Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 14:06   #201
Exclamation Pitanje u vezi izdavanja lijekova na recept

Pijem tablete Aerius protiv alergije. Izdaju se na recept. E sad, budući da ću dugo biti na moru, doktorica mi je odmah dala recept za dvije kutije. Na receptu je napisano S. 2 x 1, dakle za dvije je kutije. Moram li ja odmah s tim receptom pokupiti obje kutije ili mogu pokupit jednu, pa si oni nekako zabilježe da mogu još jednu, pa kad završim s prvom vratim se kupiti drugu?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:23   #202
Moraš uzeti obe. Zašto ne bi?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:27   #203
Pa ako ti je napisala za 2 kutije, dobit ćeš dvije kutije
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:58   #204
pa dobro kako onda npr. kontracepscijske pilule isto dobiš jedan recept pa dižeš svaki mjesec kad potrošiš kutiju, a ne sve odjednom
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:35   #205
zato što je recept za kontracepcijske ponovljiv i u pravilu vrijedi godinu dana i sam ga kupuješ, a ovaj za Aerius je jednokratan i ide preko HZZO-a (bar dio
josser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:50   #206
[QUOTE=gasolina;27998450]Pijem tablete Aerius protiv alergije. Izdaju se na recept. E sad, budući da ću dugo biti na moru, doktorica mi je odmah dala recept za dvije kutije. Na receptu je napisano S. 2 x 1, dakle za dvije je kutije. Moram li ja odmah s tim receptom pokupiti obje kutije ili mogu pokupit jednu, pa si oni nekako zabilježe da mogu još jednu, pa kad završim s prvom vratim se kupiti drugu?[/QUOTE


Evo iz prve ruke ti mogu reć da ne možeš. Jednom kad je recept obrađen on odlazi u HZZO i gotovo s njim. Ako uzmeš samo jednu kutiju u ljekarni se obradi jedna kutija i recept odlazi u HZZO. Jedino ti je bed kaj ljekarne i doktori još nisu povezani pa ti doktorica neće znat da si ti u ljekarni uzela samo jednu kutiju. Njoj će pisat da si ti dobila 2 kutije i da ti je to dosta za 2 mjeseca i mogla bi ti stvarat probleme kad dođeš opet kod nje po novu kutiju za taj drugi mjesec. A možda i neće. Ovisi ti o doktorici.
ya-ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:12   #207
Možeš i trebaš uzeti odmah 2 kutije. Liječnik ima pravo napisati na recept dvije kutije, a možeš ga tražiti i ponovljivi recept s kojim onda dižeš kutiju po kutiju 6 mjeseci.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:26   #208
jedno pitanje, malo nevezano...
zanima me ak ugostitelje testiraju na spolno prenosive bolesti, HIV konkretno?
lesovik1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 10:56   #209
MR pitanje

idući tjedan idem na magnetnu rezonancu koljena u Puli
napokon sam dočekao 11,5 mj od kad sam taj pregled tražio preko HZZO

pitanja glase:
- da li nalaz/dijagnozu nakon obavljene MR napišu samo u pisanom obliku ili se dobije i kakva snimka
- prema vašim iskustvima da li se može zatražiti da vam snimku stave na CD koji vi donesete


Thnx
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 10:58   #210
dobiješ i snimke... a sad to za cd stvarno ne znam, možda kad dođeš snimat odmah ih pitaš.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:01   #211
dobijes i pisani nalaz i snimke...za CD koliko ja znam,nema sanse,ne u Puli..ali pokusaj pitat
__________________
Things change.People leave.And life doesn't stop for anyone.
Streghetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:06   #212
Quote:
Streghetta kaže: Pogledaj post
dobijes i pisani nalaz i snimke...za CD koliko ja znam,nema sanse,ne u Puli..ali pokusaj pitat
oprostite na pitanju, ali: u kojem obliku su te snimke
(ne razumijem se u to)

Hvala
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:12   #213
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post
oprostite na pitanju, ali: u kojem obliku su te snimke
(ne razumijem se u to)

Hvala
najslicnije..onom sa rendgena
__________________
Things change.People leave.And life doesn't stop for anyone.
Streghetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:19   #214
U ZG-u dobiješ i snimke i cd i pisani nalaz- koji je (npr.neurokirurgu) najmanje važan
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:25   #215
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
U ZG-u dobiješ i snimke i cd i pisani nalaz- koji je (npr.neurokirurgu) najmanje važan
nda...nazalost,nismo svi u Zgb..pa se onda mos slikat dobijes sta dobijes ...i to je to
__________________
Things change.People leave.And life doesn't stop for anyone.
Streghetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 11:40   #216
nisam ni ja u Zagrebu
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:50   #217
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post
idući tjedan idem na magnetnu rezonancu koljena u Puli
napokon sam dočekao 11,5 mj od kad sam taj pregled tražio preko HZZO

pitanja glase:
- da li nalaz/dijagnozu nakon obavljene MR napišu samo u pisanom obliku ili se dobije i kakva snimka
- prema vašim iskustvima da li se može zatražiti da vam snimku stave na CD koji vi donesete


Thnx
Uz pisani nalaz radiologa obvezno ćeš dobiti i snimke. Pisani nalaz je praktički nebitan specijalistima.

Što se tiče CD-a, možeš upitati ali to nije praksa. Slike sa MR-a se digitalno spremaju u DICOM formatu i mogu se pregledavati samo pomoću specijalnih proigrama poput DicomWorksa. Ustanove imaju obvezu čuvati te slike određeni vremenski period.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 19:32   #218
Quote:
ema007 kaže: Pogledaj post
U ZG-u dobiješ i snimke i cd i pisani nalaz- koji je (npr.neurokirurgu) najmanje važan
ne svugdje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:38   #219
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ne svugdje.
Naravno, imaš pravo. Ali se znalo dogoditi da ljudi donesu samo pisani nalaz a on je najmanje bitan. Samo hoću istaknuti da je rengenska snimka najvažnija specijalisti a cd ako se ne dobije može se tražiti
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 19:04   #220
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post
idući tjedan idem na magnetnu rezonancu koljena u Puli
napokon sam dočekao 11,5 mj od kad sam taj pregled tražio preko HZZO

pitanja glase:
- da li nalaz/dijagnozu nakon obavljene MR napišu samo u pisanom obliku ili se dobije i kakva snimka
- prema vašim iskustvima da li se može zatražiti da vam snimku stave na CD koji vi donesete


Thnx
Dobiješ i slike i pisani nalaz. Za CD ne znam. Čula sam da neki dobiju ako traže. Ja osobno nisam dobila nikakav CD samo slike i pisani nalaz. A na magnetnu sam išla u Osijek.
__________________
Never give up!
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.