Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2013., 09:27   #1
Prestanite pušiti uz samohipnozu po metodi Dr. Herberta Spiegela

Koliko cujem danas su ponovo poskupjele neke cigarete po ko zna koji put u zadnjih mjesec dana, osim što vam osiromašuju džep, one truju i tijelo koje vam je potrebno da bi živjeli.... niste dužni besramnim dizanjem cijena cigareta puniti državnu blagajnu, dužni ste svojem tijelu poštovanje i zaštitu...

1. korak
udobno se smjestite i razmislite što bi u životu željeli imati, napišite cijenu toga....stavite na papir cijenu kutije i pomnožite brojem kutija koje popušite u danu, tjednu, mjesecu, godini, godinama koje pušite....koliko vam još fali za ono što želite? ostavite papir i još udobnije se smjestite te pređite na 2. korak.

2.korak
gledajte u vis, (pokušajte gledati u zamišljenu tocku na sredini cela)gledajte što više, napregnite oci...duboko udahnite, zadržite dah par sekundi i onda polako izdišite zatvarajuci oci. svakim izdisajem dopustite svojem tijelu da se sve više opušta...ponavljajte ovo dok ne osjetite kako više nemate želju otvarati oci i kako ste utonuli sve do dna. ostanite mirni i opušteni barem minutu.

3. korak
zamislite kako se spuštate stubištem sa deset stepenica u predivan vrt, brojeci od jedan do deset za svaku stepenicu, silazkom u vrt se osjecate ugodno i sigurno, opažajte drvece, cvijece, grmove, toplinu, mirise, pjev ptica...osjetite kako udišete svjež zrak. zamislite kako taj svijež i cist zrak ispunjava vaša pluca i tijelo...uživajte u svakom dahu....

4. korak
sad zamislite kakva bi bila priroda da pocne pušiti...obratite pažnju na dim u zraku, smeđe mrlje od nikotina na listovima i cvijecu...na miris cvijeca koji podsjeca na smrad pepeljare pune opušaka..
obratite pažnju kako sve izgleda neprirodno i ružno jer i vi ste dio prirode, vaša pluca izgledaju isto,

5.korak
sad ponovo zamislite onaj predivni vrt u koji ste se spustili, uživajte u prirodnom zraku, mirisima...dozvolite svojim plucima da budu poput vrta, da uživaju u prirodnom zraku koji im je namjenjen.. bez otrovnog dima

6. korak.
provedite nekoliko minuta uživajuci u tome što postajete dio te prirode i cistoce koju ona pruža...obecajte sebi da cete iduca 24 h cuvati svoje tijelo i pluca od otrovnog dima..

7. korak
polako izađite iz vrta brojeci od 10 do 1, zadržavajuci osjecaj onih prizora i mirisa iz vrta....ostanite udobno zavaljeni koliko vam odgovara, otvorite oci kad želite izaci iz samohipnoze....

sad dok ste još pod dojmom vrta u kojem ste bili, maknite sve pepeljare, otvorite prozore i pustite svijež zrak da uđe u vaš prostor...uživajte u novom zraku koji udišete...pijte što više obicne vode...svaki put kad bi inace zapalili popijte nekoliko gutljaja vode, nek voda zamjeni dim cigarete koji ste udisali...


samo hrabro, vi to možete,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:35   #2
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

1. korak
udobno se smjestite i razmislite što bi u životu željeli imati, napišite cijenu toga....stavite na papir cijenu kutije i pomnožite brojem kutija koje popušite u danu, tjednu, mjesecu, godini, godinama koje pušite....koliko vam još fali za ono što želite? ostavite papir i još udobnije se smjestite te pređite na 2. korak.
365 kutija godišnje po prosječnoj cijeni 2 eura (sad je 3, a prije je bilo 1) je sprženih 730 eura godišnje. Budući da pušin 30 godina to je cca 22000 eura.

Potrošiti na gušt 150 iljada kuna u 30 godina... da vidimo...

Drogeraš izdrogira 150 iljada kuna u godinu - dvi dana.
Kockar prokocka 150 iljada kuna u jednu noć.
Pijančina propije 150 iljada kuna u 2 - 7 godina.
Snob potroši 150 iljada kuna na robu i postole u 6 - 9 miseci.
Budala potroši 150 iljada kuna na zatezne kamate u 3 - 5 godina.
Audiofil potroši 150 iljada kuna na pretpojačalo i opet nema ništa.

Kao što vidimo pušenje spada u jedan od najjeftinijih hobija, a što se zdravstvenog aspekta tiče budući da od raka pluća obolijevaju i nepušači odgovorno tvrdim da je nepušenje vrlo nezdravo.

Dakle iman sve šta oću i na to plaćan porez.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 16:43   #3
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
365 kutija godišnje po prosječnoj cijeni 2 eura (sad je 3, a prije je bilo 1) je sprženih 730 eura godišnje. Budući da pušin 30 godina to je cca 22000 eura.

Potrošiti na gušt 150 iljada kuna u 30 godina... da vidimo...

Drogeraš izdrogira 150 iljada kuna u godinu - dvi dana.
Kockar prokocka 150 iljada kuna u jednu noć.
Pijančina propije 150 iljada kuna u 2 - 7 godina.
Snob potroši 150 iljada kuna na robu i postole u 6 - 9 miseci.
Budala potroši 150 iljada kuna na zatezne kamate u 3 - 5 godina.
Audiofil potroši 150 iljada kuna na pretpojačalo i opet nema ništa.

Kao što vidimo pušenje spada u jedan od najjeftinijih hobija, a što se zdravstvenog aspekta tiče budući da od raka pluća obolijevaju i nepušači odgovorno tvrdim da je nepušenje vrlo nezdravo.

Dakle iman sve šta oću i na to plaćan porez.
tako govore oni koji nemaju snagu volje za prestat pušit
aj ne jebi kvarče, dobro da nisi rekel
neoprezni potroše 150 iljada kuna krivim klikom miša
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 16:45   #4
btw jedno jutro sam se probudil i rekel "e pa neš više mamlazu jedan"
i danas mi je 29. dan bez cigarete nakon 30 godina pušenja
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 20:00   #5
Quote:
NNJ kaže: Pogledaj post
btw jedno jutro sam se probudil i rekel "e pa neš više mamlazu jedan"
i danas mi je 29. dan bez cigarete nakon 30 godina pušenja
Sve šta tebi mogu reći jest: "Svaka ti čast" ali uvjeren sam da nisi slijedio niti jedan korak iz prvog posta, a pogotovo da ti dr. Herbert Spiegel nije pomoga.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 20:19   #6
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Sve šta tebi mogu reći jest: "Svaka ti čast" ali uvjeren sam da nisi slijedio niti jedan korak iz prvog posta, a pogotovo da ti dr. Herbert Spiegel nije pomoga.
sad sam tek pročitali i sve kaj ti mogu reć je da bi noge polomil na tim koracima
a kaj sve ljudima pada napamet
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.