Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 17:02   #21
Quote:
Norii Blue kaže: Pogledaj post
Pa, jednostavno ne prođe dan a da nešto ne čitam. Uvijek mi je knjiga pri ruci.
upravo to.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 22:32   #22
Čitam kad imam vremena. Znači, najviše tijekom prazinka. Trenutno po četvrti put čitam Harryja Pottera (al ovaj put na engleskom; sad sam na Goblet of Fire-u).
Mr. Rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 01:10   #23
Evo pročitao sam nešta nakon dugo vremena. R.R. Martin - Pjesma sudnjeg dana, prilično zanimljivo, kratko, ali možda sam malo previše očekivao, ali u svakom slučaju dobra knjiga za ubit vrijeme.
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 01:15   #24
Quote:
Mr. Rob kaže: Pogledaj post
Čitam kad imam vremena. Znači, najviše tijekom prazinka. Trenutno po četvrti put čitam Harryja Pottera (al ovaj put na engleskom; sad sam na Goblet of Fire-u).
Je li drugačije puno ?
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 11:26   #25
Čitam lektiru..
Nekad se nađe i ovako neka dobra knjiga..ali rijetko čitam nešto izvan lektire .
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 12:23   #26
Lektire bi pročitao samo one koje su mi se činile zanimljivima, otprilike 50%.
A podjednako toliko bi pročitao i knjiga nevezanih za školu.
Whitepirat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 23:28   #27
što se lektira tiče mrzim ih čitat...predosadne su...ima naravno iznimaka poput divljeg konja koji je bio onak najbolja lektira koju sam ikad pročitala al opčenito mrzim čitat lektire...a što se ostalih knjiga tiče obožavam provedem praznike čitajuči knjige...vama koji volite čitat i ne smeta vam ak je knjiga malo veća preporučujem kradljivicu knjiga od markus zusaka...knjiga je u početku (prvih 100 strana od 556) dosadna al su sredina i kraj tako preeeedobri da je ja više nisam mogla prestat čitat e da i mislim da će vas zainteresirat to da knjigu prepričava smrt
__________________
...I was country when country wasn't cool... :D
Lia Soledad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 02:10   #28
Uh, stvarno jako jako puno. Nema boljeg od citanja knjige koja je bila podloga nekom dobrom filmu i oboje ih pogledati Dakle, svo moje slobodno.vrijeme uglavnom volim trosit na knjige. Potovo sad: caj, fotelja, knjiga i u raju si :P
__________________
'Don't make me sad, don't make me cry,Sometimes love is not enough and the road gets tough, I don't know why'
Athroniaeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:55   #29
čitam knjige koji su mi zanimljive
TeškaZaljubljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:57   #30
Kako ocjenjuješ je li knjiga zanimljiva?
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:35   #31
Quote:
TeškaZaljubljen kaže: Pogledaj post
čitam knjige koji su mi zanimljive
Kako ćeš znati je li zanimljiva ako je ne pročitaš?
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:41   #32
Lektire ne čitam. Ostalo čitam svaki dan (od 50 do 150 str. ovisi o sadržaju). Trenutačno čitam serijal Kuće Noći i knjigu su sasvim okej
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:45   #33
Osobno volim čitati gotovo sve osim komercijalnih knjiga, kao i knjiga za "zabavu".
Volim razmišljati i promišljati dok čitam, pa takve knjige najčešće i posuđujem. Najbolji je osjećaj kad se nakon knjige osjećam produhovljeno i zadovoljno.

O čitanju knjiga najbolje je rekao Miro Gavran: "Čitajući knjige nećeš usavršiti vještinu življenja. Život je neobuhvatno protjecanje: opire se svakom određenju. Čitajući knjige nećeš doprijeti do istine. Sve što je napisano, izmišljeno je - stvarnost se ne pokorava riječima. Čitajući knjige nećeš postati ni sretniji ni bolji - ali knjige moraš čitati da bi sve to shvatio."
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:59   #34
Procitao nedavno Fear and Loathing in Las Vegas, zakon je a sad na faksu imam i previse literature pa ne citam puno sa strane...
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:34   #35
Quote:
Mr.TamborineMan kaže: Pogledaj post
Evo pročitao sam nešta nakon dugo vremena. R.R. Martin - Pjesma sudnjeg dana, prilično zanimljivo, kratko, ali možda sam malo previše očekivao, ali u svakom slučaju dobra knjiga za ubit vrijeme.
I ja sam prije par tjedana pročitala tu, i postala mi je jedna od najdražih knjiga.
A čitam mnogoo, i kad su praznici i kad nisu, volim svašta, al krimići i mistery su naj <3
Povremeno pročitam ovu tinejdžersku fantastiku, čisto da malo vidim ima li tu nešto šta vrijedi. Volim i povijesne.
Za ovo ljeto imam u planu pročitat sva tri dijela LOTR-a i malo bacit oko na Zagorku.
ThePiper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:10   #36
Paul Coehlo-Alkemicar,i da citao sam i citam
__________________
The best way to predict a future is to create it.
Brki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:59   #37
Quote:
Brki94 kaže: Pogledaj post
Paul Coehlo-Alkemicar,i da citao sam i citam
Alkemičar ima dosta dobre poruke, a i jednostavan je za čitanje.
Od komercijalnih književnih djela, ovo se definitivno isplati pročitati.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:55   #38
Quote:
Mr.TamborineMan kaže: Pogledaj post
Evo pročitao sam nešta nakon dugo vremena. R.R. Martin - Pjesma sudnjeg dana, prilično zanimljivo, kratko, ali možda sam malo previše očekivao, ali u svakom slučaju dobra knjiga za ubit vrijeme.
Taman sam ju nekidan kupila, inače sam veliki Martinov fan, tako da se nadam da je dobra.


Inače knjige gutam, čitam sve što mi dođe pod ruku, osim knjiga vampirske tematike, to sam učila na tuđim greškama haha. Najviše čitam na engleskom, jer je original uvijek bolji od prijevoda, a i prije ih se mogu dočepat. Sve inače čitam makar najviše contemporary realistic fiction, sci-fi, fantasy i tomu slično.

Lektire sad u trećem razredu su mi odlične, pogotovo jer sam obožavateljica ruskog i francuskog realizma. Ni prijašnji razredi mi nisu bili loši, al sad idu prave stvari
S Gundulićem i Držićem nisam imala problema, al shvaćam ove koji jesu. Nije sad nešto zanimljivo, al meni je čitljivo.

Uvijek imam knjigu sa sobom, nerijetko mi se zna desiti da se zabijem u nekoga čitajući.
__________________
The worst thing a girl can be in this world: a beautiful little fool.
Galilacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 02:50   #39
Fikcija - 0 bodova (jedino poneku lektiru kad se prisilin i znan da će me pitat)
Enciklopedije - 1 bod
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 00:41   #40
U osnovnoj sam neprestano čitala, svaki tjedan po barem jednu knjigu.
Od kada sam došla u srednju više nemam toliko vremena, obično se "načitam" knjiga preko praznika, a tokom škole čitam samo lektire.
No, nedavno sam odlučila da više neću tako. Uvijek imam vremena, govorim da ga nemam a zapravo stalno visim na laptopu i ko fol ništa ne stignem , tako da ću umjesto toga sada češće čitati knjige. Jer, baš se nekako zatupljeno osjećam kada dulji period ne pročitam neku knjigu po slobodnom izboru.
A što se lektira tiče... Pročitala bih sve, no neke jednostavno ne razumijem koliko god ih se trudila čitati s razumijevanjem, tako da na kraju odustanem od čitanja. Jednostavno, nije da ih ne želim pročitati, nego su mi prekomplicirane za čitanje. Ali dobro, u školi ne nadrapam jer nam profesorica ne forsira previše te lektire pa joj je svejedno jesmo li ih pročitali ili ne.
__________________
For there are brighter sides to life, and I should know because I've seen them, but not very often...
Advenala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.