Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li registrirani na eGrađane?
Jesam, aktivno koristim sustav 314 81.98%
Nisam, no planiram se to učiniti 42 10.97%
Uopće nisam znao za sustav 7 1.83%
Volim klasičnu birokraciju i čekanje u redu 20 5.22%
Glasovatelji: 383. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 18:38   #61
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Meni to neće, piše da kao nije aktivno...
kako to izgleda kod tebe?

Izvadak radne knjižice mogu skinuti normalno.

Pa kao sve ostalo, niš ekstra, klikneš bukvalno na " Uvjerenje da se ne vodi postupak" prebaci te na tu stranicu, odabereš jednu od tri opcije, upišeš mail na koji će ti dostaviti ali i ne moraš i to je to Predaš i pričekaš.
Kao max rok je 2 dana,ali u pravilu ga dobiješ kroz cca 5 minuta. Ja sam čekao kroz noć jer sam predao zahtijev na 23 sata a tada nema nikoga u uredu s druge strane da me poklika. Pretpostavljam.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:26   #62
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Je tko vadio e-uvjerenje o nekažnjavanju? Ja sam jako zadovoljan!!!!
šta se to može? odlično.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 05:15   #63
Zna li netko, da li se moze dobiti neka od vjerodajnica putem interneta - nalazim se u inozemstvu.
Cybrgstrbjtr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:51   #64
Quote:
Cybrgstrbjtr kaže: Pogledaj post
Zna li netko, da li se moze dobiti neka od vjerodajnica putem interneta - nalazim se u inozemstvu.
Ako imas novu osobnu te ako si dobio list s inicijalnom lozinkom, mozes se u sustav prijaviti putem eOi (e osobne) što je najveća razina sigurnosti (level 4) te ne trebaš tražiti putem FINE vjerodajnicu.

Odavno sam registriran u sustavu e građani, jučer sam ukućanima napravio 2 naloga putem gore spomenutog načina.

Također sustav radi odlično. Baš sam podnio zahtjev za vozačkom dozvolom.
Pablo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:03   #65
"Poštovani korisniče sustava e-Građani,

obavještavamo Vas da će se u nedjelju 19.11.2017. od 8:00 do 11:00 sati, provoditi poslovi periodičnog tehničkog održavanja Nacionalnog identifikacijskog i autentifikacijskog sustava (NIAS), tijekom kojega može doći do povremenog i kratkotrajnog otežanog pristupa servisu NIAS.
Unaprijed Vam zahvaljujemo na razumijevanju.
S poštovanjem, NIAS tim."
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:57   #66
Postoji li opcija da mi vozacka ili osobna izadju nekako iz kompjutera kad dam e-nalog? Meni se cini da je ovo e-supericka ako to tako e-moze.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:59   #67
Ne, moraš predignit osobno fizički. Samo ne moraš čekat za predat zahtjev...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:28   #68
Pozdrav
Studentica sam i prijavljujem se na e-građani putem AAI@EduHr identiteta kojeg imam na faksu.
Što nakon diplome kada izgubim AAI i studentska prava?
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:39   #69
Odeš do fine, daju ti epass identitet i prijavljuješ se tako. Možeš i odmah, možeš imat više propusnica. Možeš sebi aktivirat i m-token na mobitelu, ili ako koristiš m-bankarstvo i vidiš na onom popisu svoju banku onda možeš i njega certificirat da i njim možeš pristupati. Ako imaš ili izradiš novu osobnu iskaznicu i aktiviraš je čitačem kartica onda njom možeš, a ona je ujedno i najkorisnija, tj. daje ti najveće ovlasti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:42   #70
Hvala!
Na FINU ću morati ipak.
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:13   #71
ja se mogu prijavit sa aai iako sam odavno zavrsio
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:15   #72
mobilna aplikacija im je koma, pa nista se ne vidi osim poruka -ios. ili ja mozda nekaj krivo radim, nije ni to iskljuceno
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:55   #73
Nema mobilne aplikacije, samo mobilni pretinac - tj. poruke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:08   #74
na to sam mislio, besmisleno
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:07   #75
Mogu li kako vidjeti u vezi Dopunskog zdravstvenog osiguranja tj da vidim što sam do sada platio tj za koliko mjeseci ? Ne pronalazim te opcije, već samo osnove informacije o dopunskom i ništa drugo.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:33   #76
http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm Ne možeš vidjet što si uplatio, ali ti piše polica je važeća/nije važeća.
http://www.hzzo-net.hr/20_16_10.htm Možeš vidjet samo trenutni saldo.
U e pretinac jednom mjesečno šalju obavijest o saldu police dopunskog osiguranja i ako ti piše 0 znači da su sve uplate uredne, ako si u minusu znači da si uplatio unaprijed, ako si u plusu znači da si u dugu.

Ako nisi siguran kad si počeo plaćat probaj na mailu potražit onaj ugovor s podacima za uplate koji su poslali nakon ugovaranja, a ako plaćaš bankarstvom ili uplatnicama, imaš valjda potvrde ili odsječke.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:27   #77
Hvala, nadao se preciznijem pogledu da ne moram gledati svoje uplate

Uplatio sam u 9mjesecu pa bi nekako bilo ljepše da još napišu koji mjeseci su pokriveni. Uglanvom negativno je za 700 i nešto kuna
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:33   #78
U 9? Ide ti 15 dana moratorija pa ti se to računa otprilike za 10 i 11. 12. ti vjerojatno još nije odbijen. Računaj da ti je 12x70 840kn, a svaki mjesec ti se od ukupnog iznosa odbija 70kn i to ti je to.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:10   #79
Što znači "upis nije verificiran" kad na e-Matične knjige idem na generiranje bilo kojeg dokumenta?
Vombatinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:55   #80
To mi je mami bilo kad sam joj tek otvorila profil, nije isto imala unesen ni rodni, ni domovnicu, ni vjenčani. Piše negdje ispod broj koji moraš nazvat, u svoju općinu gdje bi inače išla fizički vadit i prijavit pa će oni unijet i bit će ti vidljivo kroz koji dan. Hrpa je to dokumenata, uopće ne čudi da dio (još uvijek) nije unesen. Pogotovo što jako veliki dio ljudi još uopće nema certifikat.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.