Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 12:38   #61
Quote:
ottsep kaže: Pogledaj post
Prije nekih mjesec i pol dana ugasila sam Faceebok profil jer mi je sve to generalno počelo ići na živce.

Primjetila sam jednu vrlo zanimljivu stvar - za neke ljude više ne postojim!!! Neki ljudi s kojima sam bila u kontaktu preko fejsa (a koji imaju i moj mail i telefon) više nisu samnom u kontaktu, niti na koji način, jednostavno sam im "ispala s radara". Napominjem da to nisu bili virutalni nego STVARNI prijatelji i bivše ili sadašnje kolege, susjedi, znači ljudi koji me STVARNO POZNAJU.

To ne bi bilo toliko čudno da nije bila riječ o ljudima s kojima sam preko fejsa dogovarala i druženja u živo, a jedna od tih osoba mi je dugogodišnja frendica (navučena na fejs, kronično).

Uglavnom, ja da hoću, naravno da bi ih nazvala i uspostavila LIVE kontakt, ali puštam da vidim do kud će stvari ići.

Gore spomenuta dugogodišnja frendica me nije ni nazvala ni poslala mail da pita što je samnom i zašto već 1,5 mjesec nema nikakvu informaciju o mom životu (možda sam umrla?), već mi je nekidan poslala na mail neki link da reaktiviram fejs. Bez riječi, komentara ili pitanja, mislim da je neka špranca s fejsa bila u pitanju.

Neću raspravljati ovdje o drugim aspektima fejsa, ali stvarno sam došla do zaključka da moraš biti na profilu na fejsu i to ne samo iz profesionalnih nego i privatnih razloga, jer neki ljudi očito umjesto mozga imaju fejs, pa tamo prolistaju tko su im frendovi i prema toj listi se ravnaju. Meni je to šokantno

Naravno, ima i frendova koji uopće nisu primjetili da im više nisam na fejsu jer se čujemo i vidimo live, s fejsom ili bez.

Jeste li vi imali slična iskustva?
Ako ti ukines jedini komunikacijski kanal s kojim te imam, ocekival bi od tebe da mi se javis prva (kaj ak ti nemam mobitel nit nesto sl.?)

Kaj bi ja trebal pratit' ko si fejs deaktivira i onda ih zvat? Javi se ti meni prva.

Ontopic: ne znam zakaj si otežavat život i brisat postojeci fejsbuk.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:41   #62
imam profil napravljen najprije iz radoznalosti al ga ne koristim bas iz vise razloga..kao sta doma ne zelim da mi neko viri u ladicu sa donjim rubljem ili da mi svako udje u stan dalje od dnevnog,neki cak niti do hodnika a nekima je ogranicenje terasa, tako da ne zelim to niti na fejsu.

sad ce netko rec da ja mogu ogranicit posjete i stvari koje objavljujem,to je tocno,ali to podesavanje opcija i sistematizacija i odvajanje odredjenih grupa i osoba mi stvarno ne treba u zivotu..nemam vremena niti zelje za tim.

a kako je to normalno,na fejsu se nakoti,htjeo ti nehtjeo odredjeni broj "frendova" koje stvarno ne zelim obavjestavat o svojim aktivnostima..niti slucajno.

pogledam ako netko objavi nesto zanimljivo,srecom, vecina frendova ima vlastiti zivot i nema vremena za apdejtanjem statusa a za sve ostao se vidimo ili pisemo mejlove ili skajpamo.




Quote:
Lei0081 kaže: Pogledaj post
ja sam pak doživjela da me kolegica na faksu gledala ko tele u šarena vrata kad sam joj rekla da nemam fejs te tako nećemo moć pisati referat. Haloooo,kaj fejs jedini način gdje se mi možemo dogovarati i komunicirati u vezi seminara,faksa,itd... Onak,ne!
S ljudim s faksa komuniciram prek mejla i to mi je čist ok.
A s pravim prijateljima se vidim često,čujem prek moba i sve super!

a ovo mi pak nije jasno,,kako netko uopce moze radit tako neke vazne stvari preko fejsa koji em sta non stop steka, spor je i masu puta se dogodilo da mi poruke nisu bile dostavljene..

mislim,ono kako fejs bilo tko moze shvatit ozbiljno
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:56   #63
Na nasem faksu vecina grupa ima svoju fb grupu gdje studenti dijele informacije, imamo i zajednicke mailove, forum itd.

Ne iscudavam se ljudima koji nemaju fb/msn/skype/forum acc. Ne zanimaju sve ljude iste stvari niti ih privlace jednaki nacini komunikacije. Svakom njegovo.

Ali nikad mi nece biti jasno nazivanje fb-a zlom i naopakom stranicom koja ljudima jede duse i pretvara ih u zombije.
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 17:10   #64
1. Nisam član facebooka ni druge socijalne mreže ili messangera
2. Imam mail, ali samo za poslovne svrhe
3. Mobitel, poziv = hitno, poruka = dogovor, s ostalim ne tlači
4. Ne slikam se, tj. ne poziram, razlog: boli te kurac
totalnone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:56   #65
Imam samo privatni mail s obzirom da sam na drugom kontinentu i na taj nacin sam u kontaktu sa svim dragim ljudima.

Jos uvijek se odupirem drustvenim mrezama i ne bi vjerovali koji pritisak imam da otvorim fb profil... a ja bas necu, iz inata
__________________
Nihil est quod non pote est
lady m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:53   #66
Quote:
Ali nikad mi nece biti jasno nazivanje fb-a zlom i naopakom stranicom koja ljudima jede duse i pretvara ih u zombije.
Ni meni.

Nije fejs kriv za sve gluposti koje se po njemu događaju i pišu. To je jednostavno društvena mreža, a u šta se pretvara je krivica ljudi i o korisniku ovisi u kakve će ga svrhe koristit.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 13:38   #67
Uskoro ide 5a godina da imam profil na FB-u i od svih mogućih suludih statusa,slika i linkova ljudi koje imam na profilu jednu stvar još uvijek ne mogu baš sebi ni drugima objasniti,a to je: "Zašto neki ljudi imaju potrebu obavještavati svoje facebook prijatelje o svojim aktivnostima svakih 5 minuta?"
Na primjer popularne check-in aplikacije;
a) "U shoppingu smo u Avenue Mallu" (2sata kasnije uvid u kupovinu dotične/og)
b) Oznake u klubovima gdje dotični izlaze uz komentar: "LUDILOOOO!"
c) Oznake čak i privatnih kuća i aktivnosti koje se odvijaju u istima (kuhamo,pijemo,jedemo.....)

S time da neki idu tako daleko da svakih sat-2 moraju napisati kada se promijeni nešto ili nadodati komentar ako je netko rekao nešto urnebesno ili ne daj Bože promijeniti oznake kad se nešto promijeni.Zamarajuće je,obrisala sam neke od tih ljudi ili jednostavno sakrila njihove objave jer su mi inače dragi ti ljudi,al što je previše previše je.
Ne znam je li to neka vrsta dokazivanja,egocentričnosti ili samo dobro staro privlačenje pažnje.
Što vi mislite o tome?
MillaMaykah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 13:50   #68
Pretjerano je to s facebookom, opcenito s tim nekim glupim stvarima napisanim. Ali evo recimo ja kad otrkijem neku novu muziku koja mi je super, obozavam to tamo podijelit s par frendova. To mi je bas super.
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:01   #69
Hmmm..zanimiljiva tema jako.

Sam sam takodjer korisnik Facebooka i mogu reći da ga koristim svakodnevno već 5 godina,ali ga ne koristim onako iz stalkersko-znatiželjnih razloga,niti za odrazavanje nekih prijateljstava i sl.,imam svoju ekipu s kojom sam non stop tako da na fejsu jedino sto radimo je neka parodija i zaj*ebancija.
Koristim ga za analizu ljudi i već 5 godina,vjerujte mi,promatram ljude kako se ponašaju i mogu reći da je ovo sad skrenulo sa svakog normalnog puta.
Fejsbuk ima samo nekoliko pozitivnih stvari za mene,a to su komunikacija s rodbinom/prijateljem iz drugih zemalja, vrlo brzo-efikasno saznati informaciju o faksu/poslu/stranci/udruzi i sl...

Imam 21 godinu i korištenje fejsa u mojoj generaciji je u redu,onako,tesko ćete nac neku curu koja se skida sa svojom 21 god i da ima po 250 lajkova na slici,što je sasvim normalno za današnje 15-16-17-18 godisnjake,znaci umjereno,nitko ne pretjeruje i stvarno mogu reći da netko stavi nešto jedino kad je recimo svadbica neka,tulumcic,izlazak i tako par slika tek toliko, kao da puni album doma sa slikama. Ništa za osudu,naravno,ima iznimaka.

Mislim da su masovan problem žene na facebooku,nemojte se cure uvrijedit,ali toliko ste željne pažnje da je to nešto pretužno,čak i cure kojima Bog nije dao neku ljepotu,onako očajnički i pretužno pokusavaju sakupit koji lajk ne bi li napunili ego. Mlađe generacije (15-19 godina) su totalno skrenule s uma,neke slike imaju toliko lajkova da čovjek jednostavno ne može vjerovat da je 938 ljudi imalo vremena lajkat sliku neke Martine Perić iz Sela Donjeg kraj Žukukuvca. Znali smo ja i par prijatelja čak uletavati,to jest,zašprehavati te male kurv*ce na facebooku da vidimo rezultate. Apsolutno poražavajuće. Nekada se morali potruditi postaviti curi pitanje i držati tok razgovora onako dinamičnim i zanimljivim. Nadjes glupaču,kazes da je dobra tu i tu na toj i toj slici,ona odgovara sa 1000 hvala i onih agresivnih smjalića kojima viri jezik iz usta,pita te di si,tko si,sta radis,gdje zivis di izlazis, JEL bi se vidio s njom,pa čak i seksualnih ponuda možete doživit...stvarno ponižavajuće,a što je najgore u cijeloj priči, cure koje su normalne i ambiciozne i s nekim moralnim vrijednostima postavljenim,padaju u zaborav i jadne se bediraju doma i čuče.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:39   #70
Raznorazne poslovne prilike mi se ukazuju preko Facebooka, odnosno ljudi preko svojih službenih stranica šalju pozive i otvaraju se šanse. To više nije samo privatno nego i poslovno okruženje. Ljudi više čak ne pišu ni mailove jedni drugima nego sve tamo imaju na jednom mjestu pa šalju u privatnim porukama. Ne vidim ništa loše u tome ukoliko se umjereno koristi. Kada se pretjera naravno da nije ok. Kao niti bilo šta drugo u životu kada je previše.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 08:09   #71
Opsjednutost Facebookom

Ako ima slicna tema, neka moderatori spoje, trazila sam na search al mi samo ispada skupna tema o fejsu, negdje sa drustva i muskog kutka.

Mene zanima psiholoski efekt fejsa na ljude koji imaju potrebu konstantno postati statuse, slike i onda gustati kad im netko to lajka. Naime meni bliske osobe, decko, u zadnjih godinu dana mahnito posta svako malo statuse na fejs, sto komicne, sto obicne, zalopojke, sretne vijesti, tuzne vijesti, opcenito svoja misljenja o svemu i svacemu itd... i onda kad dobije like ili pozitivan komentar, raduje se tome ko malo dijete a ja u isto vrijeme i sretna zbog njega sto ga to veseli i zabrinuta i izivcirana. sad cete reci da ja imam vise problem a ne on al dobro...

Onda moja prijateljica koja zivi u drugom gradu, ne posta cesto statuse vec svako malo switcha profilne slike, uglavnom iste tri na kojima je dobro ispala (lijepa je i tak i tak), doslovno svakih par dana i onda ta slika naravno izleti na wall, kao user je promjenio sliku te onda dobije pozitivan i laskajuci dodatan komentar na tu sliku. Imam osjecaj da to radi samo zbog toga, radi tih dodatnih ego boosting komentara.

Dakle suzdrzite se molim od komentara tipa: sta je, jes' ljubomorna, postaj i ti, pusti nek ljude veseli itd... vec me zanima to sto sam u pocetku napisala, jel vam stvarno ti komentari i lajkovi toliko dizu ego i pricinjavaju zadovoljstvo da je stvorilo ovisnost? Il je sasvim normalno danas da si attention whore to the max? Meni je to malo zabrinjavajuce.
__________________
You can not control what other people think of you. Once you truly accept the truth that you have no control over other people's thoughts about who you are or how you should live your life; you will be free to design your own life from the inside out.
SoothSay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:48   #72
Ja da imam djevojku nebi mi ona bila na fb ni u kom slucaju, to je jedno veliko zlo za vezu.
Ovisnost o fb je prisutna kod vecine i sumnjam da se tu moze sta u dogledno vrijeme uciniti, ja sam zbog toga odlucio biti drugaciji od drugih i napraviti jedan demonstrativni korak, ostavio sam samo par slika, zabranio komentare i lajkove, statuse nikad ne postavljam, dnevno provedem maksimalno 1h. Jednostavno imam preca posla od toga
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:16   #73
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ja da imam djevojku nebi mi ona bila na fb ni u kom slucaju, to je jedno veliko zlo za vezu.
Tko ti daje pravo da uvjetuješ nekome nešto? Ti s takvim stavom nećeš nikad imati djevojku, jer ne možeš nekome braniti nešto.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:24   #74
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Tko ti daje pravo da uvjetuješ nekome nešto? Ti s takvim stavom nećeš nikad imati djevojku, jer ne možeš nekome braniti nešto.
Jarane samo cu reci da sam imao vise djevojaka nego ti dlaka na glavi. Nebi ja branio njoj, tako se dogovorimo, izbrisemo se oboje sa fb
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:32   #75
kako nisam ni ja na fejsu, ne bih htjela dečka koji je na fejsu. osim ako će se odmah izbrisati.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:24   #76
Quote:
SoothSay kaže: Pogledaj post
Ako ima slicna tema, neka moderatori spoje, trazila sam na search al mi samo ispada skupna tema o fejsu, negdje sa drustva i muskog kutka.
Spojeno sa zbirnom temom. Ugodno postanje
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:53   #77
Quote:
lady m kaže: Pogledaj post
Imam samo privatni mail s obzirom da sam na drugom kontinentu i na taj nacin sam u kontaktu sa svim dragim ljudima.

Jos uvijek se odupirem drustvenim mrezama i ne bi vjerovali koji pritisak imam da otvorim fb profil... a ja bas necu, iz inata
Isto.
Nekad me to nije zanimalo a kad je pošast porasla do maksimuma počelo mi je biti degutantno.
Inače volim Fejs iz samo jednog razloga- rasteretio mi je mail račun. Imala sam par frendova koji mi nikad nisu "nit Božić nit Novu čestitali", ali važno da su mi slali non stop ona mail sranja (forvarduše). E pa odkad su se isti priključili na naslovljeni servis, nema zatrpavanja maila nepotrebnim glupostima.
absinth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:06   #78
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Spojeno sa zbirnom temom. Ugodno postanje
Ah, ja trazila pod facebook a ne drustvene mreze hvala
Evo malo dizem temu, ako bi mi netko od "ovisnika" mogao odgovoriti na moj prijasnji post (malo scroll prema gore), jer me stvarno zabrinjava takvo ponasanje i dali ce proci, dosaditi?

Slazem se da se nemoze nakome zabraniti ili postaviti ultimatum da se obrise profil kad se udje u vezu. Isto tako bi onda mogli traziti da se rjese mobitela,
e-maila... Iako poznajem 2 para koji su to ucinili. Za ovog drugog znam da muskarac iz te veze ima tajni fejs acc za koji ne govori zeni, iako mislim da ona zna za to samo ne spominje :/
__________________
You can not control what other people think of you. Once you truly accept the truth that you have no control over other people's thoughts about who you are or how you should live your life; you will be free to design your own life from the inside out.
SoothSay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 21:57   #79
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
jbt. neki se, kad ih obrises, poslije prema tebi ondose kad te vide ko da si ih udario
ajme da... -.-
__________________
Jer ljubav gleda srcem , a ne očima...i baš zato Amora, krilatog i lijepog slikaju s povezom na očima, slijepog.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:20   #80
slučaj jedne poznanice..žena ima oko 50 godina, ima fb profil, nije nigdje zaposlena, živi sama, boljeg je financijskog položaja (nasljedila puno para), šta će u životu radit, ajde registrira se na neke netske stranice, ubrajajući i fb... ima preko 1000 virtualnih prijatelja, a možda ih zna 50. ima više od 1500 slika, na kojih 1000 slika nalazi se ona u raznim okvirima, poput srčeka, cvjetića, televizora i drugih raznih gluposti... svaki 3. dan stavi album sa svojim slikama, koje se najčešće ponavljaju, poze naravno, ne okviri...
nekad mi dođe žao takvih ljudi, al opet, pa čovječe, postavi si granicu.
__________________
Jer ljubav gleda srcem , a ne očima...i baš zato Amora, krilatog i lijepog slikaju s povezom na očima, slijepog.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.