 02:27   #154
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako slikat, ja vilicu ne mogu otvorit
popi tablete protiv bolova i svakako slikaj zub prije vađenja!!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 02:44   #155
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
popi tablete protiv bolova i svakako slikaj zub prije vađenja!!
Ok, u svakom slucaju se zub ne vadi dok upala traje?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 03:02   #156
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ok, u svakom slucaju se zub ne vadi dok upala traje?
trebao bi dobiti antibiotik da se upala smiri, slikaj zub da se vidi stanje zuba i onda se tek vadi.

u svakom slučaju slikaj zub prije vađenja

jer ja ne dozvoljavam da mi se išta vadi bez slike - em je stomatologu lakše, em meni jer se vidi donekle i stanje okolo tog zuba
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:37   #157
I tako ja jedem panirane riblje štapiče i zahliknem se.. i ok.. nakon jela skužim da me zub grebe, pogledam, a kad ono pola zuba fali.. nije problem ali tu je i velika amalgamska plonba. I sad.. Je li moguće da sam udahnula dio te amalgamske plombe? Ako sam progutala plombu i zub to će vjerujem izići... ali što ako sam udahnula
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 19:22   #158
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
I tako ja jedem panirane riblje štapiče i zahliknem se.. i ok.. nakon jela skužim da me zub grebe, pogledam, a kad ono pola zuba fali.. nije problem ali tu je i velika amalgamska plonba. I sad.. Je li moguće da sam udahnula dio te amalgamske plombe? Ako sam progutala plombu i zub to će vjerujem izići... ali što ako sam udahnula
vjerojatno nisi pazila na satovima kemije

živa kao samostalna je izuzetno opasna, ali kad je u spoju onda nije (jako) opasna. ioanko kad jedeš tunu unosiš vrlo male količine žive u sebe pa si i dalje zdrava
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 00:30   #159
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vjerojatno nisi pazila na satovima kemije

živa kao samostalna je izuzetno opasna, ali kad je u spoju onda nije (jako) opasna. ioanko kad jedeš tunu unosiš vrlo male količine žive u sebe pa si i dalje zdrava
U Medjuvremenu sam prestala panicarit oko zive i sad se nadam da mi prek noci nece ispast plomba i da ju ne ptogutam, ima je dosta i ostra je... Takojer panicarim i oko toga sto ce biti sa zubom jer ga sad pola nema, samo ispun i vanjska polovica.. Ne mogu procjeniti kolko je puko ispod desni.. I jos panicarim od brusilice i busilice jer imam ostecen sluh a glasna busilica mi moze jos vise nastetiti tako da me ne pazenje na satovima kemije ne brine atm
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 01:22   #160
pa odi zubaru podhitno!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.