Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ateist ili teist?
Ateist 145 58.94%
Teist 87 35.37%
Agnostik 14 5.69%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 07:47   #41
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
cak i da bog postoji(sto se ne moze dokazati) to bi onda bio "los" bog jer dopusta da ljudi pate.....
Ne može se ni dokazati da bog ne postoji, a funkcije kakve si je čovjek zamislio da bog treba ispunjavati ne moraju se poklapati sa njegovim djelovanjima (ako postoji).
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:03   #42
Pa ne moze se dokazati ni da postoji ni da ne postoji ko vjeruje vjeruje i to postujem ko ne vjeruje i te postujem svacije misljenje ,ne vjeruj brate,ali kao klinac od 16 godina lupat gluposti to mi ide na zivce kod ateista,ako ne vjeujes zasto onda hoces druge da uvjeris da Bog ne postoji.
Ja vjerujem ali necu nikada ateista uvjeravat da postoji Bog (ja cvrsto vjeujem da postoji) ako on to nece prihavtit,briga me jednostavno.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:08   #43
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ne može se ni dokazati da bog ne postoji, a funkcije kakve si je čovjek zamislio da bog treba ispunjavati ne moraju se poklapati sa njegovim djelovanjima (ako postoji).
Nemoze se znanstveno dokazati ali cinjenice ukazuju na to da ne postoji, barem na onakav Bog kakvog nam danasnje religije pokazuju.

Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Pa ne moze se dokazati ni da postoji ni da ne postoji ko vjeruje vjeruje i to postujem ko ne vjeruje i te postujem svacije misljenje ,ne vjeruj brate,ali kao klinac od 16 godina lupat gluposti to mi ide na zivce kod ateista,ako ne vjeujes zasto onda hoces druge da uvjeris da Bog ne postoji.
Ja vjerujem ali necu nikada ateista uvjeravat da postoji Bog (ja cvrsto vjeujem da postoji) ako on to nece prihavtit,briga me jednostavno.
Naravno, to je stvar osobnog misljenja, ali ovo je rasprava o tome i svako iznosi svoja. To je napravio i liquid112. Nevjerujem da je bilo zlonamjerno prema vjernicima

I sta ako ima 16 godina? Ima se pravo izjasnit bez obzira kolko se tebi njegovo misljenje glupo cinilo.
Iskreno, meni se cini dosta zrelo za "klinca" od 16 godina.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 04.02.2015. at 20:06. Reason: spajanje postova
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:25   #44
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
ateist sam od 4. razreda osnovne
iz jednostavnih razloga
vidim da ljudi umiru zbog raka(i milijun razlicitih bolesti),i pitam se zasto ih bog ne izljeci ?
vidim da djeca u africi umiru jer nemaju hrane,i pitam se zasto im bog ne da hranu ?
vidim da beskucnici zive na ulici,i pitam se zasto im bog ne da stan ili nesto
vidim da ljudi umiru u ratu ,i pitam se zasto bog ne zaustavi rat ?

cak i da bog postoji(sto se ne moze dokazati) to bi onda bio "los" bog jer dopusta da ljudi pate.....
Istina. Ako i takav Bog postoji onda nije niti dobar niti je vrijedan da mu se moli. Prije bih rekao:"Kad bi mi dao dokaz da Bog postoji vjerovao bih u njega." Ali sad znam da on ne postoji. Znam da nitko nikada neće dati dokaz da postoji. Jedino što sad vjernici mogu je osporavati evoluciju i druge teorije nekim lazima i izmisljotinama. Čovječanstvo je ubilo njihovog/njihove bog/a/ove a pravi vjernici to jednostavno ne mogu prihvatiti(ubijeni metaforicki ). Njihovi su bogovi zarobljeni i jako su male šanse da će ikad biti pušteni na slobodu, jedino ako čovječanstvo nazaduje. Naravno mnogi danas neće da puste boga, ali su sve slabiji

Sad ce ti vjernici davati neke odgovore: "Ali koji je smisao zivota ako ce za nas sve bog uciniti, dao nam se slobodnu volju da sami odlucujemo...", "Cudni su putevi bozji." Fascinantno je da na sve imaju odgovor. Cak i kad ih pitas zasto je eksplodirala zgrada i ubijeno je 4 novorođenčadi. Na sve imaju odgovor jer je njihov pogled ograničen na neki smisao i neku duhovnost. Vjeruju ono u sto oce.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:44   #45
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Pa ne moze se dokazati ni da postoji ni da ne postoji ko vjeruje vjeruje i to postujem ko ne vjeruje i te postujem svacije misljenje ,ne vjeruj brate,ali kao klinac od 16 godina lupat gluposti to mi ide na zivce kod ateista,ako ne vjeujes zasto onda hoces druge da uvjeris da Bog ne postoji.
Ja vjerujem ali necu nikada ateista uvjeravat da postoji Bog (ja cvrsto vjeujem da postoji) ako on to nece prihavtit,briga me jednostavno.
Necu ni ja uvjeravat teistu da ne postoji bog ali cu napisati da mi se ne sviđaju religije i da su meni religije primitivne i da svijet ne moze biti bolje mjesto ako religije ne nestanu. I napisat cu: Bog ne postoji.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 03:57   #46
Ja sam ateist od rane osnovne skole,od kad sam zapravo saznao sto to zapravo znaci.Roditelji za vrijeme mog djetinjstva uopce nisu pretjerano raspravljali o vjerama, tako da ja nisam zahvacen tim nacinom roditeljskog zatupljivanja koje vecina roditelja namece svojoj djeci, umjesto da im kao meni dadnu na izbor vlasitit odabir.

Kod nas ateista ostaje jedna stvar neobjasnjiva.Što je stvorilo onu najmanju cesticu(atom) u cijelom univerzumu.Ja volim rec da je nas razvoj u znanosti pre kratak naspram starosti svijeta i cijelog univerzuma da bi mi uopce mogli donosit neke zakljucke vezano za to.
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 06:18   #47
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Nemoze se znanstveno dokazati ali cinjenice ukazuju na to da ne postoji, barem na onakav Bog kakvog nam danasnje religije pokazuju.
Da, vjerojatno ne postoji takav Bog kakvog opisuju religije, no ipak bih rekao da Bog postoji. Čim više proučavam znanstvena istraživanja, više mi upućuje na neku duhovnu inteligenciju u pozadini. A slično su tvrdili i poznati znanstvenici:

Albert Einstein:
„Kad pogledam harmoniju u svemiru, ja s mojim ograničenim ljudskim umom mogu prepoznati Boga“

Stephen Hawking:
" Bilo bi vrlo teško objasniti zašto bi svemir započeo na baš takav način ,osim kao djelo Boga koji je namjeravao stvoriti bića poput nas."

Thomas Edison:
" Poslije višegodišnjeg istraživanja događaja u prirodi moram priznati da postoji veća inteligencija. "
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 22:17   #48
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Da, vjerojatno ne postoji takav Bog kakvog opisuju religije, no ipak bih rekao da Bog postoji. Čim više proučavam znanstvena istraživanja, više mi upućuje na neku duhovnu inteligenciju u pozadini. A slično su tvrdili i poznati znanstvenici:

Albert Einstein:
„Kad pogledam harmoniju u svemiru, ja s mojim ograničenim ljudskim umom mogu prepoznati Boga“

Stephen Hawking:
" Bilo bi vrlo teško objasniti zašto bi svemir započeo na baš takav način ,osim kao djelo Boga koji je namjeravao stvoriti bića poput nas."

Thomas Edison:
" Poslije višegodišnjeg istraživanja događaja u prirodi moram priznati da postoji veća inteligencija. "
Mislim da kad Einstein govori o Bogu da ne govori doslovno o nekom bogu već pod bogom misli na fizikale zakone i da se divi tome kako je od pocetka vremena i prostora doslo do toga da zivimo na ovoj planeti na kojoj postoji tolika raznolikost živog svijeta, takva harmonija. Također je jednom rekao: "God doesn't play dice." I tu se nije odnosio na boga već na samu prirodu tvari, najelementarnijeg, kvarkova... I to je tocno, jer ne postoji slucajnost, nema ni slobodne volje. I mozak je sastavljen od istog čega je sastavljen ostatak svemira. Nema niceg u mozgu sto samo odlucuje, da tako kazem.

Sto se tice Hhawkinga sumnjam da je to uopce rekao. On je rekao da ne vjeruje da Bog postoji a evo ti video https://www.youtube.com/watch?v=1zblTCsThDE
A taj T.Edison, kojeg višegodisnjeg istrazivanja? Što on ima priznati tu, ima mišljenje da Bog postoji ili da ne postoji. Sto on tu ima priznavati.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:13   #49
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Mislim da kad Einstein govori o Bogu da ne govori doslovno o nekom bogu već pod bogom misli na fizikale zakone i da se divi tome kako je od pocetka vremena i prostora doslo do toga da zivimo na ovoj planeti na kojoj postoji tolika raznolikost živog svijeta, takva harmonija. Također je jednom rekao: "God doesn't play dice." I tu se nije odnosio na boga već na samu prirodu tvari, najelementarnijeg, kvarkova... I to je tocno, jer ne postoji slucajnost, nema ni slobodne volje. I mozak je sastavljen od istog čega je sastavljen ostatak svemira. Nema niceg u mozgu sto samo odlucuje, da tako kazem.

Sto se tice Hhawkinga sumnjam da je to uopce rekao. On je rekao da ne vjeruje da Bog postoji a evo ti video https://www.youtube.com/watch?v=1zblTCsThDE
A taj T.Edison, kojeg višegodisnjeg istrazivanja? Što on ima priznati tu, ima mišljenje da Bog postoji ili da ne postoji. Sto on tu ima priznavati.
Malo je kasno, pa mi se neda sad googlati. Al imam na kompu puni citat Einsteina:
„Kad pogledam harmoniju u svemiru, ja s mojim ograničenim ljudskim umom mogu prepoznati Boga, a ipak postoje ljudi koji tvrde da nema Boga. Ali ono što me najviše ljuti jeste da mene citiraju kako bi poduprli svoja kriva gledišta.“ ___________Meni to zvuči kao da ne govori samo o prirodi tvari.

No nije bitno. Svatko neka istraži što ga zanima i vjeruje što želi. Za mene postoji i previše činjenica da Bog postoji. Npr. vjerojatnost da struktura atoma postane kakvu danas poznajemo i održi se takvom višestruko je manja od mogućnosti dobitka na lotu.

I kada promatram svijet oko sebe. Previše se toga poklapa i previše je čuda. Jednostavno mi nema smisla da bi to sve nastalo slučajnošću.

Ali to je samo moje osobno vjerovanje. Nemam dokaza koje bih podijelio s drugima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:15   #50
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Istina. Ako i takav Bog postoji onda nije niti dobar niti je vrijedan da mu se moli. Prije bih rekao:"Kad bi mi dao dokaz da Bog postoji vjerovao bih u njega." Ali sad znam da on ne postoji. Znam da nitko nikada neće dati dokaz da postoji. Jedino što sad vjernici mogu je osporavati evoluciju i druge teorije nekim lazima i izmisljotinama. Čovječanstvo je ubilo njihovog/njihove bog/a/ove a pravi vjernici to jednostavno ne mogu prihvatiti(ubijeni metaforicki ). Njihovi su bogovi zarobljeni i jako su male šanse da će ikad biti pušteni na slobodu, jedino ako čovječanstvo nazaduje. Naravno mnogi danas neće da puste boga, ali su sve slabiji

Sad ce ti vjernici davati neke odgovore: "Ali koji je smisao zivota ako ce za nas sve bog uciniti, dao nam se slobodnu volju da sami odlucujemo...", "Cudni su putevi bozji." Fascinantno je da na sve imaju odgovor. Cak i kad ih pitas zasto je eksplodirala zgrada i ubijeno je 4 novorođenčadi. Na sve imaju odgovor jer je njihov pogled ograničen na neki smisao i neku duhovnost. Vjeruju ono u sto oce.
Bold: Pa ti jedini to znaš očigledno. Kako to da dijeliš to sad na forumu a nisi svijetu obznanio radosnu vijest ...

Super mi je inače ovo kako ateisti većinom smatraju religiozne ljude ograničenima i govore kako ne prihvaćaju pravo na drugačije izbore, osuđuju i sl. a iz ovog tvog posta se ja kao vjernik osjećam uvrijeđeno. Inače, u životu sam puno i previše puta naišla na situacije da se vjernike omalovažava, spušta na intelektualno niže nivoe, puno više puta nego da vjernik sudi čovjeka po tome što je ateist, agnostik, ili pripadnik neke druge religije.

Ne bi baš rekla da vjernici odbacuju evoluciju i druge teorije... Niti vjernici doslovno vjeruju da je Bog šest dana stvarao svijet, sedmi odmarao... Ja mislim da Bog i evolucija idu jedno s drugim.


I daj molim te, otkrij mi kako to znaš da Bog ne postoji i da se nikad neće dokazati da postoji?
Znanje je krhko

Još nešto...što bi ti trebalo značiti ovo s eksplozijom i 4 poginule novorođenčadi?
Gdje je Bog, zašto ne poduzima ništa? Zašto dopušta zlo?
Bog je dozvolio mogućnost postojanja zla. To zlo je realizirano voljom onog koji je imao slobodu da bira ... da nema slobodne volje, ne bi bilo ljubavi... ne bi bili ljudi na koncu. Realizacija zla je isključivo u domeni čovjekove slobodne volje.

Da nije tako, tj. da nema slobodne volje, nit bi bilo ljudske svijesti, nit bi bilo smisla postojanja...
Je li za tu eksploziju kriv Bog ili smo možda mi ti koji smo krivi ? Nemoj shvatiti doslovno ''tu eksploziju'' ...


Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Necu ni ja uvjeravat teistu da ne postoji bog ali cu napisati da mi se ne sviđaju religije i da su meni religije primitivne i da svijet ne moze biti bolje mjesto ako religije ne nestanu. I napisat cu: Bog ne postoji.
Ne bi svijet bio bolje mjesto ni da nestanu. Još jednom... dokaži.

Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Da, vjerojatno ne postoji takav Bog kakvog opisuju religije, no ipak bih rekao da Bog postoji. Čim više proučavam znanstvena istraživanja, više mi upućuje na neku duhovnu inteligenciju u pozadini. A slično su tvrdili i poznati znanstvenici:

Albert Einstein:
„Kad pogledam harmoniju u svemiru, ja s mojim ograničenim ljudskim umom mogu prepoznati Boga“

Stephen Hawking:
" Bilo bi vrlo teško objasniti zašto bi svemir započeo na baš takav način ,osim kao djelo Boga koji je namjeravao stvoriti bića poput nas."

Thomas Edison:
" Poslije višegodišnjeg istraživanja događaja u prirodi moram priznati da postoji veća inteligencija. "
Potpisujem.

I dodala bi još jednu Einsteinovu za kraj:
Coincidence is a God's way of remaining anonymous.

OT: Teist sam.

Zadnje uređivanje Amelie-Poulain : 06.02.2015. at 01:28.
Amelie-Poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:39   #51
Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Bold: Pa ti jedini to znaš očigledno. Kako to da dijeliš to sad na forumu a nisi svijetu obznanio radosnu vijest ...

Super mi je inače ovo kako ateisti većinom smatraju religiozne ljude ograničenima i govore kako ne prihvaćaju pravo na drugačije izbore, osuđuju i sl. a iz ovog tvog posta se ja kao vjernik osjećam uvrijeđeno. Inače, u životu sam puno i previše puta naišla na situacije da se vjernike omalovažava, spušta na intelektualno niže nivoe, puno više puta nego da vjernik sudi čovjeka po tome što je ateist, agnostik, ili pripadnik neke druge religije.

Odakle ti ta ideja da vjernici odbacuju evoluciju i druge teorije? Ne bih se složila.

I daj molim te, otkrij mi kako to znaš da Bog ne postoji i da se nikad neće dokazati da postoji?

Još nešto...što bi ti trebalo značiti ovo s eksplozijom i 4 poginule novorođenčadi?
Gdje je Bog, zašto ne poduzima ništa? Zašto dopušta zlo?
Bog je dozvolio mogućnost postojanja zla. To zlo je realizirano voljom onog koji je imao slobodu da bira ... da nema slobodne volje, ne bi bilo ljubavi... ne bi bili ljudi na koncu. Realizacija zla je isključivo u domeni čovjekove slobodne volje.

Da nije tako, tj. da nema slobodne volje, nit bi bilo ljudske svijesti, nit bi bilo smisla postojanja...
Je li za tu eksploziju kriv Bog ili smo možda mi ti koji smo krivi ? Nemoj shvatiti doslovno ''tu eksploziju'' ...

Ne bi svijet bio bolje mjesto ni da nestanu. Još jednom... dokaži.
Ne mogu 100% tvrditi da Bog ne postoji jer sve može postojati, ali znam da nikad nece nitko dati dokaz da bog postoji, nitko nikada nije, ni najmanji dokaz. Vjernici odbacuju cesto teoriju evolucije, ne svi, ali u velikom broju. Odi na forum Religija i tema Kreaciionizam i evolucija, tak nešto i tamo ćeš naći.
Reci mi sto je uvredljivo u mom postu, stvarno ne vidim ista sto bi tu moglo bit uvredljivo.

Ovo s 4 novorođenčadi, da ukratko kazem da je to bila nesreća, a ne čin nekog čovjeka. Što znači da to nije realizacija nekog zla. Kad čovjek slucajno ozlijedi nekog to nije zlo, ali kad to napravi s namjerom, onda mozemo pricati o zlu. Kod te eksplozije nije bilo nikakve slobodne volje.
Inače slobodna volja ne postoji, kao sto sam napisao mozak je isto nakupina atoma i nema tu volje. Svaki pokret koji napravimo i misao koji napravimo je uzrokovan okolinom, podražajima... Nema u mozgu nicega sto odstupa od fizikalnih zakona. A mislim da bi svijet bio bolje mjesto da nestanu jer ce religije jedino nestati ako se covjecanstvo unaprijedi.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:45   #52
Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Bog je dozvolio mogućnost postojanja zla. To zlo je realizirano voljom onog koji je imao slobodu da bira ... da nema slobodne volje, ne bi bilo ljubavi... ne bi bili ljudi na koncu. Realizacija zla je isključivo u domeni čovjekove slobodne volje.
Prokleti zli ljudi!
motangens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:46   #53
@Amelie-Poulain
I na vama je da dokažete da Bog postoji, jer ste ga vi i izmislili.
Quote:
Ono što se tvrdi bez dokaza, može se i bez dokaza opovrći.
Quote:
Teret dokazivanja ili onus leži na onome koji izriče tvrdnju, a ako ga on ili ona ne zadovolji, protivnik ne mora raspravljati protiv neosnovane tvrdnje.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 04:43   #54
kad sam u ratu,bog mi nece spasiti zivot (inace ljudi ne bi umirali u ratu,niti ne bi bilo rata)
kad sam beskucnik bog mi nece dati stan(inace ne bi bilo beskucnika)
kad sam gladan(kao djeca u africi) bog mi nece dati hranu(inace ne bi bilo gladnih)
kad sam bolestan(sida,tumor,rak.....) bog me nece izljeciti(inace nitko nebi umirao zbog bolesti )

sta ce mi onda bog ? za ostale situacije se mogu sam pobrinuti
i to je po meni "dokaz" da bog ne postoji,zasto bi bog dopustio da neki ljudi umru od gladih dok se drugi prezderavaju
zasto bi bog dopustio da netko umre sa 5 godina zbog bolesti,dok drugi ljudi zivo zdravo 100 godina ?

zato sigurno ne postoji onakav bog kakvog vi zamisljate(bog koji je stvorio ljude i koji se brine za ljude )
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 09:41   #55
ateist sam. nemam sakramente, niti sam ikad išla na vjeronauk. moji doma su agnostici, i nisu me htjeli odgajati u duhu nikakve vjere, već me pustiti da sama odlučim u što ću vjerovati kad budem starija.

nemam ništa protiv ljudi koji vjeruju, dokle god mi ne guraju svoja uvjerenja pod nos i uvjeravaju me da su, eto, baš oni u pravu.
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:11   #56
Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Super mi je inače ovo kako ateisti većinom smatraju religiozne ljude ograničenima i govore kako ne prihvaćaju pravo na drugačije izbore, osuđuju i sl. a iz ovog tvog posta se ja kao vjernik osjećam uvrijeđeno. Inače, u životu sam puno i previše puta naišla na situacije da se vjernike omalovažava, spušta na intelektualno niže nivoe, puno više puta nego da vjernik sudi čovjeka po tome što je ateist, agnostik, ili pripadnik neke druge religije.

Ne bi baš rekla da vjernici odbacuju evoluciju i druge teorije... Niti vjernici doslovno vjeruju da je Bog šest dana stvarao svijet, sedmi odmarao... Ja mislim da Bog i evolucija idu jedno s drugim.
Ne smatraju religiozne ljude ogranicenima nego vjerske fanatike. Ja znam dosta takvih i naravno da ih smatram ogranicenima, al opet znam i one vjernike koji kombiniraju znanost i religiju. Tako mi je jedan frend rekao da ono sto u bibliji pise da je Bog stvarao 7 dana, zapravo je stvarao 7 milijuna godina. I to misljenje je po meni ok al opet kad mi dode neko ko vjeruje u svaku pricu iz biblije je previse.. To je na razini vrtica pa meni.

Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Ne bi svijet bio bolje mjesto ni da nestanu.
Nebi bio bolje mjesto sto se tice ljudskih odnosa, ratova i takvih stvari al bi se razvijali brze. Ko sto sam i prije rekao religija je zadrzavala razvoj covjecanstva kroz povijest i to radi jos uvijek.



Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Inače slobodna volja ne postoji, kao sto sam napisao mozak je isto nakupina atoma i nema tu volje. Svaki pokret koji napravimo i misao koji napravimo je uzrokovan okolinom, podražajima...
Neznam jel ovo ozbiljno mislis il sta? Zelis rec da ne postoji kreativno razmisljanje, ili misljenje opcenito bez vanjskih podrazaja? Mozak je ipak malo vise od skupine atoma.. Al necu ti to tu objasnjavat. Ako oces posalji poruku pa cu ti preporucit knjige neke il filmove samo da ne pricas ovakve gluposti

Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
kad sam u ratu,bog mi nece spasiti zivot (inace ljudi ne bi umirali u ratu,niti ne bi bilo rata)
kad sam beskucnik bog mi nece dati stan(inace ne bi bilo beskucnika)
kad sam gladan(kao djeca u africi) bog mi nece dati hranu(inace ne bi bilo gladnih)
kad sam bolestan(sida,tumor,rak.....) bog me nece izljeciti(inace nitko nebi umirao zbog bolesti )

sta ce mi onda bog ? za ostale situacije se mogu sam pobrinuti
i to je po meni "dokaz" da bog ne postoji,zasto bi bog dopustio da neki ljudi umru od gladih dok se drugi prezderavaju
zasto bi bog dopustio da netko umre sa 5 godina zbog bolesti,dok drugi ljudi zivo zdravo 100 godina ?

zato sigurno ne postoji onakav bog kakvog vi zamisljate(bog koji je stvorio ljude i koji se brine za ljude )
Nitko covjeka nije tjerao da ide u rat i u vecini slucajeva si je beskucnik sam kriv sto je beskucnik. Dijeca u Africi i bolesti su druga prica.
Ljudi cesto postanu ateisti zbog takvih stvari al po meni je to najgluplji razlog. Jer onda bi Bog trebao dati svima sve. Recimo djetetu u Africi fali hrane, kad mu da hrane falit ce mu novac (kao i vecini), onda svima da onolko novaca kolko zele pa ce im mozda falit sreca, ljubav ili slicno.. I to nema kraja. Davao bi svima sve, nitko nebi nista radio i svi bi bili sretni. Znaci bila bi utopija, kao i na pocetku kod Adama i Eve. Svi znamo kako je to zavrsilo i zasto su protjerani.
Samo zelim rec da ima boljih razloga za ateizam

Zadnje uređivanje CoffeeMug : 06.02.2015. at 12:17.
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:22   #57
a bog ne pomaze bolesnima,siromasnima i gladnima, kome onda pomaze?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:41   #58
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
@Amelie-Poulain
I na vama je da dokažete da Bog postoji, jer ste ga vi i izmislili.
u naslovu si spomenuo teiste, tj boga, sto podrazumijeva da on postoji (inace ga ne bi ni spominjao). i onda si ti prvi dao tvrdnju da on ne postoji. dakle na tebi je da prvi to dokazes. sretno.

Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
kad sam u ratu,bog mi nece spasiti zivot (inace ljudi ne bi umirali u ratu,niti ne bi bilo rata)
kad sam beskucnik bog mi nece dati stan(inace ne bi bilo beskucnika)
kad sam gladan(kao djeca u africi) bog mi nece dati hranu(inace ne bi bilo gladnih)
kad sam bolestan(sida,tumor,rak.....) bog me nece izljeciti(inace nitko nebi umirao zbog bolesti )

sta ce mi onda bog ? za ostale situacije se mogu sam pobrinuti
i to je po meni "dokaz" da bog ne postoji,zasto bi bog dopustio da neki ljudi umru od gladih dok se drugi prezderavaju
zasto bi bog dopustio da netko umre sa 5 godina zbog bolesti,dok drugi ljudi zivo zdravo 100 godina ?

zato sigurno ne postoji onakav bog kakvog vi zamisljate(bog koji je stvorio ljude i koji se brine za ljude )
pa zla koja opisujes se mogu protumaciti covjekovom slobodnom voljom. dakle adam je imao slobodno volju, i uzeo jabuku, i zbog toga postoji sve zlo na svijetu. dakle, ta prica se moze metaforicki drugacije protumaciti samo treba skuziti kako.
ljudi imaju slobodnu volju i mogu odluciti hoce li biti dobri ili zli. npr. ako su zli, onda mogu inicirati ratove (npr. zbog pohlepe, zelje za moci, ili bilo kojeg razloga), i onda ce biti zlo na svijetu. da recimo nisu bili pohlepni (tj. da adam nije uzeo jabuku), ne bi bilo ni ratova i svi bi lijepo zivjeli.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:25   #59
Quote:
motangens kaže: Pogledaj post
Očekivala sam ovo

Proklete tektonske ploce koje se pomicu... Zašto već jednom ne stanu pa da uništimo čovječanstvo skroz, kad već taj zločesti Bog dopušta prirodne katastrofe?
Ovaj, tko bi bio glavni uzrok neravnoteže u prirodi koja sve više i više dolazi do izražaja? Zašto veliki dio pučanstva živi u područjima okarakteriziranima kao rizična po pitanju prirodnih katastrofa? Zašto su nakon tih katastrofa crkve punije? Nemoj me krivo shvatiti da sad ja krivim ljude što su se našli na krivom mjestu...
Možda Bog dopušta da Zemlja koja nam je povjerena odražava posljedice grijeha. Grijeh nije pošten, Bog je.

Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Ne smatraju religiozne ljude ogranicenima nego vjerske fanatike. Ja znam dosta takvih i naravno da ih smatram ogranicenima, al opet znam i one vjernike koji kombiniraju znanost i religiju. Tako mi je jedan frend rekao da ono sto u bibliji pise da je Bog stvarao 7 dana, zapravo je stvarao 7 milijuna godina. I to misljenje je po meni ok al opet kad mi dode neko ko vjeruje u svaku pricu iz biblije je previse.. To je na razini vrtica pa meni.
Naravno da ono što piše u Bibliji ne treba uzimati zdravo za gotovo. Pri tom prvenstveno mislim na Stari zavjet. Ako se ne varam negdje u Bibliji također piše da je Božji jedan dan svjetovnih milijardu, milijun...svejedno, poanta je da se ne shvaća doslovno, i da se prilikom čitanja ili proučavanja treba sve promatrati u okviru vremena u kojem je napisana.
Što se fanatika tiče...ne volim za ama baš nikog reći da ga/ih smatram ograničenim i sl. ali smatram da su dijelom fanatici baš razlog što se ljudi odaljavaju od Boga i religije...

Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Nebi bio bolje mjesto sto se tice ljudskih odnosa, ratova i takvih stvari al bi se razvijali brze. Ko sto sam i prije rekao religija je zadrzavala razvoj covjecanstva kroz povijest i to radi jos uvijek.
U kojem smislu razvijali? Zar se sporo razvijamo?
Ok, ovako...što se zadržavanja razvoja tiče, mislim da nije religija nikad bila problem. Crkva da (ovo je ono crkva s malim slovom, al je početak rečenice ). Ne znam... pada mi na pamet Giordano Bruno, dominikanac, filozof, teolog... Nije ga religija sprječavala da tvrdi da je svemir beskonačan, da se planete vrte oko sunca itd itd... Zadržavala ga je crkva, tj.inkvizicija...

Ne pada mi na pamet kako to danas religija zadržava razvoj čovječanstva?
Iskreno, mene strah toga da se čovječanstvo još i brže razvija... kakvih će tek onda katastrofa bit


Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
a bog ne pomaze bolesnima,siromasnima i gladnima, kome onda pomaze?
Pomaže možda nama koji možemo pomoći da shvatimo da neki ljudi trebaju našu pomoć u ovom ili onom obliku i da prestanemo bit toliko prokleto egoistični i očekivati da 'padne s neba'...
Amelie-Poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:12   #60
Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Očekivala sam ovo

Proklete tektonske ploce koje se pomicu... Zašto već jednom ne stanu pa da uništimo čovječanstvo skroz, kad već taj zločesti Bog dopušta prirodne katastrofe?
Ovaj, tko bi bio glavni uzrok neravnoteže u prirodi koja sve više i više dolazi do izražaja? Zašto veliki dio pučanstva živi u područjima okarakteriziranima kao rizična po pitanju prirodnih katastrofa? Zašto su nakon tih katastrofa crkve punije? Nemoj me krivo shvatiti da sad ja krivim ljude što su se našli na krivom mjestu...
Možda Bog dopušta da Zemlja koja nam je povjerena odražava posljedice grijeha. Grijeh nije pošten, Bog je.

Ne pada mi na pamet kako to danas religija zadržava razvoj čovječanstva?
Iskreno, mene strah toga da se čovječanstvo još i brže razvija... kakvih će tek onda katastrofa bit
Po tebi je Bog uzrok katastrofa jer tako želi nekako ujediniti čovječanstvo? Kako religija zadržava čovječanstvo? Pa recimo da religije promoviraju dogmatsko mišljenje, ljudi za sve stavljaju boga kao nekog tvorca i uzroka svih pojava, pa onda ljudi ne mogu doći do nikakvih otkrića i spoznaja o svijetu. Znanost je ono što je unaprijedilo svijet i danas unaprijeđuje. Zbog kritičkog mišljenja i želje čovjeka da sazna više a ne samo da prihvaća sve sto mu se kaze danas zivimo u ovakvom svijetu. Daj pogledaj Švedsku koja ima više od pola ateista, Francusku više od 30% mislim, a onda pogledaj zemlje Bliskog istoka. Kakvih će katastrofa biti kad religije nestanu? Čovjek će postati potpuno slobodan i neće biti rob ljudske sklonosti da svaka pojava ima neki smisao, dok u stvarnosti sve ima samo uzrok.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.