Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 20:47   #1001
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
moze se u grubo to i tako reci ali zasto ne pitas sto te ustvari zanima
ovako, htio bih kupiti starcima klimu, no zbog rasporeda stana, ta klima nebi uopće hladila moju sobu, a da ju instaliram samo u svoju sobu mi je gnjusno. Dakle, ja bih jednu vanjsku a dvije unutrašnje jedinice, naravno pod uvjetom da je to jeftinije od dvije "normalne" klime
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 16.05.2007., 23:42   #1002
to je obicno skuplje od 2 "normalne"
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 17.05.2007., 07:34   #1003
Koji Samsung klima uređaj odabrati

Pao je izbor na ova dva Samsung modela.
Bilo bi super kad bi mi neko rekao da ima koji i kako je zadovoljan s istim ali bilo kakva pomoc dobro dode.

Dakle:
SAMSUNG AQ12MSB MODERATO


Naziv Klima uređaj SAMSUNG AQ12MSB MODERATO, 3.5 kW, hlađenje + grijanje (R410)
Cijena 3.545,00 kn (sa PDV-om)
Jamstvo 12
Linija Moderato (Premium)
Kapacitet hlađenja: 3,5 kW
Kapacitet grijanja: 3,8 kW
Kapacitet odvlaživanja: 1,3 l/h
Glasnoća rada:
- unutarnja jedinica: 26/36 dB
- vanjska jedinica: 45 dB
Dimenzije (Š x V x D):
- unutarnja jedinica: 950 x 268 x 178 mm
- vanjska jedinica: 790 x 548 x 265 mm
Težina:
- unutarnja jedinica: 9,0 kg
- vanjska jedinica: 33,5 kg
MPI zone
Filter i raspršivač prevučeni srebrom
Good Sleep opcija
Antibakterijski ventilator
Dezodorirajući filter
Auto Changeover
Tok zraka od 90°
Brzo rashlađivanje i zagrijavanje
Plin: R410


SAMSUNG AS09HPC PRESTIGE


Naziv Klima uređaj SAMSUNG AS09HPC PRESTIGE, 2.7 kW, hlađenje + grijanje (R410)
Cijena 3.443,00 kn (sa PDV-om)
Jamstvo 12
Hlađenje/Grijanje
Silver Nano e-filtar
Anti alergijski filtar
Dezodorirajući filtar
Silver Nano izmjenjivač topline
H-Fin tehnologija
Bionizer
Bio ventilator
Odstranjivač vlage
Turbo funkcija
Noćni režim rada
timer (24 sata odgoda rada)
Funkcija uštede energije
Auto Restart
Auto Changeover
Digitalni zaslon
Melodije za 4 osnovne funkcije
gfosa is offline  
Old 18.05.2007., 00:58   #1004
posto ljudi na forumu vecinom nemaju telepatske i ine sposobnosti bilo bi krajnje ljepo od tebe da kazes di bi to stavio za koliko ti je to prostora i tako te sitnica koje obicno budu bitnije od melodija za 4 osnovne funkcije i dezodorirajućeg filtera
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 18.05.2007., 01:02   #1005
Ja bih onaj donji nekak mi je, ljepši.

Mada ni ovaj gore nije loš, ima antibakterijski ventilator

stvarno osnovom čega bi ti neko nešto mogao preporučiti ? Možda po one 4 melodije, daj snimi pa da ih čujemo... (NHF)
ac_thunder is offline  
Old 18.05.2007., 10:41   #1006
Jesi li razmisljao o inverteru?
fjaka02 is offline  
Old 18.05.2007., 11:01   #1007
Ha, tih melodija po kući od raznih funkcija mobitela, bežičnih telefona itd. meni je puna kapa i stavljam najjednostavnije jer više ne znam što i kome zvoni ili je to muzika s radija ili sl.
Inverter je skuplji ali poslije manje troši i bolje radi, pa razmišljaj u tom pravcu.
__________________
:)
colour is offline  
Old 18.05.2007., 14:56   #1008
I ja sam u sličnoj nedoumici, samo što sam ipak izabrao verziju sa inverterom. AQV12VBA. Što se tiče kupnje odlučio sam se na www.servis-mladjan.hr No iako imaju, koliko sam ja pronašao najniže cijene za gotovinu, već tri dana čekam da bi, kako mi je rekla prpošna djevojčica koja radi u prodaji donjeli iz skladišta. E pa sad čekam dok ne poludim i odem negdje drugdje kupiti.
shufter is offline  
Old 18.05.2007., 17:06   #1009
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Inverter je skuplji ali poslije manje troši i bolje radi, pa razmišljaj u tom pravcu.

Kako to misliš - poslije? Poslije čega? Jel kad prođe proljeće i ljeto pa dođe zima i čovjek se počne grijati ili dogrijavati?

Neznam osnovom čega čovjeku preporučujete klime sa inverterom kada čovjek nije još dao nikakve podatke: zapremina prostorija, kuća/stan, položaj, da li želi samo hladiti ili će i grijati prostorije ili samo dogrijavati i sl.
ac_thunder is offline  
Old 18.05.2007., 20:07   #1010
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Kako to misliš - poslije? Poslije čega?.....
Kad plati skoro pa duplo više od ovih ljepotana.
Pitali su ga za podatke, nije se još izjasnio, bilo nam dosadno pa pisali, eto. Kad ponovo svrati imat će o čemu razmišljat.
__________________
:)
colour is offline  
Old 18.05.2007., 20:10   #1011
Soba koju trebam samo hladiti je 17m2 a to zadovoljavaju obje klime. I ovdje se radi o konkretno dva modela gdje je pitanje ili ili a ne o preporukama drugih proizvodaca, modela, invertera, melodija ili sl. jer je izbor pao na vec ova dva modela.
Ovi opisi su samo copy paste s stranice o karakteristikama i ovdje su samo radi lakseg donosenja ocjene a ne ismijavanja i pateteike.
Ukoliko netko ima iste ovakve modele bilo bi dobro da se javi s kritikama i pohvalama a bljuvotine oko melodija i mirisnih ventilatora nitkog ne zanimaju.

Dakle idemo na bitno jel ovo gore nema smisla.
Soba je 17m2 a prva klima hladi 30m2 a druga klima 25m2 i okrenuta je na zapad. E sad je stvar da ce vrata ostajati otvorena i prema hodniku ili trpezariji sto znaci jos par kvadrata. I klima iskljucivo za hladenjenje nista grijanje nista dogrijavanje. Mada u tom rangu svaka to vec ima.
Ogranicen sam s iznosom na 3500Kn aparat + koliko dode montaza zato ne razmisljam o inverteru da ne mislite da ne znam da tako sta postoji

Ajmo sad dalje samo pametne komentare. I hvala svima koji imaju sta pametno reci.
gfosa is offline  
Old 22.05.2007., 14:30   #1012
mffcti kao da se baviš klimama.... a gdje je reklama
Wontay is offline  
Old 22.05.2007., 15:54   #1013
Quote:
Wontay kaže: Pogledaj post
mffcti kao da se baviš klimama.... a gdje je reklama
Više se bavi KLIMETINAMA, a ovo do 10 kW mu zapne za zub, pa čaćka!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.05.2007., 17:02   #1014
Quote:
Wontay kaže: Pogledaj post
mffcti kao da se baviš klimama.... a gdje je reklama
Klimama sa kojima se jqa bavim su snage 3 x 1MW ili ti 3MW.
Pa tko voli može izračunati koliko tih malih kučnih split sistema stane u ove moje debeljuškaste bebice.
Konkretno to su klime za velike poslovne objekte. A klime o kojima se tu priča su mačiji kašalj ili dječja igra u odnosu na ove, i po snazi i po sofisticiranosti.
Konkretno zgrada u kojoj radim ima 45 000m2 pa si sada mislite kakve su to klime i kojom rashladnom snagom raspolažem.
Rasladne mašinu su marke Trane, rasteretne kutije Trane, Flact klima komore, ventilatori ABB svaki od 55kw i naravno sve to pogonjeno frekvencijskim regulatorima (Honeywell). Uglavnom večina te opreme je made in USA konkretno U vlasništvu General Electric (največa multinacionalna kompanija na svijetu - njihov generalni menađer je nedavno gostovao u ZG i prošle godina proglašen u udruženju menađera kao najbolji menađer stolječa.)
Konkretno što su japanci u split sistemima klimatizacije to su ameri u tim velikim sistemima i nema im premca u svijetu.
Eto malo opče kulture sa područja klimatizacije.
Nije na odmet da čovjek i to nešto znade.
mfcc is offline  
Old 23.05.2007., 01:33   #1015
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Klimama sa kojima se jqa bavim su snage 3 x 1MW ili ti 3MW.
Pa tko voli može izračunati koliko tih malih kučnih split sistema stane u ove moje debeljuškaste bebice.
Konkretno to su klime za velike poslovne objekte. A klime o kojima se tu priča su mačiji kašalj ili dječja igra u odnosu na ove, i po snazi i po sofisticiranosti.
Konkretno zgrada u kojoj radim ima 45 000m2 pa si sada mislite kakve su to klime i kojom rashladnom snagom raspolažem.
Rasladne mašinu su marke Trane, rasteretne kutije Trane, Flact klima komore, ventilatori ABB svaki od 55kw i naravno sve to pogonjeno frekvencijskim regulatorima (Honeywell). Uglavnom večina te opreme je made in USA konkretno U vlasništvu General Electric (največa multinacionalna kompanija na svijetu - njihov generalni menađer je nedavno gostovao u ZG i prošle godina proglašen u udruženju menađera kao najbolji menađer stolječa.)
Konkretno što su japanci u split sistemima klimatizacije to su ameri u tim velikim sistemima i nema im premca u svijetu.
Eto malo opče kulture sa područja klimatizacije.
Nije na odmet da čovjek i to nešto znade.
moram priznati da bi volio viditi kako rade takvi uređaji najjace po čem sam ja prcko je 190kw i i to igre sa redovnim servisom
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 23.05.2007., 14:08   #1016
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
moram priznati da bi volio viditi kako rade takvi uređaji najjace po čem sam ja prcko je 190kw i i to igre sa redovnim servisom
Posalji mi pm, ja radim u ZG pa se dogovorimo jedno popodne kad imam vremena mozes doci vidjeti i uvjeriti se. Inace u toj zgradi dnevno ima 2000 ljudi. Za sada je to po sofisticiranosti klimatizacije i po velicini klimatizacije najveca zgrada u ovom dijelu evrope.
mfcc is offline  
Old 25.05.2007., 13:32   #1017
mene zanima dobri ljudi je li to neki kvar ako mi kondenzat iz one cijevi uopce ne curi,a klima radi?tak je vec dva dana,niti kapi
minotaurus is offline  
Old 25.05.2007., 15:54   #1018
Quote:
minotaurus kaže: Pogledaj post
mene zanima dobri ljudi je li to neki kvar ako mi kondenzat iz one cijevi uopce ne curi,a klima radi?tak je vec dva dana,niti kapi
Moze biti vise uzroka tome. Prvo da ti je set piont (zeljene temp.) podesena na malu razliku od stvarne temp. u prostoriji (tzv delta T), pa freon koji treba raslhaditi takav zrak nema neku nisku temp. koja je potrebna da skine vlagu u prostoriji. Napominjem temp. freona trebala bi biti od 5-6°C i kod te temp. klima najbolje hladi i najvise skida vlagu, uz uvjet da je ima dosta u zraku.
Moguce da ti u prostoriji vlaga niska pa nema potrebe je skidati.
Provjeri da ti nije odvod kondenzata (rebrasta, fleksibilna cijev ) negdje zacepljena sa smecem. Najbolje bi bilo da zeljenu temp. podesis na najmanju mogucu vrijednost (18-19°C) i pustis klimu raditi nekih 30-45 min. Tada ce freon postici temp koju sam naveo maloprije i to ce biti uvjet za skidanje vlage. Ako ti temp. u prostoriji pocne padati i dalje ti iz odvoda ne curi kondenzat , onda ti je vjerovatno negdje zacepljen. Mislim da bi vec tada trebao uociti na unutarnjoj jedinici da ti iz nje sa strane pocinje malo kapati taj isti kondenzat, a to je onda znak zacepljenja.
mfcc is offline  
Old 25.05.2007., 17:38   #1019
a mozes i skinuti filtere na klimi i u dno onog saca koje je ispod filtera naliti čašu vode i onda bi moralo procuriti van
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 26.05.2007., 12:56   #1020
Pomozite papku!
Da li netko zna kako na Samsungovoj klimi SH12ZWH ubaciti tablete u drenažnu tavu?
Nabavil sam one tablete sa mirisom limuna protiv bakterija i gljivica i sad ne kužim gdje je tu drenažna tava? Kod drugih klima je to jednostavnije a na ovom mojem šrotu niš ne kužim kad skinem poklopac i filtere.
Danke unaprijed!
TETAK58 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.