Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 22:35   #1401
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Zato što je baziran na Flashu, i to znači da se stranice neče učitati na iPhoneima ili iPadima, i Google neće moći skenirati sav taj tekst i sadržaj tako da tih web stranica neće biti na Googleovoj tražilici, nije ni dobar za SEO. Opet, nisam ga nikad koristio ali puno ljudi je protiv Wixa zbog ovih stvari.
Aha, a booo, ja sam počeo tamo jer baš mogu biti kreativan, paše po mom stilu nekom...

Ovo imam za sad

https://dark-indigo-kun.wixsite.com/darkindigoart


Ako netko zna nešto bolje napišite tu, dok ne kupim tamo domenu...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:57   #1402
Malo ti bježi stranica Ne znam jel vidiš kod sebe, ali ovako je kod mene:

http://imgur.com/jHTQfRi
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:59   #1403
Uf, kao prvo, di je gumb za kontakt? On treba biti prvi na redu. I svi ostali gumbi se gube sa lijeve i desne strane i moram skrolati desno da vidim sve te ostale gumbe. Uglavnom, bolje je staviti gumbe u nekakav okvir sa gornje, lijeve ili desne strane da ne smetaju fotkama i da se vide.
Kad odem na ostale dijelove stranice nema uopće home gumba, a to je bitno. I makni se s wixa
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:12   #1404
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Malo ti bježi stranica Ne znam jel vidiš kod sebe, ali ovako je kod mene:

http://imgur.com/jHTQfRi
Hmmm, kod mene je ovako:
http://imgur.com/f1ZNTy0



GMan, neznam još ništa, treba kontakt da, trebam naći kul gumb...
Da, to je sranje, nemože se ili neznam kako staviti back ili home, treba to srediti, a pojma nemam što radim...xD

Ako ostanem na Wix-u...xD
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:16   #1405
A imaš više horizontale nego na našim monitorima, a i scaling ne radi bravo Wix!
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:17   #1406
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
A imaš više horizontale nego na našim monitorima, a i scaling ne radi bravo Wix!
A nemojte me sad jbat, baš sam se bio nahajpao da tamo napravim umjetnički sajt...

Šalim se, ako imate neke preporuke dajte, ali da mi daje slobodu kao Wix, jer fakat ti daju puno da se igraš sa cijelim sajtom i layoutom...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:19   #1407
Pa ne znam, nemam nekih preporuka jer sam ih i ja tražio na prošloj stranici ove teme.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:58   #1408
Malo sam se tražio Googleovom tražilicom i nabasah na ovo:

Znači za vijest iz 2011. su objavili moje fotke, a ja se ne sjećam da sam ih uopće fotkao a kamoli da sam im to slao. Ne mogu nači te fotke apsolutno nigdje gdje sam stavljao fotke kad sam tek počeo, a kamoli iskopat to iz maila jer je sve izbrisano starije od x godina. Jel vrijedi uopće slat 24sata nekaj, da dobijem neku naknadu il neš?
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:44   #1409
ne pravi taj wix full responsive stranice izgleda...možda je do teme,,nezz...nikad ga nisam koristio
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:11   #1410
jako dugo sam na ovom forumu pa bi iskoristio prigodu za jednu molbicu,voljan sam izmijeniti iskustvo amaterskog fotografiranja (sve što uz to ide) i to još i platiti uz minimalni uvijet,nije zajeba.cija za ozbiljno je,dakle,tražim smještaj na obali (može i na 800 m od obale) od 17.07. do 24.07. , za troje djece ,sebe i ženu (moju), ponude primam na 098/745-020,mail i na pp, hvala
, eto da netko ne misli da zlorabim forum,u pitanju je/nudim izlaganje mojeg amaterskog fotografskog iskustva čije troškove sam plaćam uz minimalni uvjet

Zadnje uređivanje mbukal : 27.06.2017. at 13:36.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 17:57   #1411
The Salt of the Earth dokumentarac o životu i radu fotografa Sebastião Salgadoa iz Brazila.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:35   #1412
Pozdrav,

ne znam jel ovo ok tema za postavit pitanje, ali probat ću.

Dakle, dobio sam jedan stari analogni aparat (Rollei XF 35) i ono što me zanima je:
1) postoji li neki način da saznam radi li aparat uopće ili mi je najbolje riskirati, kupiti film i bateriju pa isprobati?
2) navodno se baterije za taj aparat više ne proizvode (PX625), ali pročitao sam negdje da postoje adekvatne zamjene za nju, ali ne znam koje bi to bile i gdje se mogu nabaviti. Ako se uopće mogu nabaviti?
žuži_jelinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:38   #1413
Quote:
žuži_jelinek kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam jel ovo ok tema za postavit pitanje, ali probat ću.

Dakle, dobio sam jedan stari analogni aparat (Rollei XF 35) i ono što me zanima je:
1) postoji li neki način da saznam radi li aparat uopće ili mi je najbolje riskirati, kupiti film i bateriju pa isprobati?
2) navodno se baterije za taj aparat više ne proizvode (PX625), ali pročitao sam negdje da postoje adekvatne zamjene za nju, ali ne znam koje bi to bile i gdje se mogu nabaviti. Ako se uopće mogu nabaviti?
Bez baterije ništa, ne možeš znati radi li ti svjetlomjer. Ja sam koristio neku zamjensku (nažalost, ne sjećam se koju) i sve je normalno radilo. Ako ti se ne da isprobavati, meni na mom fali poklopac baterije pa mi ga prodaj.
http://lightsquared.tumblr.com/post/...he-unknown-gem
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:04   #1414
Nisam našao neku temu u kojoj bi se davali savjeti za neka pitanja (ako takve teme ima, onda bi molio da se tamo moj post i prebaci ). Uglavnom, mene zanima koje vi postavke koristite kod fotkanja u zatvorenim prostorima, navečer pod ambijentalnim svijetlom kakvo već je u prostoru. Dakle bez blica. (event tipa, neko predavanje u nekom lokalu, bircu)

Imam Nikon D5500, i shema mi je normalno, da povećam iso na par tisuća (al opet, ne više od 3000), smanjim otvor blende na najmanje (brojčano jel, 3.5 ili do kud mi minimum već seže) dok brzinu zatvarača stavim na 1/30-1/80, ukratko manje od 1/100 a opet da nije duga ekspozicija.

Tek kad ih prebacim na komp primijetim neke nedostatke na koje sam trebao pripazit pa bih samo volio pitat koje postavke koristite pa da znam na što treba pripazit.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:13   #1415
Glavno pitanje je - koje nedostatke?
Sve radiš dobro.
Ako ti budu mutni pokreti ljudi, brzina zatvarača treba biti veća.
Ako ti je šum prejak, ISO treba biti manji.
Ako ti fotka nije oštra kao što bi želio, to može biti da objektiv teže lovi fokus pod lošim svjetlom pa ga malo fula, a i mislim da vrijedi pravilo da je, što viši ISO, to manja oštrina. Također, ako je objektiv veće žarišne duljine, vjerojatnije je da će fotka biti mutnija kad je okidač sporiji. Tu može pomoći stabilizacija, ako je imaš.
Rješenje bi ti vjerojatno bio neki objektiv većeg otvora blende.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:37   #1416
E, da. zaboravio sam napomenut da je kit objektiv 18-55. Al s vremenom mislim nabavljat druge, još se učim

Problem je taj da mi fotke ispadaju mutne, a to često vidim na kompu, dok gledam na fotiću, izgledaju mi dobro. Postavim točku fokusa npr. na jednu osobu i iako ona ispadne oštra, osoba koja stoji pokraj nje ispadne mutna ili faca ispadne oštra, a onda zbog pokreta ruke bude mutna. To s rukom čak i manje smeta.

Za iso se slažem, on može ić do 25600 i ono što želim postić je što manje šuma pa ni ne idem previše s njim.

Al uglavnom tnx, treba samo pripazit i sprobavat s više postavki pa vidjet poslije razliku.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:46   #1417
Sto ti veci otvor blende, tj. manji f broj to ti je plici dio fotke u fokusu.
Ako fotkas vise ljudi ne mozes ocekivati da svi budu ostri na otvorenijoj blendi, osim ako nisu svi savrseno poravnani, a nikad nisu.
Ovako nekako.

Pokret racunaj da ce biti zafrizan na barem 1/250 brzine.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:49   #1418
Pa to je mračno kao u prknu u tunelu! Bez rasvjete ćeš teško imati oštru fotku jer i ljudi se miču.

Oštru fotku možeš dobiti na stativu na nepomičnim objektima, i onda možeš spuštati i ISO vrijednosti.

Neko nepisano pravilo je da ti brzina zatvarača mora biti minimum kolika ti je žarišna duljina da bi imao oštru fotku iz ruke...dakle na 300 mm, brzina okidanja 1/300...ali u praksi po mom iskustvu to mora biti više.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:19   #1419
A dobro, sad bolje znam na što pripazit tnx, ovo je helpful.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:43   #1420
Fotkao sam jedan drugi event u istom ambijentu i već vidim neki napredak.
Dakle, dobar je savjet da ne idem ispod 1/50, a iso ne treba bit veći od 3200. Fotke mi više nisu mutne, ako su šumovi prisutni, ne smetaju za sveukupni dojam.

Normalno, u lightroomu sam samo podesio kontrast i ekspoziciju i te neke, minimalne korekcije.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.