Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 23:46   #61
ja sam jela sirnicu u dalmaciji i kažem domaćici " a gdje je sir?" možda je žena mislila da je zezam...malo mi je djelovala zbunjeno..

u zagorju se to ne radi, radi se kuglof, al me zanima zašto sirnica, može li mi netko išta reći o tome (jezičarka)?
kako ti kažeš.....pinca?

a gdje ima tih bočica........ja to nisam nikad naišla u dućanu....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:48   #62
Mi kažemo pogača, pinca mi djeluje nekako književno Mislim da ćeš u dućanima to teško naći, ali ako pitaš u pekari, vjerojatno ćeš imati više sreće.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:50   #63
pinca - književno .....a možda i je

pitat ću u pekari, a dal ću radit....ne znam....taman smo stukli ostatke od Uskrsa.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:41   #64
Mene isto zanima di se kupi ta aroma za pincu. Nikad to nisam nigdje vidjela. U mom receptu je isto pisalo da ide aroma, al ja sam stavila samo koricu jednog domaćeg limuna... Imam doma ružinu vodicu, dobila sam je od frendove stare, no nikako da je se usudim upotrijebiti, nije mi koncentrirani miris ruže baš najmiliji na svijetu pa se bojim da ne upropastim kolač...

Sad sam i ja morala provjerit otkud sirnica bez sira. Na kulinariki pod komentarima piše da je ime dobila po tomu jer 1. ima okrugli oblik poput sira ili 2. nekad davno sir je bio sastojak pince ili 3. potječe iz sirije, otkuda su je donijeli križari (??!!)
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 08:10   #65
Ja sam pak najjednostavnije uguglala 'zašto sirnica' i dobila masu rezultata gdje piše da je pretpostavka da se nekad radila ne s kvascem nego s usirenim (ukislim) tijestom.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 08:13   #66
ne znam zašto se zove sirnica, ali ja sam radila po Njasinom receptu i ispala je presavršena, s tim da nisam stavila aromu sirnice (inače ima kupiti u Konzumu), nego rum i koricu limuna.
a, kako nisam imala niti aromu vanilije i mahune, tako sam stavila vanili šećer i opet je bilo super.
treći dan su još mekane (držala sam ih u foliji, pa u vrećici), aromatične i preprefine
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:28   #67
Isprobano puno puta. Ohlađene sirnice-pince spremite u zamrzivač, kad vam treba odmrznite u mikrovalnoj par minuta i kao da ste je sad ispekli.
Nikad ne čekam zadnji čas da bi ih pekla a uvijek izgledaju kao da su sad pečene.
Tko ima iskustva u pripremanju sirnica nek pokuša: smanjit količinu mlijeka a dodat sok od dvije narače i jednog limuna, izribana korica također ide u tjesto.
Nadalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 00:23   #68
Pince/Sirnice

Evo blizi se to doba godine i rado bih znala gdje nabavit

Ne volim one ultra lagane, pahuljaste, kupovne. Al ako bas moram birati, npr, bilo je prije par godina u konzumu nesto sto se zvalo "uskrsnja pletenica" ili "blagdanska pletenica" i bila je cak dosta dobra.

Prijedlozi?
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 08:48   #69
moja baka već kupila jednu ove godine u konzumu, nešto je manja, u prozirnoj foliji... veli da je dosta dobra
ja također imam priličbu odbojnost prema tim pekarskim proizvodima iz celofana, ali ako niste zahtjevni, vjerujem da može proći

no, u zadnje vrijeme stalno čujem kako pincu nije teško za napraviti i kako postoji hrpa dobrih recepata pa ako postoji neki jednostavniji, a provjereno dobar, možda da ga se tu podijeli
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:13   #70
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
...no, u zadnje vrijeme stalno čujem kako pincu nije teško za napraviti i kako postoji hrpa dobrih recepata pa ako postoji neki jednostavniji, a provjereno dobar, možda da ga se tu podijeli
Vjerujem da ćeš ovdje nešto pronaći.

Ne jedem takve kolače, samo kremaste i masne, one najzdravije, ali interesira me da li si, Generacijo, pronašla odgovor u ovih 7 godina. Ja nisam.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:12   #71
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ćeš ovdje nešto pronaći.

Ne jedem takve kolače, samo kremaste i masne, one najzdravije, ali interesira me da li si, Generacijo, pronašla odgovor u ovih 7 godina. Ja nisam.
Meni su objašnjavali da "sir" u "sirnici" dolazi od pojma "usireno tijesto" od kojeg se to (valjda) ranije radilo ali nisu mi znali objasniti na kakvo tijesto misle pod "usirenim". Pa i dalje ništa ne znam osim da sirnica nema veze sa sirom.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:40   #72
Ukiseljeno. Za digano se kaze isto da je ukisnulo.

Sto se tice ponca/sirnica najvise me zabavio prije koju godinu recept u kojem je pisalo da se ppvrh ureze znak mercedesa
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 19:49   #73
Da, to smo već diskutirali. O nepostojećem siru.
Ja jedva čekam da se bacim na pečenje svega pa i pince.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:18   #74
Ja danas radio probne Đipsine Divne su

U potpunosti sam se držao recepta i sve je ispalo odlično
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 09:05   #75
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ja danas radio probne Đipsine Divne su

U potpunosti sam se držao recepta i sve je ispalo odlično


Baš mi je drago da ti se sviđaju.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:57   #76
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ja danas radio probne Đipsine Divne su

U potpunosti sam se držao recepta i sve je ispalo odlično
Ja sam prošle godine radila po Đipsinom receptu i malo je reći da su ispale savršene

Jedva čekam subotu da krenem sa pečenjem
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:58   #77
Kad smo već kod pogače (pince) ...ne znam da li možda postoji tema ? ...ali što još pečete za Uskrs od slatkoga i slanoga ?
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:00   #78
Quote:
NeaSnow kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod pogače (pince) ...ne znam da li možda postoji tema ? ...ali što još pečete za Uskrs od slatkoga i slanoga ?
Evo tema
Slatki Uskrs
Gastro Uskrs u našim domovima
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:01   #79
Quote:
NeaSnow kaže: Pogledaj post
Ja sam prošle godine radila po Đipsinom receptu i malo je reći da su ispale savršene

Jedva čekam subotu da krenem sa pečenjem


Quote:
NeaSnow kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod pogače (pince) ...ne znam da li možda postoji tema ? ...ali što još pečete za Uskrs od slatkoga i slanoga ?
Imamo onu temu s Blagdanskim kolačima pa tamo pišemo sve. Da se prešaltamo?
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:42   #80
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post


Baš mi je drago da ti se sviđaju.
Može link? Nisam uspjela naci na blogu.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.