Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 21:30   #281
pitanje
želim otvorit račun na koji bi mjesečno mogao uplaćivati višak love koji ne potrošim, štednja kao takva me ne zanima nego čisto da lova ne stoji u ladici, nemam stalna primanja jer ne radim za nikoga...dakle čisti keš jednom mjesečno nosim za položit na račun, uz uvjet da dobijem karticu s kojom taj isti novac mogu podizat s bankomata?
koji račun otvorit i što napravit u mom slučaju općenito?
hvala
maranel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:52   #282
Da li se žiro u inozemstvu odnosi na corporate account ili nešto takvo?
Koliko sam ja vidio ovakvih razlika kao kod nas uopće ne postoje nigdje vani?
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 23:29   #283
ok imam i ja pitanje.
posto dosta stvari prodajem preko njuskala i internet oglasnika, vecinom stvari koje meni vise na vrijede, ali imaju cijene. Vecinom trazim kupce da mi uplate na tekuci racun, nekad pouzecem. Pa me zanima sto je tim novcima koji su mi sjeli na tekuci, da li mi netko dere porez na njoj, prilikom godisnjeg povrata poreza ili nesto slicno???

hvala
losos1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 16:30   #284
Quote:
losos1234 kaže: Pogledaj post
ok imam i ja pitanje.
posto dosta stvari prodajem preko njuskala i internet oglasnika, vecinom stvari koje meni vise na vrijede, ali imaju cijene. Vecinom trazim kupce da mi uplate na tekuci racun, nekad pouzecem. Pa me zanima sto je tim novcima koji su mi sjeli na tekuci, da li mi netko dere porez na njoj, prilikom godisnjeg povrata poreza ili nesto slicno???

hvala
tekući račun je za neoporezive prihode, dakle oni ne znaju za što si ti te novce dobio (prodaja), dal ti ih je poslao prijatelj ili mama ili tko već...tak da ti nitko ne bi trebao derat porez na to.

Quote:
maranel kaže: Pogledaj post
koji račun otvorit i što napravit u mom slučaju općenito?
hvala
tekući račun?
dakle sam si uplaćuješ na njega koliko i kada hoćeš (možeš krajem mjeseca, ne moraš pol godine ništa, pa opet uplatiš kad se sjetiš kada i koliko hoćeš)i dobiješ karticu i pin s kojim možeš dizat lovu na bankomatu kad god hoćeš.
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 16:48   #285
Quote:
Ardennes kaže: Pogledaj post
tekući račun je za neoporezive prihode, dakle oni ne znaju za što si ti te novce dobio (prodaja), dal ti ih je poslao prijatelj ili mama ili tko već...tak da ti nitko ne bi trebao derat porez na to.



tekući račun?
dakle sam si uplaćuješ na njega koliko i kada hoćeš (možeš krajem mjeseca, ne moraš pol godine ništa, pa opet uplatiš kad se sjetiš kada i koliko hoćeš)i dobiješ karticu i pin s kojim možeš dizat lovu na bankomatu kad god hoćeš.

hvala Andrennes
losos1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 02:34   #286
prije nekoliko godina otvorila sam u splitskoj ziro racun za student servis, međutim nisam ga nikad ni koristila. sad nisam vise student. da li taj racun jos vrijedi ili? da li je moguce da ide u minus taj racun?
vjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 14:52   #287
na računu ti piše do kad vrjedi i koristiš ga potpuno normalno za svoje uplate i plačanje u trgovini ili dizanje love na bankomatu, jer te sigurno niko nije pito kad si ga otvarala za šta je.. i ja sam prije par god otvorio žiro račun za pare sa prakse (sa HŽ-a) i još uvjek je aktivan, mogu uplatit i platit u trgovini.. ili ti neko drugi može uplatit ako nešto prodaješ
sin93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:31   #288
hvala!
vjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:35   #289
Radije uplaćujte sami sebi na tekući nego na žiro.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:44   #290
ja imam visa electron karticu u pbz-u,i do sad sam bez problema kupovala na netu,aa sad mi trazi da imam token? jel to od sad novost da svi moraju ili ovisi gdje kupujem???
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:39   #291
sto koja kartica treba za placanje ovisi samo o tvojoj kartici odnosno banci
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:06   #292
Prodajem neke stvarčice preko neta i dajem ljudima da mi uplate lovu na žiro račun koji imam još od studentskih dana,
znači li to da će mi netko lupiti neki porez, naknadu, neku kaznu, ma bilo što, na te iznose koje dobivam? Nisam primijetila da je dosad bilo išta skidano s računa od države Jedino regularna naknada za uslugu od banke. A i iznosi su zbilja minorni, cca 20-150 kn, no česti.

No bavim se time tek unazad nekoliko mjeseci..

Čeka li me iznenađenje na kraju godine?
__________________
Moj mol ima više stupića.

Zadnje uređivanje Hedera : 13.10.2014. at 01:19.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:29   #293
žiro račun po definiciji nije namijenjen za takve stvari...

makar nije za ocekivati da bi mogla nastati obaveza placanja nekog poreza bilo bi bolje prebaciti uplaze na tekuci, jer nikad ne znas sto ovima na vlasti moze pasti na pamet
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 05:24   #294
Hvala ti puno.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 19:35   #295
Ako si student nemoj vise od 9600 godisnje (u 1 kalendarskoj godini) uplacivati na ziro. A ovak inace nemoj vise od 47500kn.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 19:43   #296
Imao sam dosta otpadnog materijala. Da bi to mogao prodati kao sekundarnu sirovinu (iznad 100 kuna) morao sam otvoriti žiro raćun. Jedino moram paziti da ne prekoračim oko 1600 kuna mjesečno - tad ide porez. Ja sam daleko od toga, ma daleko sam i od 1000 kuna/mjesečno.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:35   #297
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
sto koja kartica treba za placanje ovisi samo o tvojoj kartici odnosno banci
znaci ako uzmem novu visu electron u drugoj banci moguce da mi nece trebat taj token?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:07   #298
moguce je, to da, no sve se vise uvodi token pri placanju online tako da najbolje pitaj prije otvaranja
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 13:39   #299
nedavno sam dobila uplatu nepunih 1000 kn zarađenih putem autorskog ugovora na žiro račun.

jel ja trebam to nešto negdje prijavljivati, plaćati na to porez??

ovo mi je prvi put da sam imala baš autorski ugovor pa ne znam ništa o tome...

hvala unaprijed.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 13:41   #300
još jedno pitanje... ako prodajem stvari na mojekrpice, preko fejsa, njuskala i sl... i ako mi nekad neke prijateljice uplate na tekući račun da za njih nešto naručim... jel to podliježe nekom nadzoru porezne ili tako nečemu?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.