Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2004., 13:49   #1
Volovčica

Ukoliko neko ima iskustva sa stanovanjem u ovom kvartu neka napiše par redaka.
Zahvaljujem
Corto Maltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 14:55   #2
ok, miran je, ima neki cudan zrak u zraku (!), kukavice se cuju (kuuk-kuuk) i tak

OK je, ako mislimo na isti dio Volovčice

(ja recimo mislim na onaj od donjih svetica do ex name)
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 16:50   #3
Proveo sam tamo djetinjstvo (Ivanićgradska ulica).. Nemam niš za zameriti, dosta zelenih površina, ima zraka (nema gusto nabijenih zgrada), blizu centra grada, brzo se stigne u grad i iz grada jer nema prometnih gužvi kao npr. prema zap. dijelovima grada i ima dobru infrastrukturu (ambulanta, vrtići, škole, shopovi..), blizu trajvanska stanica...
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 20:42   #4
Zivjela sam tamo kao studentica i nesto vise. Sveukupno negdje 12 godina i prezadovoljna sam s tim kvartom. Zao mi je sto sam morala otici iz njega. Da ne ponavljam Frankiea potpisujem sto je on rekao.
masta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:20   #5
Quote:
masta kaže: Pogledaj post
Zivjela sam tamo kao studentica i nesto vise. Sveukupno negdje 12 godina i prezadovoljna sam s tim kvartom. Zao mi je sto sam morala otici iz njega. Da ne ponavljam Frankiea potpisujem sto je on rekao.
bok, molim malu pomoć, mislim kupiti stan na volovčici, racinova ulica , a neznam ništa o kvartu , kako je povezan sa gradom , kakvi su stanovnici, kultura življenja ??? molim pomoć
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 10:12   #6
Quote:
gitara2009 kaže: Pogledaj post
bok, molim malu pomoć, mislim kupiti stan na volovčici, racinova ulica , a neznam ništa o kvartu , kako je povezan sa gradom , kakvi su stanovnici, kultura življenja ??? molim pomoć
Racinova je odmah do tramvaja (2,3,13), busa (za Kvatric) i 10-15 min od okretista Borongaj (tramvaji 1,9,17) U gradu si za pola sata tj. i manje ako ti odmah dodje tramvaj. Sto se stanovnika tice tesko je govoriti opcenito o tome. Kao i u svakom kvartu ima i ovog i onog, sve ovisi o tome tko su ti najblizi susjedi...
Meni je kvart super, nikada ne bih otisla odavde, mirno, zeleno, ima sve sto ti treba...
Odmah do Racinove je "banana" (zgrada), u kojoj imas ducane, apoteku, frizeraj, snajdericu...sve u svemu meni je
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 11:23   #7
živjela sam tamo kao klinka, baka je ostala tamo kad smo se odselili, a sad mi tamo živi brat s obitelji. Kao mlađa sam silno idealizirala Volovčicu, no realno gledano to je miran kvart s dosta penzića (ne u stanu ispod tvojeg, nadam se).Imaš dvije OŠ, dom zdravlja, banku,poštu i svu infrastrukturu koja ti je potrebna. Ugl, kvart je meni čisto o.k.
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:36   #8
Banana zgrada

Nakon 7 godina da malo dignem Volovčicu.
Zanima me zgrada "banana", guglao sam i ne nalazim baš puno informacija (osim oglasa za stanove). Kakve je kvalitete? Lift/ovi?
Koliko vidim, stanovi gledaju na sjever i jug, jelda?

Razmišljam o kupnji stana u zgradi, ali ništa o njoj ne znam pa, ako netko ima kakve informacije, bilo bi super.
Znam da je izgrađena 1969, što mi se čini da je dobro...

A zanima me i kakav je kvart? I je li se nešto u posljednjih 10 godina od ovih gore pohvala promijenilo?
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:12   #9
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
Razmišljam o kupnji stana u zgradi, ali ništa o njoj ne znam pa, ako netko ima kakve informacije, bilo bi super.
Znam da je izgrađena 1969, što mi se čini da je dobro...

A zanima me i kakav je kvart? I je li se nešto u posljednjih 10 godina od ovih gore pohvala promijenilo?
Ne bih rekla da se nesto bitno promijenilo. Kakvi su stanovi ne znam, ali savjetujem da izbjegnes one na broju 1 i 3, na nizim katovima.
(ispred ducana se sjedi, pijucka i raspravlja o svemu i svacemu, ponekad dosta glasno)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:42   #10
Imamo poznanike koji žive čitav svoj život u "banani" i znam da su mi u jednom razgovoru spomenuli da bi se svakako voljeli preseliti tj.kupiti stan u Zapoljskoj (ulica preko puta banane), da im se kvart sviđa, ali da im banana i nije baš nešto - e, sad to nešto što im jako smeta mi nisu definirali, ali mogu ih pitati pa javim što su mi odgovorili. Koje kvadrature su uopće stanovi u banani? I koliko se kreću cijene po kvadratu?
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:31   #11
Loši su stanovi u "banani". Zvučna izolacija katastrofa. Jedan lift. Velika pričuva, bio tamo par godina i pobjego. Koliko znam i cijena kvadrata u njoj je zanimljivo niska. Ispod 1000€. I točno što što se piše. Pijanci stalno, ali stalno sjede pokraj male trgovine, loču i viču, a ona se nalazi između prvog i drugog ulaza. Što se tiče parkinga, on postoji, ali se nalazi ispred zgrade i ima mjesta možda za 70 automobila. Postroji i parking iza nje, koji su prije koristili stanovnici tri nebodera iza nje. I ada koriste, ali manje. Napravljen im je svoj. Ako te zanima koja je strana bolja radi Sunca, na zadnjoj strani je Sunce od jutra do negdje 2-4h. Zavisi u kojem si ulazu. Prednja strana ima sunce od 1 pa nadalje. Bio sam na prednjoj strani u petom ulazu na osmom katu. Lijep vidik. Vidiš Medvednicu, jer su zgrade koje su na sjevernoj strani niže. (peterokatnice). Ali ako si na šestom katu i niže, to zaboravi.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:06   #12
E, hvala vam puno svima na odgovorima, od velike su pomoći.
Kvart mi je simpa, a vidio sam kako je oko zgrade, i vidio stanje kod kafića šteta što su svi dodatni sadržaji baš na sjevernoj strani koju sam i ciljao.
A što se cijene stanova tiče, onda i nisu najpovoljniji, koji god sam našao je oko 1200 po kvadratu. Ali ovo je dobro znati. Sad mi stalno pod prozorom prolazi tramvaj, ali ne znam jesi li baš glasni pijanci bolji
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:10   #13
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Imamo poznanike koji žive čitav svoj život u "banani" i znam da su mi u jednom razgovoru spomenuli da bi se svakako voljeli preseliti tj.kupiti stan u Zapoljskoj (ulica preko puta banane), da im se kvart sviđa, ali da im banana i nije baš nešto - e, sad to nešto što im jako smeta mi nisu definirali, ali mogu ih pitati pa javim što su mi odgovorili. Koje kvadrature su uopće stanovi u banani? I koliko se kreću cijene po kvadratu?
Ovo što sam gledao je oko 50 kvadrata plus balkon 6. Tlocrt je taman itd, ali istina je da i druge stvari igraju ulogu, na tlocrt se navikneš, promijeniš ga, a pijance i ostale ljudske faktore teže. A cijena onoga što sad vidim oglašeno je uglavnom oko 1200, više ili manje, ali ne bitno manje, čak ni za stanove u lošijem stanju.
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:14   #14
Quote:
Hazl kaže: Pogledaj post
Loši su stanovi u "banani". Zvučna izolacija katastrofa. Jedan lift. Velika pričuva, bio tamo par godina i pobjego. Koliko znam i cijena kvadrata u njoj je zanimljivo niska. Ispod 1000€. I točno što što se piše. Pijanci stalno, ali stalno sjede pokraj male trgovine, loču i viču, a ona se nalazi između prvog i drugog ulaza. Što se tiče parkinga, on postoji, ali se nalazi ispred zgrade i ima mjesta možda za 70 automobila. Postroji i parking iza nje, koji su prije koristili stanovnici tri nebodera iza nje. I ada koriste, ali manje. Napravljen im je svoj. Ako te zanima koja je strana bolja radi Sunca, na zadnjoj strani je Sunce od jutra do negdje 2-4h. Zavisi u kojem si ulazu. Prednja strana ima sunce od 1 pa nadalje. Bio sam na prednjoj strani u petom ulazu na osmom katu. Lijep vidik. Vidiš Medvednicu, jer su zgrade koje su na sjevernoj strani niže. (peterokatnice). Ali ako si na šestom katu i niže, to zaboravi.

E da, a lift je dovoljno velik da stane npr. osoba s biciklom (oba kotača na podu)? To mi je jedna od ključnih stavki.

Sjeverozapadna strana onda zvuči ok, zbog sunca i pogleda.
cabotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:28   #15
Banana je koma zgrada, i pijanci u prizemlju...

Moram pitati,zašto bi netko želio kupiti stan u zgradi iz '69,po €1200, uložio još €100-200 po kvadratu da ga obnovi,i dalje bio u zgradi iz '69 gdje većina stanara nema za pričuvu...kad malo dalje niču 5 novih zgrada po €1450.

Volovčica je ok kvart,kao u svakome ima dobrih i loših strana...
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:50   #16
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
Ovo što sam gledao je oko 50 kvadrata plus balkon 6. Tlocrt je taman itd, ali istina je da i druge stvari igraju ulogu, na tlocrt se navikneš, promijeniš ga, a pijance i ostale ljudske faktore teže. A cijena onoga što sad vidim oglašeno je uglavnom oko 1200, više ili manje, ali ne bitno manje, čak ni za stanove u lošijem stanju.
Nasuprot banane - Zapoljska, pa Prvomajsko naselje (Stjepana Radnika) su daleko bolje lokacije, bar gledajuci izvana.
Nemoj zaboraviti ni obliznju crkvu na kraju banane.

Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Banana je koma zgrada, i pijanci u prizemlju...
Lijepa nije, ne znam kakvi su stanovi. (razmjestaj)
Lokacija je ok, sve je blizu.

Quote:
Moram pitati,zašto bi netko želio kupiti stan u zgradi iz '69,po €1200, uložio još €100-200 po kvadratu da ga obnovi,i dalje bio u zgradi iz '69 gdje većina stanara nema za pričuvu...kad malo dalje niču 5 novih zgrada po €1450.
Gdje nice 5 novih zgrada?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 06:45   #17
Pionir gradi na Ferenščici u Lovinčićevoj ulici.
Gradi se i na metar od Volovčice, guglaj projekt Borongajska.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:42   #18
A to...znam, ali nisam znala cjenu. Ne sviđa mi se lokacija. (ne kupujem stan, samo komentiram)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.