Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 20:37   #1
Arrow Klima - vol. 3 (PROČITATI PRVI POST)

Tema Klima - vol. 2 uništena je trolanjem, spamanjem, vrijeđanjem, iritantnim i besplodnim nadmudrivanjem, te je zbog toga zatvorena. Zbog toga će vol. 3 biti strogo moderiran, s nultom stopom tolerancije za bilo kakav neprimjereni ad hominem i uništavanje rasprave tvrdoglavim inzistiranjem na vlastitom iskustvu kao jedinoj istini. Žao mi je ako će postrožena pravila umanjiti veselje sudjelovanja u raspravi forumašima koji su se korektno ponašali, no dosadašnje, uobičajene moderatorske mjere očigledno nisu bile efikasne za recidiviste što se kartona i banova tiče.




Pozdrav svima,
evo biće da je otišla klima u stanu i to naravno usred zime (grijemo se sa klimom). Radi se o klimi Mitsubishi MSC-GA35VB.
Na unutarnjoj jedinici pokazuje grešku da je otišao vanjski thermistor, međutim, danas je bio majstor i otvorio je vanjsku jedinicu, a obje lampice na njoj kontinuirano blinkaju. Na vanjskoj kutiji su opisani svi mogući slućajevi blinkanja, osim tog kontinuiranog. E sad mjastor kaže da je najvjerojatnije otišao modul snage na vanjskoj jedinici (novi košta cca 1.800 kn, a reparacija cca 700 kn - očito najskuplji kvar ). Da li netko zna koji bi problem mogao biti (temeljem tog blinkanja, jer nigdje na netu ne mogu naći na koji se to kvar odnosi)? Ako je kojim slučajem otišao modul snage, da li kupiti novi ili je i reparacija ok? Bitno mi je da uređaj nakon popravka traje, obzirom da se grijem putem klime.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.12.2015. at 18:41.
Vex400 is offline  
Old 14.12.2015., 21:46   #2
Uvijek postoji opcija da majstor te navodi na najskuplji kvar.....da te uzme sto vise

Kako blinka unutarnja jedinica.......ovdje imas sve greske opisane.......jel promijenio to sto je u opisu blinkanja unutarnje jedinice.

http://www.ilmalampopumput.fi/files/...ice-manual.pdf
rovaccccc is offline  
Old 15.12.2015., 15:42   #3
Trebam pomoć oko izbora klima uređaja. Kupujem 3 klime za spavaće sobe, svaka 12-20 m2 i riječ je o kući u Dalmaciji. Bi li bolji izbor bila Fujitsu ASYG09LLCC/AOYG09LLCC ili Mitsubishi MSZ-HJ25VA/MUZ-HJ25VA s obzirom da su približno iste cijene, a Fujitsu ima nešto bolje karakteristike . Fujitsu se radi u Kini, a Mitsubishi na Thailandu. U boravku imam Mitsubishi super dc i zbilja ne troši ništa struje, ali za sobe mi se ne isplati toliko više novca ulagati za višu klasu.
anse22 is offline  
Old 15.12.2015., 16:35   #4
Oba su ulazna modela i nema neke razlike , Fujitsu ti je deklarisana do -15c a Mitsa do -10c , a s obzirom da si na moru sve ti je jedno . Ja bi pre uzeo Fujitsu kad bih vec morao da biram i to sto se pravi u Kini nema nikakve veze

Steta sto kod vas nema 07-09LEC , za iste pare bolja klima od obe navedene
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 16.12.2015., 22:45   #5
Da li ove sve nabrojane stvari kod ove klime vrijede necem, tj. da li korisniku stvarno sluze ili je to samo nabrajanje svakakvih stvari a u principu nis posebno, ako me berete
Bankina is offline  
Old 16.12.2015., 23:01   #6
Pa, ima par cool stvari, tipa u daljinski integriran mjerac potrosnje struje i ocitanje sobne temperature.
Bas smo nedavno raspravljali kad se ne moze postici sobna temp da tko zna koju temp izmjeri klima na svom usisu, i jos rekoh a pa nije nikakva umjetnost tamo staviti neki semzor, ali jos nisam bio naisao na takovu klimu, i eto mjessec dana kasnije pojavi se ovaj hitachi....

Po meni obje te dvije funkcije bi trebale biti standardna a ne dodatna oprema u premium segmentima...ali eto, nije.....

Naravno nis od toga ti nece pomoci da se bolje ugrijes ili manje potrosis, ali mnoge druge usporedive klime u tom cjenovnom razredu to ne nude..pa sad..

Mozes voziti i auto bez koznog volana, djeljive straznje klupe i neznam senzora za tlak u gumama......pa sad neki kupuju auto s opremom koja to sadrzi, drugi nadoplacuju taj paket opreme...svatko ima svoje motive

P.s.
Pogledajte spec. U katalogu....pise min.duljina cijevi 3m, cak i za 5kw model....eto kod hitachija je propisana min duljina...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 16.12.2015., 23:18   #7
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
Da li ove sve nabrojane stvari kod ove klime vrijede necem, tj. da li korisniku stvarno sluze ili je to samo nabrajanje svakakvih stvari a u principu nis posebno, ako me berete
Meni to izgleda nesto nalik na najbolje serije toshibe mitsubishi fujitsu i slicno.....kao top serije.

I ima funkcije koje mozes naci samo na najskupljim modelima.....iako vecina tih funkcija nije neophodna......cak i vise funkcija......npr ja sam davno vidio taj mjerac za struju na displeju toshibe......ali na japanskom trzistu.......na nasem trzistu to prvi put vidim.

Generalno klima izgleda kao top model......uzimajuci u obzir da kosta kao srednji modeli fujitsu mitsubishi.......onda se namece kao odlican izbor.

Jedina stvar kod hitachi je sto ga rijetko ko radi na nasim prostorima......pa ne znam kakva je podrska servisa....nabavka dijelova nekad u slucaju problema.
rovaccccc is offline  
Old 16.12.2015., 23:36   #8
pa u principu trazio sam srednji model fujitse a covik mi predlozi ovo jer je em na akciji em po njegovom bolji, e sad, nisam ulazio u nekakva dublja pitanja po cemu je bolji jer jel, 100 ljudi sto cudi ali sve se nes neckam, em mi se sve te funkcije svidaju, em po karakteristikama je tu sa 12lmca koju takoder gledam vec neko vrijeme, samo eto, nije bas da sam previse vidio ili cuo za hitaci klime, i onda ovako kad gledas uvijek te kopka jel to sve nabrojano eto da bi netko zagrizao ili je stvarno nes dobro u pitanju
Bankina is offline  
Old 17.12.2015., 00:02   #9
NA papiru meni izgleda i bolje od fujitsu lmc.

Samo rijesis s njima dileme oko garancije servisa eventualne popravke....da te ne zaborave poslije.

Tesko ces naci nekog ko to vec ima...da ti prenese iskustva.

Inace hitachi ti spada u klasu kao i toshiba mitsubishi fujitsu daikin......samo sto ga slabo ovdje bilo.
rovaccccc is offline  
Old 17.12.2015., 17:54   #10
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
pa u principu trazio sam srednji model fujitse a covik mi predlozi ovo jer je em na akciji em po njegovom bolji, e sad, nisam ulazio u nekakva dublja pitanja po cemu je bolji jer jel, 100 ljudi sto cudi ali sve se nes neckam, em mi se sve te funkcije svidaju, em po karakteristikama je tu sa 12lmca koju takoder gledam vec neko vrijeme, samo eto, nije bas da sam previse vidio ili cuo za hitaci klime, i onda ovako kad gledas uvijek te kopka jel to sve nabrojano eto da bi netko zagrizao ili je stvarno nes dobro u pitanju
Klima ima super opcije i stvarno je skoro u klasi kao Toshibin daisekai ili Mitsubishi el .FH .Inače te klime su ugrađene u večinu pošta po cijeloj Hrvatskoj dok je pod garancijom sve super generalni zastupnik u Splitu jedini problem nakon isteka garancije ako se pokvari rezervni dijelovi skupi u pm.
Radije razmisli nego da za par godina plačaš rezervni dio ko pola klime (u najboljem slučaju)
evo link od firme koja ih uvozi
http://www.klime-hitachi.com/o-nama.php

Zadnje uređivanje C22 : 17.12.2015. at 17:57. Reason: d
C22 is offline  
Old 17.12.2015., 20:17   #11
pa neznam, nek dobijem 5 godina garancije npr. ako uzmem covjeka za redovan servis, mislim da bi mi onda on trebao sve pokrit u slucaju kvara, a sad, pet godina ce valjda durat a ja ko zna di cu bit za pet let
Bankina is offline  
Old 18.12.2015., 21:12   #12
danas uhvatio klimu prvi put ove godine u defrostu...

evo novo mjerenje
https://youtu.be/yG_9xgZIsQM
tominjo is offline  
Old 18.12.2015., 22:04   #13
Imam u dnevnom boravku ugraden kamin na drva. Pri vrhi plafona mi je stavljena rozeta sirine 80cm. Kako topli zrak uvijek ide u visinu tako se pri vrhu olafona stvara dosta velika temperatura. Nju bi htio usmjeriti prema podu. Da li se na rozetu moze samo staviti unutarnja jedinica klime s ventilatorom i krilcima koji bi mogli taj vruci zrak sa rozete usmjeriti prema dolje.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.12.2015. at 14:30.
sime is offline  
Old 18.12.2015., 23:26   #14
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Imam u dnevnom boravku ugraden kamin na drva. Pri vrhi plafona mi je stavljena rozeta sirine 80cm. Kako topli zrak uvijek ide u visinu tako se pri vrhu plafona stvara dosta velika temperatura. Nju bi htio usmjeriti prema podu. Da li se na rozetu moze samo staviti unutarnja jedinica klime s ventilatorom i krilcima bez isparivaca koji bi mogli taj vruci zrak sa rozete usmjeriti prema dolje.
u tu svrhu se stavljaju centralni stropni ventilatori, vrtnja se okrene u smjeru koji miješa zrak odozgo prema dole. radi nečujno. puno jeftinije od ugradnje klime samo u svrhu preusmjeravanja toplog zraka.
uzadnjicas is offline  
Old 18.12.2015., 23:33   #15
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
danas uhvatio klimu prvi put ove godine u defrostu...

evo novo mjerenje
https://youtu.be/yG_9xgZIsQM
Prvi put?
Imas srece sto si u gradu....
Evo bilo dana, unazad dva tjedna, kod mene kad je cijeli dan bila magla, temp oko 0, vlaga 93-100%.....suzumi u defrostu, pa valjda svaki sat.....dobio lagani popizditis...recimo u utorak ovaj tjedan....progutao taj dan 13 kuna....toliko nije prosle zime ni na -10 trosio...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 18.12.2015., 23:56   #16
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
u tu svrhu se stavljaju centralni stropni ventilatori, vrtnja se okrene u smjeru koji miješa zrak odozgo prema dole. radi nečujno. puno jeftinije od ugradnje klime samo u svrhu preusmjeravanja toplog zraka.
Probao sam vec stropni ventilator. Nisu bili zadovoljavajuci rezultati pa sam ga skinuo. Plafon iznad njega je i dalje bio prevruc na dodir. Mislim da je problem sto je on nizi 20ak cm od stropa a rozeta mi je iznad njega.
Ne mislim kupovati novu klimu samo za to nego se mozda nade negdje neka polovna samo unutarnja jedinica. Pitanje samo jeli to tehnicki izvedivo, kolike temperature trpi ventilator iz jedinice.
sime is offline  
Old 19.12.2015., 00:17   #17
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Probao sam vec stropni ventilator. Nisu bili zadovoljavajuci rezultati pa sam ga skinuo. Plafon iznad njega je i dalje bio prevruc na dodir. Mislim da je problem sto je on nizi 20ak cm od stropa a rozeta mi je iznad njega.
Ne mislim kupovati novu klimu samo za to nego se mozda nade negdje neka polovna samo unutarnja jedinica. Pitanje samo jeli to tehnicki izvedivo, kolike temperature trpi ventilator iz jedinice.
kad si ga imao, jesi li bio probao promijeniti smjer vrtnje na tom stropnom ventilatoru? spiralno kovitla zrak nadole, ne može biti problem što je 20 cm ispod rozete, nije taj zrak gore izoliran od kretanja.

strop će uvijek biti topliji, to ne možeš izbjeći. ako staviš tu jedinicu klime na suprotni kraj prostorije od kamina, tamo ipak neće biti prevruće za plastiku, senzori će i tako morati biti isključeni
uzadnjicas is offline  
Old 19.12.2015., 00:44   #18
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
kad si ga imao, jesi li bio probao promijeniti smjer vrtnje na tom stropnom ventilatoru? spiralno kovitla zrak nadole, ne može biti problem što je 20 cm ispod rozete, nije taj zrak gore izoliran od kretanja.

strop će uvijek biti topliji, to ne možeš izbjeći. ako staviš tu jedinicu klime na suprotni kraj prostorije od kamina, tamo ipak neće biti prevruće za plastiku, senzori će i tako morati biti isključeni
Probao sam obrniti smjer ali ista stvar nije biko nekog efekta. Vise koristi od obicnog na stalku ventilatora. Ne bi jedinicu klime stavljao na drugi kraj prostorije jer to nema smisla. Stavio bi je preko rozete kamina kroz koju izlazi vruci zrak. On ce puniti kutiju jedinicu i ona ce ispuhivati u prostoriju. Temperatura zraka je dosta veca neko kod klime. Na rozetu se mozes opeci.
sime is offline  
Old 19.12.2015., 00:59   #19
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
...

Ne bi jedinicu klime stavljao na drugi kraj prostorije jer to nema smisla. Stavio bi je preko rozete kamina kroz koju izlazi vruci zrak. On ce puniti kutiju jedinicu i ona ce ispuhivati u prostoriju. Temperatura zraka je dosta veca neko kod klime. Na rozetu se mozes opeci.
naravno da ima smisla. ne pokušavaš proizvesti fen koji će puhati vreo zrak nadole, to bi bilo neugodno za ljude, a ne samo pogubno po aparat, nego želiš topli zrak koji se skuplja pod stropom (a koji je isti takav i na drugom kraju stropa) promiješati po cijeloj visini sobe. ili ja ne razumijem što ti je namjera.
uzadnjicas is offline  
Old 19.12.2015., 08:41   #20
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
naravno da ima smisla. ne pokušavaš proizvesti fen koji će puhati vreo zrak nadole, to bi bilo neugodno za ljude, a ne samo pogubno po aparat, nego želiš topli zrak koji se skuplja pod stropom (a koji je isti takav i na drugom kraju stropa) promiješati po cijeloj visini sobe. ili ja ne razumijem što ti je namjera.
Na drugom kraju prostorije zrak na plafonu uopce nije toliko vruc nebi to imalo skoro nikakvog.ucinka. Zelim upravo to sto si reka, vreli zrak iz komore kamina ispuhivati u prostoriju, ovako mi se sa rozete odmah dize u plafon. I na vrh rozete plafon je vrel da ga ne mozes taknuti. Po meni nepotrebno bacanje energije.
sime is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.