Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 12:25   #1
Dear Moderator...

Dakle, ovo je tema u kojoj forumaši mogu iznositi svoje želje, prijedloge, pitanja, komentare ili žalbe, sve vezano za rad i događaje na pdf-u Fotografija.

V A Ž N O

Tema je namijenjena isključivo komunikaciji forumaša s moderatorima, a ne raspravama između forumaša.

Postovi moraju biti smisleni, konstruktivni i utemeljeni, vezani za pdf Fotografija. (Ako mislite da ste negdje zakinuti, obrazložite to i potrudite se biti razumljivi i pristojni.)

Sve što nema veze s pdf-om Fotografija je offtopic i smatrati će se spamom.

Žalbe na kartone, brisane postove i slične radnje koje se tiču određenog forumaša, dozvoljene su samo dotičnom forumašu (e.g. nema žalbi na tuđe kartone).

Vrijeđanje, trollanje, svađanje, prijetnje, bilo kakva provokacija i agresivnost neće se tolerirati.

Rasprave moraju biti kratke i učinkovite. Modrator će donijeti odluku kad je rasprava zaključena.

Ovdje ćete, također, biti obaviješteni o eventualnim promjenama i novostima na forumu ili podforumu.

Kao i u svakoj drugoj temi, pdf-u i cijelom forumu, nepoznavanje pravila ne opravdava njihovo kršenje. Zato je potrebno upoznati pravila i pratiti njihove eventualne promjene.
Neke teme, o kojima se prije raspravljalo (veličina slike, broj slika u postu), već su obrađene i nema potrebe ponovo ih pokretati.

Napomenica: Ne morate postove započinjati s "Dear Moderator". To smo već podrazumjeli.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje dile : 22.12.2011. at 08:29.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:04   #2
Ja cu prva

Kada evo, recimo, Scavenger hunt sad u ozujku zavrsi, zasto se sve prebaci na Scavenger hunt 2010 Razumijem chat, i hajde jos komentari na fotografije ali zasto fotografije? Mislim ako ce biti prebaceno na SH 2010., zasto uopce otvarat nove teme? Mene recimo zanima kako je netko okinuo fotke od prije dva mjeseca, i ja sad kopam i trazim i pola sata trazim kad bih mogla po naslovu nac gdje je, a ovako kopanja i kopanja ima. Zasto ne bi moglo bit u stilu foto natjecaja?
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:05   #3
u prvom postu imaš linkove na stranice gdje započinje pojedini hunt.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:10   #4
Onda u redu Samo stavite iznad tema za prosinac
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:13   #5
Da moderatorima ne bi bilo dosadno, jer smo jako dobri i nemaju previse posla bilo bi najs da u prvom postu SH 2010 lijepo stavljaju linkove na pocetak svakog mjeseca kaj bi im bilo najjednostavnije.
A ako vam to nije dosta onda se samo javite, imam dosta ideja kak da vam ne bude dosadno
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:19   #6
@ rib@, linkovi već postoje, kao što sam rekao, samo treba obratiti pažnju. hvala
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:23   #7
E jbg, nisam primjetil kad sam zadnje gledal. Pohvala.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 19:52   #8
Ja iznosim želju da se promijeni pravilo o broju fotografija u jednom postu. Dakle ukoliko se radi o fotografijama (640pix duza strana) tada se slažem za pravilo od 4 fotke po postu, ali ukoliko se radi u thumnailovima (dakle sličica koju imageshack.us i ostali sami kreiraju) onda predlažem da limit bude 10 thumnailova. Milim očitovanje o ovom prijedlogu i ukoliko je odbijenica u pitanju molim objašnjenje. Hvala.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 00:11   #9
Hej

Nu ovo iz prvog posta ove teme:
"Neke teme, o kojima se prije raspravljalo (veličina slike, broj slika u postu), već su obrađene i nema potrebe ponovo ih pokretati."

Dakle, bojim se da velicinu i broj slika u postu necemo mijenjat u dogledno vrijeme.

Thumbovi jesu manji, al su jos uvijek slike, dakle za njih vrijedi isto pravilo. 4 u jedan post, a ako bas netko zeli da sve budu u jednom postu umjesto da se podijele na vise postova, moze stavit linkove.
Misljenja smo da bi uvodjenje dodatnih pravila za thumbove samo pridonijelu stvaranju jos vise pravila i potpravila, a ljudi se i ovako i onako zale da pravila ima previse.
Ovako je puno jednostavnije. Pravilo je isto i za slike i za thumbnails.

I, btw (ovo je moj personal preference tako da se ne moras obazirat na ovo ako bas ono...ne zelis), puno ljepse je gledat sliku. Ne kuzim zasto si stavio thumbove. Em je dosta ljudi lijeno za kliknut, em thumb ne radi nikakav justice fotki.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 13.03.2010. at 00:17.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 04:13   #10
Ok, iako meni osobno je lakse kada ljudi stave thumbnailove jer je preglednije, da sam ja mod ja bi ukinuo velike fotke kada postoje thumbnailovi, a onda tko zeli pogleda si fotku kak spada, i u rezi vecoj od 640pixela ak treba
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 09:17   #11
ma meni je to ko kad su kod mene u firmi zakljucili da bi umjesto pisanih izjava u clanke mogli stavljat playere sa audiom. kao multimedija i to.

naravno da su nakon dobra dva sata implementacije zakljucili da se ljudima em ne klika vise nego sto je bas neophodno, em sve skupa traje triput dulje i ljudima dopizdi. ista stvar s thumbovima
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 10:03   #12
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
da sam ja mod ja bi ukinuo velike fotke kada postoje thumbnailovi, a onda tko zeli pogleda si fotku kak spada, i u rezi vecoj od 640pixela ak treba
dakle, kako i sam kažeš, mod mora postaviti pravila. kojima nikad neće svi biti zadovoljni (a neki će se i zgražati ). nastojimo donijeti pravila kojima će većina biti zadovoljna, da nisu toliko reducirajuća ko što ti predlažeš, ali da ipak postoji nekakav red. nije teško zamisliti kakve bi reakcije izazvalo ukidanje velikih slika (btw limit je 800px). broj fotki mora biti ograničen, jer svi mi imamo tone materijala kojji bi mogli iskipati. a bio taj broj 4, 5 ili 10 fotki, uvijek će nekom faliti prostora. dakle, do daljnjeg ostajemo na 4 fotke, bez obzira koliko velike, ali ne veće od 800px).
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 10:50   #13
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
Ok, iako meni osobno je lakse kada ljudi stave thumbnailove jer je preglednije, da sam ja mod ja bi ukinuo velike fotke kada postoje thumbnailovi, a onda tko zeli pogleda si fotku kak spada, i u rezi vecoj od 640pixela ak treba
ne misliš li da bi bilo malo ironično da baš forumaši na pdfu FOTOGRAFIJA moraju imati thumbove kada to nigdje drugdje na forum.hr-u nije praksa?
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 11:25   #14
Ja prva ne bi klikala na svaki thumb da vidim fotku. Vjerovatno samo na one koji mi se na thumbu cine po necem zanimljivim.

Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 15:25   #15
ok, ovo smo zaključili, i kao što je u uvodnom postu napisano, bez rasprava među forumašima. hvala
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:45   #16
Obavijest:
Posto smo primili dosta zalbi na kvalitetu komentara na "Pokazite Svoju..." od sada cemo opetovane nekonstruktivne komentare na toj temi kartonirat custom kartonom od 20 bodova.
Taj karton nece bit primjenjen na one koji samo komentiraju, a ne kelje slike, kao ni na newbies. No ako ste starosjedioc, ili ako ste primili uzporenje pa ga ignorirali, dobit cete karton.
Nekonstruktivni komentar je komentar tipa: "swatko", "svidja mi se", "wow", "ne valja", "lose", "lijepo", itd...dakle, nesto od jedne, dvi rici sto je napisano tek tako reda radi da se zadovolji forma i onda nakelji vlastita slika.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 14.03.2010. at 18:51.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:20   #17
prijedlog: otvorit temu Photo of the day - na njoj bi forumaši mogli nakeljit jednu, al samo jednu, svoju fotku za koju smatraju da bi ju ostatak forumosvemira trebal vidjet. I tak jednom svakih 24 sata...
brijem da nebi to spemom zagušilo forum a bolje to stavljat na takav thread neg spemat ćet ko ja
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:42   #18
pa zar se to ne može na pokažite svoju fotku. znam znam, tamo se mora komentirati, ali nije to toliki bauk.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:46   #19
i ja dajem glas za fotku dana, bez nuznog komentiranja.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:01   #20
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
a bolje to stavljat na takav thread neg spemat ćet ko ja
Ti ces spemat cet (i ostale teme) sa i bez Photo Of The day. Tstststs...ko te ne zna, skupo bi te platio.


Kako si ti zamislio tu temu onda? Samo ko keljenje slika? Dakle, bez krajnjeg rezultata ili...komentara...samo ljepidba ili kako?
I ako ce komentiranje biz dozvoljeno, zar to onda nece bit apsolutno vrlo slicno "Pokazite Svoju..." temi?
Ne znam...treba mi nesto opipljivije pa cemo razmotrit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.