Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2007., 12:21   #1
Dječji doplatak

Jel netko zna u vezi ovih najava za dječji doplatak kada kreću nove mjere,također dosta nejasno je koji roditelji će primati onih 500 kuna za treće dijete da li svi ili samo oni koji imaju dvoje pa se odluče na treće ili koji se rode nakon donošenja te odluke.Ukratko jel to starta od 1.1. 2007. ili kada i ko će ostvariti onih 500 kuna.Kod nas uvijek mora biti nejasnoća
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 17:30   #2
Broj korisnika prava na doplatak povećat će se jer se povisio postotak (s 40 na 50 posto) proračunske osnovice kao uvjet za stjecanje prava na doplatak te uvođenjem triju umjesto sadašnjih dvajudohodovnih razreda, a, ovisno o razredu, doplatak bi iznosio od 199,56 do 299,34 kune.Broj djece za koju će roditelji ostvariti pravo na dječji doplatak
povećat će se sa sadašnjih 414 tisuća na 453 tisuće, a 49.400 djece ostvarivat će i dodatak od 500 kuna (za svako treće i četvrto dijete).Najviši dječji doplatak ostvarivat će obitelji u kojima ukupan dohodak po članu kućanstva ne prelazi 543,14 kuna, 249,45 kuna dobivat će obitelji s djecom u dohodovnom razredu od 543,14 kuna do 1119,53 kune, a doplatak od 199,56 kuna obitelji u dohodovnom razredu od 1119,53 do 1663 kune.Osnovica doplatka za djecu povećat će se i za djecu u posebnim socijalnim okolnostima, odnosno djecu bez oba roditelja i za djecu s teškoćama u razvoju (od 249,45 do 374,18 kuna) te za djecu s jednim roditeljem (od 229,49 do 344,24 kune).Doplatak za djecu bez utvrđivanja dohodovnog cenzusa ostat će, pak, u dosadašnjem iznosu od 831,50 kuna za djecu s težim oštećenjem zdravlja, odnosno 374,18 kuna za djecu koja to pravo ostvaruju po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

Ali nigdje konkretno ne piše otkada stupa na snagu?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:22   #3
Mislim da će pravo na tih famoznih 500 kn imati samo korisnci dječijeg doplatka, ja spadam u une koji su za neku siću (zbog trogodišnjeg porodiljnog) prešla granicu pa ništa od pronatalitetnog programa u mom slučaju. Izašlo ti je u NN.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:46   #4
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=173&Show=1391
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:59   #5
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi. Ako zbrojimo prihode sa starcima ispada da nemamo pravo na nikakav dječji doplatak. Čime dokazati da smo odvojeno kućanstvo iako živimo na istoj adresi i koristimo dio zajedničkih prostorija ?
Porodiljna naknada i jednokratna naknada za opremu djeteta ulazi u dohodak kućanstva ili ne ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 19:16   #6
Danas stigao doplatak i nema onih 500 kuna,izgleda Kosorki i Sanaderu presušila kesa
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 00:55   #7
a zar nije to sada isplata za 12 mj.2006., a onih 500 kuna je na snazi od 01.01.2007. pa će stići na slijedećoj uplati?
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 23:52   #8
Quote:
Majda kaže: Pogledaj post
a zar nije to sada isplata za 12 mj.2006., a onih 500 kuna je na snazi od 01.01.2007. pa će stići na slijedećoj uplati?
a vidiš pametno zboriš
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 00:13   #9
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi. Ako zbrojimo prihode sa starcima ispada da nemamo pravo na nikakav dječji doplatak. Čime dokazati da smo odvojeno kućanstvo iako živimo na istoj adresi i koristimo dio zajedničkih prostorija ?
Porodiljna naknada i jednokratna naknada za opremu djeteta ulazi u dohodak kućanstva ili ne ?

nema potrebe nigdje navodit starce!
prilažeš prošlogodišnju plaću tvoju i suprugovu i ako to radiš prvi put onda ti treba kopija rodnog lista djeteta ,kopija vaših osobnih,kopija bankovnog računa nisam sigurna šta još ali pogledaj na formularu iza ti sve piše.
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 12:01   #10
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi.

Porodiljna naknada i jednokratna naknada za opremu djeteta ulazi u dohodak kućanstva ili ne ?
ne navodiš ostale članove kućanstva. makar ja nisam navodila bez obzira šta su nam iste adrese.
obitelj smo mm, ja i mala.
jednokratna naknada ti ne ulazi u dohodak kućanstva, ali ti porodiljna naknada ulazi.
zbog te porodiljne naknade (koju sam ja primala tijekom 2005.) mi smo za 2006. godinu spali u najniži razred primanja DD-a.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 12:52   #11
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Doplatak za djecu bez utvrđivanja dohodovnog cenzusa ostat će, pak, u dosadašnjem iznosu od 831,50 kuna za djecu s težim oštećenjem zdravlja, odnosno 374,18 kuna za djecu koja to pravo ostvaruju po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

Ali nigdje konkretno ne piše otkada stupa na snagu?
i'm a bit stupid, pa....
sta to konkretno znaci?
da sva djeca branitelja imaju pravo na dj.dopl.?
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:15   #12
Quote:
Dorotea kaže: Pogledaj post
i'm a bit stupid, pa....
sta to konkretno znaci?
da sva djeca branitelja imaju pravo na dj.dopl.?
nemaju pravo sva djeca branitelja.
imaju pravo djeca poginulih i nestalih branitelja.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 15:18   #13
Quote:
Loryblue kaže: Pogledaj post
nemaju pravo sva djeca branitelja.
imaju pravo djeca poginulih i nestalih branitelja.
hvala, znaci HRVI ne... ok
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:28   #14
Moze li mi neko pomoci koji se iznos upisuje u Potvrdu o dohotku od nesamostalnog rada za ostvarivanje djecjeg dopltka?
Da li to ide iznos bruto place, neto place ili bruto-doprinosi?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:50   #15
Sting, Lory Hvala !
Btw, imam suprugu, ne supruga
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:41   #16
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Sting, Lory Hvala !
Btw, imam suprugu, ne supruga
nema na čemu. idrugi put
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:06   #17
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko pomoci koji se iznos upisuje u Potvrdu o dohotku od nesamostalnog rada za ostvarivanje djecjeg dopltka?
Da li to ide iznos bruto place, neto place ili bruto-doprinosi?
To ispunjava firma,tj.knjigovođa,odnesi njima
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 11:54   #18
Quote:
Loryblue kaže: Pogledaj post
ne navodiš ostale članove kućanstva. makar ja nisam navodila bez obzira šta su nam iste adrese.
obitelj smo mm, ja i mala.
jednokratna naknada ti ne ulazi u dohodak kućanstva, ali ti porodiljna naknada ulazi.
zbog te porodiljne naknade (koju sam ja primala tijekom 2005.) mi smo za 2006. godinu spali u najniži razred primanja DD-a.
Sad mi nije jasno jel se treba porodiljna naknada prijaviti ili to oni sami odrade?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:23   #19
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Sad mi nije jasno jel se treba porodiljna naknada prijaviti ili to oni sami odrade?
odrade je sami (nažalost).
ja sam ostala više nego šokirana kad sam vidila da porodiljnu naknadu stavljaju u dohodovni cenzus.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:28   #20
Quote:
Loryblue kaže: Pogledaj post
odrade je sami (nažalost).
ja sam ostala više nego šokirana kad sam vidila da porodiljnu naknadu stavljaju u dohodovni cenzus.
Lopovi i na djeci uzimaju,a puna im usta nartaliteta
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.