Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 20:06   #41
Resi, kako bismo to mogli napraviti? Neka net-anketa ili nešto...?
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:09   #42
Quote:
ZARAJANA kaže: Pogledaj post
resi, ovo gore quotano misli 99-100% nas koji smo aktivni višie ili manje na ovom podforumu.

Problem je KAKO to napraviti, kako privoliti ili natjerati državu ili jedinice lok.samouprave da izdvoje ili preusmjere sredstva za to te kako to organizirati i provesti.

Mislim da treba puno konstruktivnih prijedloga a ne ljutiti se i rasipati energiju... Oni koji pomazu da se izvuku psi iz šinteraja samo gase vatru i dobro znaju da time ne rješavaju problem u osnovi (osvrt na jednu drugu aktualnu temu)

Dakle, konstruktivni prijedlozi trebaju ovdje...

Znam, da je tako, spašavanje pasa odnese gomilu energije, radi se godinama, desetljećima, na kraju sjedneš i počnes gorko plakati jer vidiš da nisi odmakao ni milimetra.
Najvažnije je doista da smo svi složni, ako to ne možemo biti u svim stvarima, nema veze, ali onda barem u onom najosnovnijem.
Zajednički pritisak je ono što se može učiniti, dakle peticija, mailove, Možemo napisati jedan argumentirani članak zašto kastracije.
Imaj na umu da je našoj vladi jako stalo da se prema EU slika u dobrom svjetlu, a tu su i turisti.
Što se kastracija tiče, navodeno je i to prije dvije godine ušlo u program Ministarstva (ili jedinica lok.sam).Ali se ne izvršava.
resi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:15   #43
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Resi, kako bismo to mogli napraviti? Neka net-anketa ili nešto...?

Mi imamo nešto u planu, znači peticija i link koji će se poslati svim udrugama, mogu ga staviti na svoju stranicu.
Zapravo to i neće biti takav problem. Ali imaj na umu da je ova publika - zaštitarska- u manjini prema ogromnom dijelu stanovništva koji se ne bavi problemom, ne zna ništa o tome, niti da postooje šinteraji i ostalo.
čak i ako dio njih za to ne mari, onda ima i dosta onih koji vole životinje i ne bi tolerirali sadašnje stanje, ali za njega jednostavno ne znaju. Oni čitaju novine, slušaju radio i gledaju TV, ali ne traže po Internetu linkove za zaštitu životinja.
Vidiš tu je problem. Kako informirati taj dio stanovništva?
resi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:30   #44
Pa, taknuti ih gdje boli. Grad Rijeka, recimo, daje cca 625 00 kn godišnje za napuštene životinje.
Izračunati koliko bi to, recimo, mjesta u vrtićima ili školskih klupa donijelo, pa ljudima "nacrtati"

I slične stvari... hajde kad nešto napravite stavi... I ja ću nešto napisati kad dohvatim vremena, dakle za par dana, već dugo mozgam ali mi je trebao podstrek...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:31   #45
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post


Ima novosti...:

-preneseno sa FB I dio..

S.O.S. abandoned Pets
TIPIČNI PRIMJER ŠVERCA NA PSIMA - Udruga Čakovec i Udruga Ungern u Njemačkoj!

Pazi ddobro na donji primjer retrivera Beksa
1. Oglas za udomljavanje Beksa ( čistokrvnog retrivera ) na stranicama Azila Čakovec!
Pas je čipiran, cijepljen, kastriran i smješten u Azil Čakovec, smještaj i hrana. Obratite dobro pažnju da je prvi Oglas datiran ...od. 19.10!!!
Posljednja notica vezana uz Beksa je od 05.11., potpisuje je Azil Čakovec i niti riječi da je pas u Njemačkoj.

.2. Istog psa nalazimo i u oglasu od Kathy K. -inače njemačku partnericu Azila Čakovec -koja Beksa OGLAŠAVA NA PRODAJU . Beks tamo već košta 275 Eura.
Naglašava se da je pas čipiran, kastriran, cijepljen, opskrbljen EU putovnicom a oglas je datiran na datum --21.10!!!
U istom oglasu piše da je pas u Hrvatskoj!
http://www.enimal.de/tiere/c/Hunde/B...rvoll/0/278100

NAPOMENA:
Sinoć, kad smo otkrili ovaj skandal sa preprodajom pasa iz hrvatskih azila, predsjednica Azila Čakovec se ubila od pokušaja da dokaže da mi lažemo -
jer da su njemački partneri prisiljeni zaračunavati svoju od 275 Eura po psu jer se cifrom od 275 Eura pokrivaju troškovi smještaja i hrane za psa!
A putem ovog oglasa je vidljivo da se pas prodaje u Njemačkoj, a još je uvijek u Hrvatskoj!
Jel vam treba još neki dokaz da postoji sprega između Čakovca i Ungerna
( privatni azili koji posluju kroz formu Udruge )





U drugom djelu su navedeni linkovi svih Njemaćkih azila koji prodaju hrvatske pse i maćke i po kolikoj cjeni...

Moram napomenuti da S.O.S. nije samo jedna osoba i da "stvar"
ide dalje,porezna se jako zainteresirala,a ima jakih naznaka krivićne djelatnosti..neke su prijave u pripremi,skuplja se dokumentacija.

Ako vas zanima ima i nastavaka...

A što se ti ne bi počeo time baviti kad misliš da je to jako zgodno. Jel ti vidiš samo onu cifru pa ti se oči zacaklile, ha? A vidi, skupi sve ove lutalice, uzmi i one što su u šineraju, cijepi ih, dovedi u red,kastriraj, nahrani, prevezi u Njemačku, itd. Brini se za njih, uzmi ne samo čistokrvne nego i sve one mješance, onda one koji imaju stari prijelom od auta (njih je bezbroj9 i moraju biti operirani, ili sačmu u tijelu, ili se moraju socijalizirati jer ih je bivši gazda mlatio od jutra do sutra). Ima ih na svakom čošku. Ja sam pokupila vučjaka sa Ježeva pumpe- bio je tamo 3 mjeseca, nisam ga uzela odmah već drugi put kad ga je netko tako udario da je skoro oko izgubio. Udomljen je u Njemačkoj sa jednom (kastriranom) kujicom sa Tenerife, postao je prekrasan pas i ljudi ga obožavaju.Udomljen je sa ugovorom ali bez Casha, prije toga samo obilazila 10 različitih adresa da bi vidjela gdje je najbolji dom za njega.
Mala kujica (7 god) sa šugom, oprosti na izrazu živjela je 6 mjeseci na cesti u blizini Koturaške, udomljena je kod ljudi koji imaju kkuću na Floridi.Zamisli nisam ništa dobila za nju, a trebala sam barem stan u Miamiu.
Ti očito ništa ne razumiješ. Ako loviš one koji zarađuju na psima, onda se malo pozabavi za uzgajivačima- proizvođačima(pasa). Sram te može biti.
resi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:17   #46
Quote:
resi kaže: Pogledaj post
A što se ti ne bi počeo time baviti kad misliš da je to jako zgodno. Jel ti vidiš samo onu cifru pa ti se oči zacaklile, ha? A vidi, skupi sve ove lutalice, uzmi i one što su u šineraju, cijepi ih, dovedi u red,kastriraj, nahrani, prevezi u Njemačku, itd. Brini se za njih, uzmi ne samo čistokrvne nego i sve one mješance, onda one koji imaju stari prijelom od auta (njih je bezbroj9 i moraju biti operirani, ili sačmu u tijelu, ili se moraju socijalizirati jer ih je bivši gazda mlatio od jutra do sutra). Ima ih na svakom čošku. Ja sam pokupila vučjaka sa Ježeva pumpe- bio je tamo 3 mjeseca, nisam ga uzela odmah već drugi put kad ga je netko tako udario da je skoro oko izgubio. Udomljen je u Njemačkoj sa jednom (kastriranom) kujicom sa Tenerife, postao je prekrasan pas i ljudi ga obožavaju.Udomljen je sa ugovorom ali bez Casha, prije toga samo obilazila 10 različitih adresa da bi vidjela gdje je najbolji dom za njega.
Mala kujica (7 god) sa šugom, oprosti na izrazu živjela je 6 mjeseci na cesti u blizini Koturaške, udomljena je kod ljudi koji imaju kkuću na Floridi.Zamisli nisam ništa dobila za nju, a trebala sam barem stan u Miamiu.
Ti očito ništa ne razumiješ. Ako loviš one koji zarađuju na psima, onda se malo pozabavi za uzgajivačima- proizvođačima(pasa). Sram te može biti.
???

Ti to meni nešto kao prebacuješ,prigovaraš i govoriš da se aktivno ukljućim u rad i u spašavanje životinja?

__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:18   #47
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
???

Ti to meni nešto kao prebacuješ,prigovaraš i govoriš da se aktivno ukljućim u rad i u spašavanje životinja?

Ne poznaje te...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:24   #48
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne poznaje te...
,

..pa baš zato..,pala žemska u vatru..

__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:32   #49
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Pa, taknuti ih gdje boli. Grad Rijeka, recimo, daje cca 625 00 kn godišnje za napuštene životinje.
Izračunati koliko bi to, recimo, mjesta u vrtićima ili školskih klupa donijelo, pa ljudima "nacrtati"

I slične stvari... hajde kad nešto napravite stavi... I ja ću nešto napisati kad dohvatim vremena, dakle za par dana, već dugo mozgam ali mi je trebao podstrek...
O.K. za jedno desetak dana, do onda imam masu toga. Ali napravit ćemo nešto.
Super
resi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:21   #50
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Pa, taknuti ih gdje boli. Grad Rijeka, recimo, daje cca 625 00 kn godišnje za napuštene životinje.
i jel netko provjerava di taj novac ide? zasto psi iz rijeckog sinteraja ne idu vetu kad su bolesni vec uginu? Zasto se stenci ne cijepe i od 10 stenaca 8 ih ugine u ri azilu? Mnogo mnogo ljudi su pisali na jedan drugi forum kako im je stene iz ri azila uginulo od parva a oni ostali sa racunima izmedju 1000-2000kuna. kako je u ri. vet. stanici uvijek puno stenaca sa parvom iz ri azila. vecinom uginu i ljudi ostanu u shocku. htjeli pomoc a dobili smrtno bolesno stene i svi ti ljudi odustano od mjesanaca i azila jer nemogu kroz takvo sto emocionalno prolaziti. zaista zalosno. puno puno puta sam pitala da se betonira dio gdje drze stence pa da se svaki put moze dezinfincirati kad bolest dodje i svaki put je odgvor bio da nemoze. nerazumijem zasto, tamo je zemlja na kojoj stenci borave, prostor jako jako malen, betoniranje bi bilo jako jeftino, a radi zemlje i ne ciscenje uginu. svaki put kad sam tamo bila bilo je bolesni stenaca sto samo nisu uginuli. i ne samo onih od 2 mjs. nego cak onih i od 7-8 mjes. svi bas svi. tko se razboli se neki put izvadi iz boksa i oistavi vani i onda iduci dan ga nadjes mrtvog vani. tuzno. osobno sam prisustovala kad su psi i to jos stenci udomljeni na lanac idiotima cudnima koji su dosli jer cinjenica je bila ili to ili ce kod nas uginuti od parva pa onda kao bolje ovo prvo. uzas.
osobno sam udomila stene iz ri azila sa 2 mjeseca koja mi je sa 9 mjeseci uginula od parva. od ostalih 11 iz istog kaveza 4 ih je uginulo dok sam ja bila tamo jos (nekoliko dana nakon sto sam svoju izvadila van) a za ostatak neznam jel vise nisam posjecivala. tesko je tamo zaista. osobno sam poznavala jednu kujicu u tipu bernskog prelijepu oko 4 mjes koja se samo povukla kad se razbolila i onda nestala. kad sam pitala 3 dana poslije gdje mi je ona nitko nije znao. onda sam se vezala za jednu malu mjesanku boksera. bila je najludje i najaktivnije stene, poznavala sam je otkad se okotila jer se okotila u azilu. bilo ih je 4, 3 udomljene ko bebe i ona sa 3,5 mjes jednostavno uginula u boksu. uzasno mi je bilo radi nje a nisam ni sumnjala da i moju kujicu ceka ista sudbina samo par mjeseci poslije... nijedno stene nikad nije cjepljeno niti ocisceno od glista. ali zasto pa 625 -000 kn nije malo?? nekako mi se to cini da nemora biti tako ako zaista grad da tolike novce??? tko trpa dzepove ovdje kako provjeriti
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:38   #51
Ja ti... pojma nemam, iskreno rečeno, i neću bi "B" reći o ijednom azilu u Rijeci, a moj stav o ovome što pričaš se da vidjeti drugdje na ovom forumu. Neću se ponavljati. Uvijek me u neko 18. stoljeće smjeste.

Ja sam uzela psa od gospodina Lenca (danas tajnik Capice) kao naivna budala koja se javila na oglas, platila psa 800 kn i još cca 2000 kn za liječenje i 3 tjedna kampirala u Veterinarskoj stanici Rijeka s dvomjesečnim štenetom. Neagresivna sam i mirna osoba, ali mislim da bih dotičnom gospodinu nanijela oveće fizičke ozlijede da ga ikad upoznam uživo. Znam o čemu pričaš.

O provjeravanju isto neću raspravljati. Moj podatak je s weba Grada Rijeka, nemam vezu niti znam išta o tome kako GradRi kontrolira potrošnju svog novca.

Ni o čemu neću raspravljati osim o riječkom šinteraju, koji je sad u Liču. I to zato da dam informacije, jer dio od tih 625 000 kn ide i njima, i porezni obveznici imaju pravo znati.
Moram biti i poštena pa napisati. Dijelom i zato jer se za trenutnu situaciju može zahvaliti i ljudima iz VSRi, i volonterima koji ih "gnjave".

Tamo se psi liječe. Od bolesti je do sad uginuo 1 i taj je bio terminalni slučaj od početka - star pas s poodmaklim parvom. Nisu ga smjeli niti dovesti, po mom skromnom mišljenju. Parvo je sada iskorijenjen gore, rekla bih. Liječenje nije "ful super", za jednog smo se svađali s njima danima dok ga nisu dali van, jedan će ostati bez prsta, neke su liječili besplatno i bez pogovora, neke su liječili samoinicijativno bez da ih je trebalo išta pitati... ali bez ikakve medicinske brige nije ostao nitko.
Doista.
Uginulo je nešto štenaca, to je istina. U Liču za štence nemaju uvijete. I na tome se radi. Gnjavimo. Čini se da će štenci dobivati i Vanguard.
Ono što vidim kao problem jest da VSRi percipira da im liječenje nije plaćeno, pa se stalno postavlja pitanje podmirenja istih.
Neke troškove podmiruju sami, tj. rade besplatno. Neke ne.

Ne želim se zamjeriti baš nikome.
Samo da činjenice budu vani.
Kad šinteri speckaju, popljuvat ću ih točno onoliko koliko zasluže.
Za sad mora ovako.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 22.11.2010. at 14:48.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:09   #52
da ne bude zabune moj se text odnosio na rijecki azil na viskovu (onaj u sumici izmjedju kastva i viskova) a ne na sinteraj u licu, o tom neznam nista. a u ovom prvom sam volontirala ljeto 2009 pa zato pisem, pitam na temu tko njih kontrolira i koliko novaca oni dobiju, voljela bi znati, ipak su najveci azil i glavni gradski azil sa 200-tinjak pasa, a usporedba njih i dumovca mislim ono- nema usporedbe dumovec je luksuzna palaca naspremu njih
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:36   #53
ma, da, problem je u terminologiji. Azil Viškovo nije "riječki šinteraj" kako ga ti navodiš, riječki šinteraj je u Liču.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:28   #54
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
ma, da, problem je u terminologiji. Azil Viškovo nije "riječki šinteraj" kako ga ti navodiš, riječki šinteraj je u Liču.
ok samo sam u prvoj recenici greskom napisala sinteraj umjesto azil, a u svim ostalim recenicama sam napisala azil tako da mislim da se dalo skuziti o cemu se radi ali ok my bad, naravno da znam da je to gradski azil kad sam tamo volontirala
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:47   #55
Jedno pitanje... glede dopisa o kojem mozgam; u Proračunu Grada Zagreba za 2010. godinu za higijeničarsku službu izdvaja se 816.000,00 kn, za skrb o životinjama 27.770.000,00 kn, a za donacije Udrugama 900.000,00 kn. Znade li netko, koja od ovih sredstava idu za zbrinjavanje izgubljenih i napuštenih životinja..? Spada li u to i higijeničarska služba...? Znam da je Zagreb po ovome specifičan, pa bih rado da mi netko objasni, da ne bulaznim...

Edit:
Bogovi, kad čovjek vidi te cifre...!!!!!

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 24.11.2010. at 10:02.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:06   #56
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
da ne bude zabune moj se text odnosio na rijecki azil na viskovu (onaj u sumici izmjedju kastva i viskova) a ne na sinteraj u licu, o tom neznam nista. a u ovom prvom sam volontirala ljeto 2009 pa zato pisem, pitam na temu tko njih kontrolira i koliko novaca oni dobiju, voljela bi znati, ipak su najveci azil i glavni gradski azil sa 200-tinjak pasa, a usporedba njih i dumovca mislim ono- nema usporedbe dumovec je luksuzna palaca naspremu njih
Znam da sad ispada da cjepidlačim, ali azil riječkog društva nije gradski azil.

Mislim da možemo napraviti iduću podjelu:

- azil koji vodi udruga
- VHS (iliti ''šinteraj'')
- gradsko sklonište

Azili koje vode udruge su redovito u lošem stanju radi nebrige općina/gradova, oni misle da se udruge malo igraju i daju im istu lovu kao i puhačkom orkestru i udruzi za promicanje joge, te ne shvaćaju da te udruge u potpunosti obavljaju posao koji su oni dužni obavljati i u potpunosti financirati.
Tu su azil ri društva, Spiritov azil, azil dubrovačkog društva itd.

VHS je servis financiran od grada, trebao bi služiti da obavlja jedan komadić od posla oko napuštenih životinja, ali u većini gradova je šteta novaca koje za to daju.
Kao prvo, nemaju sve uvjete, opremu i kapacitete za obavljanje kompletnog posla, kao drugo - i ono što rade, najčešće rade loše.


Gradsko sklonište je ono što svaki grad po zakonu iz 2006. mora imati - sklonište većih kapaciteta, sa stručnim osobljem, sa oglašavanjem, sa humanim postupanjem itd.
To ima samo Zagreb, Dumovec.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:02   #57
ISPRAVAK

Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Znam da sad ispada da cjepidlačim, ali azil riječkog društva nije gradski azil.

Mislim da možemo napraviti iduću podjelu:

- azil koji vodi udruga
- VHS (iliti ''šinteraj'')
- gradsko sklonište

Azili koje vode udruge su redovito u lošem stanju radi nebrige općina/gradova, oni misle da se udruge malo igraju i daju im istu lovu kao i puhačkom orkestru i udruzi za promicanje joge, te ne shvaćaju da te udruge u potpunosti obavljaju posao koji su oni dužni obavljati i u potpunosti financirati.
Tu su azil ri društva, Spiritov azil, azil dubrovačkog društva itd.

VHS je servis financiran od grada, trebao bi služiti da obavlja jedan komadić od posla oko napuštenih životinja, ali u većini gradova je šteta novaca koje za to daju.
Kao prvo, nemaju sve uvjete, opremu i kapacitete za obavljanje kompletnog posla, kao drugo - i ono što rade, najčešće rade loše.


Gradsko sklonište je ono što svaki grad po zakonu iz 2006. mora imati - sklonište većih kapaciteta, sa stručnim osobljem, sa oglašavanjem, sa humanim postupanjem itd.
To ima samo Zagreb, Dumovec.
Ova podjela gore je dobra u jednom dijelu.
Dakle pojasnio si i meni azil (privatni) nema dobre uvjete nije niti cudo jer sigurno spaja jedva kraj s krajem i ne ubija pse

Dalje VHS i gradsko skloniste. E tu te moram ispraviti:
VHS je sada r e g i s t r i r a n o s k l o n i s t e_ tako Ministarstvo poljoprivrede moze prije ulaska u EU ponosno pokazati listu registriranih sklonista- preimenovanih sinteraja.
Odvojit cu ponajprije Dumovec, SPAS iz Varazdina ( udruga za zastitu z.=i skloniste za medvjete KUTEREVO.
Ostala sklonista a u naravi sinteraji su: Karlovac Centar za trgovinu polj. proizvodima), Kutina (Vet. stanica i hig. servis), Osijek (Humiks Obrt), SLATINA (Vet. stanica), VINKOVCI (vet-hig servis), VELIKA GORICA (Skloniste za zivotinje), BELI MANASTIR (Vet. stanica), POKUPSKO CERJE (Vet. ambulanta), SIBENIK (As Eko), LIC (VS Rijeka), POREC (Vet.ambulanta).

Sto se tice novaca, pouzdano znam koliko dobiva mjesecno jedno takvo skloniste u jednoom od m a n j i h gradova (10000 KN za jedan manji grad od gore nabrojenih, opcine u prosjeku nesto manje) plus eutanazija plus cijepljenje plus odvoz lesina Taman da je po opcini svega 5000 KN, a sklonista imaju osim grada i izvjestan broj opcina onda cak i oni najsiromasnijih podrucja dobivaju i po 50000 KN mjesecno. Ajde reci koliko suz im izdaci? Kosturi od pasa koji tamo prezive dovoljno govore. A lijecenje? Da i ne govorim. Racunaju cipiranje i cijepljenje jadnicima koji pokusavaju spasiti pse a to je nezakonito. To su vec dobili jer to moraju i tako uciniti. Barem cijepljenje protiv bjesnoce, prema tome nemaju pravo to jos jednom zaracunati udruzi koja pse vadi iz sinteraja.
resi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:06   #58
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje... glede dopisa o kojem mozgam; u Proračunu Grada Zagreba za 2010. godinu za higijeničarsku službu izdvaja se 816.000,00 kn, za skrb o životinjama 27.770.000,00 kn, a za donacije Udrugama 900.000,00 kn. Znade li netko, koja od ovih sredstava idu za zbrinjavanje izgubljenih i napuštenih životinja..? Spada li u to i higijeničarska služba...? Znam da je Zagreb po ovome specifičan, pa bih rado da mi netko objasni, da ne bulaznim...

Edit:
Bogovi, kad čovjek vidi te cifre...!!!!!


Evo ti link pa pogledaj kome, kako, koliko novaca je dano u 2010.

http://zagreb-psv.org/default.aspx?id=285
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:27   #59
Koja je to udruga "Ruka nade"?
Nisam nikada čula za njih.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:31   #60
E nemam pojma, ni ja nikad nisam čula a mislim da znam sve aktivne zg udruge
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.