Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2013., 07:57   #21
Dal taj ugljen pomaže u izbacivanju THC-a iz organizma?
__________________
You can be whatever you want; however, in your case you should probably aim low.
sarcasticator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 08:14   #22
Quote:
sarcasticator kaže: Pogledaj post
Dal taj ugljen pomaže u izbacivanju THC-a iz organizma?
Samo ako si prozvakao travu i progutao je i prije nego je stvar otisla u crijeva popio ugljen.Cak i onda se ne apsorbira 100%,nesto ipak ostane.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 15:34   #23
Da, ukljanja sve ostatke, kako droga tako i lijekova. Zato ga i piju oni koji idu na testiranje na droge.
Piti aktivni ugljen svaki tjedan je malo pretjerano. Jednom u svaka dva tjedna bi imalo smisla za one koji se hrane kupovnom hranom, tj. voćem koje je špricano s 50 različitih pesticida, mesom koje se uvozi iz Ukrajine gdje je velika radijacija itd.
Za one sretnike koji imaju svoj vrt i svoje domaće životinje, takav tretman je nepotreban.
A najvažnije, aktivni ugljen se ne smije piti "na lopate"! 4 do 7 dana za redom je maksimum kontinuiranog korištenja, čak i manje za mršave ljude jer ugljen izvlači apsolutno sve! Od otrova do minerala i vitamina. Ako se uzima u večim količinama može doći do smrti uzrokovane manjkom hranjivih tvari.
Svakako pročitajte upute!
Katerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 23:05   #24
Nemojte biti smiješni, ne može se ugljenom prikriti ni izbaciti THC. Malo razmislite prije konzumacije koje bi sve probleme mogli imati kao posljedicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 09:33   #25
gdje se može nabaviti aktivni ugljen?

Trebaju mi filter čajne vrečice za filtriranje vode.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:55   #26
U ljekarni. Imaš Carbomed, 30 tableta aktivnog ugljena je u jednom pakiranju. Ne znam jedino koliko dođe, kupovala sam ga davno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:37   #27
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
U ljekarni. Imaš Carbomed, 30 tableta aktivnog ugljena je u jednom pakiranju. Ne znam jedino koliko dođe, kupovala sam ga davno.
nažalost to je premalo za filter vode treba biti ugljen veličine čajne vrečice.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 08:06   #28
ova tema nije ktivna već dugo, ali opet...
ima li gdje čisti mediscinski ugljen jer npr. u granulama medicinskog ugljena je u 1 g granula svega 385mg ugljena a ostalo su pomoćne tvari tipa saharoze... Pitam jer bi koristila za povremenu oralnu higijenu i maske za lice a ne vidim korist ako su 60ak% nekakvi dodaci a samo 38% ugljen.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 23:35   #29
To pričaš o Carbomedu? Jel moraju biti baš granule?

Postoje i tablete, to bi trebao biti čisti ugljen. Tablete su od 150 mg, u uputama piše da ima 150 mg aktivnog ugljena. Za granule piše da u 50 mg ima 19,25 g aktivnog ugljena, valjda bi onda i u tabletama pisalo da je manji postotak.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:50   #30
Tablete Carbomed također sadrže i dodatne komponente koje su potrebne da bi se uopće prah mogao komprimirati u tbl, a 150 mg je vrlo mala masa, to bi bila majušna tabletica.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-L-1338.pdf

Granule
http://www.jgl.hr/media/924126/carbo...nule_uputa.pdf

Oba proizvoda indicirana su prvenstveno za adsorpciju progutanog otrova.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 20:58   #31
da i tablete i granule imaju otprilike isti sastav. Znam da su indicirani za apsorpciju progutanog otrova ali znam i da se prodaju paste za izbjeljivanje zubi kao i maske za čišćenje lica na bazi ugljena, i postoje i brojni recepti ali svi navode čisti ugljen (strani recepti prvenstveno navode bamboo charcoal, ali mislim da je sporedno od čega je ugljen došao, samo da je on čisti a ne 40% ugljena a 60% ostalih dodataka)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 16:35   #32
Pozdrav!
Zna li netko gdje se moze kupiti cisti aktivni ugljen? Tnx
__________________
bez elle i glavate ova bi tema usahnula ko volja za životom kod tugy4plaky by Nemrem
fileri, filteri meni ti je to sve isto... by zaboravljena

Zadnje uređivanje Vicky LeaXX : 24.02.2019. at 16:36. Reason: Edit
Vicky LeaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 00:10   #33
Quote:
Vicky LeaXX kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zna li netko gdje se moze kupiti cisti aktivni ugljen? Tnx
https://www.iherb.com/c/Charcoal vidi razne oblike pakiranja. pretpostavljam da i naše biljne ljekarne nude nekakve svoje verzije.
kao sirovina je kod nas neobično skup :/ http://www.biocoshop.eu/gline-i-mine...dicinalis.html
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 10:09   #34
Arrow

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
https://www.iherb.com/c/Charcoal vidi razne oblike pakiranja. pretpostavljam da i naše biljne ljekarne nude nekakve svoje verzije.
kao sirovina je kod nas neobično skup :/ http://www.biocoshop.eu/gline-i-mine...dicinalis.html
Zahvaljujem!!!!
__________________
bez elle i glavate ova bi tema usahnula ko volja za životom kod tugy4plaky by Nemrem
fileri, filteri meni ti je to sve isto... by zaboravljena
Vicky LeaXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.