Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2010., 12:56   #41
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Gledano kroz prizmu prošlogodišnjeg prvenstva, osvajača vozačkog naslova, i njegovog bolida - definitivno si u pravu.
ovo vodi ka baniranju, kako je moj arsenal uvreda bogatiji od tvoga, vjerojatno mom
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:59   #42
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post

To vam je isto kao da pitate koja je budučnost Barcelone ili Reala, vlasnici se mjenjaju, umiru, brend ostaje
vlasnici barce i reala uvijek ostaju njihovi članovi, ne uspoređuj neusporedivo.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:00   #43
Quote:
Gilberth kaže: Pogledaj post
McLaren kupuje onaj BMW-ov odjel motora ili kreću od praznog papira? Naime, ako je ovo potonje, bit će tu puno problema...
Doduše, motori će se smanjivati pa će to biti jednaki šok za sve, no svakako im treba jedna mala vojska novi inžinjera i cijeli pogon kakav nemaju.
spasit će ih "world engine"

njih će doduše spasiti, ali će upropastiti autosport u globalu
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:01   #44
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
vlasnici barce i reala uvijek ostaju njihovi članovi, ne uspoređuj neusporedivo.
usporedba je genijalna, osim toga takve usporedbe su nužne da bi i oni malo tuplji razumjeli neke stvari
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:44   #45
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
no ja ipak mislim da su to majmunarije. zašto vraćati stvari unazad? to je f1. Nek GP2 bolidi izgledaju ko F1 bolidi od prije. A F1 nek izgleda ko F1, tj. nek se razvija neometano. NEOMETANO! to je formula za uspjeh.
zakaj bi ground effect bio povratak unatrag? pa momčadi bi ga odmah uzele da je dopušten

kod neograničenog razvoja je problem u vozaču. bolidi će bit brži i brži ali čovjek ne može pratiti taj tempo. prije ili kasnije će bolidi postati prebrzi da ih vozi homo sapiens (iliti desit će se isto što i seriji B u reliju)

eventualno da se stavi neki limit na G sile.
npr. sile iznad 3G ne smiju trajati više od 3 sekunde svakih 10 sekundi
sila ne smije prijeći 6G u niti jednom trenutku tokom utrke (naravno, to ne vrijedi za sudare)

stave se senzori na bolid, jedan u kacigu vozača, jedan na pojas, volan i ostale kritične točke te se definira drakonska kazna za prekršaj

vrijednosti koje sam ja stavio su čisto da karikiram kako bi to moglo izgledati
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:51   #46
Quote:
Sepa kaže: Pogledaj post
zakaj bi ground effect bio povratak unatrag? pa momčadi bi ga odmah uzele da je dopušten

kod neograničenog razvoja je problem u vozaču. bolidi će bit brži i brži ali čovjek ne može pratiti taj tempo. prije ili kasnije će bolidi postati prebrzi da ih vozi homo sapiens (iliti desit će se isto što i seriji B u reliju)

eventualno da se stavi neki limit na G sile.
npr. sile iznad 3G ne smiju trajati više od 3 sekunde svakih 10 sekundi
sila ne smije prijeći 6G u niti jednom trenutku tokom utrke (naravno, to ne vrijedi za sudare)

stave se senzori na bolid, jedan u kacigu vozača, jedan na pojas, volan i ostale kritične točke te se definira drakonska kazna za prekršaj

vrijednosti koje sam ja stavio su čisto da karikiram kako bi to moglo izgledati
Ma skini sve zabrane, bolidima upravljaju iz boxa (tipa neki simulator) i deri, staze nek izgledaju kao za rollercoaster, i obavezno kod gledanja utrka moraš imat i vrećicu za povračanje pored sebe ako ti se previše zavrti
LSAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:05   #47
Quote:
Sepa kaže: Pogledaj post
zakaj bi ground effect bio povratak unatrag? pa momčadi bi ga odmah uzele da je dopušten

kod neograničenog razvoja je problem u vozaču. bolidi će bit brži i brži ali čovjek ne može pratiti taj tempo. prije ili kasnije će bolidi postati prebrzi da ih vozi homo sapiens (iliti desit će se isto što i seriji B u reliju)

eventualno da se stavi neki limit na G sile.
npr. sile iznad 3G ne smiju trajati više od 3 sekunde svakih 10 sekundi
sila ne smije prijeći 6G u niti jednom trenutku tokom utrke (naravno, to ne vrijedi za sudare)

stave se senzori na bolid, jedan u kacigu vozača, jedan na pojas, volan i ostale kritične točke te se definira drakonska kazna za prekršaj

vrijednosti koje sam ja stavio su čisto da karikiram kako bi to moglo izgledati
vidim nikad se nisi vozil u nadzvučnom lovcu.

Viš mene su ti vozili 1996 u školskom Migu 21. Čuj kaj da ti velim postoji jedna obleka koja anulira G-sile. To kaj je posle bila puna mojih izlučevina raznih boja ni bitno. Bitno je da sam ja živ. E sad ak je jedan joža z bistre preživil 13 G na kraju lupinga, koji je počel iznad čakovca a završil iznad načkanjiže, zakaj nebi onda jedan Hamilton s takvim g-odjelom preživil G sile u bolidu.

Kužiš tehnika je bitna. Dajte nam G-odjela.
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:10   #48
Quote:
JožaBistranski kaže: Pogledaj post
vidim nikad se nisi vozil u nadzvučnom lovcu.

Viš mene su ti vozili 1996 u školskom Migu 21. Čuj kaj da ti velim postoji jedna obleka koja anulira G-sile. To kaj je posle bila puna mojih izlučevina raznih boja ni bitno. Bitno je da sam ja živ. E sad ak je jedan joža z bistre preživil 13 G na kraju lupinga, koji je počel iznad čakovca a završil iznad načkanjiže, zakaj nebi onda jedan Hamilton s takvim g-odjelom preživil G sile u bolidu.

Kužiš tehnika je bitna. Dajte nam G-odjela.
nemaju nadzvučni lovci nosivost da mene dignu u visine
šalim se, nisam se uopće sjetio tih odjela, čitao davno nešto o njima al ih smetnuo s uma
pitanje je jel se mogu koristiti u F1 i kolko koštaju. svako odjelo mora imati atest od strane FIA-e i ako jedno košta xy milijona bilo čega nije baš praktično

al da se ne bi moglo probat nekaj smislit, moglo bi se, samo da ima volja kod pravih osoba
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:19   #49
evo baš čitam, i red bullovi piloti koriste ta odijela, vjerujem da bi u nekoj međusezoni mogli napraviti neku egzibiciju ili barem dat vozačima da probaju ta odijela
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:33   #50
Quote:
Sepa kaže: Pogledaj post
evo baš čitam, i red bullovi piloti koriste ta odijela, vjerujem da bi u nekoj međusezoni mogli napraviti neku egzibiciju ili barem dat vozačima da probaju ta odijela
Bilo bi zanimljivo vidjet situaciju u kojoj odijelo istiskuje krv iz nogu a vozač treba stisnut gas ili kočnicu
LSAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:39   #51
Predlažem da za domaću zadaću proučite kako djeluju g sile na pilota borbenog aviona a kako na pilota bolida F1.

Dva potpuno različita svijeta, što pak izradu "anti-g"odijela (za F1 pilote) čini nemogućom.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:51   #52
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Predlažem da za domaću zadaću proučite kako djeluju g sile na pilota borbenog aviona a kako na pilota bolida F1.

Dva potpuno različita svijeta, što pak izradu "anti-g"odijela (za F1 pilote) čini nemogućom.


čuj sterlinže, šta misliš bismo li mogli šefa pitat da nam da kacigu koja će nam zaštitit labrnju. šta ako me pogodi neki debri u čvalje.

Nema šanse huan, pa kako bismo disali. Neizvedivo. tehnički neizvedivo
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:32   #53
Quote:
LSAR kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo vidjet situaciju u kojoj odijelo istiskuje krv iz nogu a vozač treba stisnut gas ili kočnicu
a čuj, smislit će nešto da istiskuje iz drugih nepotrebnih mjesta. većina današnjih vozača ionak nema muda pa...
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:50   #54
Ma da... Treba vozačima stvorit takve uvjete da ne znaju kada voze a kada su u simulatoru.

F1 je oduvijek bila vozač+tehnologija. Iako je jasno da tehnologija sve više preuzima značaj te formule, negdje treba podvući crtu. Dvostrana telemetrija je bila na tragu da pretvori vozača u subjekta skupljanja straha, sada bi mu antigravitacijska odijela trebala stvoriti uvjete kao da doma igra igricu. Meni je to skroz bezveze. Onaj Jožin primjer s kacigama nije isto, kacige su pitanje sigurnosti, a ovo je pitanje smanjivanja potrebe za fizičkom pripremom, kako je F1 i dalje sport (prema većini ocjena - iako bi se o tome dalo diskutirat), vozač treba biti sportaš. Ako ne može izdržat G silu, neka uspori i prepusti poziciju nekome bolje pripremljenomt 'ko to može.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:20   #55
Pa u pravu si generalno, samo postoji jedna caka, a to je ograničenost ljudskog tijela do određene razine izlaganja g sili (vertikalnoj, horizontalnoj itd...) tako da se ne desi neprijatna situacija...

npr.
Webber boxu : Oči su mi ispale, ponavljam oči su mi ispale...

Box: Ok eto nas
LSAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:25   #56
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Predlažem da za domaću zadaću proučite kako djeluju g sile na pilota borbenog aviona a kako na pilota bolida F1.
Oš reć - gore dolje, a ne levo desno?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:31   #57
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Oš reć - gore dolje, a ne levo desno?
Jašta.


I izuzmemo li jedan jedini zavoj u F1(znamo i koji), anti g odijela ne bi bila od nikakve koristi.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 18:52   #58
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Jašta.


I izuzmemo li jedan jedini zavoj u F1(znamo i koji), anti g odijela ne bi bila od nikakve koristi.
ak su ih složili za avijone složili bi ih i za F1, pametni su ti inženjeri
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:44   #59
Quote:
Sepa kaže: Pogledaj post
ak su ih složili za avijone složili bi ih i za F1, pametni su ti inženjeri
Niti malo ne sumnjam u inženjere, međutim sama fizionomija ljudskog tijela onemogućava F1 anti-g odijelo koje bi funkciniralo na način kako funkcionira anti-g odijelo kod pilota borbenih zrakoplova.
Razlog je - vjerujem jasan.

Međutim, i sami znamo da najveći utjecaj g sila je na vrat vozača.
Vjerujem da bi se to moglo rješiti modifikacijom HANS-a ili modifikacijom samog cockpita.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 20:13   #60
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Niti malo ne sumnjam u inženjere, međutim sama fizionomija ljudskog tijela onemogućava F1 anti-g odijelo koje bi funkciniralo na način kako funkcionira anti-g odijelo kod pilota borbenih zrakoplova.
Razlog je - vjerujem jasan.

Međutim, i sami znamo da najveći utjecaj g sila je na vrat vozača.
Vjerujem da bi se to moglo rješiti modifikacijom HANS-a ili modifikacijom samog cockpita.
zato su tu ti pametni inženjeri da smisle kako riješiti taj problem
ne bi bilo prvi puta da prilagode nešto za F1 što inače ne bi nikako prošlo
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.