Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2006., 22:15   #1
Kvrgetina ispod desnog pazuha

eto, noćas sam skužio kvrgetinu ispod desnog pazuha. ispod lijevog kao da je isto, ali skroz manja.
ova ispod desnog je veličine pola šljive i ful je mekana.
nemam nikakvih drugih malformacija po sebi. imam 38 ljeta i 4 puta tjedno sam na fitnesu, tj relativno sam fizički aktivan. ful se zdravo osjećam.
jel netko može reći o čemu je riječ odokativno?
hvala
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 22:31   #2
otečeni limfni čvorovi?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:16   #3
Moj savjet je odmah kod doktora!
Bez zezancije! Nije se za igrati sa takvim stvarima!
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:33   #4
Moj brat ju je isto imao i cijela ruka ga je boljela. Otišao je na hitnu i napravili su mu citopunkciju i izvukli su nešto gnoja. Poslali su to na ispitivanje a njemu su odmah otvorili pazuh i nisu našli ništa osim masnog tkiva koje su počistili Sada ide na previjanje svaki drugi dan ali ruka ga još uvijek boli a doktori ne znaju zašto !? Još uvijek čeka nalaze punkcije.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 22:39   #5
Povećan limfni čvor / žlijezda / kvržica u pazuhu u muškarca

Ljudi, pomagajte!
Vidim, sve stranice na netu su za žene što se tiče ovoga problema.
Naime još prošle godine, kad su počele vrućine, pojavila mi se pod pazuhom kvrga, popraćena jakim svrabom tako da sam je odmah otkrio. Nakon 5 dana to je nestalo. Nakon toga još jednom mi se pojavilo pa opet povuklo.

Sada nakon skoro godinu dana, opet isto, samo mi se ta kvrga smanjivala puna tri tjedna. Bit je u sljedećem-uvijek se javi sa svrabom ispod pazuha i lokacija te kvržice je baš na mjestu gdje se ruka spaja s (valjda) ključnom kosti.

Bio sam lani na ultrazvuku i nisu ništa zabrinjavajuće našli. Sad, malo sam deblji, znojim se ko lud. Jel moguće da je to reakcija neke lojne žlijezde ili što?
Mislim, već postajem paranoičan, listam sve što nađem na netu, a katkad su informacije zastrašujuće.
Zanimljivo, pod lijevim pazuhom nikad ništa nisam napipao.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 06:15   #6
ma zacepljena zlijzda najvjerojatnije, jel kad predjes prstom prek nje osjetis da malo smrducka drukcije neg znoj? e to je onda to.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 07:17   #7
Vjerojatno začepljena znojna žlijezda.
Da li boli?
Meni se to zna dešavati kad se pojačano znojim.
Prođa za par dana.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:52   #8
a doktor moze dat antibiotik da iznojis sta se unutra nakupilo (tak je meni bar moj reko al nije osla skroz, ostalo je malo tak da moram opet )
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:36   #9
E, ali meni se kvrga javlja ispod kože, ne na koži. Kužite? Na površini nema ništa, a kad pritisnem, ono Tic-Tac ispod pazuha.
I, da, boli, žulja, katkad i pecka.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:54   #10
To ti može biti i od brijanja i deodoranta. Moj tata je imao jednu ogromnu kvrgu ispod pazuha, prošlo je kad je promijenio dezić
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 01:57   #11
Quote:
Moby kaže: Pogledaj post
E, ali meni se kvrga javlja ispod kože, ne na koži. Kužite? Na površini nema ništa, a kad pritisnem, ono Tic-Tac ispod pazuha.
I, da, boli, žulja, katkad i pecka.


ma to je zlijezda, odi doktoru da ti to sredi, treba se nekak to ispraznit, jel, sad kad se vec zastopala. nisi mi odgovorio, kad protrljas jel ostaje neki drugi miris neg pod drugim pazuhom? onda je garant to. a i po svemu ostalome sudeci.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:27   #12
Ja ne brijem dlake ispod pazuha.
A dezić ne koristim baš direktno ispod pazuha upravo zbog toga jer sam čitao da tako može doći do stvaranja tih kvrga.
Zato se sprejam po vratu.
Ispod pazuha već 9 mjeseci ništa. Jedino što prelazim preko toga kad se tuširam. Može li gel za tuširanje isto to uzrokovati?
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:37   #13
Pa probaj promijeniti gel za tuširanje i nosi pamučne majice
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 08:27   #14
Da budem iskren, baš nisam mirisao pazuhe. U biti to se sada povuklo, ali sudeći po dosadašnjim situacijama, moglo bi se opet pojaviti. Meni inače smrde pazusi od znoja tako da ne vjerujem da bih našao nekakav ekstra smrad.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:13   #15
Nemam te namjeru strašiti no dobro bi bilo da se kvržica malo bolje obradi.
Koji je bio nalaz UZ-a? Možemo mi sad tu nagađati o ćemu se radi no dobro je
otići do doktora koji će to pregledati i dati po potrebi uputnicu za specijalista.
Najbitnije je da te netko od doktora dobro prepipa ispod pazuha
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 10:19   #16
Kako misliš "da malo bolje obrade" kvržicu? Misliš da mi zavlače igle i uzimaju nekakve uzorke?
Nemam sada nalaz UZV, ali nije ništa bilo. Bar je tako kazao taj specijalist (za bolesti dojke).
Na što konkretno sumnjaš? Ili bolje, bi li ta kvržica koja se s vremena na vrijeme javi mogla značiti nešto ozbiljno? Mislim na "onu" bolest.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 15:14   #17
ubi pus ibi evacua
probaj stisnut na jednu stranu otekline prstom dok istovremeno na dr str držiš lagano pritisnut prst, i vidi osjećaš li da je sadržaj vodenast,ako je onda se vjerojatno radi o gnoju, koji kako kaže stara lat poslovica treba drenirati,jer antibiotici ne mogu djelovati na apsces ako se on istovremeno i ne drenira
nije ti to strašno, puno gore kod zubara
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 16:56   #18
daj covjece sta si se prepao pa to ti nije nista.
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 19:36   #19
Ma, nema otekline. Kvrga je ispod kože, ne vidi se ako se gleda po površini. Javlja se redovito na istome mjestu, u pazušnoj šupljini (tamo gdje nema kosti nego počinje onaj mekani dio).
@Goca92-bokte živ sam se usrao. Sve gledam jesam počeo mršaviti, ima li nešto što ne mogu objasniti, jedem li dovoljno... Bit će da sam si nabio nekih 5 kilograma u posljednjih mjesec dana. Jedem sve što stignem.

Može li mi netko kazati, ne daj Bože da je nešto zloćudno, ali kod te bolesti, javlja li se da kvrga nastaje pa nestaje itd.? Na netu ne mogu naći baš te sitničave detalje, a i one koje nađem odnose se na žene
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 20:08   #20
Moby isprika ako sam te prestrašio i ufurao u krivi film.

Ja nisam u situaciji "sumnjati" ili nagađati nebi ni bilo to pošteno od mene no
kada sam napisao "obraditi" pod tim sam mislio

1.Otiči do dr-a opće medicine
2.Po potrebi ako dr nije siguran o ćemu se radi uputnica za specijalistu.
3.Specijalist utvrđuje dijagnozu i šalje na eventualne daljnje pretrage.

GREŠKA ne tražiti takve podatke po netu jer će te odvesti u krivom smjeru.

Sljedi korake od 1-3 i nema frke. Osobno češ riješiti problem koji te mući i navodi te u krivom smjeru.

Svakak tu se sada može rasprava rastegnuti u nedogled kaj bi to moglo biti no sumnjam da ćeš ti od toga imati bilo kakve koristi.


Dr Ante ovaj put se nebi nekak s tobom složio da si sam radi navedeni postupak(pitanje sterilnosti i radne dijagnoze)
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.