Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 22:03   #41
na prvoj stranici se spominje udruga tesa i oni ne vrše psihoterapiju putem neta, već se izmjeni par mailova i onda se ide kod njih. iz prve ruke pričam.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 23:37   #42
s obzirom da prvi post datira iz 2010. odlučih malo osvježiti listu sa online (i jednim telefonskim ) psihološkim savjetovalištima


jedno, ali vrijedno telefonsko:
- psihonet.net


online:
- psiho-planet
- tesa
- psihoterapeut.org - svi upiti će biti objavljeni na web stranici (bez osobnih podataka), a postoji i arhiva starih upita
- libell - za oboljenje od anoreksije i bulimije te njihove roditelje (email je na dnu stranice)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 01:45   #43
http://www.tesa.hr/cms_view.asp?articleID=89
je li onda sada besplatno savjetovanje ponovno u tesi? ili mozda samo prvi put?
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 20:26   #44
kad sam ja išla (2009.) imao si pravo na besplatno savjetovanje mailom gdje bi ti oni ustvari rekli dali imaš ili nemaš razloga ići na psihoterapiju ovo ono, onda sam dogovorila sastanak i imala besplatna 4 termina (to je ustvari dovoljno da vidiš dali ti paše psihoterapija, dali ti treba, a neke jednostavnije stvari se mogu riješit u ta 4 puta po sat (ili je bilo 45 min? :misli) vremena), a nakon toga su mi ponudili da plaćam.

sad, ovdje piše da je besplatno u potpunosti, pa valjda onda i je. mislim da ih 2009. nitko nije financirao, a sad ih financira i grad zagreb i udruge.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 07:37   #45
ima li netko iskustva s psihoplanetom? je li možda netko išao kod njih? hvala!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 01:13   #46
pozz , bio nedavno kod tesa savjetovanje .. naplacuje se 100 kuna nedutim 100 ili 300 kuna platiti psihologu ili za neko savjetovanje tu cijena ne igra neku ulogu.
zavisi koliko je psiholog spreman uloziti truda da se psiholosko stanje pacijenta poboljsa! promjeno sam par psihologa gdje sam na kraju iziso iz ureda vise deprimiran nego pozitivnog raspolozenja. iskreno receno do sad nisam u zgrebu nasao nekoga odgovarajuceg a s tim se moje stanje pogorsava
dir mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 00:46   #47
http://www.udruga-svitanje.hr/

Osnovana je u Bjelovaru nedavno, iako još nema svoj prostor, al bit će uskoro.
A koliko mi je poznato, postoji i u Zagrebu.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 23:44   #48
Quote:
dir mir kaže: Pogledaj post
pozz , bio nedavno kod tesa savjetovanje .. naplacuje se 100 kuna nedutim 100 ili 300 kuna platiti psihologu ili za neko savjetovanje tu cijena ne igra neku ulogu.
zavisi koliko je psiholog spreman uloziti truda da se psiholosko stanje pacijenta poboljsa! promjeno sam par psihologa gdje sam na kraju iziso iz ureda vise deprimiran nego pozitivnog raspolozenja. iskreno receno do sad nisam u zgrebu nasao nekoga odgovarajuceg a s tim se moje stanje pogorsava
to što si izašao deprimiran samo znači da se pričalo o pravom problemu i kopalo tamo gdje se treba kopat. ponekad ljudi izađu i sretni od psihića, ali dosta često i tužni jer razgovor o problemima, jebiga, baš i ne usrećuje. možda jednostavno nisi dao dovoljno šanse niti jednom od tih psihologa da ti do kraja pomognu, a 100 kuna baš i nije isto što i 300.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 16:41   #49
danas naletila u novinama na ovo -> Petkom u 5.

Quote:
Udruga je otvorena nevladina organizacija i svi ste pozvani da nas posjetite!

STALNI PROGRAM: predavanje 17:00h – 18:00h rasprava 18:00h – 19:00h
Quote:
Djelatnost Udruge ostvaruje se uz rad i nadzor stručnih djelatnika i sastoji se u slijedećem:
- održavaju se znanstveno-popularna predavanja iz oblasti psihologije, primijenjene psihologije, psihijatrije, primijenjene psihijatrije, popularne medicine, prevencije i zaštite psihičkog i fizičkog zdravlja, ekološkog i zdravog načina života;
- pismeno i usmeno se obrađuju teme vezane za zdravi način života;
- članovi Udruge kao grupa razvijaju različite oblike međusobne suradnje i pomoći radi unapređivanja kvalitete života;
- vodi se posebna briga za članove koji su u poteškoćama;
- motivira se i osposobljava educirane članove Udruge za samostalan rad u programima zaštite obitelji i mladeži;
- podiže se samopouzdanje svih članova Udruge kroz provođenje edukacijskih i samo-edukacijskih zadataka.
adresa:
Predavanja se održavaju petkom od 17h do 19h, u dvorani Mjesne samouprave Antun Mihanović, Drenovačka 4 (blizu Trešnjevačkog trga), Zagreb

mail:
Sva pitanja u vezi rada udruge možete postaviti na e-mailu udruge: [email protected]

telefon:
Nazovite na broj 091/1555567 i javit će vam se psiholog, socijalna radnica ili educirani volonter.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 16:59   #50
update:

Quote:
društvo za psihološku pomoć

Quote:
Osnovna svrha (misija) Društva za psihološku pomoć je ublažavanje patnji izazvanih traumatskim i stresnim događajima, te pružanje psihološke i psihosocijalne pomoći pojedincima, obiteljima, grupama i zajednicama u nevolji.
adresa:
Kneza Mislava 11, Zagreb, Hrvaska

telefon:
+385 (0)1 4826 112

mail:
[email protected]
Quote:
centar za psihološku pomoć ženama oboljelima od raka dojke

Quote:
Udruga žena oboljelih i liječenih od raka dojke, njihovih obitelji i prijatelja „SVE za NJU“ osnovana je 21.ožujka 2008. godine kao dobrovoljna, humanitarna, nevladina i neprofitna organizacija, sa ciljem pružanja infomacijske, psihološke i logističke pomoći ženama oboljelima od raka dojke, kao i njihovim obiteljima.
adresa:
Kneza Mislava 10, Zagreb
(u dvorišnoj zgradi)

telefon:
01 6418 765

mail:
[email protected]
Quote:
psihološka pomoć za ljude oboljele od HIV-a

Quote:
Živjeti s HIV-om i hepatitisom može biti zastrašujuće i zbunjujuće iskustvo, pogotovo u početku. Možda Vam je teško nositi se sa problemima koje je virus donio sa sobom u Vaš život. Sada imate priliku potražiti stručnu pomoć ako Vam je ovo razdoblje otežavajuće ili imate potrebu s nekim razgovarati o svojim problemima. HUHIV Vam ovim putem nudi psihološku podršku.
besplatni SOS/INFO telefon:
0800 448 767 (svaki dan od 9:00h – 17:00h)

adresa:
(rezervacija termina na brojeve -> 01/4666655 ili 01/4669042)
Ulica kneza Domagoja 10, Zagreb
Quote:
savjetovalište za samohrane roditelje

Quote:
Obiteljskim centrima možete se obratiti u svim situacijama kada je vama ili vašoj obitelji potrebna stručna pomoć i potpora - u vezi s brakom, roditeljstvom ili nošenjem sa svakodnevnim pitanjima Obiteljski centri su ustanove koje za područja županija, odnosno Grada Zagreba, osniva Ministarstvo obitelji, braniteljai generacijske solidarnosti, sa zadaćom osnaživanja obitelji i jačanja društvene svijesti o obiteljskim vrijednostima. Usluge Centara su besplatne.
obiteljski centri:
OC Grada Zagreba -> Ulica grada Chicaga 13, Zagreb -> 01/4577-194 -> klik
OC Bjelovarsko bilogorske županije -> Masarykova 8, PP 126 -> 043/277-060 -> klik
OC Dubrovačko-neretvanske županije -> Mata Vodopića 30, Dubrovnik -> 020/358-731 -> klik
OC Istarske županije -> Vidikovac 7, Pula -> 052/391-425 -> mail: [email protected]
Obiteljski centar Karlovačke županije -> Ivana Meštrovića 10 -> 047/411-429 -> klik
Obiteljski centar Koprivničko križevačke županije -> Ul. braće Radić 7 -> 048/641-272 -> klik
Obiteljski centar Krapinsko-zagorske županije -> Frana Galovića 1c -> 049/371-193 -> klik
Obiteljski centar Ličko-senjske županije -> J. Orlovića 2, Senj -> 053/882-122
Obiteljski centar požeško-slavonske županije -> Vukovarska 14, Požega -> 034/276-165
Obiteljski centar Primorsko-goranske županije -> Krešimirova 12, Rijeka -> 051/338-526 -> klik
Obiteljski centar sisačko-moslavačke županije -> Ivana Meštrovića 30, Sisak -> 044/525-051
Obiteljski centar Splitsko-dalmatinske županije -> Matoševa 10, Split -> 021/384-364 -> klik
Obiteljski centar Šibensko-kninske županije -> Prvićka 2, Šibenik -> 022/200-280 -> klik
Obiteljski centar zadarske županije -> Put Murvice 14, Zadar
Obiteljski centar Varaždinske županije -> Vodnikova 6 -> 042/303-075 -> klik
OC Virovitičko-podravske županije -> Trg kralja Zvonimira 2, Virovitica -> 033/800-055 -> klik
OC Vukovarsko-srijemske županije -> Šetalište Dioniza Švagelja 2, Vinkovci -> 032/336-082 -> klik
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 17:03   #51
Dawn, hvala
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 17:23   #52
dosadno mi je
nadam se da nije problem što stalno dižem ovu temu
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 17:26   #53
I zamišljena je kao skup informacija, valjda će nekome biti korisna
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 17:29   #54
pa kad se ugugla "udruge za psihološku pomoć" izbaci između ostalog i ovu temu. tam negdje kao 4-5 izbor. barem meni je. valjda onda nekad nekom i bude pomogla. jednoj osobi makar i ja zadovoljna .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 17:15   #55
I da li se na kraju u Tessi naplaćuje razgovor ili ne? Mislim da bi meni najviše pomogao razgovor sa mlađim osobama koje su isto kao i ja u mlađoj dobi izgubile jednog od roditelja. Ima li takva nekakva udruga u Zagrebu?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 19:22   #56
napisala je nedavno jedna forumašica na drugoj temi da se sat razgovora u Tesi naplaćuje 150 kn, iako je to puno, ipak je jeftinije od bilo kojeg drugog psihologa/psihijatra koji ima privatnu ordinaciju.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 19:23   #57
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
I da li se na kraju u Tessi naplaćuje razgovor ili ne? Mislim da bi meni najviše pomogao razgovor sa mlađim osobama koje su isto kao i ja u mlađoj dobi izgubile jednog od roditelja. Ima li takva nekakva udruga u Zagrebu?
Ako tražiš suport grupu ljudi u istoj situaciji, toga koliko znam nema.
Za info u vezi bilo čega što se tiče Tese, najbolje ti je nazvati njih pa dobiti informaciju iz prve ruke. Ionako ne možeš doći osobno bez prethodno telefonski ugovorenog termina.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 20:58   #58
Da baš suport grupu sam tražila. Vidjela sam davno neku emisiju na televiziji, u inozemstvu takve grupe postoje. Mislim da bi mi to puno olakšalo oporavak od gubitka mame za koju sam bila jako vezana. Mislim da bi mi u tome najbolje mogle pomoći osobe koje su to već prošle. Nekako bi se sa njima poistovjetila.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 23:38   #59
guglala sam, ali nisam našla ništa što bi ti moglo pomoći, ima nekoliko grupa za pomoć roditeljima koji su izgubili djecu, ali nisam naišla na neku za djecu koja su izgubila roditelje. ima jedino grupa za obitelji koje su izgubile nekog zbog raka dojke.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:01   #60
Hvala za odgovor. Znam za neke osobe koje su izgubile majke, ali mislim da to nije bilo tako dramatično kao kod moje mame. Mama je umrla na hematologiji, čak je nisu niti na intenzivnu prebacili iako sam svugdje pročitala da se septički šok liječi na intenzivnoj njezi. Teško da bi i tamo preživjela, ali barem bi nešto pokušali. Ovdje na hematologiji nisu imali niti aspirator za slinu.

Meni je najgore po noći. Ne mogu uopće spavati, jako sam sada već Izmorena od tog nespavanja. Čak mi je ovaj tjedan teži nego prošli kada je bio mamin ispraćaj.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.