Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 20:26   #1
Fiskalizacija u HR

Evo gledam trenutno na hrt 1, ravnateljica porezne uprave je gost i priča o uvođenju fiskalnih blagajni.
Radi se o tome da će svi koji rade sa cashom morat imat fiskalne blagajne, koje su internetom vezane sa poreznom upravom i svaki račun je odmah proknjižen.
Nisu baš svi obuhvaćeni zakonom, pa tako neki neće morat imat te blagajne, npr. babe na tržnicama koje prodaju vlastitu hranu i proizvode. One babe koje preprodaju sa veletržnice će morat imat.

Sve zemlje u regiji to imaju, osim slovenije. Bosna, srbija, makedonija, bugarska... Svi su to uveli.

Razlog uvođenja ovoga je priličan broj kafića i trgovina koje prijave dnevni promet od 75 kn Čudan je malo taj promet i ovo će spriječit takve malverzacije.

Inače, cijena uvođenja fiskalne blagajne je 2200kn + 60kn godišnje certifikat. I naravno, cijena interneta. Jer oni koji nemaju internet, sad će ga morat imat zbog blagajne.

Meni je ovaj zakon super i nadam se da će se napokon stat na kraj sivoj ekonomiji bar u tom segmentu, poslovanja sa kešom i neprijavljivanju prometa.
Vidim da se već neki bune, jer će kao propast zbog tog troška i zbog toga jer će morat sve prijavit. Dobro je rekla ravnateljica, to je potpuno naopaka logika. On će propast ako bude plaćao porez, pa je onda bolje da mi svi plaćamo umjesto njega?? Krasna logika

Šta vi mislite o ovome?
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:36   #2
Ja se samo nadam da "tehnička" strana neće biti izvedena kao što je bila izvedena ona famozna E-matica.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:40   #3
U redu je to.
Ali ako je krčma negdje u vukojebini oko Lapca,i nema internet mreže,kako onda?

I što znači fiskalna politika?Što uopće znači fiskalna,i otkud dolazi?
Sekula Pilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:42   #4
Sada će Linić povećat stanje na svom računu. Mene zanima što će on s viškom novaca u sustavu ? Može li mi tko odgovorit na ovo pitanje.

Bezveze se radovati fiskalizaciji kada smo na ostalim poljima u stagnaciji. Da je fiskalizacija išla u paketu s poreznim olakšicama prvi bih je podržao.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:47   #5
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Šta vi mislite o ovome?
da bi država trebala besplatno posudit uređaje, jer ovo NIJE rješenje za njihovu nesposobnost hvatanja onih koji varaju, i mo'š mislit kako će pohvatat sve te silne "prevarante" ovime sada.
nadalje, koja firma/e će se obogatit na ovome?
softverska i hardverska?
glede interneta, kaj fali dial upu za izdavanje računa, kakve su to gluposti da će trebat dsl? dakle, natjerat će ljude sad i da dsl bezveze plaćaju? kaj buju sad frizeraji, specijalno zbog nekog, koji nema pametnijeg posla neg gluposti zmišljavati, zbog par šišanja dnevno morali uvodit dsl?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:50   #6
eto i sad vas par recite da ste vi za promjene i strukturne reforme
pa iz ovoga se vidi da vam odgovara nered i kaos, jer u sivoj ekonomiji najbolje plivate. vi ste razlog zbog čeka nam je svima loše u to sam 100% siguran.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:54   #7
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
eto i sad vas par recite da ste vi za promjene i strukturne reforme
pa iz ovoga se vidi da vam odgovara nered i kaos, jer u sivoj ekonomiji najbolje plivate. vi ste razlog zbog čeka nam je svima loše u to sam 100% siguran.
Nemoj zezati pa vidiš da jadne flizerke moraju uvoditi internet (100-150 kn mjesečno) za dvije tri flizure. Samo šišanje je nekih 150-200 kn i molio bi adresu flizerskog salona gdje se ne treba unaprijed dogovoriti termin...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:56   #8
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
eto i sad vas par recite da ste vi za promjene i strukturne reforme
pa iz ovoga se vidi da vam odgovara nered i kaos, jer u sivoj ekonomiji najbolje plivate. vi ste razlog zbog čeka nam je svima loše u to sam 100% siguran.
Ja sam za onu opciju koja će sve reforme početi provoditi u isto vrijeme.

Glupo mi je da ljudi sad plaćaju više poreza, dok npr. neki uhljebljeni činovnik u HEP-u gladi jajca jer mu je opseg posla minimalan a plaća sigurna.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:58   #9
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nemoj zezati pa vidiš da jadne flizerke moraju uvoditi internet (100-150 kn mjesečno) za dvije tri flizure. Samo šišanje je nekih 150-200 kn i molio bi adresu flizerskog salona gdje se ne treba unaprijed dogovoriti termin...
zamisli ti koji je to moćan frizerski salon kad uspije mjesečno ošišat 3 čovjeka zanima me kako takav uopće plati struju, vodu, pustu kozmetiku, radnice...

inače, odgovor forumašu koji je pitao za mjesta koja nemaju internet mrežu. Oni ne moraju imat to, moraju izdavat račune kao i do sada. Isto je i sa brodovima npr. Neće se sad trajekt spajat na satelitski net zbog toga. Al mora izdat račun, kao i do sada. Kad nešto iz tehničkih razloga ne ide, onda ne ide.
Al i to će bit sve opisano u zakonu, da ne bi bilo cirkusa.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:00   #10
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Ja sam za onu opciju koja će sve reforme početi provoditi u isto vrijeme.

Glupo mi je da ljudi sad plaćaju više poreza, dok npr. neki uhljebljeni činovnik u HEP-u gladi jajca jer mu je opseg posla minimalan a plaća sigurna.
ta opcija ne postoji. sve reforme su dugotrajan proces. i uvodit će se postupno godinama. ne može nikakva vlada na svijetu ispravit u par mjeseci ili godina, 20 godina pljačke i uništavanja.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:00   #11
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nemoj zezati pa vidiš da jadne flizerke moraju uvoditi internet (100-150 kn mjesečno) za dvije tri flizure. Samo šišanje je nekih 150-200 kn i molio bi adresu flizerskog salona gdje se ne treba unaprijed dogovoriti termin...
To je nekakvo opako šišanje. Ja obično plaćam 30kn.

Nek ljudima daju besplatan pristup internetu za tu svrhu i to je to.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:03   #12
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
To je nekakvo opako šišanje. Ja obično plaćam 30kn.

Nek ljudima daju besplatan pristup internetu za tu svrhu i to je to.
zašto da privatna firma, T-com, da nešto besplatno Imaju i oni ogromne troškove opreme i centrala i svega.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:08   #13
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
ta opcija ne postoji. sve reforme su dugotrajan proces. i uvodit će se postupno godinama. ne može nikakva vlada na svijetu ispravit u par mjeseci ili godina, 20 godina pljačke i uništavanja.
Jako je teško nacipelarit par tisuća ljudi iz gubitaškog HŽ-a, za to nam trebaju stoljeća provedbe fiskalizacije. Nama treba netko s mudima u politici, dosta mi je ovih bljedunjavih političara, treba nam New Deal!!
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:13   #14
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
To je nekakvo opako šišanje. Ja obično plaćam 30kn.

Nek ljudima daju besplatan pristup internetu za tu svrhu i to je to.
ne pričamo o bricama nego o flizerkama, pitaj ženu kolko ju košta šišanje ili ti nesmije priznati (ukoliko imaš ženu naravno)...
Uglavno pita ženski dio familije kolko im košta šišanje..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:17   #15
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Jako je teško nacipelarit par tisuća ljudi iz gubitaškog HŽ-a, za to nam trebaju stoljeća provedbe fiskalizacije. Nama treba netko s mudima u politici, dosta mi je ovih bljedunjavih političara, treba nam New Deal!!
A otpremine buš isplatio iz ?????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:21   #16
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Nek ljudima daju besplatan pristup internetu za tu svrhu i to je to.
većina (ako ne i svi) imaju telefonske priključke, samim time automatski imaju i pristup netu (dial up) i tih par lipa za par komada računa nikome ne bi predstavljalo ikakav problem, ali uvoditi bezveze dsl zbog nekakve blagajne... pogotovo tamo gdje nema puno prometa...
(a) o tome da bi država osigurala besplatan net svima za tu svrhu, nažalost, možemo samo sanjat (a izvedivo je).
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:27   #17
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A otpremine buš isplatio iz ?????
Prodajom državnih obveznica hrvatskim građanima. Kad biš im lijepo objasnio kako će se taj novac utrošit za kresanje i racionalizaciju poslovanja - vrlo rado bi dizali novce iz banke i uložili u njih.

Ili jednostavnim zaduživanjem vani, kao što smo radili do sada.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:45   #18
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prodajom državnih obveznica hrvatskim građanima. Kad biš im lijepo objasnio kako će se taj novac utrošit za kresanje i racionalizaciju poslovanja - vrlo rado bi dizali novce iz banke i uložili u njih.

Ili jednostavnim zaduživanjem vani, kao što smo radili do sada.
A kredit bu vratili kinezi ili ?
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 22:00   #19
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Nek ljudima daju besplatan pristup internetu za tu svrhu i to je to.
Nitko tebe ne sprječava da platiš internetski pristup nekolicini kafića kojima želiš, zaista ti tu ne treba posrednik u obliku države...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 22:55   #20
Quote:
Sekula Pilat kaže: Pogledaj post
U redu je to.
Ali ako je krčma negdje u vukojebini oko Lapca,i nema internet mreže,kako onda?

I što znači fiskalna politika?Što uopće znači fiskalna,i otkud dolazi?
Fiscus je bila blagajna rimskih careva, odnosno državna blagajna, a pojam je eto više-manje zadržan i danas.
Upravljanje državnom blagajnom, prihodima i rashodima.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.