Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 23:21   #1561
Logicno je da ako je preporucen za vise m2 da malo jace povlaci struje i da malo jace puse.

Sto jace puse vise ce zraka zahvatiti iz prostora,i spram toga i jace ohladi izmjenjivac na kom se skuplja kondenz.Prlicno jednostavan uredjaj

Ja imam dva ttk71e.
Da sam znao da to trazis mogao sam ti dobacit
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:17   #1562
TROTEC TTK 100 E

Kupljen TROTEC TTK 100 E.
Skroz sam zadovoljan. OK, nemam sa čim usporediti, ali fino suši kupaonicu koja je uvijek bila mokra nakon tuširanja (nema prozora, a ventilacijski otvor ne uspijeva sve osušiti i to pogotovo od 10. mjeseca do 5.)
Još ga planiramo koristiti za jednu drugu veću prostoriju, no to će biti kada počnu hladnija vremena i počne se grijati.
Uređaj radi neku buku, ali ne smeta nam puno.

Ako nekoga još nešto zanima, neka slobodno pita.
njama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:23   #1563
cime dezinficirate/cistite odvlazivac (TTK 95 E)? ja namjeravam sa onim sprejem koji napravi pjenu kad ekspandira i poslje ispiranje sa destiliranom (posuda sa pumpicom). tako inace cistim klimu svake godine.
kako izolirate senzor? samo traka preko i udri ili...?

edit: btw stari odvlazivat, model 71 E, imao je mode fan koji bi stavio po pol ure da puse nakon sto je radilo odvlazivanje da mi sto vise osusi isparivac, medutim ovaj novi koliko kuzim nema uopce taj mod vec samo on/off i on radi mozda pol minute na fan-u kad se ode na off i to je to. po meni lose rjeseno za usera, super za proizvodaca.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:57   #1564
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Logicno je da ako je preporucen za vise m2 da malo jace povlaci struje i da malo jace puse.

Sto jace puse vise ce zraka zahvatiti iz prostora,i spram toga i jace ohladi izmjenjivac na kom se skuplja kondenz.Prlicno jednostavan uredjaj

Ja imam dva ttk71e.
Da sam znao da to trazis mogao sam ti dobacit
Hvala Rovac gledao sam nešto ovih dana pošto je kiša svaki dan pa rekoh uzet ću zlu ne trebalo.
.
Danas sam ga pustio duže vrijeme da radi i kad se kompresor ugasi ventilator i dalje puše negasi se.
Ima dvije brzine ventilatora pa kad bude trebalo prebacit ću na sporiji mod.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:20   #1565
Je li netko nedavno naručivao Trotecove isušivače s njihove stranice?
Pokušavam se kao prvo registrirati, ali ne dobivam nikakvu potvrdu registracije na mail niti se mogu loginati. Pretpostavljam da je uvijet za kupnju biti registrirani korisnik. Na njemačkim sam stranicama, a s jezikom nisam baš na 'ti'. Molim pomoć.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:33   #1566
pozdrav,

koji trotec (ili troteci) bi bio preporuka za stan sa tri prostorije ukupne povrsine cca 45 m2?

najljepsa hvala na odgovoru.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:33   #1567
Ja sam ih sve pregledao i mislim da je najsisplativiji Trotec TTK 69 E za tu kvadraturu.
Najljepši dizajn, najveći spremnik, niža razina buke, može ić uza zid jer su usis i ispuh bočno, vidljiv display količine vlage...
Pregledao sam dobar dio ove teme, i najviše se upravo taj kupovao, dosta je hvaljen.
Ja sam ga danas odlučio uzeti, ali trenutno ih nema na lageru na njihovoj stranici.
Poslao sam upit kada će biti raspoloživi, pa kada (ako) dobijem odgovor, postam tu na temu.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:56   #1568
super, unaprijed hvala, vjerojatno cu i ja slicno napraviti. da zivimo u istom gradu mogli smo objediniti narudzbu!

EDIT, sad gledam, pa niti ovo se ne cini lose...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:14   #1569
A kolko sam skužio, Trotec nema svoju proizvodnju nego sklapaju tuđe proizvode pod svojim imenom. Ne znam koja je to šema. Bilo je i o tome riječi na forumu. Recimo Trotec TTK 40 E izgleda skroz isto ko i Sinclair CFO 16E i ko Gree Fancy GDN16AJ-K4EBC. Ne znam koji je od njih original, čini mi se da je Gree.

Tako su i ova dva modela Troteca (TTK 68 i TTK 69) od nekog drugog proizvođača i zapravo su po svim specifikacijama skroz isti. Jedino mi se na TTK68 ne sviđa što je display odozgo i ta zelena boja. Malo mi je ružniji. Al u pravilu je to to.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:49   #1570
Dobio sam odgovor od Troteca da bi model TTK 69 E trebao biti dostupan za kupovinu nakon 17.11.2017., dakle od ovog vikenda ili od idućeg tjedna.
Još sam ih pitao za problem vezan uz registraciju jer mi se nikako ne želi registrirati. Ne znam pokušava li se još itko registrirati, tj. ima li problem. Meni se jednostavno izbrišu svi upisani podaci nakon što stisnem "završi registraciju" te ne dobijem nikakvu potvrdu ni na stranici ni na mail. Ne mogu se prijaviti.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:50   #1571
Hm...
Ja sam se upravo sinoć registrirao bez problema. Ima jedna rabljena 69 E pa sam mislio ubosti nju. Ukoliko će biti i novih pričekat ću. I meni se čini baš taj model kao najbolja kupnja ali ja volim displaye.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:52   #1572
OK, znači isključio sam adblock na browseru. Automatski mi je nestala kućica "Porezni broj" u kojeg sam do sad upisivao OIB. Ispunio sam sve ostalo i registracija je prošla bez problema.
Dakle, ako itko ima problema pri registraciji - isključite adblock.
tjsudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 07:08   #1573
Razmisljala sam kupiti odvlazivac zbog susenja vesa u stanu. Hoce li biti koristi?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:19   #1574
da. ja ga za to i koristim primarno u hodniku, kad je vani kisa i vlaga.
samo treba uzet pravi/jaki, a ne neku igracku.
imao sam TTK 71 E, a sad imam TTK 95 E. s njime sam puno zadovoljniji jer je nesto jaci i netreba uopce istresat vodu tokom dana, a posusi cjelu onu veliku plastiku punu robe.
ovaj TTK71E bi trebalo ispraznit tokom dana pa onda ako nema nikog doma...
oba imaju mogucnost spajanja vanjskog spremika.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:11   #1575
Pozdrav ekipo...

Pročitao sam gotovo cijelu temu, ali još uvijek imam neke dileme, pa vas molim za savjet... Prije 1,5 god. renovirali stan, između ostalog postavili smo PVC stolariju. Stan je u zgradi na 6.om katu, sjeverna strana, 3 vanjska zida (otvoreni vešeraj s treće strane). Zgrada nema termo fasadu, grije nas gradska toplana.

Prošle jeseni/zime je sve bilo OK.. U međuvremenu dobili dijete.. Ove godine su nam se pojavile gljivice u stanu i pojačana kondenzacija na staklima... Ako uspijem, uploadam i slike..

Ne znam zašto?
Možda je prošla zima bila manje vlažnija ili je vlažnije u samom stanu jer se definitivno manje provjetrava zbog dijeteta, a više radi perilica, sušilica (međutim u kupaonici nema kondenzacije..), a i više se kuha... Stan je 53m2, 2 sobe i kuhinja sa zatvorenom lodjom. Kondenzacija se najviše pojavljuje staklima i stijenama zatvorene lodje kuhinje, gdje su se iznad elemenata pojavile i gljivice, i nešto manje na prozorima dnevnog boravka koji je također na vanjskom zidu (pored kuhinje), gdje se također pojavljuju gljive uz rub prozora. Osim što je pojava gljivica neugledna, više me brine kao opasnost za zdravlje, pogotovo za dijete.. Temperatura u stanu je sigurno 23-24C, međutim, toplana ne grije od 23-05h.

Uglavnom, gotovo sam odlučio kupiti odvlaživač, ali nisam definitivno siguran da će to riješiti moj problem? Ne bih htio potrošiti 1.500 - 2.000kn, na nešto što mi u konačnici neće pomoći... Iz vašeg iskustva, da li bi to trebalo riješiti moje probleme? Imamo i klimu, ali kako negdje u temi piše - nema smisla hladiti da bi se nakon toga grijalo, a osim toga troši i hrpu struje (u odnosu na odvlaživač).
Usput, ako se odlučim za odvlaživač - koju snagu/za koju kvadraturu treba uzeti u mom slučaju? Da li za cca. 50m2 ili je dovoljan i manji/slabiji s obzirom da bi ga, prema onome što sam pročitao u temi - prvo stavio u svaku prostoriju posebno po dan-dva-tri dok ne izvuče većinu vlage, a nakon toga vjerojatno preko noći u hodnik?

I, još, zamolio bi da mi netko detaljno opiše postupak čišćenja gljivica s varikinom.. U kojem postotku se razrjeđuje? Našprica i ostavi, koliko? Kako obrisati? Koliko provjetriti da dijete može u prostoriju?

Slike;
https://s7.postimg.org/vq0v6pkqz/IMG...119_125320.jpg
https://s7.postimg.org/x52fvgw4r/IMG...119_131007.jpg
https://s7.postimg.org/yk40k7cnf/IMG...119_195751.jpg

Punooo hvala svima!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20171119_125320.jpg‎
Views:	106
Size:	3.1 KB
ID:	19191  
Tomislav P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:17   #1576
ovako ko obicnom amateru ovo zvuci kao jedan od glavnih problema: "postavili smo PVC stolariju"...
to zabrtvi previse, i onda ako ne zracite redovito...
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 06:34   #1577
Meni kao još jednom amateru..

Quote:
postavili smo PVC stolariju.. Zgrada nema termo fasadu.. definitivno se manje provjetrava zbog dijeteta, a više radi perilica, sušilica, a i više se kuha...
Sve od navedenog

Prije svega, ja ne znam otkud današnjim roditeljima ideja da će djetetu naškoditi malo svježeg zraka. U svakom slucaju su gljivice i plijesni štetniji. Ja nisam star, ali još u moje vrijeme kad sam bio beba, stalaktiti se na stropu hvatali skoro i nikad nitko nije bio bolestan.

Nekoliko puta dnevno po 5 minuta treba prozracivati, napa radi kad se kuha, prozor na kip kad sušilica radi (ako nije kondenzirajuća). Ili naravno odvlaživac. Kad pocneš kašljati po noći od suhog zraka znat ceš da previše isušuješ pa ćeš vremenom doći do optimalnog odvlaživanja. 40-50% je optimalna vlažnost na 22 strupnja unutra.

Ali nemojte to djete u cahuri držati, nije orhideja da će mu malo svjezeg zraka naškoditi.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:08   #1578
Quote:
tjsudac kaže: Pogledaj post
Dobio sam odgovor od Troteca da bi model TTK 69 E trebao biti dostupan za kupovinu nakon 17.11.2017., dakle od ovog vikenda ili od idućeg tjedna.
Još sam ih pitao za problem vezan uz registraciju jer mi se nikako ne želi registrirati. Ne znam pokušava li se još itko registrirati, tj. ima li problem. Meni se jednostavno izbrišu svi upisani podaci nakon što stisnem "završi registraciju" te ne dobijem nikakvu potvrdu ni na stranici ni na mail. Ne mogu se prijaviti.
Evo 20.11.2017, a sada piše 8 KW, drugim riječima "8. tjedan /Kalendar Woche", nije valjda da je nedostupan do veljače?? Ili se to može tumačiti "mjesec do dva?".
xipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:33   #1579
Quote:
xipe kaže: Pogledaj post
Evo 20.11.2017, a sada piše 8 KW, drugim riječima "8. tjedan /Kalendar Woche", nije valjda da je nedostupan do veljače?? Ili se to može tumačiti "mjesec do dva?".
Provjeri ponovno, ja sam ga maloprije kupio.
Skolldir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:19   #1580
Quote:
xipe kaže: Pogledaj post
Evo 20.11.2017, a sada piše 8 KW, drugim riječima "8. tjedan /Kalendar Woche", nije valjda da je nedostupan do veljače?? Ili se to može tumačiti "mjesec do dva?".
Ja isto vidim da ima zanaručiti.
https://www.trotec24.com/maschinen/l...-klasse-1.html
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.