Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2008., 12:16   #41
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
i ja sam slučaj kao i ti...
cijelo vrijeme sve svaljuju na vratnu kralježnicu, svi ostali nalazi su ok, muči me cca. već oko godinu i pol...
sada sam počeo ići redovito na plivanje (2 mjeseca), osjećam promjene na bolje, makar kad se preforsiram drugi dan sam koma od bolova u gornjem dijelu leđa, vratu i glavi, a da ne govorim o pištanju u ušima, pritisku u glavi i očima i vrtoglavici...
zadnjih par tjedana sam sav jadan, iscrpljen, naročito poslije podne, liječnici optužuju vrijeme...
I meni je popodne najgore i predvečer...evo upravo su mi stigli i zadnji nalazi, ma sve je u najboljem redu samnom.. Ma mislim drago meni da je, al oću znat zašto sam ovako slaba popodne i zašto mi se mantaaaaa??
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 19:03   #42
I ja hocu znati. Nakon svih pretraga, kazu mi da imam panične napadaje.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 21:41   #43
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
I meni je popodne najgore i predvečer...evo upravo su mi stigli i zadnji nalazi, ma sve je u najboljem redu samnom.. Ma mislim drago meni da je, al oću znat zašto sam ovako slaba popodne i zašto mi se mantaaaaa??
welcome to the club...
to sam i ja rekao, samo da znam koji mi je vrag...
moja liječnica mi kaže da mnogi ljudi pate od raznih tegoba koje nakon nekog vremena prođu same od sebe i nikad ne uspiju ustanoviti što je bilo...
drugi se pak jednostavno naviknu živjeti sa tegobama isto tako ne znajući što im je...
nadam se da ćemo mi pripadati prvoj kategoriji...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:38   #44
Question Bolovi u vratu i vrtoglavica

Svaki dan sve više problema imam sa vrtoglavicom i bolovima u vratu,a bol se širi niz ramena do šaka.Ponekad se probudim utrnutih dlanova,a u ramenima mi sijeva i žari.Inače radim kao šivačica,8 sati u istom položaju.počelo je prije 7 god.sa laganom vrtoglavicom,neznam što nisam pregledala(od štitnjače ,vratnih krvnih žila, MG neurologa,pa do psihijatra).Ustanovljena je protruzija diska u razini C5-C6 s impresijom duralne vreče.Neuropsihijatar mi daje terapiju Voltaren i Normabel po potrebi,fizikalne terapije.Ali naglašavajuči da je največi krivac stres.Malo ljudi mi je vjerovalo,misleći da mi je SVE U MOJOJ PSIHI.Danas mi je u odnosu na prije 100% gore,čak do ležim imam vrtoglavicu,a dok radim užasne bolove i omaglicu,jednostavno ometa rad.Čak i samo pranje suđa ili sami položaj glave i ruku mi otežava svakodnevni život,a da ne govorim o jugu koje mi smeta i dovodi do povračanja.Prije 20 dana posjetila sam neeurologa koji daje dijagnozu SY CERVICOBRACHIALE BIL PROTRUSIO DISCI IV: C5/C6,napeta i bolna nuhalna muskulatura,daje mi tablete ZALDIAR i normabel,poštedu rada,kao i ponovno snimanje MR C kralježnice.Koje ovdje u Splitu mogu uraditi tek u 9 mj.zbog gužve,ili privatno (taman cijela moja plaća šivačice).Stanje nije popravljivo,može se donekle zaustaviti,ostaje živiti sa tegobama,jer neznam kad zaspim kako ću se probuditi,dali ću moći raditi ili preležati cijeli dan.Donekle me tješi saznanje da nisam sama i da me sve više razumije moja obitelj.
dolores42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 00:51   #45
martas, ne zelim ti otežat stvar, no teska vrtoglavica i umor mogu biti znaci leukemije. moj frend je punih 2 mjeseca imao vrtoglavice i non-stop je bio umoran, no u zadnji cas je otisao kod doktora i spasio se. preporucujem ti da popijes neke tableta i drzis se doktora.
Chewy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:49   #46
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
meni je prvi put samo pala crna zavjesa na oci..zacrnilo mi se ..nakon toga su mi ustanovili da su mi vratn arterije pritinute kicmom i krv mi smanjeno ide u mozak..onda su zaredale vrtoglavice..katastrofa..to se ne moze opisati, cijela soba se vrti i samo molis Boga da prestane..prestajanjem vrtoglavice pocinje jako bolit glava, isla sam na vjezbe, terapije, nesto mi se bilo i popravilo, al mi se nekako cini da mi jke ovaj period u proljece najrizicniji, uzimal aam neke homeopatske pripravke..al nis koristi..sad popijem kad mi se pocne vrtit, popijem Sulpirid,,on mi nesto malo pomogne, inace isto imam snizen tlak..pojma nemam sto cu s tim..na kontrolu dopplerom nisam jos isla jer se treba cekat po godinu dana..a i ne hodocasti mi se okolo..spavam na anatomskom jastuku i strogo pazim da ne spavam dugo na ledjima..il da ne spavam previse..ma totalni rezim..a navodno se moze od iznenadnog stresa stegnut misici oko vrata i prouzrocit vrtoglavicu..eto ljudi, preostaj nam jedino borba, sretno!
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 08:13   #47
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu

Ja sam imala isti problem, sve mi se vrtilo nisam mogla sist a ne dignit se na noge još sam ja slab pa sam stalno povračala... ali meni kad je došla hitna oni bi mi napravili neke vježbe. ka dizanja i dali mi inekciju meni bi odma pomoglo ono još bi mi se vrtilo ali ni približno ka prije... nakon toga sam išla na pretrage sve bilo super i nikad se nije ponovilo.
tuttyfrutty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 15:53   #48
Vrtoglavica

Daklem, sila me natjera.....
Zadnjih 3 tjedna mući me vrtoglavica. Stalan osjećaj neravnoteže sa jednim napadom jake vrtoglavice uz mučninu i povračanje. Ponekad zujanje u ušima.
Odležao sam 8 dana u bolnici, svi nalazi OK. No, sumnja je nekako pala na kralježnicu...
Sad ide ono što me zbunjuje. Jednostavnim raspitivanjem kod uskog kruga prijatelja naišao sam na 8 slućajeva vrtoglavice. Sve je povezano istim tajmingom i istim simptomima, neki su imali jače napadaje a neki samo smetnje i što je još čudnije sve u istom kvartu (Zagreb, Gajnice i Stenjevec).

Ako ima još netko tko se ovako čudno osječa u zadnjih par tjedana, pls javite se sa vašim iskustvima i opažanjima...

Pozdrav
Dado5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:24   #49
ne znam cudno ovo je za CSI
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 17:54   #50
to je i meni bilo i sve moguće preglede su mi napravili ali sve je ok. i meni su rekli da mi je možda zbog kralježnice jer imam problema s njom.. samo se odjednom ujutro pojavilo i grozan je osjećaj koji traje nekoliko dana neprestalno..
meni se nije pojavila od kad sam počela vježbati pilates, pa pokušaj s tim ako ti se bude ponovo vraćala kad i meni.
čipičips is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 19:42   #51
Ovako...mene pere vrtoglavica već tjedan dana, neprestano, cijeli dan. Barem ja mislim da je vrtoglavica (nekad kao da se sve vrti oko mene, makar imala zatvorene oči, dok hodam vani nekad imam osjećaj da teturam, pogled kao da mi blago bježi). Prvih dana mi je u navrate bilo dosta loše, onako mi je došlo slabo, oblio me užasan znoj. Nije tlak, niti šećer. Doktor me uputio na vađenje krvi, ono što je on dao pretražiti je sve OK. Usput mi je dao Helex i lijek mi je užas, pijem ga 2x dnevno i prespavam 3/4 dana kako sam na bolovanju. Okulist mi je pregledao oči, sve OK, doduše moram na pregled baš za vid. Mislila sam da me glava možda boli, a i ta vrtoglavica pere jer mi se čini da na jedno oko vidim slabije, no okulist je rekao da to nema veze s vezom. Već godinama patim od jakih glavobolja, no strah od neke loše dijagnoze me oduvijek odvlačio od nekog detaljnog pregleda. Sad su mi već starci zabrinuti, a ni ja ne mogu raditi (radim na računalu 6h dnevno) jer me nakon 10 minuta glava rastura pa sam odlučila otići na pregled. Kompletan pregled cijelog tijela. Da li netko ima ideje gdje to napraviti (cijena nije bitna)? Ono, da pregledaju sve, dakle ne samo neurolog. Hvala.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:16   #52
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
ne znam cudno ovo je za CSI
a možda za doktora kuću?!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:26   #53
zasto je sumnja pala na kraljeznicu?????pls objasni
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:22   #54
Vrtoglavica

E ovako,pre 20 minuta sam tren'o na pod.Bio sam sjedio na kaucu i gledao O.C. i htio sam da odem do kuhinje,kad mi se zamantalo i upao sam na pod.

Inace,ovu vrtoglavicu osjecam stalno,ali jos nikad nisam upao ili makar na 3 sekunde izgubio svijest.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 01:43   #55
vrtoglavica

Pozdrav svima!

Negdje od osmog mjeseca mi se pocelo vrtiti u glavi, ne bas stalno, ali skoro svakodnevno pa sam se malo i zabrinula. Otisla sam kod doktorice, rekla mi je da mi je to od niskog tlaka i vremena (bile su one velike vrucine). Neka ne sjedim puno u komadu, pijem puno tekucine, jedem slaniju hranu, vise se krecem i poslala me doma. Sve sam to prakticirala i prije, vise nije tako vruce, a meni nije nista bolje. Inace stvarno imam jako nizak tlak i stalnomi je hladno. Ima mozda netko tko je imao slican problem pa da mi kaze kako ga je rijesio? HVala!
hexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 02:07   #56
Koliko imaš kilograma i koliko si visoka? Piješ li neke lijekove?

Moglo bi se raditi o anemiji, problemima sa šećerom (dijabetes) ili štitnjačom. Koliko godina imaš?

Osjećaš li mučninu? Kad je bila zadnja mensturacija?

Prvo bi trebalo napraviti krvnu sliku, glukozu a zatim hormone štitnjače. Jesi možda to već napravila kod svoje doktorice?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 07:53   #57
Imam 24 godine, ne pijem bas nikakve lijekove. Mucnine bas i nemam vise, u osmom mjesecu mi je znalo biti losije, sad je bolje ali i dalje mi se vrti i ponekad se osjecam bas jako slabo. Menstruacija mi je vise manje redovita. Nisam radila nikakve pretrage, nije mi ni tlak mjerila. Zna otprije da imam niski, samo me poslala doma.

Vidjela sam da je netko nastavio istu temu otvorenu ranije pa mozda da nastavimo tamo?
hexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:03   #58
Vrtoglavica

Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
i ja sam slučaj kao i ti...
cijelo vrijeme sve svaljuju na vratnu kralježnicu, svi ostali nalazi su ok, muči me cca. već oko godinu i pol...
sada sam počeo ići redovito na plivanje (2 mjeseca), osjećam promjene na bolje, makar kad se preforsiram drugi dan sam koma od bolova u gornjem dijelu leđa, vratu i glavi, a da ne govorim o pištanju u ušima, pritisku u glavi i očima i vrtoglavici...
zadnjih par tjedana sam sav jadan, iscrpljen, naročito poslije podne, liječnici optužuju vrijeme...
=================
Već 7 godina imam vrtoglavice koje su sada pojačane i nepodnošljivim glavoboljama. Imam 50 godina.Prošla sam sve vrste pretraga. Našli su promjene na vratnoj kralježnici (ništa alarmantno) i spazam krvnih žila vrata (COLOR DOPLER). Jedino mi TORECAN nešto smanji vrtoglavicu (doktor kaže da se ne smije piti duži period). Probala sam Betaserc, Vertiserc, Strugeron, homeopatski Vertigohel, Urutal.....ništa ne pomaže niti uz uzimanje lijekova 2 mjeseca. Bila sam i kod kiropraktičara (27 puta), fizikalnoj terapiji, već 7 mjeseci idem na masaže, radim vježbe, meni sve gore i gore, vrtoglavica i glavobolja se samo kronično izmjernjuju. Inače radim na kompjuteru i mislim da je od tuda sve počelo. Više ne znam šta da pijem jer su doktori, u Puli, očito nemoćni, o onima iz bolnice da i ne govorim. Ima li negdje u Hrvatskoj neki privatni neurolog koji je kome pomogao, jer šta mi vrijedi život sa svakodnevnim vrtoglavicama iako doktor kaže da mogu doživjeti stotu?
narcisoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:32   #59
vrtoglavica

Molim MARTAS da mi se javi jer imamo isti problem!
dubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 15:09   #60
Tek sada sam vidjela ovaj topic...
E kako bi mi dobro došao kad sam ja bila na ringišpilu...

Kako jurim doma, bit će ovo brzinski odgovor...

Iz čista mira, ničim izazavana, prije više od 2 godine takva vrtoglavica... Bilo je jutro, vura je zvonila...ja hop na noge lagane...i kao loptica na fliperu udarala sam u zidove..

Pala sam na pod u kupaoni i ostala ležati... Nema šanse pomaknuti se od vrtoglavice... Zatvorene oči, otvorene oči, sve je jurilo filmskom brzinom oko mene. Mislila sam da sam kaput.

Nakon prvih valjda 100 pregleda ...svih osim MR-a, zaključku je prethodio sljedeći rezime - napad na desni periferni centar za ravnotežu, nistagmus, urgentna inkontinencija, brza promjena visokog i niskog tlaka kod promjene položaja tijela, lagana slabokrvnost, lagano usporen rad štitnjače..

Pa su zaključili da mi je virus napao desni eriferni centar za ravnotežu, da iz toga slijedi nistagmus...a da je sve ostalo bilo zatečeno stanje u trenutku ataka virusa...

Od terapije - B vitamin, još nešto na B što košta 200 kuna, torecan čepići po potrebi...
Smirilo se samo od sebe...postepeno...a jedno godinu i pol je trebalo...

Kad sam već bila skoro Ok napravila sam MR (jedva ga se dočepala, i to onog na Rebru)...našli su mi dvije lezije...i to baš zahvaljujući tom novom snažnom stroju...ali nisu dijagnosticirali MS.....kažu da trebaju biti minimalno 3

Uglavnom, ja sam dobro
Kad "cigo krene vrtiti ringišpil" ja se čvrsto držim za nekaj...tad ne vozim....odležim...i jurim dalje.
Koji puta potraje...koji puta me jače strefi, koji puta manje... navikne se čovjek
Ali na zapinjanje ramenima o štokove nikad se neću naviknuti, e to mi najviše smeta

Zvučim malo neozbiljno, znam...ali kaj da delam kad mi u stvari ništa nisu našli...nikakvu terapiju dali....
Mogu samo pičiti dalje...uz smješak...

Želim vama kojima je lošije nego meni - da vam čimprije bude bolje.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.