Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 17:53   #1
Koja grana astrologije nam najbolje leži?

Evo neka ovo fish slobodno premjesti na prikladniju temu meni se ne da tražiti. S jednim kolegom sam baš pričao o tome kako da određeni astrolog usmjeri svoju pažnju najviše na neku sferu astrologije.

Recimo ovako.

On meni kaže , (inače gleda čovjek po Kochu) da bi ja trebaa prognozirati smrti, stradanja , globalne događaje i prije svega mundanu astrologiju ( u tom slučaju merkur vladar 9 u 10 0 pl) Kako mi je Merkur (a ovdje govorimo o Merkuru) blizu stupnja egzaltacije Urana, trebao bi pokušati predviđati potrese.

E sad kaže on da su zračni znakovi uvijek budućnost, s time da je Vodenjak i Uran ona najdalja, Vaga srednja, a Blizanci bliska. Dakle, Merkur u Vodenjaku najbrže dođe do daleke budućnosti.

Recimo ako imate Merkur u Vagi sinastrije će vam sigurno ići odlično kao i psihoastrologija. Još više će vam ići psihoastrologija ako imate Merkur u Biku.

Merkur u jarcu će jednostavno zakoračati u prošlost, no i on daje smisao za buduće događaje jer saturn vlada i njime i vodenjakom.

ONda kao da je Merkur u raku dobar za astrometeorologiju, da Merkur u Lavu radi horoskope slavnima (naaaaaaaaaravno ako je podržan).

itd itd.

dakle moja zamisao je da na osnovi pozicije svoga merkura kažete za koje ste vidovie astrologije najbolje talentirani.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 18:49   #2
Merkur u Strijelcu?

Ne bih rekao da to ima neke veze bez da se uključe aspekti na taj merkur jer tek onda sve to ima nekog smisla pošto me astrološki privlače stvari 8. kuće kao rođenje, smrt, bolovi, preobražaji...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 18:53   #3
jooooooooj što si uvijek ko baba neka. zar se nikad ne možeš složiti sa nečime. pa normalno da se aspekti podrazumijevaju, ja sam pisao načelno.

ja ne kužim kako vi mene nikad ne shvatite. ovo sam uzeo kao osnovu za početak diskusije.

merkur u strijelcu je čisto ok i dobro da ga imaš. samo to je još jedna stvar koja ukazuje na veliko psihologiziranje u astrologiji. više teorija nego praksa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:00   #4
merkur mi je u vagi i najzanimljivija mi je sinastrija a najviše sam ju i proučavala.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:01   #5
eto vidiš opet sam u pravu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:03   #6
Takav mi horoskop. A šta ću, sve sam svoje telepatske sposobnosti potrošio na svakodnevno čitanje misli ženama tako da mi je za forum malo toga preostalo

Bilo je velikog psihologiziranja u astrologiji, dok sam bio mlađahan astrolog. Sve do jednog trenutka kad sam shvatio da mi u biti nije ni potreban horoskop da bih ljudima rekao šta žele čuti i ovlaš spomenuo par problema koje svi, manje više, imaju u životu. To bi značilo da se taj merkur može i okrenuti na drugu stranu. E sad, pitanje koje se u tom slučaju postavlja, a na koje nemam odgovor, je kakav je to aspekt perma merkuru koji preokrene čovjekovo razmišljanje o astrologiji?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:04   #7
eto vidiš sine da ni ti toliko ne voliš PA . to je dobro. ajd vidjeti ću na blic tvoj horoskop pa da vidim koju astrologjiu bi ti najviše trebao prakticirati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:05   #8
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
eto vidiš opet sam u pravu.
Čekaj malo, sad te ne zanimaju aspekti?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:11   #9
normalno da su važni ali ja to ne naglašvam jer smatram da se to podrzumijeva. no ovo je inicijalna energija. ja sam samo bacio udicu.

joj joj koji ti horoskop imaš. kompleksan. vidi , Pluton na 29 djevice je ključan razlog zašto te astrologija zanima, tu je i Sunce u 8 pomoglo međutim kod tebe je specifično što interes za astrologiju nisu presudili znaci nego stupnjevi i to redom

1. Venera na 9 sco - stupanj sionskih mudraca, 2. Pluton na 29 djevice - spoj racia i intucicije i još u 8 - ne zanima te samo astrologija, 3. merkur na 27 sagg - centar galaksije i sada ključni aspekt.

Mjesec 90 Uran. Astrologija kao strast jer je Uran vladar.

kako imaš Merkura u Strijelcu 60 Mars, - trebao bi prognozirati sporstke događaje, i to međunarodne. zatim trebao bi prognohzirati suđenja.

srce srca je merkur 90 pluton - predviđanje katastrofa i pisanje natalnih karti o kriminalcima i ubojicama.

Da zaključim - kod tebe su presudili isključivo stupnjevi uz aspekt Mjesec 90 Uran.

Usput rečeno nadam se da si ženko, imamo Mars 0 Ve, Ur 0 Sunce, Me 0 Ur , Ve 0 Me, Ma 0 Pl hahahahhahaha
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:32   #10
Evo, ovog puta ću se složiti s tobom zbog opservacije mojeg nadasve zanimljivog horoskopa.

Vidiš, vidiš...nije mi nikad palo na pamet to sa sportom i predviđanjem rezultata. Možda se oprobam i unovčim na kladionici.
Nisam radio natalne karte kriminalaca no primjetio sam da kad mi intuicija proradi mogu prilično brzo primjetiti devijantno ponašanje u horoskopu.

Nisam žensko, a baš sam se potrudio da na avataru ne ispadnem ženskasto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:34   #11
Ok, tko je sljedeci astrolog?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:39   #12
e pa sad fish ni saradonija nisu jer nisu stavili karte, sebe sam neću komentirati to možeš ti ako želiš, mogli bismo sašu ili nekoga, ali ne večeras, bar ne s moje strane jer moram pse prošetati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 20:37   #13
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
e pa sad fish ni saradonija nisu jer nisu stavili karte, sebe sam neću komentirati to možeš ti ako želiš, mogli bismo sašu ili nekoga, ali ne večeras, bar ne s moje strane jer moram pse prošetati.
Da, baš ću stavit kartu pa da je se ti uhvatiš....ako te baš zanima vezano za ovu gornju raspravu:
- Merkur u Ribama u 5.k., vlada 8. i 11.
- aspekti: Me90Ne, Me120Ur, Me120Ju, Me0Ma(u Ovnu)...te upitan aspekt Me0VE orb popriličan
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 12:23   #14
pozdrav svima,ja sam novi ovdje i od sad ču malo švrljat po ovom forumu.
ovo si dobro napisao,meni je merkur u jarcu u osmoj i najviše me zanimaju pretpovijesni ratovi i davne civilizacije koje pokušavam skužit pomoću astrologije.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.11.2008. at 13:55. Reason: off
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:41   #15
Upoznao sam dosta astrologa sa Merkurkurom u Ribama i mogu reći od svih njih da je jedini koji je nešto postigao i postao uvažen je upravo A.Imširagić. Međutim kod njega je taj teško oštećeni Merkur, podržan sa najmoćnije točke a to je 3 Sco gdje mu nalazi Marsa tako da ipak ga je to izvuklo.

Merkur je u Ribama debilitiran. Astrologija je od davnih vremena jedna ozbiljna diciplina koju je proučavao i Newton, i Francis Bacon, pa čak i Richeliu, da ne govorim do 3. Reiha , američke NSA, itd. Svi su oni prepoznali u astrologiji jedan veliki potencijal. I shvatili njenu ozbiljnost.

U tom kontekstu Ribe su umjetnost, ribe nisu znanost. Ribe su psihologija, i rib je i mašta. U svakom slučaju jedan logični Merkur , ako hoćete astrološki Merkur, se ne može naći u znaku Ribe jer se tada bavi svime okolo ali ne astrologijom. Ovakav Merkur znaju imati poneki vidovnjaci no rijetko a za astrologija nije dobar.

Svi znamo da je Merkur u sjedištu u Djevici i da je tu i egzaltiran. Odlazeći u Ribe on postaje jedina planeta koja je u isto vrijeme u izgonu i pada.

Taj Merkur ne može ovdje iskazati svoje dobre osobine, on je tu sav nekako raspršen.

Ako je čovjek koji se bavi astrologijom prikazan Merkurom (Uranom ne može biti je Uran ne može biti čovjek) , tada astrosimbolička slika pravog astrologa nije Merkur u Ribama.

Najbolji koje sam ja upoznao imaju merkur u djevici neaspektiran ili eventualno jedan aspekt sa saturnom. to je sve.

ti nikada nisu pogriješili.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:24   #16
moj Merkur vladar 2, 3. i 6. nalazi se u strijelcu u 8. konjukcije Ne & So; sekstil na Sa & Pl u vagi - 6.
kvadrat na Ma u djevici isto u 6.

što meni preporučaš?

btw. imam Mo 120 Ur (negdje si napisao da bi kontakti svjetala i Ur značili astrologiju kao poziv...pa se malo hvalim )
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:13   #17
ovo je jako dobro što imaš merkur 0 neptun . e sad u nekim praktičnim stvarima taj aspekt zna zezati. ali je za istraživanje astrologije super . sada žurim ali detaljno ću ti objasniti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:28   #18
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ovo je jako dobro što imaš merkur 0 neptun . e sad u nekim praktičnim stvarima taj aspekt zna zezati. ali je za istraživanje astrologije super . sada žurim ali detaljno ću ti objasniti.
moram priznati ds jedva čekam

inače, taj Me 0 Ne, mi ne smeta u praktičnim stvarima, valjda zbog 60 Sa & Pl
uspoređujući se s ljudima iz svoje okoline, mogu reći da sam praktičnija od većine..
no malo mi pomućuje rezoniranje stvarnosti, tj to da mi je jako lijepo sanjariti i sanjati, ali prestala sam se brinuti oko toga; kada mi dođe žuta minuta, uživam u tome..čak i namjerno
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.