Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 11:31   #3401
Quote:
-051- kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Ovako ti stoje stvari:

odvoženje i dovoženje djece iz škole, bazična kuhinja cca jednom tjedno (imaju guvernantu koja kuha, ali ja volim kuhat tako da mogu i svaki dan) , puno ostakljenih povšina za očistiti i neka sitna čišćenja oko kuće (imaju vrtlara, pa on odrađuje večinu posla)

Smještaj je luksuzan, za radne sate ne znam, ali vjerovatno im moraš biti na raspolaganju od zore do sumraka.

Krivo sam se izrazio što se tiče slobodnih dana. Jedan dan godišnjeg je po tjednu rada, a za slobodne dane nisam pitao.

Jednom godišnje sa ide na Siciliju i tamo si smješten u hotelu i to je u grubo to.

Z
Ako je tih 1800 franaka neto (s placenim porezom), uz placene doprinose i zdravstveno, to onda nije tako lose. Odgovara ugrubo oko 3000 bruto placi. Smjestaj u Genevi je od 800 CHF navise (za samo sobu unajmljenu, kad dijelis stan s nekim, ako hoces svoj stan, onda i vise). Za tu vrstu posla, vrlo dobro.
Za neki stalniji boravak u Svici moras si isposlovati neku stalniju vizu.
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 12:02   #3402
Čisto provjere radi - ostajem preko noći na aerodromu u Zurichu slijedeći tjedan, dovoljna je samo važeća putovnica, jel tako?
Pitanjezanorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 12:37   #3403
Quote:
Pitanjezanorge kaže: Pogledaj post
Čisto provjere radi - ostajem preko noći na aerodromu u Zurichu slijedeći tjedan, dovoljna je samo važeća putovnica, jel tako?
Da :-)
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:38   #3404
Quote:
-051- kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Ovako ti stoje stvari:

odvoženje i dovoženje djece iz škole, bazična kuhinja cca jednom tjedno (imaju guvernantu koja kuha, ali ja volim kuhat tako da mogu i svaki dan) , puno ostakljenih povšina za očistiti i neka sitna čišćenja oko kuće (imaju vrtlara, pa on odrađuje večinu posla)

Smještaj je luksuzan, za radne sate ne znam, ali vjerovatno im moraš biti na raspolaganju od zore do sumraka.

Krivo sam se izrazio što se tiče slobodnih dana. Jedan dan godišnjeg je po tjednu rada, a za slobodne dane nisam pitao.

Jednom godišnje sa ide na Siciliju i tamo si smješten u hotelu i to je u grubo to.

Z
Pozz prije svega po nicku pretpostavljam da si iz rijeke pa smo sugrađani ako je tako.uglavnom ,ja sam u ch godinu dana otprilike,javi mi na pm kako si našao posao.koji jezik pričaš?!ja sam isto u francuskom kantonu.Pozz i sretno,ps ja bi te uvjete odma prihvatio ,za početak u Švicarskoj
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 12:00   #3405
Quote:
jaffa cake kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav i unaprijed isprike ukoliko je već bilo postavljeno isto pitanje.

Zanima me iz prve ruke ako netko zna koje cu cijene vrtića u Švicarskoj? Ili cijene usluga dadilje?
ovo i mene zanima..

+ da li ima neki djecji doplatak koji svi primaju, kao npr. u austriji familienbeihilfe? I koliko iznosi? + porodiljni kako funkcionira ako je netko nezaposlen, ima pravo na kakva primanja od drzave? Znaci, muz zaposlen + nezaposlena zena, dijete skolarac i prinova
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:18   #3406
večer

mene zanima studentski smještaj u Zurichu

iznajmljuju li se uopće stanovi studentima ili kako to funkcionira?

mogu li po švicarskim zakonima redovni studenti i raditi?

unaprijed zahvaljujem
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 09:26   #3407
Quote:
cirio kaže: Pogledaj post
večer

mene zanima studentski smještaj u Zurichu

iznajmljuju li se uopće stanovi studentima ili kako to funkcionira?

mogu li po švicarskim zakonima redovni studenti i raditi?

unaprijed zahvaljujem
Ne studiram , ali sam malo pogledala po internetu , evo par linkova za stanove http://www.students.ch/?ref=logo-home http://www.semestra.ch/wohnen http://www.juwo.ch . Sto se tice posla , oficijalni biro za rad kaze da mozes raditi 15 sati , ali u pravilu tek nako sest mjeseci od pocetka studija , opet evo link http://www.awa.zh.ch/internet/volksw...m_studium.html .
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:13   #3408
Quote:
druide kaže: Pogledaj post
Ne studiram , ali sam malo pogledala po internetu , evo par linkova za stanove http://www.students.ch/?ref=logo-home http://www.semestra.ch/wohnen http://www.juwo.ch . Sto se tice posla , oficijalni biro za rad kaze da mozes raditi 15 sati , ali u pravilu tek nako sest mjeseci od pocetka studija , opet evo link http://www.awa.zh.ch/internet/volksw...m_studium.html .


hvala
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:18   #3409
Quote:
ZaruljaZelena kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima..

+ da li ima neki djecji doplatak koji svi primaju, kao npr. u austriji familienbeihilfe? I koliko iznosi? + porodiljni kako funkcionira ako je netko nezaposlen, ima pravo na kakva primanja od drzave? Znaci, muz zaposlen + nezaposlena zena, dijete skolarac i prinova
Familienzulagen
Deca do 16 godina 200 SFr, od 16-25 godina (ako idu u skolu) 250 SFr.

Bundesamt für Sozialversicherungen (BSV)
Ist die Anspruchsberechtigung bejaht, steht der versicherten Person eine Arbeitslosenentschädigung in der Höhe von 70 resp. 80 Prozent des versicherten Verdienstes zu. Die Anzahl Taggelder hängt vom Alter, von der Beitragsdauer, vom allfälligen Bezug einer IV-Rente sowie davon ab, ob eine Unterhaltspflicht gegenüber Kindern besteht. Es können zwischen 90 und 520 Taggelder bezogen werden. Im Weiteren können für versicherte Personen finanzielle Leistungen für Umschulung, Weiterbildung oder Eingliederung geleistet werden.
Anzahl Taggelder

Beitragszeit (In Monaten) Alter / Unterhaltspflicht Bedingung Taggelder
12 bis 24 Bis 25 ohne Unterhaltspflicht 200
12 bis < 18 Ab 25 260
12 bis < 18 Unterhaltspflichtig 260
18 bis 24 Ab 25 400
18 bis 24 Unterhaltspflichtig 400
22 bis 24 Ab 55 520
22 bis 24 Ab 25 Bezug einer IV-Rente, die einem IV-Grad von mindestens 40% entspricht 520
22 bis 24 Mit Unterhaltspflicht Bezug einer IV-Rente, die einem IV-Grad von mindestens 40% entspricht 520


Ukratko, radis najmanje godinu dana i dobijas pravo na 70-80% prosecne plate, u vremenu od jedne do dve godine, u zavisnosti od nekih uslova.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:59   #3410
Guten Abend, jedno pitanje ko zna molio bi odgovor Danke

Koliko je 4000 Franaka brutto, netto?
Ustvari i ne znam da li je to bruto, ako je to bruto kakva je to plaća?
I usporedba ako je 4000 netto kakva je to plaća?
Naime nisam siguran jer on meni nije rekao jel bruto ili neto
ali nagađam da je brutto.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 07:54   #3411
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Guten Abend, jedno pitanje ko zna molio bi odgovor Danke

Koliko je 4000 Franaka brutto, netto?
Ustvari i ne znam da li je to bruto, ako je to bruto kakva je to plaća?
I usporedba ako je 4000 netto kakva je to plaća?
Naime nisam siguran jer on meni nije rekao jel bruto ili neto
ali nagađam da je brutto.
http://www.lohncomputer.ch/
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:47   #3412
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Guten Abend, jedno pitanje ko zna molio bi odgovor Danke

Koliko je 4000 Franaka brutto, netto?
Ustvari i ne znam da li je to bruto, ako je to bruto kakva je to plaća?
I usporedba ako je 4000 netto kakva je to plaća?
Naime nisam siguran jer on meni nije rekao jel bruto ili neto
ali nagađam da je brutto.
Mozes od bruto racunat nekih 15% odbitaka. Sad kakva je placa ovisi i kakav je poso. Al za pocetak ok, da se i prezivit.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 12:57   #3413
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Mozes od bruto racunat nekih 15% odbitaka. Sad kakva je placa ovisi i kakav je poso. Al za pocetak ok, da se i prezivit.
Bez poreza i zdrastvenog.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:54   #3414
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Mozes od bruto racunat nekih 15% odbitaka. Sad kakva je placa ovisi i kakav je poso. Al za pocetak ok, da se i prezivit.
malo vise ipak od 15 % (osim mozda u kantonu Zug)
4000 bruto je minimalac, da se prezivjet ako je covjek sam, ne puno vise od tog
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 22:55   #3415
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
malo vise ipak od 15 % (osim mozda u kantonu Zug)
Nije kanton Zug u pitanju. Osim toga neznam zasto bi u Zugu bila osiguranja jeftinija, a porez ne ulazi u Neto placu, osim B vize.
AHV=5.15%
ALV=1.1%
NBU=1.62%
PK=5.25% kolko znan ona se najvise mijenja ovisi o godinama
---------------------
Ukupno=13.12%

Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
4000 bruto je minimalac, da se prezivjet ako je covjek sam, ne puno vise od tog
Da se i ustedit i do deset soma franaka godisnje.

Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Bez poreza i zdrastvenog.
Da, i bez cigara , alkohola i prostitutki.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."

Zadnje uređivanje amadeus65 : 29.05.2015. at 23:05.
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 16:24   #3416
Poštovanje svima, imao bih pitanje.
Dobio sam ponudu za posao u Švicarskoj, početna neto plaća mi mjesečno ispada oko 9300 franaka (prema http://www.lohncomputer.ch).

Zanimalo bi me može li se s time preživjeti od prvog do prvog pošto mi svi govore da je Švicarska jako skupa? Napominjem da sam izuzetno štedljiv i da mi je dovoljna garsonijera od 20-ak m2 i to u kvartu naseljenom imigrantima , a hranu mislim kupovat preko granice u Njemačkoj. Koristit ću javni prijevoz, te auto ne mislim kupovat. Zanima me maksimalna moguća štednja.
Toblerone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 18:33   #3417
Quote:
Toblerone kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima, imao bih pitanje.
Dobio sam ponudu za posao u Švicarskoj, početna neto plaća mi mjesečno ispada oko 9300 franaka (prema http://www.lohncomputer.ch).

Zanimalo bi me može li se s time preživjeti od prvog do prvog pošto mi svi govore da je Švicarska jako skupa? Napominjem da sam izuzetno štedljiv i da mi je dovoljna garsonijera od 20-ak m2 i to u kvartu naseljenom imigrantima , a hranu mislim kupovat preko granice u Njemačkoj. Koristit ću javni prijevoz, te auto ne mislim kupovat. Zanima me maksimalna moguća štednja.
Neces prezivjeti sa tom crkavicom.
wanda101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 18:58   #3418
Ma nije problem, ak si nades jos neki dodatni poso za ostalih pola mjeseca
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 14:04   #3419
Thumbs up

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Ma nije problem, ak si nades jos neki dodatni poso za ostalih pola mjeseca
Onda mu je posebno zgodno što će kupovati hranu u Njemačkoj, jer tamo sad dosta traže sezonske radnike u poljoprivredi. Onda se tako može organizovati i npr ujutro poraniti, pa brati jagode i šparglu, npr od 6 do 18h, za 100eur/h a onda ode u šoping.

Tako će živjeti zdravije, zaradiće ipak tu prijeko potrebnu dodatnu dnevnicu, a i družiće se malo više sa našim ljudima tamo.
amaram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 14:22   #3420
Eventualno moze traziti i socijalnu pomoc, ako bas bude gladovao.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.