Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 14:39   #1
Prijedlog za odabir Interneta

Naime, podstanar sam sa 17 godina, zivim sam. Gazda ima internet od 4mbps, no taj se internet koristi za 3 stana. Ne moram ni objašnjavati zasto to ne funkcionira kako treba.

Također plaćam za taj internet, ništa puno ali ako se uzme u obzir da konekcija puca svako pola sata i da je download speed 20kbps po danu, jednostavno se ne isplati.

Dakle, zanima me jeftinija opcija interneta, znaci da nabavim svoj. No problem je sto nema telefonskih linija u mom stanu/sobi, iako nisan previse upucen u to, mislim da klasicna opcija s modemom nece funkcionirati.

Ako mi itko moze preporucit neku opciju, internet ne mora biti brz, samo da jednostavno bude stabilan i vec je 5 puta bolji od ovog.

Zahvaljujem unaprijed
Drangleic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:13   #2
mobilni Internet (preko USB sticka)?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:28   #3
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
mobilni Internet (preko USB sticka)?
Da, razmišljao sam o tome. Gledao sam ponude, evo npr. od VIP-a. No nikako mi nije par stvari jasno, pa ako netko moze poblize objasniti bio bih mu zahvalan.

1. Neogranicen podatkovni promet - da
2. promet uz maksimalnu brzinu - da (do 512MB uz brzinu do 3.6Mbit/s)
3. 4G LTE - da

E sada, 1. kaze da je internet neogranicen i da je uvijek racun isti bez obzira na broj GB skinutih/potrosenih, kako god, ako nisam u krivu.

No, br 2 me muci. Dali to znaci da ce do 512MB brzina interneta biti 3.6Mbit/s, a poslje toga manje? Igram dosta multiplayer igra i tih 512MB bi se potrosili veoma brzo, ako ne i u roku jednog dana.
Drangleic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:37   #4
Upravo tako, tebi treba neki "flat" mobilni sa barem 20GB za normalan rad, mislim da VIP ima tako nešto u ponudi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:41   #5
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Upravo tako, tebi treba neki "flat" mobilni sa barem 20GB za normalan rad, mislim da VIP ima tako nešto u ponudi.
barem 20GB? VIP nudi 10, upola manje za 150kn. 150kn bi mozda nekako i uspio platit, ali preko tog... nema sanse
Drangleic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:45   #6
Quote:
Drangleic kaže: Pogledaj post
barem 20GB? VIP nudi 10, upola manje za 150kn. 150kn bi mozda nekako i uspio platit, ali preko tog... nema sanse
Nije da imaš izbora, pogledaj T-mobile i tele2 ponudu ali nisu neke velike razlike.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:56   #7
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Nije da imaš izbora, pogledaj T-mobile i tele2 ponudu ali nisu neke velike razlike.
Ima nade T-Mobile nudi, ako vidim dobro, 75Mbit/s sa 25GB za samo 135kn! ( korisnici mlađi od 28 godina, inače je 215kn )
Ako se ne skriva neka kvaka, čini se kao ogromno razlika i nešto što bi vrijedilo uzet u ovoj poziciji..
Drangleic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:04   #8
Ultra Mobile net XL+

NEOGRANIČENO prvih 25 GB po max brzini do 75 Mbit/s
nakon toga 64 kbit/s (8 KB/s)

još si uzmeš USB Stick Huawei E3276 LTE za 18 Kn (jednokratno)
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:40   #9
uzmi t mobile, 150kn mjesečno sve skupa
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 10:41   #10
Da vidiš s gazdom da poveća brzinu tcom ima adsl 20mbps ili neku optiku ako je dostupno, kad se podjeli sa 3 stana cijena nije velika.
Dali si putem wireless povezan??
321cba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.