Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 14:59   #2581
eh sorry imam otvorenih 100 prozora o trudnoći opa ne pratim ovaj forumski kako treba
kako ne, pa rekla si mi koliko košta apartman bitna info
pa da, tako sam i ja promišljala. prvo mi je beba, pa onda moja komocija

ma termin mi je 18.07, ali tako to sve juri
baš gledam kako da stavim tiker u potpis, ali u obliku linka..odustala sam..izašla sam iz štosa postanja po forumu ..hihi

a ti češ pišulinca roditi par dana prije mog rođendana
mala ovčica . nadam se da imaš živaca
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:03   #2582
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja o Petrovoj. Odlučila sam tamo roditi..za sada, pa me interesiraju neki detalji.
Puno će mi pomoči pri odluci, pa se zahvaljujem na informacijama

1. Kakve sobe me mogu dopasti u Petrovoj? ono, znam da se razlikuju po katovima..ili? Koliko žena po sobi, koliko wc/kupaona, kakvi su madraci isl..
2. Kako izgleda onaj apartman i koliko košta dnevno? Sa koliko osoba ju djeliš i što ima od dodatnih opcija?..tv, kupaonu, klimu..????
3. Babinjače? pardon! možete li mi objasniti što je to i kada, koliko itd?
4. Može li moja beba za svaki obrok dobivati moje mljeko?
5. Imam li pravo na biranje medikamenta, tj. odbijanje nečega što mi ne treba ili ne želim..tipa dripa ili analgetika itd...? (znači ne mislim na ljekove koji su nužni ako dođe do komlplikacije ili onih ako se treba spriječiti neka gadna komplikacija, već onih koji mi daju da bi sebi olakšali i skratili vrijeme mojih porođajnih faza.)
6. Jel ta Petrova, ono, čista? ..kupaone, wc-i, posteljina i slično
7. Hrana? vegetarijanska?
8. I dali tko ima informaciju o tome, kada če se završiti s preuređenjem i koji je ono kat u pitanju?
9. I što očekujemo nakon preuređenja? kakve sobe , kupaone isl..
10. Kako izgleda rađaona?
11. Hoče li preuređenjem doči i nova rađaona s novim stolovima za rađanje i možda stolčekom ????
12.Roming koji su rekli uvesti s preuređenjem??? Jel beba 24sata sanom i dal ju onda mogu dojiti sama..kako to ide??

hvala hvala hvala...
nadam se da imate odgovore
Da i ja malo pomognem
Rodila u Petrovoj prije godinu dana,tko me zna.sjeća se da nisam lijepo pričala o toj bolnici,ali evo stvarno ću biti objektivna....

1.Moj odgovor na ovo pianje ne bi bio lijep,ali hvala Bogu preureuđuje se,pa će to sve biti tip-top

2.Ja sam tražila apartman koji je koštao 700 kuna po danu,i bio je u jednako lošem stanju,ali je imao klimu i bila bi sama unutra..ali su sve bili zauzeti..nema mogućnosti rezervacije,i to je lutrija.

3.Babinjače-odjel za žene koje su rodile prirpdnim putem na kojem ostaješ 3-4 dana ako je sve ok.

4.Ovo ne znam jer su nam onda odnosili bebe i nemam pojma kaj su im tam radili,dal su ih dohranjivali ili nisu...

5.U Petrovoj nisu skloni ispunjavanju želja...ja sam molila da mi ne pojačavaju drip,ali su ga pojačali...tam ne možeš šetat,ili biti na lopti...

6.Bila je jedna diiivna spremačica koja se trudila,ali u onim uvjetima je bilo teškooo...60 žena na 3 wc-a i 3 tuša
Ja sam joj se divila...ali je bila draga,predivno biće.

7.Hrana-ok..ja sam bila jaako gladna i sve pojela...a dal možeš reći da ne jedeš meso..probaj..

8.Drugi kat je u pitanju...preureuju već skoro godinu dana,pa valjda budu uskoro.
9.Hotel sa 5 zvjezdica u usporedbi kak je to zgledalo...

10.Rađaone su super,i općenito su su svi jakooo zadovoljni sa prvim katom,gdje ostaješ ako rodiš carskim rezom.

11.Rađaone su na 1.katu koji je preuređen prije par godina,i nema stolčeka...

12..a ovo ne znam kak će izgledati...

Eto,nadam se da sam pomogla...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:09   #2583
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
eh sorry imam otvorenih 100 prozora o trudnoći opa ne pratim ovaj forumski kako treba
kako ne, pa rekla si mi koliko košta apartman bitna info
pa da, tako sam i ja promišljala. prvo mi je beba, pa onda moja komocija

ma termin mi je 18.07, ali tako to sve juri
baš gledam kako da stavim tiker u potpis, ali u obliku linka..odustala sam..izašla sam iz štosa postanja po forumu ..hihi

a ti češ pišulinca roditi par dana prije mog rođendana
mala ovčica . nadam se da imaš živaca
I ja imam ovčicu

Ma sve te uvjete ili ne uvjete preživiš,ali stvaarno..samo da je beba ok.JA sam imala svoje sokove,muž mi je donio za jest ako sam bila gladna...
Nadam se da će sa novim ambijentom i te sestre "lakše" raditi i imati polet,iako kažu mnogi,sve zavisi kakav si čovjek.

Ima u Petrovoj par divnih doktora,i 2-3 ok sestre,da se zna
Možda sam ja krive smjene potrefila
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:18   #2584
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Da i ja malo pomognem
..
Eto,nadam se da sam pomogla...

jesi!
dobro. nadam se da će me dopasti neki apartman na drugom katu

jel me oni mogu spriječiti da se ustanem i šetam između trudova
ili da mi dragi dofura loptu..pogotovo ako sam u apartmanu...
a drip..planiram otiči tamo pred drugu porođajnu fazu, biti doma do zadnjeg trena makar se porodila u taksiju..i nadam se da ću biti dovoljno jasna da ne želim ta govna u sebi :ekskjuzmajfrenč:

a di se čeka s trudovima ako se ne otvaraš..jel te smjeste odmah u sobu/apartman do samog poroda ili ??
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:26   #2585
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
I ja imam ovčicu

Ma sve te uvjete ili ne uvjete preživiš,ali stvaarno..samo da je beba ok.JA sam imala svoje sokove,muž mi je donio za jest ako sam bila gladna...
Nadam se da će sa novim ambijentom i te sestre "lakše" raditi i imati polet,iako kažu mnogi,sve zavisi kakav si čovjek.

Ima u Petrovoj par divnih doktora,i 2-3 ok sestre,da se zna
Možda sam ja krive smjene potrefila
Eh, ja sam ti slične sreće ..i uz sve ovo: poznajem gl.babicu iz petrove(koje nece biti jer je na godišnjem u 7.mj. ) , a trudnoću mi privatno vodi dr./šefica nekog odjela u petrovoj koju mi je preporučila ta babica..uz sve to..ne očekujem da ću biti oduševljena Petrovom, a niti da ću uspjeti uloviti apartman, a bome niti sobu na drugom katu

odoh dovršiti ručak. dragi samo što nije, a ja još ni da bi

kissssss
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:29   #2586
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post

jesi!
dobro. nadam se da će me dopasti neki apartman na drugom katu

jel me oni mogu spriječiti da se ustanem i šetam između trudova
ili da mi dragi dofura loptu..pogotovo ako sam u apartmanu...
a drip..planiram otiči tamo pred drugu porođajnu fazu, biti doma do zadnjeg trena makar se porodila u taksiju..i nadam se da ću biti dovoljno jasna da ne želim ta govna u sebi :ekskjuzmajfrenč:

a di se čeka s trudovima ako se ne otvaraš..jel te smjeste odmah u sobu/apartman do samog poroda ili ??
Ovako...u apartman ili običnu sobu ideš nakon što rodiš..znači prvo dolaziš u rađaonu na prvi kat gdje te klistiraju,briju(mene nisu jer sam se doma)...pregledaju i onda ideš u tzv.box ili eveeentualno predrađaonu ako je u boxovima gužva...Jednom kad uđeš u taj box i kad te prikopčeju na ctg nema više dizanja,štetanja...ničega...lopti.Bar nije bilo prije godinu dana.

Moj savjet-nemoj puno planirati,da se ne razočaraš...i odi na njihov trudnički tečaj...da ipak dobiješ maaali uvid u sve to tamo.Košta 400 kuna,ali ja sam si bar vizualizirala dio priče.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:19   #2587
cure evo i mene nazad
imala tehničkih problema i nekakve majstore pa sam vas samo čitala i svaka čast, ali dok ja pročitam cijelu temu odjednom tema nestaje mene živo zanima kad se to više preuredi kak bu to nakraju izgledalo i bilo??
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:37   #2588
s obzirom da idem na trudnicki u petrovoj koji je bas u tijeku, bili smo u posjeti radjaoni. boxevi izgledaju ok, super je jer imas privatnost koliko toliko. predradjaona su krevet do kreveta ,a dr-i su u hodniku ispred boxeva . u tom hodniku se lezi 2h poslje poroda da nebi bilo komplikacija. bila je jedzena u predradjaoni, jedna u hodniku i jedna u boxu...sve laganini. apartman postoji samo jedan slobodan u cijeloj bolnici! ali su nam na tecaju rekli da ako smo zainteresirani da se javimo tako da ocito neka rezervacija postoji. sto se tice preuredjenja, nazalost trajati ce jos mjesec do dva...i mi ga, izgleda, necemo docekati.,,,

tecaj ti je jako koristan jer saznas te neke stvari o bolnici i vidis odjele...sama edukacija nije nista posebno...
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:04   #2589
jel zna neko raspored tih tečajeva, osim ovog koji sad traje? kad počinju i u kojim terminima ili da zovem u petrovu pa da pitam??
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:14   #2590
ja sam nas predbilježila za grupu koja počinje 03.05., pa za tu znam
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 10:35   #2591
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
Eh, ja sam ti slične sreće ..i uz sve ovo: poznajem gl.babicu iz petrove(koje nece biti jer je na godišnjem u 7.mj. ) , a trudnoću mi privatno vodi dr./šefica nekog odjela u petrovoj koju mi je preporučila ta babica..uz sve to..ne očekujem da ću biti oduševljena Petrovom, a niti da ću uspjeti uloviti apartman, a bome niti sobu na drugom katu

odoh dovršiti ručak. dragi samo što nije, a ja još ni da bi

kissssss
Što se tiče apartmana, sad kad se preuredi drugi kat mislim da ti ni neće biti potreban. Ja sam bila u apartmanu prvenstveno iz razloga što sam imala svoju kupaonu i wc. Znači imala sam i puno sreće da sam upala u njega.
Moja priča s Petrovom ti je slijedeća: prvo 3 dana PT2 (odjel koji je savršeno sređen, 4 kreveta, kupaona, frižiderčić, plazma, klima...), zatim 3 dana odjel nakon carskog reza na prvom katu (ok, malo lošiji uvijeti nego na PT2, al su sestre jako brižne i pažljive, pa je to veliki plus, a tuševi su ok, nije onakav horor ko do sad na babinjačama), i onda 3 dana apartmana (+je vlastiti wc i kupaona, imaš još tv koji nisam stigla gledat, imaš frižider i klimu, al niš od toga mi nije trebalo, a minus ti je kaj si sam i nemaš s kim razgovarat oko ovog novog iskustva u tvom životu, tvoji to ne razumiju kao cimerice koje su slično prošle, i krevet je najlošiji na kojem sam tamo bila-tanka spužva se odmah udubila i imala sam osjećaj da spavam/ležim na željeznim šipkama). Da pozitivno je to kaj ti tvoji mogu doć kad hoće a ne samo u vrijeme posjeta (al ne bi trebali bit s tobom dok imaš bebu kod sebe), beba je navodno češće s tobom, i hrana je malo bolja.
Eto, mislim da sad stvarno, ak će bit 4 žene u sobi s kupaonom/wc-om, kao što je dolje na PT2, nema potrebe za apartmanom, jer su to već jako pristojni uvijeti. I naravno, uštediš si 2100kn.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 11:43   #2592
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Što se tiče apartmana, sad kad se preuredi drugi kat mislim da ti ni neće biti potreban. Ja sam bila u apartmanu prvenstveno iz razloga što sam imala svoju kupaonu i wc. Znači imala sam i puno sreće da sam upala u njega.
Moja priča s Petrovom ti je slijedeća: prvo 3 dana PT2 (odjel koji je savršeno sređen, 4 kreveta, kupaona, frižiderčić, plazma, klima...), zatim 3 dana odjel nakon carskog reza na prvom katu (ok, malo lošiji uvijeti nego na PT2, al su sestre jako brižne i pažljive, pa je to veliki plus, a tuševi su ok, nije onakav horor ko do sad na babinjačama), i onda 3 dana apartmana (+je vlastiti wc i kupaona, imaš još tv koji nisam stigla gledat, imaš frižider i klimu, al niš od toga mi nije trebalo, a minus ti je kaj si sam i nemaš s kim razgovarat oko ovog novog iskustva u tvom životu, tvoji to ne razumiju kao cimerice koje su slično prošle, i krevet je najlošiji na kojem sam tamo bila-tanka spužva se odmah udubila i imala sam osjećaj da spavam/ležim na željeznim šipkama). Da pozitivno je to kaj ti tvoji mogu doć kad hoće a ne samo u vrijeme posjeta (al ne bi trebali bit s tobom dok imaš bebu kod sebe), beba je navodno češće s tobom, i hrana je malo bolja.
Eto, mislim da sad stvarno, ak će bit 4 žene u sobi s kupaonom/wc-om, kao što je dolje na PT2, nema potrebe za apartmanom, jer su to već jako pristojni uvijeti. I naravno, uštediš si 2100kn.
Imam par pitanja vezano uz cr - da li je tamo moguc rooming-in? Kako brzo nakon cr su ti donijeli bebu? Kako cesto je s tobom ako nije moguc rooming in? Koliko dohranjuju te koliko postuju tvoje ev. zelje da ne nadohranjuju? Koji dan nakon cr otpustaju?
Kakav sav su ti radili - da li onaj s koncem koji se sam razgradjuje (pa samo imas kopce) ili si morala ici na vadjenje konaca?

Thx!
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:04   #2593
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja vezano uz cr - da li je tamo moguc rooming-in? Kako brzo nakon cr su ti donijeli bebu? Kako cesto je s tobom ako nije moguc rooming in? Koliko dohranjuju te koliko postuju tvoje ev. zelje da ne nadohranjuju? Koji dan nakon cr otpustaju?
Kakav sav su ti radili - da li onaj s koncem koji se sam razgradjuje (pa samo imas kopce) ili si morala ici na vadjenje konaca?

Thx!
Hm, valjda bude moguć ako uvedu rooming in u bolnicu (kao što je i na Sv.duhu). Doduše, nama nisu dali da dižemo bebe, kak nam ih oni stave na krevet tak su trebale bit. Tako da ne znam kako bi ju prematala, dizala da podrigne...Možda će i to pravilo promijeniti.
Meni je carski bio u 10:30 (pod spinalnom), a malenu su mi donijeli oko 18h.
Nose ih svaka 3h, i budu dosta u sobama, sigurno 1,5h ako ne i duže. Jedino navečer kad ih uzmu (oko 22-23) onda tek ujutro oko 6 dođu opet.
Dohranjuju ih, i ja nisam rekla da ju ne dohranjuju (nije nitko s kim sam bila tih prvih 3 dana), al mislim da bi možda ak ih lijepo zamoliš poslušali tvoju želju (ili sam u zabludi). Imaju puno posla i sigurno im je jednostavnije sve bebe nahranit da im ne plaču.
Ako je sve u redu puštaju doma šesti dan (prvi je nulti, znači meni je carski bio u ponedjeljak, a doma smo išli u nedjelju), nekad čak i peti ak im je gužva, pa sutradan dođeš da ti odrežu "kopčice".
U prethodnom odgovoru je i odgovor na zadnje pitanje, nije rađeno sa koncima koji se raspadaju nego su nekakve "kopčice" koje skinu zadnji dan odnosno ak te puste peti dan, onda moraš sutradan doć na skidanje.
Nadam se da sam ti pomogla.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:43   #2594
Jesi hvala... Uglavnom, vidim da ostajem pri dilemi Vinogradska ili Sv.Duh, ovo u Petrovoj mi se ne cini nista boljim od Vinogradske... Tamo bar nitko nije ocekivao da ne dizes bebu s kreveta.

Inace, ja fakat ne kuzim te hr bolnice, u jednoj ne smijes 3 dana ni dici bebu iz kreveta, a u drugoj 12h nakon cr sve oko bebe radis sama...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:55   #2595
Ej cure! Stalno sam uz vas i sad kad mi se bliži termin sve više iščekujem informacije o preuređenju babinjača. Rodila sam u petrovoj 2008. i preživjela ali ne bi se bunila da sad budem u novoj sobici. Termin mi je 06.05. pa ćemo vidjeti. Znam da ste o tome već pisale i sad evo tražim ali nemogu naći pa bi molila ak se kojoj da da ponovno napiše koji dan radi koji doktor u trudničkoj ambulanti u petrovoj Hvala svima!
tara big is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:01   #2596
cure, moze mi netko reci kako se rezervira trudnički tečaj u petrovoj, telefonski (ako da, imate li broj?) ili osobno, te kako platiti, u naprijed ili na licu mjesta?
hvala svima na info.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:26   #2597
Prvo i osnovno rooming in nakon carskog ne bi ni. najgorem neprijatelju jer si nepokretna prvih 24 sata, a idućih par dana se jedva dižeš iz kreveta. Meni je Petrova bila zakon i nadam se da nikad neće uvest rooming in tj. ako ga i uvedu nadam se da ćeš imati pravo izbora. Ja da sam imala bebu 24 sata pored sebe mislim da bi umrla. Odmah nakon carskog sam bila na intenzivnoj 24 sata, bebu su mi donesli odmah nakon carskog na kratko, drugi dan sam je vidjela isto relativno malo i to je fakat koma ali ćim te prebace u sobu sa intenzivne ti si sa bebom praktički cijelo vrijeme, odnesu je taman da imaš vremena malo doć k sebi. Što se dohrane tiče pa dohranjuju ih, ja sam mlijeko dobila tek četvrti dan nakon carskog, pa beba bi krepala od gladi i mene to uopće nije smetalo, bitnije mi je da je beba dobro a sad dal bude popila adaptiranog mlijeka mi je bila zadnja ruupa na svirali, normalno sam je dojila kad je sve krenulo. Na odjelu carskog su više manje sestre ok, ima par nadrkanih al njih treba odmah sterat u onu stvar pa se malo spuste na zemlju. Sve u svemu iz Petrove nosim fakat pšozitivno iskustvo i sklijedeći porod ću opet ići tamo al molim boga da ne uvedu rooming in.
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:37   #2598
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno rooming in nakon carskog ne bi ni. najgorem neprijatelju jer si nepokretna prvih 24 sata, a idućih par dana se jedva dižeš iz kreveta. Meni je Petrova bila zakon i nadam se da nikad neće uvest rooming in tj. ako ga i uvedu nadam se da ćeš imati pravo izbora. Ja da sam imala bebu 24 sata pored sebe mislim da bi umrla. Odmah nakon carskog sam bila na intenzivnoj 24 sata, bebu su mi donesli odmah nakon carskog na kratko, drugi dan sam je vidjela isto relativno malo i to je fakat koma ali ćim te prebace u sobu sa intenzivne ti si sa bebom praktički cijelo vrijeme, odnesu je taman da imaš vremena malo doć k sebi. Što se dohrane tiče pa dohranjuju ih, ja sam mlijeko dobila tek četvrti dan nakon carskog, pa beba bi krepala od gladi i mene to uopće nije smetalo, bitnije mi je da je beba dobro a sad dal bude popila adaptiranog mlijeka mi je bila zadnja ruupa na svirali, normalno sam je dojila kad je sve krenulo. Na odjelu carskog su više manje sestre ok, ima par nadrkanih al njih treba odmah sterat u onu stvar pa se malo spuste na zemlju. Sve u svemu iz Petrove nosim fakat pšozitivno iskustvo i sklijedeći porod ću opet ići tamo al molim boga da ne uvedu rooming in.
Hvala na razmisljanjima. Kako bi mi ovo bio drugi cr i poucena mojim iskustvom oko svega toga ovaj put je moje razmisljanje da bih radije ja izdrzala tih najtezih 2 dana nakon intenzivne uz rooming in nego da mi se ponovi sest tjedana borbe s dojenjem kao s prvom bebom. Svatko ima svoje prioritete... Kao sto rekoh, nisam jos 100% odlucila, srecom ima jos vremena do jeseni.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:40   #2599
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
cure, moze mi netko reci kako se rezervira trudnički tečaj u petrovoj, telefonski (ako da, imate li broj?) ili osobno, te kako platiti, u naprijed ili na licu mjesta?
hvala svima na info.
ja ti mogu provjerit broj telefona u petak - idem na kontrolu..
ako ne saznaš prije..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:27   #2600
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
cure, moze mi netko reci kako se rezervira trudnički tečaj u petrovoj, telefonski (ako da, imate li broj?) ili osobno, te kako platiti, u naprijed ili na licu mjesta?
hvala svima na info.
ja idem u srijedu u petrovu 3,
pa sam mislila usput prošetati i do bolnice da ih pitam to i za termine.. ako ne saznaš prije, javim ti
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.